Kerkdiensten Zomeravondconcert in „De Kandelaa Aanwinstenlijst Bibliotheek Marktmeester Jansen ging op pad ♦bomalsttn Dijkerhoek speelt blokfluit Nieuw voersysteem bij van Schooten kpqipilfflffil voor ledereen die Iets te bouwen oS te verbouwen heeft H0LTENS NIEUWSBLAD t"-V- f Op 4 juli werd er aangifte gedaan van een niet alledaagse dief stal. Toen een jongeman met zijn bromfiets bij het Catsmeer reed, verloor hij vanaf deze bromfiets een fototoestel en een regenjack. Toen de bestuurder van deze bromfiets zijn voertuig wegzette, kwam er een automobilist aangereden die deze goederen oppakte en er mee weg reed. Het onderzoek is nog gaande. 1. Sharmat, M., Joris, de lastige eter. Den Bosch, Malmberg, 1983. A/Prentvertelling over een kieskeurige, jonge geit. 2. Pelgrom, E. Het verloren paspoort. Amsterdam, Kosmos, 1982. B/Umberto trekt met een vervalst paspoort op een heel bijzondere manier de wereld rond. 3. Fischer-Nagel, H., en A. Fi- scher-Nagel. In de bijenkorf. Amsterdam, MeulenhofT, 1982. J Beschrijving, met mooie kleu renfoto's van het leven van 597.81 honingbijen. 4. Michener, J.A. De bron. Naarden, Strengholt, 1983. R Omvangrijke kroniek welke op magistrale wijze een reeks epi soden vertelt uit de levens van een lange keten van bewoners van éénzelfde (gefingeerde) heu vel in Galilea, van de tijd der grotbewoners tot de huidige dag. 5. Heeresma, H. Een hete ijssa- Ion. Bussum, Villa, 1982. B/Deze verhalenbundel is een waar meesterwerkje van humoristi sche vertelkunst. 6. Irving, J. De wereld volgens Garp. Bussum, Agathon, 1983. R/T.S. Garp, zoon van een ver maard feministe, werd in een wel zeer curieuze situatie ver wekt. Rond en met deze twee levens leven een groot aantal lieden, die tezamen optreden in een ontstellende, maar dikwijls met humor beschreven wereld. 7. Morante, E. De geschiedenis. Bussum, Agathon, 1982. R/Tegen de achtergrond van de officiële geschiedenis wordt het leven beschreven van een arme onder wijzeres en haar twee zonen in Rome tijdens de Tweede Werel doorlog. 8. Berg, F. van den. Oud brood en broodresten. Helmond, Hel mond, 1982. S/Dit boekje laat zien wat men nog allemaal kan doen met oud brood. 9. Onder wijs. Onderwijs en de nieuwe media. Lisse, Swets Zetlin- ger, 1982. S/Veertien korte arti kelen over diverse facetten van computergebruik in het onder wijs. 10. Sedgwick, M. Auto's uit de jaren dertig en veertig. S/Al phen aan den Rijn, ICOB, 1983. Ned Herv. Kerk: 9.00 uur en 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Uit- gangscollecte: Zuiderzeefonds. ODDasdienst: mevr. Slette- SOOH RBITIN Iel 05470-2261 lel. 054S3-1B47 sumuii» 24 Waagiveg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! nnk-Kromdyk en Jenny Vuk- kink. Geref. kerk: 9.30 uur ds L. BliJ- dorp van Aalten, 19.15 Uur dienst. In beide diensten Is de le coll. voor Interkerkelijke re creatie en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Paal man-Verveda, Jeannette Potman en mevr. Tromop-Imhof (res.), mevr. Stam-Slotboom, Joke Paalman en Anja van Leeuwen (res.). Interk. Recreatiewerk: 10.30 uur kampdienst in tent op de Bor- keld. Voorganger ds. Berkhof van Hoogland. R.K. kerk: 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. kerk. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Berkhof van Hoogland. UitgangscolL voor Zuiderzeefonds. In het Geref. Kerkelijk centrum „De Kandelaar" hebben zater dagavond organist Peter Eilander en trompettist Hans van der Maten plm. 60 bezoekers intens geboeid met een gevarieerd pro gramma met o.a. werken van Bach, Jan Zwart en For Peeters. Eilander opende met inleidend koraalspel met aansluitend samen zang psalm 97 vers 1 en speelde vervolgens „Dorische toccata" van Bach, Variaties en fuga op een thema van Purcell, Carillon de Westminster van L. Vierne, Ter gelegenheid van de be kende Belgische componist Flor Peeters die deze dagen zijn 80s- te verjaardag vierde werden uit gevoerd „Aria" (voor orgel en trompet) en concertstuk opus 52a. Na een koraalbewerking voor orgel en trompet van Lied 211 uit de bundel van Joh. de Heer „Het geldt uw zaak uw roem o Heer" en canonisch voorspel voor psalm 84 van Jan Zwart besloot Eilander met „Fantasie over psalm 56" van H. van Vliet. Een prachtig slot van een muzikaal op hoog peil staande avond. Met een harte lijk applaus gaven de luisteraars blijk van dank en waardering. Op zaterdagavond 23 juli geeft Peter Eilander weer een concert in „De Kandelaar". Het pro gramma zal dan samengesteld worden uit verzoeknummers die na afloop van dit eerste concert bij hem werden ingeleverd. Een automobilist uit Drachten tankte benzine op de Al zonder te betalen. Door oplettendheid van de pompbediende kon de dader in de loop van de dag in Deventer worden aangehouden. Ook op 4 juli kwam op de Markeloseweg een hond onder de auto. Na de aanrijding reed een tweede automobilist nog een keer over het dier, die daarbij werd gedood. Eén van de auto's liep ernstige schade op. De eigenaar van de hond kon worden opge spoord. Bij een verkeerscontrole op 5 juli aan de Deventerweg werd onder andere een personenauto met aanhangwagen van de weg gehaald. De aanhangwagen was zo zwaar beladen dat de wielen aanliepen, zodat er ernstig gevaar van brand ontstond. Tegen de bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Hij kon verder rijden nadat een gedeelte van de lading tijdelijk bij het politieburo was achtergelaten. Ook op 5 juli vond op de Al een eenzijdig verkeersongeval plaats. Een bestuurder van een personenauto waarachter eeu aan hangwagen was gekoppeld, verloor de macht over het stuur door dat de aanhangwagen begon te slingeren. De auto kwam in de middenberm tot stilstand en de aanhangwagen verdween rechts in de berm, nadat het over de kop was geslagen. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op 6 juli werd aangifte gedaan van diefstal van diverse huishou delijke artikelen. Deze diefstal was reeds op 1 juli gepleegd. Tij dens een verhuizing ontdekte de aangever in zijn nieuwe huis dat deze goederen waren weggenomen. In de nacht van 5 op 6 juli werd uit diverse vrachtauto's diesel- benzine gestolen. In de loop van de dag kon een buitenlandse vrachtwagenchauffeur worden aangehouden op verdenking van de ze diefstal. Op 7 juli ging de politie voor de afwisseling eens een keertje op biggenjacht. Twee biggen waren losgebroken en liepen over de Deventerweg. Nadat ze waren gevangen, werden ze bij een boer ondergebracht. In de loop van de dag kon de eigenaar worden opgespoord. Op 8 juli vertoefden twee Engels sprekende heren in Holten, In diverse winkels probeerden ze het winkelpersoneel weg te lokken, kennelijk met de bedoeling een slag te slaan. In geen van de gevallen lukte dit echter. De politie as in het verleden vaker ge confronteerd geweest met dergelijke lieden. De onbekenden konden niet achterhaald worden. In de nacht van 8 op 9 juli konden twee knapen nit Rijssen worden aangehouden, die ongeveer twintig bermpaaltjes van de Rijssenseweg uit de grond hadden getrokken. Tegen hen werd pro ces-verbaal opgemaakt voor baldadigheid. In dezelfde nacht werden nog enkele baldadigheden gepleegd. Een bloembak moest het ontgelden en enkele vlaggetjes bij een garagehouder werden vernield. Ook in deze nacht moest een ree het oversteken van de weg met de dood bekopen. Ditmaal op de Rijssenseweg nabij het zwembad. In de namiddag of avond van de negende juli werd er ingebro ken in een