op de Kol 1 gemeente holten ers welkom Kinder vakantieweek gemeente holten Iron Maide Adj. directeur Jan Nïkkels 25 jaar hij Nido- Universal Puzzeltocht Dijkerhoek HQLTENS NIEUWSBLAD Hl ■H Kinder Vakantie Week Holten DONDERDAG 14 JULI 1983 Vrijdagmiddag 7 juli werd de heer J. Nikkels tijdens een druk bezochte receptie in zaal „Vosman" gehuldigd in verband met het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van het constructiebe drijf „Universal" van de fa. Herman Klein Velderman. Adj. direc teur H. Brinks die 4 jaar geleden bij dit bedrijf zijn zilveren VI. Brinks. Hij roemde de activi teiten die Nikkels op velerlei terrein voor de vereniging ont wikkelde. De P.V. hoopt van zijn kwaUteiten voorzit- jubileum vierde, hield na een welkomstwoord van adj. directeur ter/organisator nog vele jaren te 1 v J. AAM fnï fl O il'VliloT-ic HnnH Joh. Jansen, namens de directie een toespraak tot de jubilaris waarin hij terugblikte in het verleden. Nikkels die in 1958 als tekenaar in dienst trad, ontwikkelde in samenwerking met ir. Oos terhof van de R.A.C. en de toenmalige commissie gladheidsbestrij- ding een motorwagentje voor de kantonnier waaraan 's winters een zandstrooier/sneeuwruim-unit kon worden gekoppeld. Het bleef toen bij enkele prototypes want inmiddels was de Volkswagen met een pick-up uitgekomen die veel beter aan de behoefte beant woordde. Na de motorwagen kwam de tijd dat Klein Velderman zich bij de klanten moest presenteren en er werd een VW-busje gekocht waar in plaats was voor een kleine zandstrooier en hier mee ging Jan Nikkels als chauffeur, demonstrateur, vertegenwoor diger op pad. Het liep goed met de verkoop en in I960 werd gestart met de ontwikkeling van een automati sche zandstrooier. De vraag naar deze strooier werd in Nederland steeds groter en men ging zelfs denken aan export en er werd met een demonstratietoumee ge start in Zweden. De demonstra ties verliepen geheel naar wens maar orders kwamen er niet uit, waarschijnlijk omdat de ma chine toch niet zo revolutionair was als we dachten. Toen in het buitenland een keer de zaak werkte, volgden meerdere expo sities en demonstraties met de Mammouthstrooier, waarbij vooral in België zeer goede za ken werden gedaan. In 1973 werd het constructiebedrijf „NI- DO" in Rhenen overgenomen en dat betekende dat de naam van het bedrijf in Holten werd gewij zigd in „Nido-Universal". Deze overname bracht voor Nikkels en zijn collega niet alleen uit breiding van werkterrein maar ook de echte ontwikkeling van de automatische strooierij bij „Nido-Universal". Namens ons allen, zo besloot de heer Brinks, dank ik je van harte voor alles wat je voor onze onderneming hebt gedaan en wens je nog veel goede „Nido-Universal-ja- ren" toe. Als erkentelijkheid voor vakmanschap en plichtsbe trachting werd een geschenk in couvert aangeboden en werd mevr. A. Nikkels-Koning in de bloemetjes gezet. Sprekers Namens de collega's en perso neelsvereniging, waarvan de ju bilaris reeds meer dan twintig jaar voorzitter is, sprak de heer kunnen profiteren. Brinks bood namens collega's en P.V. een prachtige elec. boormachine met hulpstukken aan en offreerde mevr. Nikkels bloemen. De heer ir. W. Adema die namens de fa. Thijssen/Bomemisse te Amstel veen, waarvan „Nido-Universal" sinds twee jaar een dochter is, het woord voerde wees op de prettige samenwerking met de heer Nikkels die altijd bereid is om problemen op te lossen en er het beste van te maken. Een bijzonder vriendelijk en plezierig mens die als het nodig is, en dat komt in het bedrijfsleven vaak voor, ook hard kan zijn. Adema liet z'n woorden van waardering vergezeld gaan van een fraai bloemstuk en een rijk gesorteerd drankenpakket. Dank De heer Nikkels schonk in zijn woord van dank uitvoerig aan dacht aan de ontwikkeling van het bedrijf en dankte allen met wie hij in de achterliggende kwarteeuw langer of korter tijd mocht samenwerken. Als de dag van gister herinnert hij zich nog dat hij op 19 mei 1960 voor het eerst op pad mocht met de wa