„Gevierd" School- en Volksfeest Dijkerhoek Keriidfensfen Zwevende sjalotten en tropische vruchten Enorme deelname aan volksspelen Gea en Dirk zwommen het snelst .-«?■ .t iMi Jeugdkampioenschappen Tennisclub voor ledereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft B HOLTENS NIEUWSBLAD >ÉkjMB 'JgrL c ■massatrnsmsam AGENDA 3 DONDERDAG 7 JULI 1983 Onder niet al te beste weersomstandigheden, die echter aan het welslagen geen enkele afbreuk deden, heeft de buurtschap Dijker- hoek vorige week woensdag het jaarlijks school- en volksfeest gevierd op de bekende Diekerhoekse wijze: gezellig en enthousi ast. Er werd door jong en oud weer met volle inzet meegedaan, de schooljeugd vermaakte zich prima in de draai- en zweefmolen en deed erg z'n best om een eerste prijs te winnen bij de ver schillende spelletjes in de grote zaal van „Het Bonte Paard" en beleefde dolle pret en veel spanning aan het optreden van goo chelaar Terry Gerats die hen vele toeren van heel dichtbij liet zien en toch snappen, deden de jongelui het niet. Ook vele vaders en moeders volgden met veel spanning Terry maar ook voor hen was het toch allemaal te moeilijk om het hem na te doen. 't Was al met al een heel gezellige boel met frisdrank, ijsjes en tot besluit heerlijke broodjes. KLEUTERSCHOOL (Waterdra- gen) le prijzen: Tim v.d. Meer, Mario Oosterveld, Dianne Stevens, Sil via Bekkernens, Hans ten Dam, Wendy Bronsvoort, Remko Ste vens, Joost Boer, Sandra Rei- link, Licia Heek. 2e prijzen: Rianne Markvoort, Bertine Markvoort, Liesbeth v. Schooten, Anita Luggenhorst, Wilco Rensen, Edwin van Schoo ten, Bertine Meijerman en Geert Stevens. 3e prijzen: Betsie Pinkert, Ka rin Luggenhorst, Wilfred Note- boom, Muriël Gerdzen, Rob Rensen, Martijn ten Wolthuis, Nanco Holmer en Menno Boer. Optocht Voordat het festijn in de zaal begon, trokken de kinderen van af de school in een lange bonte stoet met de Holtense Muziek vereniging (bijna op volle sterk te!! Prima en zeer gewaardeerd!) met het tamboercorps en majo rettes voorop naar „Het Bonte Paard". Aan de optocht, zo ver telde ons meester Kroon was weer zeer veel zorg besteed en de deelname was groter dan ooit te voren. Deze keer deden ook veel oud-leerlingen mee met allerlei „voorstellingen" op grote wagens o.a. onderwijs 2000 jaar geleden. Ook de ouders waren present met mooie wagens o.a. een voetbalelftal, de bekende muziekgroep „Normaal" en zo waar de volksfeestcommissie ex tra cachet aan de optocht met een zeer exclusieve en keurig versierde voorstelling op een grote wagen. Verder zagen we Pipi Langkous, Pipo, een tover heks, boerinnetjes, Donald Duck, Lampje enzovoort. UITSLAGEN KINDERSPELEN Eerste en tweede klas twee (evenwichtsbaan) le prijzen: Bennert Rensen, Geert Roeterdink, Martin Podt, Marcel Groteboer. 2e prijzen: Hens Jansen, Erik Blumink, Marcel Kuiper, Rob Wechstapel. 3e prijzen: Karlijn v.d. Meer, Erwin Noteboom, Geert Weijers, Yvonne Veneklaas en Mark ten Wolthuis. GOOR lel. 05(70-2284 Slalinslaaa 24 RUUD lel. 05413-1147 Ifcivei 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! In het afgelopen weekeinde werden In „de Looèrmark" de jaar lijkse zwemwedstrijden van de Dijkerboekse school gehouden. Na spannende voorrondes, waarin de leerlingen flink werden aange moedigd door ouders en klasgenootjes behaalde in de finale bij de meisjes Gea Jansen Manenschijn en bij de jongens Dirk Tem pelman de eerste