woning aan de Schoutenstraat. Er werden sieraden weggenomen. Men kwam binnen door een sluiting van een raam te demonteren. Diezelfde middag hield de politie twee meisjes van ongeveer 17 en 11 jaar aan, afkomstig uit Oldenzaal, die zich ver dacht gedroegen. Of deze meisjes iets te maken hebben met de betreffende diefstal is niet gebleken. In de nacht van 9 op 10 juli werd aan de Stationsstraat door baldadige jongelui een reclamelicht vernield. Op 10 juli werden er op de Holterberg twee diefstallen gepleegd. Uit een personenauto werd een complete video-installatie ont vreemd. Uit een caravan werden cheques en een portemonnee ont vreemd. Van deze caravan was een raam niet afgesloten. Nogmaals een dringend advies van de politie. Laat geen kostbaarheden ach ter in uw auto. Is dat niet te vermijden, spreid ze dan niet ten toon. Sluit uw auto goed af (ook de raampjes). Gevonden en verloren: Gevonden: een pet; zwarte kinderportemonnee; een schildpad; bruin sleuteletui met drie sleutels; een zwarte portemonnee met ritssluiting met inhoud; een zwarte portemonnee met enig klein geld. Verloren: een meisjespop; een gouden ring smal model; een gouden ring met vier robijntjes; een sleutelbos met 5 6 sleutels. In de hal van de school in Dijkerhoek werd maandagavond door Dijkerhoekse schoolkinderen onder leiding van mevrouw W, van Santen een blokfluitavond verzorgd. Individueel en in groepen werd er lustig op los gefloten. De groep jopgste kinderen be stond uit Ema Nikkels, Karlijn v.d. Meer en Hens Janssen. Sa men brachten deze kinderen die nog maar een jaartje les hebben een danswijsje ten gehore, wat hun overigens goed afging. De tweede groep speelde duide lijk wat moeilijker wijsjes. Se- bastiaans Hers, Laurien Ulfman, Sandra Broekhuis en Rianne Bieleman speelden een aantal goed ingestudeerde liedjes. Daar na de meer gevorderden; Dianne en Gea Pinkert, René Groteboer ên Karin Ulfman speelden geza menlijk het moeilijke stuk „Met trommels en trompetten". Daar na speelden nog een aantal kin deren uit de oudste grqepen, te weten Wilmien Boode, Yvonne Vlogtman, Jeannet Wegstapel en Cristiaan van Zanten. Een optre den van alle kinderen besloot de avond. Een dankwoord richting mevrouw van Santen en een wel thuis besloot de gezellige avond. Vrijdag 8 juli ging de nieuwe marktmeester, wegwijs gemaakt door de waarnemende man de heer Poliste, op pad. Marktmees ter Jansen leek er weinig moeite mee te hebben, want de omgang met mensen is hij wel gewend in zijn huidige functie als meterop- nemer bij het GEB. Dan is hij nog voorzitter van de EHBO en gaat hij voor de Hartstichting en het Rode Kruis regelmatig op pad. Via de gemeente is hij in zijn functie als marktmeester te recht gekomen op de vrijdag middagen tussen 13.00 uur en 18.00 uur. Een lange middag, maar de overuren krijgt hij om gezet in vrije tijd. De heer Jan sen is 52 jaar en werkt al 33 jaar bij de gemeente Holten. Zijn eerste vrijdag als markt meester vond hij een prettige belevenis. Jk praai graag met de mensen en hier en daar wat zaken regelen vind ik fijn om te doen. Het zal allemaal best luk ken", aldus Jansen. Op het bedrijf van de heer E.M. van Schooten, gelegen aan de Oude Deventerweg te Holten is onlangs een nieuwe ligboxenstal verrezen. Dit is op zich geen nieuws, de afgelopen jaren zijn er ook in de gemeente Holten zeer vele geplaatst, enkele zelfs uitge rust met een computerbeheerssysteem. Het bijzondere aan deze stal van Van Schooten is het in ge bruik nemen van een z.g. Calan- voersysteem. Het is geen compu ter, echter mtn kan een hoog- produktieve groep iets extra's verschaffen in de vorm van en kelvoudige en/of krachtvoeder- middelen. Het idee, uit Amerika afkom stig, is gebaseerd