Introductie nieuw theoriesysteem Verkeersschool J.Stum opende bedrijfspand Weinig belangstelling promotiemiddag crossfietsclub Diploma zwemmen in Dijkerhoek Egberts wint Chateauroux comb. Kwintenberg den Bosch Teun Stevens beste veebeoordeler M.R.Y.-fokstudieclub hield wedstrijd GAS UIT BUK- DENK OM UW VEILIGHEID! Mintonette moet verhuizen •rJU .V HOLTENS NIEUWSBLAD LICHT IN DE DUISTERNIS VOOR TTV HOLTEN DONDERDAG 7 JULI 1983 Zaterdag 2 juli was het feest aan de Pannebakkersstraat 12, waar Verkeersschool Stam, verhuisd van de Valkenweg naar het industrieterrein, zijn pand opende onder belangstelling van erg ▼eel vrienden, „leerlingen" en zakenrelaties. „Met dit pand hoop ik oprecht een van oudsher gekoesterde wens te kunnen realise ren, namelijk alles onder één dak kunnen bieden. Dit werkt zowel ivoor zijn leerlingen als voor hemzelf veel plezieriger. Met de in gebruikname van het bedrijfs-annex woonpand werd tevens door J. Stam de nieuwe wijze van de theorietoets gedemonstreerd. Met ingang van 1 januari '84 zullen de theoretische examens van het multiple choice systeem overgaan naar dit nieuwe zogenaamde .„Ja-Nee" systeem, waarbij een zeventig dia's worden vertoond en itheoriecursisten de keuze hebben uit een ja of nee goedkeuren jvan een getoonde verkeerssituatie. Uiteraard met alle gevolgen van een ja...of nee slagen! 3n haar laatste vergadering voor de vakantie heeft de sportcom- missie de urenverdeling voor sporthal 't Mossink en de diverse gymnastieklokalen vastgesteld. Helemaal probleemloos ging dat niet want de commissieleden hadden een protestbrief van volley balvereniging Mintonette tussen de stukken voor de vergadering. Mintonette had bezwaar tegen de verhuizing op dinsdagavond van het gymnastieklokaal aan de Vrijheidslaan naar het gymnastieklo kaal aan de Haarstraat. De instructeur laat, na het woord tijd ingaan door op het itellen van een vraag, de ant- basismodule op de START-knop te drukken. Gedurende de toe gestane antwoordtijd van 10 se conden, waarbij tijdens de laat ste 3 seconden een rode lamp gaat branden, kan de leerling een keuze maken, ook kan hij eventueel nog van gedachten veranderen. Zodra de rode lamp gedoofd is, worden de laatst ge- kozen antwoorden in het geheu gen vastgelegd en kan er niet meer gewijzigd worden. Op dit moment worden alle antwoorden zichtbaar op het basismodule van de Instructeur, deze kan dus direct vaststellen welke leer lingen goed of fout geantwoord hebben, tevens blijft in het kas tje van de leerling de bij de laatst keuze behorende LED branden, zodat ook de leerling kan zien of hij of zij goed dan wel fout heeft geantwoord. Na eventuele bespreking kan de in structeur het systeem vrijgeven voor de volgende vraagstelling. Komende week wordt dit nieu we systeem geinstalleerd bij S. Stam. Een systeem dat inmid dels maandagavond al door cur sisten „fantastisch" werd gevon den. Terug naar een volgens Stam veel beter systeem van werken in het huidige pand want plan nen voor de toekomst heeft hij volop en om die goed te kunnen verwezelijken heeft hij in de eer ste plaats ruimte en in de twee de plaats met het óog op de toekomst uitbreidingsmogelijkhe den nodig. En die zijn er vol doende, in het voormalige pand van Oolbekkink, dat uitsluitend als bedrijfsruimte diende. Ver huizing van de Valkenweg (mid den in het natuurschoon) naar het industrieterrein lijkt voor het echtpaar Stam moeiteloos te verlopen. Het geïnstalleerd is magnifiek en de tuin is zodanig vrij dat het ook daar zalig toe ven is. Gezien de medis che/astmatische problemen van mevrouw Stam' heeft men het pand aan de Valkenweg nog niet verkocht, maar zij geeft