Schurefestival groot succes 1 m Old Holten I H. Willenis wint Noyon en hoe! üHË!i3üSiS!S!^ "^l Jo Junk en Toontje Lager helemaal te gaaf Politie jSSweekjourneal HOLTENS NIEUWSBLAD VISWEDSTRIJD DIERENSPECIAALZAAK Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD Bergruiternieuws DONDERDAG 21 JULI 1983 v-irsif.më „Helemaal te gaaf' verzucht een jeugdige Toontje Lager-fan terwijl ze met haar Fa- me-polsbandjes de laatste zweetdruppels van het voorhoofd veegt. Het is tegen twaalven en zojuist heeft haar favoriete groep met een extra toegift afscheid genomen van Holten. Nog eenmaal werd er „stiekum gedanst" op de tonen van deze zo succesrijke Nederland stalige groep, die hard op weg is het gat op te vullen dat is ontstaan door de tijdelijke afwezigheid van Doe Maar op de Nederlandse bühne. De organisatoren van het Schure festival nieuwe stijl hadden geen betere keuze kunnen doen. Samen met de in Zutphen en omstreken wereldberoemde Jo Junk and his Hot Dogs (starring Anthony O' Eierkop) bood Toontje Later het meer dan duizendkoppige publiek een avondje onvervalst amuse ment. Voor het eerst sinds jaren laat de organisatie van wat oorheen als Schuredag bekend- leid genoot, niet ten koste van -ie overige activiteiten van de Dngerensociëteit. Moest er tot iu toe steeds geld bij, afgelopen aterdag kon de penningmeester aet een tevreden glimlach de as opmaken. Heden waarom oorzitter Gerrit Meyer en zijn leer dan vijftig vrijwilligers er- an denken de formule van een mdelijk bekende groep vooraf- egaan door regionale coryfeeën ok in de toekomst te gaan lanteren. Al in de voorverkoop waren Ie duizend toegangskaarten vrij- rel allemaal aan de man ge bracht. Waarbij dankbaar werd geprofiteerd van de publiciteit rondom Toontje Lager die de laatste maanden in de vader landse popwereld behoorlijk wordt gepushed. Bekendheid Maar ook een ander paradep aardje uit de Telstar-stal van good old Johnnie Hoes, Jo Junk and his Hotdogs heeft over be langstelling niet te klagen. De jongens van de Hoven beginnen met hun eerste single De benen van Marlène en een op stapel staande langspeler ook buiten de provincie bekendheid te ge nieten. Het is niet te hopen dat Jo en zijn mannen hierdoor den ken het al gemaakt te hebben. Dat gevaar schuilt erin gezien het optreden van zaterdagavond. Weliswaar wordt Jo nu vocaal ARTS F. Sijtsema, Keizersweg 32, el. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 a 16.00 uur. Dokter J. H. A. Iruins is met vakantie tot baandag 8 augustus. WIJKVERPLEGING lienst van 21 t.m. 28 juli zr. J. Ie Bont, Deventer, tel. 05700- 126 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de -I wijkverpleegkundige in ieder ge- lal bereiken 's morgens voor 1.00 uur. Stichting Kruiswerk, ïaardenstraat 29, tel. 05483- .4 36. Spreekuur wijkverpleeg- arndige elke werkdag van 13.30- 4.30 uur en tevens afhalen en erugbezorgen van magazijn-arti- telen. Diëtiste spreekuur (op af- (praak) elke le en 3e dinsdag ian de maand. TANDARTS H. Went, Mare. Samuel- Itraat 3, Enter, tel. 05478-16 53. Ipreekuur voor spoedgevallen: [7.00-17.30 uur. DIERENARTS V. c. W. Wamelink, Houtweg 18, el. 05483-20 04. FYSIOTHERAPIE Ule werkdagen wijkgebouw St huiswerk, Gaardenstraat 29. Itichting voor Maatschapp. Dienstverl. Midden Overijssel, Paardenstraat 29, tel. 05483- |7 84. Maatschappelijk werk ge- üns- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij- lag 8.30-9.30 uur en volgens af- praak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 iur, Groene Kruisgebouw, Gaar- Ienstraat31. ZIEKENVERVOER Uarmnummer 0011 of dienst- ioende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK ilichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU like donderdg van 8.15-11.30 ur in Stichting Kruiswerk, Paardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- Üening, tel. 18 14. POLITIE