gen van de baas (Herman Klein Velderman) en dat hij op die dag bij de eerste klant, de ge meente Gorssel, een sneeuw ploeg verkocht. Ni lekeis dankte in 't bijzonder z'n collega Henk Brinks, met wie hij 25 jaar op bijzonder prettige wijze mocht samenwerken, voor de waarde rende woorden. Ook richtte hij zich in 't bijzonder tot de heer Niels Laiqaard, importeur van Nido-Universal machines in De nemarken en zijn echtgenote en dankte tevens mede namens zijn vrouw voor de vele geschenken, bloemstukken enz. die door de afgevaardigden van verenigin gen, bedrijven en instellingen werden aangeboden. Wanneer we zo besloot hij ook in de toe komst bereid zijn om samen te werken en er voor blijven knok ken dan zal het met „Nido-Uni versal" waarachtig wel gaan. Wanneer alles volgens plan verloopt begint het Rijssense mersbedrijf Ter Steege B.V. in het tweede kwartaal van 1984 de bouw van 17 koopwoningen op het terrein van voormalig voersbedrijf Schipper aan de Kolweg. Ter Steege, die de grona met opstallen inmiddels heeft gekocht heeft van het Holtense ge meentebestuur de principe-toezegging gekregen dat het bestem mingsplan aldaar gewijzigd zal worden wanneer de plannen door gaan. Nu heeft het terrein aan de Kolweg nog de bestemming „garage". Hoewel woningbouw op deze plek ongetwijfeld vertragend werkt op de eigen plannen is B en W van Holten toch bereid ge vonden medewerking te verle nen. Het college is blij met de woningbestemming voor deze plek midden in een woongebied. Financieel wordt de gemeente Holten er zeker niet beter op. 34 huurwoningen aangevraagd. Het verzoek van Bouwbedrijf Ter Steege om mee te werken aan de bestemmingsplanwijzi ging op de Kol is al in de com missie Ruimtelijke Ordening ge weest, maar moet nog worden goedgekeurd door de gemeente raad in haar vergadering van 30 augustus. Tamboer-maitre Lieuwe Meinsma nam afscheid tijdens de Taptoe, rechts op de foto zijn opvolger Johan v. Bruggen. Waarschijnlijk zelfs slechter, want woningbouw op de Kol be tekent vertraging voor het Be stemmingsplan Beuseberg en dus renteverlies over de 3 4 miljoen die daar al „in de grond zit". Ter Steege wil aan de Kol weg 10 premie-B woningen, 6 premie-A woningen en 1 woning in de vrije sector bouwen. De gemeente Holten heeft daar in haar woningbouwprogrammering voor de komende jaren al reke ning mee gehouden. Zo zijn er voor 1984 geen huurwoningen aangevraagd. In het Bestemings- plan De Haar, dat zijn voltooi ing nadert is immers ook geen plaats meer voor huurwoningen. Voor 1985, wanneer de gemeente hoopt te kunnen gaan bouwen in de Beuseberg, zijn wel weer De Dijkerhoeksebuurtvereni ging „Schoolkring Dijkerhoek" organiseerde ook dit jaar weer een fietspuzzeltocht en wel op zaterdagavond 9 juli. Men start te vanaf het Bonte Paard onder voortreffelijke weersomstandighe den. De tocht ging via Ooster- maat waar verschillende spellet jes gedaan moesten worden, naar Okkenbroek om vervolgens via de Beumersteeg weer terug te puzzelen naar het Bonte Paard. Ook de jeugd was tijdens de tocht goed vertegenwoordigd. Winnaars van de puzzeltocht werden: B. Veneklaas, L. B. Beusen en mevrouw Ren- sen-Bodt. Bij-de jeugd gingen Wilco Paalman, Marco Rensen en Karin Ulfinan met de eer strijken. Deelnemers uit de Holtense buurtschappen startten bij 't Mossink voor de jaarlijkse fiets vierdaagse. klaring. Volgende week wordt van maandag tot en met vrijdag weer de Kindervakantieweek gorganiseerd door de Stichting Sociaal-Cultu reel Werk. Vrijwilligers vanaf 16 jaar zijn nog welkom, om de 200 tot 250 kinderen die in groepen worden verdeeld, te begeleiden. Met huifkarren zullen de groepen en him begeleiders vertrekken richting Snatergat, met een Vrijgeleide-brief of een Vogelvrij Ver- Voor de jongere kinderen staat een spel op stapel in de sfeer van Jonkvrouwe Gerida. De ou deren wacht een spel gelijk de tijd rondom Robin Hood. Robin Hood en zijn vrienden (groep 9 tot 12 jarigen) zijn vogelvrij ver klaard. Zij houden zich schuil in de bossen en niemand weet hen te vinden. Naast alle avonturen worden er hutten, uitkijkposten en vlotten gebouwd, kampvuur tjes gemaakt, steekspelen en rid- dertoemooien gehouden en nog veel meer. Per huifkar worden zij die och tend opgehaald om mee te gaan naar het kamp. Elke dag moet je brood meenemen en natuur lijk jnag je weer verkleed. Opge ven kan nog bij 't Paalhuus aan de Beusebergerweg, telefoon 27 55, adres Beusebergerweg 27. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 5 JULI 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Nido Universal Machines B.V. voor het veranderen van de gevels en plattegronden van het bedrijfsgebouw Industriestraat 7; - aan de heer B. Steinhouwer voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Mr. G. Vixseboxsestraat 33; - aan de heer B. J. Stevens voor de bouw van een wagenloods bij het perceel Espelodijk 7; 2. aan de heer J. Boode vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij het perceel Okkenbroekseweg 1; 3. aan de Almelose Wandelkring te Nijverdal toestemming ver leend voor het houden van de jaarlijkse wandeltocht op 3 september 1983; 4. aan de Nierstichting, afd. Holten, toestemming verleend voor het houden van een bazar op 16 en 17 augustus 1983; 5. aan de A.N.W.B. te Den Haag toestemming verleend voor een aantal fiets- en wandeltochten op 3,4,10 en 11 september 1983; 6. aan de Holtense Handelsvereniging ontheffing c.q. vergunning verleend t.b.v. de Zomeractiviteiten 1983. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. VAKANTIE WETHOUDER RUSTEBIEL Wethouder Rustebiel is tot 1 augustus a.s. afwezig in verband met vakantie. PARKEREN OP SMIDSBELT De aandacht van bestuurders van motorvoertuigen wordt er op gevestigd dat binnen het woonerf, geldend voor o.a. de Smidsbelt, Kerkstraat, Kerkplein en een gedeelte van de Tuinstraat en Bosch- kampsstraat, alleen geparkeerd mag worden op plaatsen die zijn aangegeven door een "P" bord (bord 99 R.V.V.) of een "P" in de verharding van het parkeervak. Daar een dergelijke aanduiding op het dorpsplein Smidsbelt ont breekt, mag hier niet geparkeerd worden. Binnenkort zal tegen overtreding van dit verbod door de politie worden opgetreden. Parkeergelegenheden zijn aanwezig aan de Kerkstraat/Kleinplein, achter het Dura-complex aan de Smidsbelt en de parkeerterreinen aan de Tuinstraat, op de hoek Larenseweg-Dorpsstraat en achter de Geref. Kerk aan de Stationsstraat. Bij het verschijnen van hun derde langspeler „The num ber of the beast" maakte de Engelse vijfmansgroep Iron Maiden een uitgebreide wereidtoernee. Ze gaven toen 179 concerten in zestien landen op vier continenten; daarbij leg den ze 160.000 km af en trokken in totaal 1 miljoen(!) toe schouwers. Nadat ze met lege handen vertrokken waren, keerden ze in Engeland terug met 2 platina, 8 gouden en 2 zilveren platen in hun bagage; allemaal ontvangen ter ere van „The number of the beast". Momenteel bestaat Iron Maiden (zou Margaret Thatcher trouwens van hardrock houden?) uit Bruce Dickonson/vocals, Dave Murray/lead guitar, Adrian Smith/lead guitar, Steve Harris/bass en nieuweling Nicko McBrain/drums. In deze sa menstelling zijn ze ook te beluisteren op „Piece of mind", hun nieuwe langspeler, die wederom werd geproduceerd door Martin Birch. Veranderingen van stijl komen bij succesvolle bands (logischerwijze) nauwelijks en bij hardrockers al hele maal niet voor. Ook Iron Maiden vormt geen uitzondering op deze gouden (platen)regel en gooit ouderwets de beuk erin. Het begint direkt schitterend met „Where eagles dare", een up-tempo stamper die me vooral geschikt lijkt om af te spe len tijdens een vroeg uur op een familiecamping; mits je natuurlijk een goede karate- of boksopleiding hebt gehad en eventueel snel de tent in kunt pakken. Andere stampers zijn „Flight of Icarus", „Die with your boots on", „The trooper", „Still life", „Quest for fire", „Sun and steel" en „To tame a land", terwijl „Revelations" voor een iets rustiger noot zorgt.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7