nu al te kennen prima te huizen aan de Pannebakkerstraat. Zoons De heer Johan Stam thans 55 jaar geeft te kennen deze ver nieuwingen en uitbreidingsmoge lijkheden ook voor een groot deel aan te durven aanpakken gezien de opvolgingsmogelijkhe den door beide zoons Freek (26) en Erik (23). Zoon Freek heeft de benodigde diploma's al op Het volledige wagenpark van Verkeersschool Stam vóór I het bedrijfspand aan de Pan- I nebakkersstraat. zak en heeft zich met name toe gelegd op het lesgeven in moto ren. Zoon Erik slaagde onlangs voor zijn Instructeursopleiding en gaat in de nabije toekomst een deel van het „leswerk" van zijn vader overnemen. Dit alles ten gunste van de mogelijkhe den van vader Johan die zich graag stort op de theorielessen, eventuele applicatiecursussen (aanvullend onderwijs) en straks in het nieuwe seizoen een cursus „Pech onder weg". Voor al deze mogelijkheden is nu de ruimte in hetzelfde pand aanwezig. „Toch zou ik ook het lesgeven in praktijk niet kunnen missen, want juist het sociale aspect aan dit onderdeel spreekt me enorm aan. Zodanig zelfs dat ik persoonlijk deze vorm van ver keersopleiding het liefst uit de commerciële sfeer zou willen trekken in de vorm van een se- mi-overheidsaangelegenheid. Puur het woord verkeer bete kent uiteindelijk niets meer of minder dan omgang met elkaar in de maatschappij. En wat is er belangrijker dan dat. Ook wanneer je niet als au tomobilist, maar gewoon als voetganger of fietser dus ook als mens deelneemt aan juist d&t verkeer", aldus Stam. Drie klachten hadden de Hol- tense volleyballers over dat laat ste lokaal. De verlichting is on voldoende „zodat er moeilijkhe den ontstaan bij het juiste in schatten van de bal". Een twee de probleem was de vloer. Hier in is hier en daar een gedeelte van de bekleding verdwenen en de aanwezige putten (voor het plaatsen van toestellen) leverden gevaar op voor blessures. De laatste klacht van Mintonette betrof het net. Daarvan zou geen goed exemplaar voorhan den zijn en zelfs al was dat er wel, dan kostte het nog de no dige moeite om het op de juiste hoogte te hangen. Al met al aanleiding voor het dagelijks be stuur van de sportcommissie om eens polshoogte te nemen in de Haarstraat. Inderdaad trof men daar de gesignaleerde ongemakken aan. Reden om Mintonette een eind tegemoet te komen. In de zome rvakantie zullen alle kapotte TL-buizen (en dat waren er nog al wat) worden vervangen door nieuwe zodat het gymnastieklo kaal in ieder geval voldoet aan de eisen die de Onderwijsinspec tie stelt voor gymnastieklessen. Ook de vloer wordt door Ge meentewerken onder handen ge nomen. De slechtste plekken zullen worden bijgewerkt. Alleen de putjes blijven zitten, maar volgens voorzitter Groeneveld le veren die geen gevaar op wan neer men ervoor zorgt dat ze niet uitsteken. Dat alles plus de beschikbaar heid van een spiksplinternieuw net bracht het dagelijks bestuur ertoe te volharden in het voor stel Mintonette en de TTV Hol ten te laten ruilen van trainings plaats. Groenevelt vond de be langen van de tafeltennissers, die al jaren kampen met slecht zicht op voorbij flitsende ballet jes, in dit geval zwaarder wegen. Over het algemeen kon de com missie zich in deze oplossing schikken, zij het dat enkele le den wat kanttekeningen maak ten. Zo concludeerde commissie lid Schuchard bijvoorbeeld dat hiermee de kwaal van een te ge ringe lichtsterkte in de Haar straat niet was opgelost. Tevens vond hij de kans op blessures bij duikende en glijdende volley ballers aanzienlijk groter dan bij op beide benen staande tafelten nissers. Ook Westerik was niet helemaal gelukkig met de oplos sing. „We moeten niet