fel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uui tellen 038-97 12 34. BRANDWEER felefoon 0011 (dag en nacht). Op deze oude foto de voorzijde van het inmiddels al lang verdwenen Sikkenstraatje. Toch ligt dit bewuste straatje nog bij diverse Holtenaren vers in het geheugen. In het H.N. van 19 augustus 1982 publiceerden we een foto van de achterzijde van deze woningen. Doordat de voorzijde destijds veel minder in het zicht lag, werden hiervan slechts enkele foto's gemaakt. Deze foto dateert uit 1945 en werd genomen bij de tuin van Garrat van Spier (het huidige plekje tussen Ab Lensink en van Geenhui zen aan de Rietmolenstraat) Het schuurtje links op de foto was van „Knolmans" (Hofman) De woningen vanaf links waren respectievelijk van Verveda, Paalman, Aaftink, Bos Wil lem (Bosman), Bets Bulsink, Gait de Graaf, E. Voordes en Bosman. Het volledige Sikkenstraatje telde elf hui zen. De op de foto niet zichtbare huizen werden bewoond door Hof man, H. J. Voordes en Jans Meer man (Mussendientje) Vóór het huis van Paalman, tweede van links, stond in die tijd een grote waterput (achter van Zon, Oranjestraat 13) De bewoners van het Sikkenstraatje, maar ook elders uit de buurt, haal den daar hun water voor keukenge bruik en voor het vee. Terug naar de huidige situatie, waar het huis van Paalman, nu de tuin beslaat van J. Vuuregge, Tuinstraat 16. Dit even om u een beeld te geven hoe het Sikkenstraatje vroeger liep. Dit is één van de zeer weinige foto's waar bijna alle woningen op staan en wel in zeer goede staat!. ondersteund door een mannelijk voorgrondkoortje, maar vergele ken met een jaar geleden, toen de groep de Schure al eens op stelten zette is er van muzikale vooruitgang weinig te bemerken. Nog steeds vormt het coveren van oude rock and roll en blues hits het hoofdbestanddeel van het optreden. Vakkundig, daar niet van, maar eigen nummers als Fikkie, In haar blouse, De benen van Marlène en De jon gens van de Hoven bewijzen dat deze groep meer in haar mars heeft. En misschien kunnen er voor de live-optredens ook eens wat nieuwe gimmicks worden uitgedacht. Op Harrie als oenige droptoeter raak je op den duur ook uitgekeken. En wat het ge sol met de lilliputter Anthony O' Eierkop voor wezenlijks bij draagt aan het optreden zal wel geen mens duidelijk zijn gewor den. Maar goed, het publiek was jong en het wilde wat en daarin kon Jo Junk uitstekend voorzien gezien de enthousiaste reacties die zijn optreden teweeg bracht. Toontje De avond kon in ieder geval niet meer kapot. Zeker niet toen Toontje Lager na lang wachten zijn opwachting maakte. De fans die intussen de stellingen voorin de tent hadden ingenomen en zich door een heuse discotheek uitstekend hadden laten verma ken werden voor hun geduld volop beloond. In vlot tempo volgden de verschillende hits el kaar op hetgeen menigeen tot meezingen uitnodigde. Vakkun dig bespeelde zanger/gitarist Erik Mesie zijn vrouwelijke aan hang zonder dat dit overigens tot de bij Doe Maar-optredens gebruikelijke lange rijen in kat zwijm vallende jonge dames leidde. Hoewel de temperatuur in het midden van de tent er alle aanleiding toe gaf ging er niemand van zijn stokje. Ook niet bij de driedubbele toegift waar Toontje Lager, gezien het bij een Nederlandstalige groep niet zo toepasselijke „We want more", niet onderuit kon. Zeifis toen had het publiek er nog wel oren naar, maar met het oog op het feit dat de leden van Toontje Lager wel goed, maar niet gek zijn moest het danslustige gedeelte zich behel pen met de disco die zorgde voor een afsluitend uurtje „nas- wingen". In de afgelopen week is geble ken dat twee zigeunerinnen van respectievelijk 14 en 20 jaar toch de inbraak hadden ge pleegd in een woning aan de Schoutenstraat. Beide dames zijn aangehouden. De jongste werd weer op vrije voeten ge steld, de oudste is ingesloten