gemeente holten gemeente holten Orgelconcert de Kandelaar Kerkdiensten KINDERVAKANTIEWEEK LOOPT LEKKER Prominentenloop tijdens fietscross Wereldraad der kerken Fietscross vereniging komt van de grond Interkerkelijke recreatietent 23 tot 31 juli HOLTENS NIEUWSBLAD i Twee locomotieven voor Flevohof DONDERDAG 21 JULI 1983 Door burgemeester en wethouders op 12 juli 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Landweerd voor de verbouw van de woning Markeloseweg 15; - aan de heer G. J. Lodeweges voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Landuwerweg 7; - aan de heer A. Reilink voor de bouw van een opslagloods bij het perceel Jeurlinksweg 7; - aan de heer J. W. Stevens voor het vernieuwen van een wagenber ging bij het perceel Beumersteeg 9; 2. aan de heer G. H. Ebrecht, vergunning verleend voor het kappen van een boom bij het perceel Larenseweg 39a; 3. aan de Ver. Paardrijden Gehandicapten Oost te Enschede vergunning verleend voor een kledinginzamelingsaktie; 4. aan Koninklijke Landmacht te Zutphen toestemming verleend voor een fietsprestatietocht op 31 augustus 1983; 5. aan T.F.C. '"t Kamrad" te Grollo toestemming verleend voor een fietstoertocht op 23 juli 1983; 6. aan T. C. Heerde toestemming verleend voor een fietstoertocht op 6 augustus 1983. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kunt u zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeente secretarie. Eén van de hoogtepunten tijdens de fietscross maandagavond 25 juli op Kalfstermansweide wordt ongetwijfeld de in de pauze geor ganiseerde prominentenloop, waar 20 bekende Holtenaren hun kun nen zullen vertonen in de meest vreemde uitdossingen. Dominees, politici, directeuren van bedrijven, voorzitters van verenigingen, maar ook plaatselijke caberètiers zullen hun best doen het publiek aan hun trekken te doen komen. Geldprijzen die uitgeloofd worden zullen ter beschikking gesteld worden aan een plaatselijk goed doel. De fietscrossavond begint weer om 18.30 en opgave is weer mo gelijk bij Tweewielerhuis Jan Stam. Men zal evenals vorige keer ook weer trachten een paar volwassenen uit het publiek op de fiets te krijgen. Tevens zal er een crosstreffen plaatsvinden tussen leden van de M.A.C. en de Holtense Handelsvereniging. In de pauze is weer een verlo ting om een fietscross, vorige maal gewonnen door de heer G. W. Schooien aan de Kerkhofs- weg. Zondag 24 juli zal de Assem- blée van de Wereldraad der Ker ken, in Vancouver haar vergade ring beginnen. Aan alle deelne mende kerken wordt verzocht in de kerkdiensten op 24 juli voor bede te doen voor deze vergade ring op wereldniveau. Raad van Kerken protesteert te gen terdoodveroordelingen De Raad van Kerken in Neder land heeft op woensdag 8 juni een telegram gezonden naar de regering van Zuid-Afrika met de volgende inhoud: „De raad heeft kennis genomen van de gratie verlening aan de verzetsstrijders Tsotsobe, Shabangu en Moise, doch protesteert met klem tegen de voorgenomen voltrekking van het doodvonnis aan drie andere verzetstrijders, Mogoerane, Boso- loli en Motaung. De raad is zeer bevreesd dat de ze executies een verdere verhar ding van de tegenstellingen tus sen de zwarte en blanke bevol king zullen teweegbrengen. De raad dringt er nogmaals bij u op aan deze escalatie van ge weld te doorbreken en een na tionale concentie van alle bevol kingsgroepen van Zuid-Afrika bijeen te roepen". De drie zwarte Zuidafrikanen zijn op donderdag 9 juni opge hangen. (Sectie publiciteit Raad van Kerken) „Bewapening en werkgelegen heid" Het Oecumenisch Studie- en Ac tiecentrum voor Investeringen (OSACI) heeft op 8 juni samen met Pax Christi en de Francis- kaanse Samenwerking het rap port „Bewapening en Werkgele genheid" aangeboden aan de staatssecretaris van Defensie, drs. J. van Houwelingen, en aan de voorzitter van de Vaste Ka mercommissie voor Buitenlandse Zaken, de heer R. ter Beek. Gedurende twee jaar hebben de drie organisaties een onderzoek gedaan naar twee centrale vraagstukken: de gevolgen van de bewapeningsinspanning en de wapenproduktie in Nederland voor de economie