het pro bleem van de ene vereniging op lossen ten koste van een andere vereniging". Zijn wens dat er te zijner tijd een evalutie mogelijk moet zijn werd door voorzitter Groenevelt overgenomen. .Min tonette kan altijd bij mij aanko men om de situatie nog eens door te nemen. Deze oplossing is echter de best mogelijke, in aanmerking genomen dat we het geld niet hebben om de verlich ting in de Haarstraat helemaal te vernieuwen". Profijtbeginsel Voor de andere twee voorstel len aan B en W had de sport commissie aanzienlijk minder tijd nodig. De Badmintonclub Holten kan rekenen op een sub sidie van f 158,50 in de kosten van kadervorming ten behoeve van de recreatiesport en voor het jaarlijkse OPC-pupillenvoet- baltoemooi zullen de kosten van de zaalhuur f378 worden ver goed. Het laatste voorstel kon de goedkeuring van mevrouw Eggink-Ten Velde niet wegdra gen. Zij vreesde een precedent werking op andere sporten en wilde het profijtbeginsel toepas sen door de jeugdige voetballer tjes een eigen bijdrage te laten betalen. Aan haar zijde vond zfj commissie-lid Rensen. De rest van de commissie had er echter wel f378 voor over om de pupil len uit de regio in deze voetbal- loze winterperiode twee dagen van de straat te houden. De promotiemiddag in Vosman van de crossfietsclub in wor ding werd door slechts 56 kin deren bezocht en een handjevol ouderen. De beide Holtense rij wielzaken toonden volop pro- gj Geboren: Marloes dv. J. Eshuis zc en A. J. Hoekman; Marian dv. i L. J. Aaftink en G. A. Sluiter. motiemateriaal en ook een ma quette was voorhanden. .Jam mer dat de opkomst zo gering was, maar we gaan gewoon door", zegt de heer Bergman van de Rijkspolitie. Samen met de heer H. v.d. Keuken spant hij zich in om een crossfiets club in Holten van de grond te krijgen. Tijdens de crossfiets* wedstrijden zal een stand aan wezig zijn opnieuw met de ma quette en foldermateriaal. „We hebben nu 30 leden en stellen voor onszelf een aantal van 50 als voldoende om verder te kunnen gaan met onze aktivitei- ten", aldus Bergman. j Elk jaar gebeuren er bij het kamperen en bij 'doe-het-zelf-aktivi- teiten ernstige ongevallen door een verkeerd gebruik van zgn. weg- werp-gastankjes („gas in blik"). In 1982 waren er 200 meldingen van ongevallen met deze wegwerp-tankjes. Voor zover bekend wer den veertien personen met ernstige brandwonden behandeld. Eén kampeerder overleed als gevolg van een steekvlam uit zo'n weg- werp-gastankje. In veel andere gevallen gingen caravans en tenten in vlammen op. De ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegen heid (waaronder de Dienst voor het Stoomwezen ressorteert), Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur (Sector Volksgezondheid) en Bin nenlandse Zaken (Inspectie Brandweerwezen), de Stichting Consu ment en Veiligheid en de Nederlandse Brandwonden Stichting or ganiseren in samenwerking met de ANWB, het Technisch Bureau ter bevordering van Schadepreventie en het Nationaal Brand Pre ventie Instituut een voorlichtingscampagne om kampeerders aan het begin van het seizoen te waarschuwen. Ook wordt met deze campagne gepoogd de 'doe-het-zelvers' zoveel mogelijk te bereiken. Op zoveel mogelijk verkooppunten van gasflesjes, zoals kampeerter reinen, kampwinkels, etc. en op alle kantoren van de ANWB, wordt een affiche opgehangen met de belangrijkste veiligheidstips voor een-goed gebruik van 'gas-in-blik'. Ook zijn bij de verkooppunten, bij de ANWB, bij de plaatselijke vestigingen van de Brandweer en bij de organiserende ministeries en organisaties folders verkrijg baar. In een brief aan alle verkopers van 'gas-in-blik' is er op aangedrongen de consument