Ineke Wansink breidt dierenpension uit met buiten-cattery Medische diensten Trapcarraces fanatiek Prominentenloop tijdens fietseross Kerkdiensten KAMPEERBOERDERIJ KENT DRUKKE TIJDEN Politie weekjournaal AGENDA burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 28 JULI 1983 Een nog onbekend persoon huurde bij een fotohandelaar enkele banden, doch bracht ze niet terug. Uit het onderzoek is gebleken dat deze persoon op vele plaatsen in de regio actief geweest is. Hij gaf daarbij een valse naam op en legitimeerde zich met een vals rijbewijs. In de nacht van 19 op 20 juli werd er een ruit ingetrapt bij de firma Schuppert. Niemand van de omwonenden heeft hier iets van gemerkt. Op de Borkeld haalde een loslopende hond enkele kippen uit de ren, waarna hij ze dood beet. De eigenaar van de hond kon wor den achterhaald. De schade werd onderling geregeld. Op 21 juli ontstonden er enige moeilijkheden bij een pompstation aan de Al tussen een pompbediende en een autobestuurder. Deze laatste had ter plaatse getankt waarna de moeilijkheden betref fende een afgifte van een kassabon begonnen. De betreffende auto bestuurder spoot met zijn auto, na een scheldpartij, weg. De pomp bediende gaf een forse trap tegen de auto, waardoor er een deuk ontstond. De pompbediende beschuldigde de autobestuurder van het feit d?t hij hem wilde omver rijden, Beide personen deden aangifte respectievelijk voor poging tot zware mishandeling en ver nieling. Eveneens op 21 juni ontstond op deze Al een aanrijding tussen twee personenauto's. Eén personenauto kwam van een parkeer plaats gereden en week geheel uit naar links om een vrachtauto in te halen. Deze auto werd echter reeds ingehaald door een tweede personenauto, zodat beide voertuigen met elkaar in aanraking kwa men. Er ontstond alleen materiële schade. Op 22 juli werd er een grammofoonplaat gestolen vanuit een winkel. Een man stopte deze plaat onder zijn T-shirt, waarna hij de winkel uitrende en verdween tussen de mensen op de week markt. In de nacht van 22 op 23 juli veroorzaakten enkele jongelui veel lawaai in de omgeving van het NS-station. Eén der omwonenden dacht dat er veel vernield werd en belde de politie. Na enig speur werk konden drie jongelui uit Rijssen in het sportdal worden aan gehouden. Bij nader onderzoek bleek echter dat er niets was ver nield, doch dat ze wel tegen diverse voorwerpen hadden getrapt. Op 23 juli had een bewoner een bijenvolk in zijn tuin. Aangezien deze man reeds een hond had, had hij geen ruimte meer voor andere „huisdieren". Een imker uit Raalte heeft het volkje gevan gen en meegenomen. Ook op deze datum werd er weer aangifte gedaan van diefstal van een fiets. De eigenaar verklaarde dat hij weken geleden ook reeds een fiets kwijt was geraakt, maar toen maar geen aangifte deed, want „Dat had toch geen zin". Toen.hij echter in de stalling van het politieburo keek, bleek zijn eerste gestolen fiets daar toch te staan. Nu hoopt hij maar dat ook zijn tweede fiets boven water komt. In de nacht van 23 op 24 juli werden er vernielingen gepleegd bij een horecabedrijf aan de Deventerweg. Reclamevlaggen en tafel kleedjes moesten het ontgelden. De totale schade bedroeg ongeveer f 400.-. Op zondag 24 juli werd in de bèbouwde kom van Holten een geheime zender int de lucht gehaald. De zender werd in beslag genomen. Het was de tweede keer dit jaar dat deze zender werd gepakt. Dezelfde avond te omstreeks 20.00 uur vond op de Larense- weg-Aaltinksweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een auto, komende vanuit de richting Laren sloeg linksaf, doch werd op dat moment ingehaald door een andere personenauto. Er ontstond alleen blikschade. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: één sleuteltje aan ring genummerd A 032; een beige jasje; een herenhorloge „Lecet" quartz; een bankbiljet; een bood- schappenmandje; een grasparkiet; een plastic tas met kleding. Verloren: een tas inhoudende een geldbedrag en twee T-shirts; fo to's in witte enveloppe en zakagenda; een lichtblauw tasje inhou dende een portemonnaie met een geldsbedrag en cheques e.d.; een herenbril bruin montuur; een kortingskaart t.n.v. van Selm; een giropasje no. 4474912; een indiaanse centuur met vijf zilveren ge spen; een herenbril met donker montuur. Het dierenpension van Ineke Wansink aan de Rijssenseweg 34 is vlak vóór de bouwvakvakan tie uitgebreid met een buitenver blijf voor logerende katten en katers, door kenners genoemd een buiten-cattery. De buiten ruimte beslaat 7 bij 3 meter en is ingericht met een lekkere klimpaal, verschillende schapjes, mandjes, kortom alles wat poe zen en katers nodig hebben in een fijn onderkomen en voor een prettig verblijf. Voorheen was er in het dierenpension plaats voor 8 katten, nu kunnen tussen de 20 en 25 katten een plaatsje vinden. Voorop staat wel dat de dieren zijn ingeënt tegen kattenziekte en niesziekte. Per dag per kat betaalt men 6.50 gulden. ,Jiet hondenver blijf, zowel binnen als buiten is opti maal, dat kan nu ook gesteld worden voor de katten die hier in pension komen. Toegegeven, het moest wat mij betreft een beetje groeien, maar eenmaal kennisgemaakt te hebben met katten hebben ze een speciaal „rustgevend" plekje in mijn hart ingenomen", vertelt dierenpensi- onhoudster Ineke Wansink. Kat ten die bij haar een onderko men vinden variëren van „boe- renpoezen" tot „tentoonstellings poezen" en het is een vermake lijk gezicht hoe men onderling elkaar weet te vinden. Tal van maatregelen zijn verder geno men om de katten, die uitermate vindingrijk zijn, geen mogelijk heid tot ontsnappen te bieden in i W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 uur en 16.00 uur. Dokter J. H. A. Bruins is met vakantie tot maandag 8 augus tus. WIJKVERPLEGING Dienst 28-7/4-8: Zr. R. v.d. Wey, Deventer, tel. 05700-2 95 00 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terug bezorgen van magazijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. DIERENARTS Th. A. Oostenburg, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. TANDARTS F. G. Koop, Catsstraat46, Goor, tel. 05470-13 50. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. Midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag fm vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. De in de pauze van de fietscross op Kalfstennansweide gehou den prominentenloop leek bijna een hoogtepunt te worden tijdens deze avond. Holtense bekenden kwamen verkleed en mallotig het veld in om hun prestaties te tonen. Winnaar werd Dries Willems, gevolgd door G. J. van 't Holt met op zijn hielen Johan Meyer. De verloting in de pauze le verde een crossfiets voor Mari- nus Avezaath op. Uitslagen van de fietscross zijn in de leeftijdsgroep 4 en 5 jaar op de eeste plaats Gerald Zand- voort uit Rijssen, tweede werd Jarno Bak eveneens uit Rijssen en derde werd Jarno Driezes uit Markelo, In de groep 6 en 7 jaar won Dirk Jan Beldman uit Holten, tweede werd Wilhard Warnink uit Rijssen en derde Dervin Beldman uit Holten.Bij de 8- en 9-jarigen gingen de prijzen naar Henk Lubbers uit Vroomshoop, Jarno Dijkstra uit Heelsen en Erik Welmer uit Markelo. Bij de groep 10- en 11-jarigen wonnen respectievelijk Gerben Alfrink uit Rijssen, Michel Tijhof uit Almelo en Maarten Bekhuis uit Rijssen. 12- en 13-jarige winnaars wer den Cor v.d. Berg uit Rijssen. Jan Willem Plekkenpol uit Hol ten en Peter Aanstoot uit Hol ten. In de leeftijdsgroep 14-16 jaar won René Plekkenpol, twee de werd Hendri Smalbrugge uit Rijssen en de derde plaats was voor Harold Kikkert uit Vrooms hoop, De cross bij de dames werd gewonnen door mej. F. Lammer? en bijB de heren ging Martin Ja ger met de eer strijken. Ned. Herv. Kerk. 9.00 uur ds. J. H. Israël, 19.15 uur ds. R. Vis ser. Uitgangscollecte: Internatio nale Hulpverlening. Oppasdienst: mevr. Markvoort-Baltus en Mar- greet Veltman. Geref. Kerk. 9.30 en 19.15 uur ds. H. J. Bouwhuis van Rijssen. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Harbers-Potman, mevr. Jansen-Stam en mevr. Lubber- dink-Oldenhuis (res.). Wilma Po- liste, mevr. Baerends-Norder, mevr. Heusinkveld-Hulsman (res.) R.K. Kerk. 