in het alge meen en de werkgelegenheid in het bijzonder en de gevolgen van een eventueel proces van ontwapening voor de wapenpro- ducerende bedrijven in Neder land. Uit het rapport blijkt dat con versie (het omschakelen van oor- logs- naar vredesindustrie) vol gens de onderzoekers inderdaad mogelijk is. In een verklaring zeggen zij dan ook o.a. „Het re aliseren van conversie is be paald geen gemakkelijke op dracht. Resultaten zullen dan ook beslist niet van vandaag op morgen bereikt worden. Als we er met z'n allen flink aan trek ken, is het streven naar conver sie echter niet zonder uitzicht. Per slot van rekening mag het buitengewoon hoopvol heten dat ook in deze hoog technologische tijd de aloude droom van de zwaarden die tot ploegscharen worden omgesmeed, nog spring levend is en kan zijn. Dat legt echter wel een taak op onze schouders". Het rapport „Bewapening en werkgelegenheid", geschreven door W. J. Louisse, kost f25,- (inclusief verzendkosten) en is verkrijgbaar bij OSACI, Prins Hendrikkade 48, 1012 AC Amster dam, tel 020-24 1149. De têmperatuur is iets gezakt en dat lijkt eigenlijk wel lekker vooral voor die mensen en kinderen onder ons die aktief aan de gang gaan in hun vakantie en zo ook de kinderen van de jaar lijkse Kindervakantieweek, georganiseerd door de Stichting So- CuWe. Zij gaan tot en met vrijdag dagelijks tussen half tien en rond vier uur richting het Snatergat om daar hun „kamp" op te slaan. Iedere morgen zien we een grote huifkar richting de Haar- school, de Dorpsschool, de Kolschool en Dijkerhoek om aldaar een aantal kinderen vandaan te halen. In totaal gaan zo'n 150 kinde ren mee om met z'n allen, na een lange tocht over stoffige wegen (zoals het programma omschrijft) te belanden in de echte midde leeuwen! Robin Hood en Jonkvrouwe Gerida zijn de centrale figu ren in de verschillende spelen. Al dan niet verkleed gaan de groepen dagelijks aan de gang. Robin Hood en zijn vrienden voor de kinderen tussen 9 en 12 jaar, terwijl de jongere kinderen zich scharen onder de rokken van Jonkvrouwe Gerida. Vrijdag, de laatste dag van het kamp zullen de ouders de dag meebeleven, want zij wor den 's morgens rond half elf vanaf het Paalhuis richting het Snatergat gebracht. De ware af loop lezen we in het Holtens Nieuwsblad van volgende week. Na gedane arbeid is het goed rusten maar ook goed eten. Hier doet een groepje kinderen zich tegoed aan eigengebakken stok brood. Het is de 5de week dat het recreatiewerk in de tent op de Borkeld op volle toeren draait. Deze week bestaat het team uit: Erma, Tanja, Heieen, Marjan, Ariette en Mieke (pastoraal me dewerkster) die met veel zin en goede moed het werk van het vorige team overnemen: Ook nu zijn er weer leuke programma punten die beslist de moeite waard zijr. Weekprogramma: Zaterdag 23 juli: 20.00 uur Kennismakings avond gratis. Zondag 2<£ juli: 10.45 uur Kampdienst voorg. Ds. Ekker. Maandag 25 juli: 20.00 uur Aerobic Dancing f 1.00; Dinsdag 26 juli: 14.30 uur Zes kamp fl.00; Woensdag 27 juli: 22.00 uur Nachtspel f 1.50. Kin deren beneden 12 jaar alleen on der begeleiding. Donderdag 28 juli: 20.00 uur Live t.v. fl.00. Vrijdag 29 juli: 14.00 uur Vossen jacht fl.00. Zaterdag 30 juli: 20.00 uur kennismakingsavond gratis. Zondag 31 juli: 10.00 uur kampdienst voorg. Mieke Groen. •Verder is er van maandag t.m. vrijdag elke morgen kindermor gen van 10 tm 12 uur f0.50. Het laat zich aanzien dat in augustus een fietscrossvereniging het Holtense verenigingsleven gaat verrijken. Men heeft inmiddels 37 leden bij elkaar weten te krijgen en er loopt een aanvraag via de Sportcommissie naar b w voor een crossbaan op 't Vletgoor. Men denkt hierbij aan een oppervlakte van 100 bij 150 meter. „De baan op zich beslaat zo'n 50 bij 60 meter, maar compleet met startopstelling en rennerskwartier, dus officieel volgens gegevens van de KNWU heeft men een oppervlakte van 100 bij 150 vier kante meter nodig", aldus de heer v.d. Keuken van de Holtense politie die samen met zijn collega R. Bergman en de heer T. Aanstoot (Weverstraat) stuwende kracht is achter de verwezenlij