en op 18 juli geleid voor de Officier van Justitie. Op 13 juli vond er een aanrij ding plaats op de Oranjestraat. Een personenauto verleende geen voorrang aan een bromfiet ser. Beide voertuigen werden be schadigd, doch er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op de parkeerplaats langs de Al werd een auto opengebroken. Uit deze auto werden drie tas sen ontvreemd, inhoudende on der andere cheques, paspoorten en geld. De betreffende personen Finnen waren door deze diefstal erg gedupeerd. Op de Raalterweg ontstond op 14 juli een aanrijding tussen een fietser en een personenauto, doordat de fietser geen voorrang verleende. De fietser liep lichte verwondingen op. De fiets werd geheel vernield. Werden er vorige week enkele biggen in de politieauto ver voerd, deze keer werd de Her mandad geconfronteerd met de inhoud van deze dieren. Op de Broekweg had een bestelauto vijf emmers met darmen verlo ren ter waarde van ongeveer f1000.-. De eigenaar meldde zich de volgende dag. Er was een proefritje gemaakt door een ga ragehouder. Tijdens het rijden door een bocht verloor men de lading waar men in eerste in- Woensdagavond 13 juli werd door Dierenspeciaalzaak Dick Zan ting voor de 2e keer in dit seizoen een viswedstrijd georganiseerd met medewerking van de Hengeisportvereniging „De Rietvoorn Hol- ten/Markelo". Voor de wedstrijd die in de Berkel werd gehouden bestond een zeer goede belangstelling en er werd door de ruim 50 deelnemers van 19.15-21.15 uur onder ideale weersomstandigheden gevist. De grootste vis die werd gevangen was brasem van precies een halve meter. Dick Zanting stelde voor de tien deelnemers met de beste vangsten een aantal prijzen beschikbaar. Uitslag: 1. Henk Koeslag 617 cm. 2. W. Nijenhuis 167 cm. 3. G. Jansen 164 cm. 4. Rick Slotman 97 cm. 6. A. Drenth 86 cm. 6. Middendorp 70 cm. 7. J. Vrugteveen 58 cm. 8. H. Aanstoot 47 cm. 9. H. Eshuis 44 cm. 10. W. Pinkert 38 cm. stantie niets van had gemerkt. Op 15 juli verleende de politie eerste hulp aan een mevrouw die op de Smidsbeld was geval len. Zij kon na behandeling van een arts weer naar huis. Op 15 juli werd er een porte feuille gevonden met een inhoud van vele duizenden guldens. De eigenaar kon spoedig worden opgespoord. Hij had de vermis sing nog niet bemerkt. De eer lijke vinder werd beloond. Op deze datum vond een een zijdig ongeval plaats op de Raalterweg. Vermoedelijk door te hoge snelheid geraakte een personenauto van de weg in de berm en vervolgens in een droge sloot. Het voertuig botste ver volgens tegen een dam in die sloot waardoor het enkele keren over de kop sloeg. De auto werd geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. In de nacht van 15 op 16 juli werden enkele volkstuintjes aan de Aaltinksweg door onverlaten vernield. De daders hadden geen briefje achtergelaten omtrent hun identiteit. Enkele jongelui zagen kans om bij een bakker een krenten brood te stelen. De helft ervan werd op straat achtergelaten. Op de Molenbelterweg reed een fietser achter op een auto, mede door het feit dat de be stuurster van de auto niet dui delijk te kennen gaf wat ze nu eigenlijk wilde. De fietser werd licht gewond. Op 17 juli werd er aangifte ge daan van diefstal van een fiets. Dit voertuig werd ontvreemd op de Borkeld. Op 19 juli sloeg een paard op hol op de Drostenweg. De wa gen botste tegen een personen auto, waarna het dier losbrak. Later werd het paard opgevan gen op de Velddijk. De bestuur der van de paardenwagen liep een gebroken arm op. De auto, alsmede de wagen werden ern stig beschadigd. Gevonden: Portemonnaie in houdende een dameshorloge en en fietssleutel; een schooletui in houdende o.a. enkele zwarte pennen en een schaar; een Pris ma herenhorloge (gevonden te Busselo); een imperiaal (nieuw in een doos); een fietssleutel van een veiligheidsslot; een paar