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. Interk. recreatiewerk. 10.00 uur Kampdienst in de tent op de Borkeld oJ.v. mej. M. Groen, theol. stud. Dijkerhoek. 9.30 uur ds. R. Visser. Uitgangscoll. Internat. Hulpverlening. Okkenbroek. 9.30 uur: ds. J. van Willigen van de Veen uit Deventer. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.00 uur. Geboren: Jan Gerhard z.v. B. _J» Bril en H. J. ter Voorde. Overleden: J. M. Denne- man-Kraan, oud 84 jaar; D. J Langkamp, oud 91 jaar (overl. te Deventer). .Ondertrouwd: F.UW_ Koershuis oud. 37 jaar, Holten en: P.." M van Buren, oud 23 jaar, "Almelo De kampeerboerderij van de ge broeders Aanstoot kent weer druk ke tijden deze zomer. Kleine en grote groepen wisselen elkaar af en het leek ons leuk eens een kijkje te gaan nemen ter plekke, waar deze week een groep van 23 kinderen leiders(sters) Zoetermeer vakantie vierend. is. Zes leiderssisters zijn van zaterdag tot zaterdag druk doende met de kinderen zich met in en om Holten te vermaken. Het is een groep die via de Gereformeerde Kerk uit Zoetermeer jaarlijks „op kamp" gaat. De leiding bestaat uit kok Gerbert Priem, kleuterleidster Ria Dogterom, student in de civiele techniek Philip Salm, Thia Tamerus, eveneens kleuterleidster en Mariët van Ede. Per dag behandelt men een bepaald Bijbelthema, waar ook tal van spelen op zijn afgestemd. Men houdt fietspuzzeltochten, een vosse- jacht, een sportdag, een geluiden- spel en er staat ook een nachtwan deling over de Borkeld op het pro gramma. 's Avonds rond de klok var. elf moet alles weer een beetje rustig zijn. Dan komt er voor wat dt leiding betreft een lekker glas wijn of een pilsje op tafel en brandende kaarsen zorgen voorde extra sfeer. Vanuit onze kant wensen wij de kinderen plus leiding een gezellige en fijne week toe in Holten1. DONDERDAG 28 JULI 14.00 uur: Dorpsfeest 1983. 14.30 uur: Poppekast op het feestter rein. VRIJDAG 29 JULI 14.00 uur: Laatste dag Dorps feest 1983. 13.00 uur: Feestelijke warenmarkt in de Kerkstraat. ZATERDAG 30 JULI 13,00 uur: Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Hol ten in „Kalfstermansweide" (Sta tionsstraat). ZONDAG 31 JULI 14.00 uur: Dansen In bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.). DINSDAG 2 AUGUSTUS 19.00 uur: Derde Houthakkers- feest op „Smidsbelt". WOENSDAG 3 AUGUSTUS 19.00 uur: Start le- deelnemer Vakantie-Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" (zie bericht). ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Het ging er fel en fanatiek aan toe tijdens de trapcarraces op Smidsbelt. Een royaal opge zet parcours veilig middels stro balen afgezet was het strijdter rein, van veelal vrij jonge racer tjes. De leeftijdsgroep 20 jaar en ouder kon dan ook wegens te weinig belangstelling helaas niet doorgaan. Toch meldde de H.H.V. organisator van het ge beuren dat het een succesvolle avond werd en men zal in de toekomst zeker opnieuw een dergelijk evenement organiseren. Speaker Herman Maats gaf een extra spannend cachet aan de ritten. Bij de meisjes streed Ellen Scheltens fanatiek om haar zeer verdiende eerste prijs een fikse bokaal in glimmende uitvoering. Tweede werd Wibina Paalman en derde bij de meisjes Abdina Oostenbroek. Zo trapten de jongens: Jongens Er werd fel gestreden om de eerste plaats tijdens de trapcar races ZUIGELINGEN- CONSULATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. tot en met 14 jaar: 1. Jaap Kolkman Capelle aan de IJssel, 2. Gerben Alferink Rijssen, 3. Bart Soer Holten. Jongens 15 tot en met 20 jaar: 1. Gerrit Luggenhorst, 2. Rudi Drent, 3. Erik Bosman, GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. POLITIE tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 038-97 12 34. BRANDWEER telefoon 00 11 (dag en nacht). De kinderen van de Kinderboer- lekkere maaltijd, onder meer be- een lange dag van stoeien en derij worden voorzien van een reid door de aanwezige kok. Na ravotten gaat dat er best in.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3