king van de fietscrossvereniging. Volgens een KNWU begroting komt de aanleg inclusief de ex tra voorzieningen op rond de 6000 gulden. Tijdens de fiets crossavond maandag 25 juli heeft men een stand, waar de maquette getoond wordt van de toekomstige baan. Hier zijn te vens opgaveformulieren voor handen, evenals overigens bij de rijwielzaken Stam en Aanstoot „We hopen, wanneer we straks daadwerkelijk aan de gang kun nen op een ledenaantal van tus sen de 100 en 150. In Vosmar wordt zaterdag 27 augustus dt oprichtingsvergadering gehou den, die met het huidige aanta leden zéker doorgang zal vinden Evenals op de Floriade blijkt ook de spoorlijn op de Flevohof een succes te zijn. Mede door dat de Flevohof-trein gratis is. De ervaring heeft al geleerd, dat vrijwel alle bezoekers van deze attraktie gebruik maken. Dit was voor Flevohof reden om twee nieuwe locomotieven aan te schaffen, die inmiddels al in gebruik zijn genomen. Hierdoor komt de vervoerscapa citeit van de treinen nu op 8.000 tot 9.000 bezoekers per dag. De 2,5 km lange spoorlijn, die vorig jaar al werd aangelegd, loopt door het 40 ha grote park van de Flevohof. Naast het ple zier dat de bezoekers aan deze attraktie beleven is het moeite loos alle onderdelen van de Fle vohof te bereiken via de 5 sta tions. De trein loopt echter niet alleen door het park, maar ook' door het kinderdorp, de speel tuin, het indianendorp, het lu napark en langs het zwembad. De treinen op de Flevohof zijn het gehele jaar door in be drijf. Robin Hood en zijn metgezellen stelt zich op vóór de boshutten. Op zaterdagavond 23 juli wordt er in de Gereformeerde Kerk „De Kandelaar" in Holten een orgelconcert gegeven door Peter Eilander uit Apeldoorn. Het bijzondere van deze avond is dat het programma samenge steld zal zijn door verzoeken die het publiek in kon dienen op het vorige concert, wat hij gaf in Holten. Eilander is voor Holten geen onbekende. Reeds meerdere ma len was hij aan het orgel in „de Kandelaar" te beluisteren. Te vens is hij docent aan de mu ziekschool in Holten. Peter Ei lander werd geboren in 1957, kreeg orgelles bij Mario Telne- kes, Piet en Willem Hendrik Zwart en studeerde af aan het Stedelijk conservatorium in Zwolle. Sindsdien groeiden zijn bezigheden gestaag. Hij zwaait de muzikale scepter over het Chr. gem. koor „Cantate Deo" uit Amersfoort, geeft muziekles in Holten terwijl een gestaag groeiende serie orgelconcerten de rest van zjjn tijd in beslag neemt. Na het concert in Holten staan er vermoeiende maar inte ressante weken voor de boeg. Begin augustus vertrekt Peter naar Amerika waar hij met zijn Amersfoortse koor een concert- toemee zal maken. Maar eerst is hij dus in Holten: op 23 juli, in de Geref. kerk „De Kandelaar". De aanvang is om 20.00 uur (kerk open om 19.30 u.). De toe gangsprijs bedraagt f5.- en voor kinderen onder de 12 jaar 3 gul den. Programma: Inleidend koraalspel P. C. Eilan der; 2e Orgelconcert G. F. Han del; Sonate fiber den Choral S. de Lange; „Sollt ich meinem Gott nicht singen"; Variaties op een oud Nederlands lied J. Bijs- tèr; Merck toch hoe sterek C. Kee; Toccata in f W. R. Driffill; 'Improvisatie P. C. Eilander. Stam en mevr. Zwiers-Berkel res.). R.K. Kerk: 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. Interk. Recreatiewerk: 10.45 uur Kampdienst in tent op de Bor keld. Voorg. ds. H. J. Ekker. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Okkenbróek 9.30 uur ds. A. van der Lee van Nijverdal. Uitgangscoll. Alge meen Kerkewerk. Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur ds. R. Visser (Bed. Heilig Avondmaal); 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Uit- gangscollecte: Algemeen Kerke werk (Kerk en samenleving). Op pasdienst: Joke Vogely en Joke Tempelman. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. G. van Wilgenburg van Doesburg; 19.15 uur ds.. P. Kuiper van Wester- haar. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Riet man-Jansen, Ina Stam, mevr. Kruimelaar-Kistemaker (res.), mevr. Heinen-Bremer, Hannie

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5