op een vaak gehoorde wens van vele veehou ders: Hoe verstrek Ik aan mijn hoogproduktieve dieren iets ex tra's, zonder dat de oud melkte koeien daar ook van profiteren. Van Schooten verwacht, dat het systeem zeer goed zal funk- tioneren binnen zijn bedrijfsop- zet. „Controle blijft nodig", zegt hij, „maar het is bij onze be drijfsvoering zeer zeker een ar- beidsverlichting". Zoals vele veehouders in Fries land nu reeds doen, gaat de heer Van Schooten via het Ca- lansysteem, naast voldoende op name uit eigen ruwvoer, verse maisgluten en/of bierbostel ver strekken aan zijn hoogproduk tieve groep melkdieren. „Kijk, en dat werkt volgens mij kos tenbesparend", zegt de heer Van Schooten. De gehele bouw van de stal is begeleid door de voor lichtingsdienst van de Deventer Mengvoeder Centrale. Deze fir ma kwam ook met het idee om het Calanvoersysteem te plaat sen. Het is nieuw in Holten, zegt Ep van Schooten, maar ge zien de referentielijst van het systeem ben Ik geen koploper meer in Nederland. 3 Tot en met vrijdag 15 Juli „Fietsvierdaagse" start tussen 18.30 en 19.30 uur bij sporthal t Mossink. Donderdag 14 juli: 8.30 uur aan vang seizoenopruiming in ver schillende winkels. Vrijdag 15 juli: 20.30 uur Jo Junk in „de Schure", 22.00 uur „Toontje Lager" ln „De Schure". Zondag 17 juli: 14.00 uur dan sen In bar-dancing „De Wippert" (zie adv.), 19.30 uur zomeravond concert door de Continental Sin gers uit de USA in Geref. Kerk te Den Ham. Toegang vrij. Zie bericht, 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" te Bath- men. Dinsdag 19 juli: 19.00 uur Hou- thakkersfeest op „Smidsbelt". Donderdag 21 juli: 19.00 uur Trapcarrace's op „Smidsbelt". Vrijdag 22 juli: 19.30 uur Ko- ningsschieten. Terrein Markelo seweg (zie adv.). Zaterdag 23 juli op „Smids belt": 19.30 uur Optreden Fol kloristische dansgroep „De Haol- ter Dó&nsers", 20.00 uur Huldi ging Schutterskoning 1983, 20.15 uur Verkiezing Dorpskoningin 1983, 20.45 uur Groot Openlucht Hofbal m.m.v. „Sweetiigt", 20.00 uur Orgelconcert (Verzoekpro gramma) door Peter Eilander in „De Kandelaar". Maandag 25 juli: 18.30 uur Fietscross in ,,Kalfs termans- weide". Dinsdag 26 juli: 14.30 uur Ope ning Dorpsfeest op „Smidsbelt", 19.00 uur Grote nationale wieler ronde voor amateurs (dames en heren). Woensdag 27 juli: 10.00 uur Kleinveemarkt en Boeldag op „Kalfstermansweide", 19.UU uur Autocross MAC „De Holterberg" terrein Beusebergerweg. Donderdag 28 juli: 14.30 uur Poppekast op „Smidsbelt". Vrijdag 30 juli: 13.30-17.00 uur Feestelijke warenmarkt in de Kerkstraat Alle attrakties op het feestterrein zijn vanaf 14.00 uur geopend. Zaterdag 30 juli: 13.00 uur Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten op „Kalfstermansweide". ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, teL 35 53. Dokter J. F. Sijtesema is met vakantie tot maandag 18 juli. Dokter J. H. A. Bruins is met vakantie van maandag 18 juli tot maandag 8 augustus. WIJKVERPLEGING Dienst 14 t.ejn. 21 juli: zr. M. Honig-van 't Spijker, tel. 05731- 4 45 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, teL 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30- 14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-arti kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, teL 05483-20 04 TANDARTS E. R. ML Bijlsma, Grotestraat 19, Diepenheim, teL 05475-2010. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. Midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag tan. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Krulsgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKE NVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, teL 1814. POLITIE tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3