fietscrosshandschoenen; twee sleutels aan ring; tevens vliegt er de laatste tijd een valkpar kiet rond in de Haar. Het beest is niet te vervangen. Wie mist er zó'n beest. Verloren: verzekeringsplaatje HMF 616; rode kinder klompjes; blauw; damesjack met badstof voering; een rode spencer; twee foto's met een strip negatieven; een zwarte damestas inhoudende o.a. een cheque, portemonnaie en huissleutels; een trainings jack rood met blauwe strepen; twee sleutels aan hanger van H.V.M.; lichtbruine damesporte- monnaie met inhoud; een zwarte portemonnaie (knipmodel); een fototoestel; een zwarte dames- portemonnaie; twee sleutels in etui met opschrift „Velderman"; een bruin mapje met verzeke ringspapieren; een donkerbruine damesportemonnaie met inhoud; een enveloppe inhoudende ruim f 1000.—; een zwarte agenda. Tas met inhoud o.a. een T-shirt. De Groepscommandant, G. W. Obe- rink. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur rKPJIPTIP Nu filmen en straks video dat kan want uw films kunnen op beeldband worden overgeschreven en via de videorecorder op de beeld je buis worden ^^J^rvertoond DONDERDAG 21 JULI: 19.00 uur Trapcarraces op „Smidsbelt" VRIJDAG 22 JULI: 19.30 uur: Vogelschieten. Terrein Markeloseweg (zie adv.) ZATERDAG 23 JULI OP „SMIDSBELT" 19.30 uur: Optreden Folkloristi sche dansgroep „De Hóól- ter-Daansers" 20.00 uur: Huldiging Schutter- skoning 1983 20.15 uur: Verkiezing Dorpsko ningin 1983 20.45 uur: Groot Openlucht Hof bal m.m.v. „Sweet Light" 20.00 uur: Orgelconcert (Verzoek programma) door Peter Eilander in „De Kandelaar" (zie bericht). ZONDAG 24 JULI: 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv). MAANDAG 25 JULI: 18.30 uur: Fietscross in „Kalf stermansweide" DINSDAG 26 JULI: 14.30 uur; openings Dorpsfeest op „Smidsbelt" door Dorpsko ningin 1983 19.00 uun Grote Nationale wie lerronde voor amateurs (dames en heren) WOENSDAG 27 JULI: 10.00 uur; kleinveemarkt en Boeldag in „Kalfstermansweide" 19.00 uur: Autocross M.A.C. „De Holterberg" Circuit Beuseberger- weg (zie adv.) DONDERDAG 28 JULI: 14.30 uur: Poppenkast op het feestterrein rond de Smidsbelt VRIJDAG 29 JULI: 13.30-17.30 uur: Feestelijke Wa renmarkt in de Kerkstraat. Alle attracties op het feestterrein zijn dagelijks geopend vanaf 2.00 uur ZATERDAG 30 JULI: 13.00 uur: Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Hól ten in Kalfstermansweide (zie ber.) WOENSDAG 3 AUGUSTUS: 19.00 uur: Start le deelnemer Vakantie-oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" Tijdens het concours hippique, dat gehouden werd te Ambt-Del den behaalde Jan Schoneveld met Opponent de 2e prijs in dressuur klasse Z2. Ingrid van Dijk met Raldi plaatste zich le in dressuur klasse L2. Theo van Dijk won met Tilly de 3e prijs in springen klasse B. Ook in Heeten waren de Ber- gruiters van de partij. Jan Scho neveld reed Opponent naar een le plaats in dressuur klasse Z2. Rikus Bronsvoort plaatste zich 5e in dressuur klasse L, Theo van Dijk won met Urion de 4e prijs in springen klasse B. Onder tropische omstandigheden en met tegenwind moesten om 11.15* uur de 231 ingekorfde duiven van „De Bergvliegers" begin nen aan de 386 km van Noyon naar Holten. Dat het niet snel ging bleek uit het feit dat de eerste duif van H. Willems pas om 17.43 uur arriveerde, (gem. snelheid bijna 60 km/p.u. Ook de 2e en 3e waren van Hennie. Alle 50 prijswinnende duiven waren toch nog om 18.22 binnen. De uitslag: 1, 2, 3, 8, 11 H. Wil lems; 4, 57, 58 M. Lodeweges; 5, 14, 20, 33, 41 A. ten Dam; 6, 12 Wim Aaftink; 7, 9, 40, 45 Comb. Kwintenberg; 10, 23, 32 H. van Beek; 13, 51 Gert Steunenberg; 15, 21, 24, 30, 39 G. Egberts; 17, 25, 26, 29, 52 Teun Schuppert; 19 H. Wansink; 22, 43 Frits Meester en zn.; 27, 47 Erik Ve neklaas; 31 J. G. Jansen; 34, 38 H. J. Paalman; 49 H. J. ten Vel de.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3