te wijzen op de veiligheidstips. Op vrijdag 1 juli was er voor de eerste keer in dit seizoen in „de Looërmark" diploma zwemmen. Van de Dijkerhoekse school behaalden de volgende leerlingen him diploma: Diploma A: Marcel Groteboer, Jeannet Oosterveld, Hans Pinkert. Diploma B: Rianne Bieleman, Gerrit Prins, Wilco Reilink, Dinant Reilink, Laurien Ulfman, Harald Tuiter, Sebastiaan Hers, Mark ten Wolthuis, Anita Noteboom. Zaterdag 2 juli werd op het bedrijf van H. J. W. Scheper- De 103 duiven van de P.V. „De Bergvliegers" moesten de zware vlucht vanaf Chateauroux (Fr) over een afstand van 698 km. be ginnen met een harde „kopwind". De duiven die om 6.30 uur werden gelost bereikten diezelfde dag niet allemaal hun thuis- hnnit. Slechts 8 waren zo gelukkig om nog voor de stortbuien en windvlagen binnen te komen, de rest was de volgende morgen al vroeg present De eerste duif van G. Egberts arriveerde om 17.38 uur. 1-14-19 G. J. Egberts; 2 Joh. Veldhuis; 3-4-8-9-24 H. J. ten Velde; 5-10- 13-16-21 Teun Schuppert; 6-25 Gert Steunenberg; 7-11-31 A. ten Dam; 12 J. G. Jansen; 15 H. Wanslnk en Zn; 17-22-29-33 H. Willems; 18-23-27 H. van Beek; 20-28-32 M. Lodeweges; 26 G. J. Koetsier; 30 Eric Veneklaas Tegelijkertijd moesten met de uit Chateauroux vertrokken dui ven de 190 duiven uit Sint Quentin (Fr) binnenkomen. Deze duiven werden echter in ver band met het bar slechte weer ter plekke niet gelost maar „te ruggezet" naar Den Bosch waar ze voor de vlucht van 120 km. om 18.00 uur de vrijheid kregen. De comb. Kwintenberg klokte om 19.27 uur de eerste duif. 1-4- 9-13-25 Comb. Kwintenberg; 2-31 M. Lodeweges; 3-17-18-27-28 G. Egberts; 5 H. van Beek; 7-23-24 G. J. Koetsier; 7-14-16-36-40 Frits Meester en Zn.; 8 Eric Ve neklaas; 10-11-12-15-20 H. Wil lems; 19-29-46 Wim Aaftink; 21 Teun Schuppert; 25-38 H. J. ten Velde; 26 H. Paalman; 3447 J. G. Jansen; 35-43-44 A. Baltus; 39 A. ten Dam; 41 Comb. Oolbek- kink-Tijhof. boer in de Beuseberg een veeb- eoordelingswedstrijd gehouden door de fokstudieclub die voor namelijk bestaat uit jongeren die interesse hebben in de M.R.Y.-fokkerij. Deze club orga niseert regelmatig activiteiten op het gebied van de roodbon- tenfokkerij en deze middag wer den de jonge agrariërs getest op exterieurs van een MR Y-koe. De wedstrijd werd gesplitst in een schriftelijk en mondeling ge deelte. Vijf oudere koeien wer den ,,gepunt" op onderdelen in de bovenbalk wat inhoudt: ont wikkeling, type, uier, beenwerk, bespiering en totaal algemeen voorkomen. De meningen over deze koeien liepen niet ver uit een maar toch werden de laat ste drie koeien door enkelen nogal gewisseld. Henk Stevens en Jan Haverslag wisten de meeste punten te scoren. Bij de jongere koeien, welke mondeling fit4° .8, i beoordeeld moesten worden, ont stonden grotere verschillen in beoordeling en de vaarzen wer den wat vaker verwisseld. Het kostte de deelnemers ook steeds meer moeite om hun plaatsen te verdedigen. Bij het mondeling gedeelte waren het vooral Henk Bronsvoort en Teun Stevens die de boventoon voerden. Na enig cijferwerk maakte de voorzitter Henk Scheperboer de winnaars bekend. 1. Teun Stevens met 132 p. 2. Henk Stevens met 122 p. 3. Henk Bronsvoort met 118 p. Als juryleden fungeerden de hfi. B. Meutstege te Diepenheim en H. ter Balkt uit Markelo. Zij wer den voor him werk hartelijk be dankt en kregen hiervoor een cadeaubon De voorzitter maak te de leden nog attent op de veebeoordelingswedstrijd op za terdag 9 juli. Voor deelname kan men zich opgeven bij secr. Jan Meilink, tel. 16 33. Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom!

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9