plaats. Tweede werden Yvonne Vlogtman en Marco Rensen en de derde prijzen waren voor Mercedes Wegen en René Groteboer. Tjjdens de prijsuitreiking hield de badmeester Theo Stokman een toespraakje en reikte mevr. A. Rensen de medailles uit aan de kampioenen. Voor de kinderen uit de eerste en tweede klas werden aparte wedstrijden gehouden. Snelste was hier Marcel Groteboer, met in z'n kielzog Geert Roeterdink en Martin Podt. De niet-zwem- mers kregen in het ondiepe bad een hindernis, bestaande uit auto banden en hoepels, te nemen. Eerste waren hier in hun serie Her man Brinkman, Erik Blumink en Hens Jansen. Het zwemfestjjn 'werd afgesloten met het zo langzamerhand traditioneel geworden „stuivertje" duiken. Ned. Herv. kerk R-K. kerk 9.00 uur ds. W. Vons, 19.15 uur 10-30 uur Heilige Mis in Ned. ds. R. Visser. Oppasdienst: Herv. Kerk, 9.30 uur Kamp- mevr. Admiraal Koenders en dienst Interk. Recreatiewerk in Alie Tempelman. Uitgangscoll. tent op de Borkeld. Pastoor Ra- Interkerkelijk recreatiewerk. Geref. kerk 9.30 en 19.15 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppasdienst: Marianne Kolkman, Wilma Aan stoot, Willy Brinks (res). Petra van Wingerden, mevr. Stam-Veldhuis, mevr. Wi thaar-Kruimelaar (res) demaker. Nieuw Heeten. Dijkerhoek 9.30 uur ds. R. Visser. Uitgangs coll. Interk. Recreatiewerk. Okkcnbroek 9.30 uur ds. G. Bouman. Gezins- dienst en koffiedrinken. Uit- Zuiderzeefonds. Klas 3 en 4 (ski-loop) le prijzen: Ellen Kuyper, Hans Pinkert, Herman Brinkman, Di- nand Reylink 2e prijzen: Rianne Bieleman, Laurien Ulftnan, Sebastiaan Hers, Wilco Paalman, Karin Ulf- man, René Groteboer, Erwin Ey- gendaal en Riny Paalman. 3e prijzen: Janet Oosterveld, Gerrit Prins, Erna Nikkels, Mark Gerdzen en Jan Janssen. Klas 5 en 6 (Ballenrace) le prijzen: Wilmien Boode, Yvonne Vlogtman, Diana Roe terdink, Sandra Broekhuis, Mer cedes Wegen, Wilco Pinkert, Marco Rensen, Christiaan van Santen, Jórgen Voordes, Dick Tempelman, Hendrie Rensen en Harald Tuitert. 2e prijzen: Anita Noteboom, Di anne Pinkert, Hans Wissink, Wil co Reijlink, Rob Gerdzen. 3e prijzen: Geja Jansen Mane schijn, Jeannet Wegstapel, Bert Prins, Erik Sluiter en Aart Bie leman. VOLKSSPELEN: Voor de volksspelen die 's mid dags werden gehouden, bestand zo als gewoonlijk weer flinke be langstelling en meer dan 200 da mes en heren lieten zich in schrijven voor deelname. De uitslagen: FIETSEND VOOR DAMES: 1. Ria Vene klaas, 2. Mieneke Tuitert, 3. Jen ny Koopman, 4. Zwaantje Roe terdink, 5. Johanna Wechstapel, 6. Willy Beldman. STOELENDANS: 1. Anja Slui ter, 2. Liesbeth Veneklaas, 3. Henny Klaasses, 4. Fenny Ren sen, 5. Zwaantje Roeterdink, 6. Willy Stevens, 7. Anny Ebrecht. HINDERNISBAAN PAREN: 1. Ineke en Benny Haverslag, 2. Willy en Gerrit Jan Beldman, 3. Dika en Bertus Rensen, 4. Ria Tempelman en Teun Stevens, 5. Gerry en Gert Hendrik Rensen, RINGSTEKEN 6. Zwaantje en Appie Roeter dink. RINGSTEKEN OP TREKKER: 1. Wim Rensen, 2. Gerrit Tui tert, 3. Herman Nikkels, 4. G. J. Beldman, 5. Henk Klaasses, 6. Johan Tuitert. SPEKTAKELSPEL HEREN (var ken vangen): 1. Eric Sluiter, 2. Bertus Pensen, 3. Jan Bieleman, 4. Henk Haverslag, 5. H. Tuitert, 6. A. Roeterdink. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur, zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. ,£wevende" sjalotten troffen we aan tn de tuin van de fa milie Aaflink aan de Larense- weg. Een uniek verschijnsel want deze sjalotten groeien niet zoals gebruikelijk onder de grond, maar lustig op een soepel stammetje gericht naar de zon. Volgens de fa milie Aaftink is geen sprake van een mislukte kweek, maar van een „ouderwets" soort dat inderdaad op deze wijze groeit. Wel een zeld zaam soort inmiddels, van daar dit plaatje. Zo'n 130 bananen telde de heer Lammers (Marjo) on langs aan zijn bananenboom. Per kam hangen zo'n 10 tot 18 stuks kleine wat zoete ba naantjes in zijn kas, die een gemiddelde temperatuur heeft van ruim 20 graden. Alleen het blad is al zo'n ander halve meter lang en 40 centi meter breed. De bananen boom zelf groeit tot een hoog te van 3lh meter en is het aanschouwen zeker waard. VARKENVANGEN (DAMES): 1. Riky Janssen, 2. Henny Nijland, 3. Ria Tempelman, 4. Anja Slui ter, 5. Johanna Meuleman, 6. Ineke Bosman. KUIPSTEKEN HEREN: 1. B. Wissink, 2. E. Rensen, 3. H. Op laat, 4. W. Vlogtman, 5. E. Weg stapel, 6. W. Baltus, 7. G. Klaas ses, 8. G. Stevens. KUIPSTEKEN DAMES: 1. Hen ny Nijland, 2. Anja Brunne- kreeft, 3. Jenney Koopman, 4. Thea Marktvoort, 5. Fenny Ren sen, 6. Johanna Meuleman. SCHIETEN (vrije baan) 1. Wim Wechstapel, 2. e.e. Wim Wis- s ink/Jan Koopman, 4. Freek Groteboer, 5. Bertus Nijland, 6. Johan Tuitert. SCHIETEN (personele baan): 1. Wim Wechstapel, 2. Willy Beld man, 3. Henk Klaasses, 4. Jaap Nikkels. TOUWTREKKEN: Voor het touwtrekken, voor de eerste keer op het volksspelen programma hadden zich maar liefst 12 teams, bestaande uit 6 dames/ heren, opgegeven. Ze kwamen allemaal gecostumeerd in de pis te in zeer uiteenlopende creaties en alleen dat maakte van dit nummer al een erg plezierig en komisch gebeuren. Om de hoofdprijs streden tenslotte de afd. Plattelandsvrouwen (met in hun team 3 plattelandsmannen) en het eerste team van de Schietvereniging „De Zaagmo len". De schutters boden krach tig tegenstand, maar moesten na ruim twee minuten toch zwichten voor de technisch en tactisch wat sterkere tegenstan der. De winnende ploeg bestond uit Dika Rensen-Podt, Hennie Klaasses-Boode, Dineke Riet- man-Rensen, Henk Klaasses, Henk Rensen en Ep Veneklaas. De twee prijzen die beschikbaar waren gesteld voor de mooiste costumering waren resp. voor de Dijkerhoekse Amateurs tonelis ten „D.A.T." en de Herv. Vrou wenvereniging. Er bestond voor het touwtrekken dat 's avonds werd gehouden een zeer grote belangstelling. De prijzen voor de volksspelen werden uitgereikt door de voorzitter van de feest commissie Jan Wegstapel die een woord van dank sprak tot allen die weer spontaan mede werking verleenden aan het wel slagen van het Diekerhoekse feest 1983. Voor de muzikale omlijsting van het festijn zorgden op per fecte wijze Jan Noteboom en Wim Wechstapel. Het feest werd woensdagavond besloten met een gezellig bal o.l.v. de „Vul- cano's. J. Wiggers. AGENDA Donderdof Juli: 19.00 uur kleinve^narkt op Smidsbelt. Zaten*? 9 juli 20.00 uur zo- mere/ondconcert door Peter Ei lander (orgel) en Hans v.d. Ma ten (trompet) in kerkelijk cen trum „De Kandelaar" (Stations straat); 20.00 uur aanvang grote taptoe door muziekkorpsen, drumbands en majorettes op speelweide bij de Scholenge meenschap (Diessenplasstraat). Zondag 10 juli: 14.00 uur dan sen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.); 19.30 uur dansen in bar-dancing ,3oode" te Bath- men (zie adv.) Maandag 11 t.ejn. vrijdag 15 ju li: Fietsvierdaagse. Start bij Sporthal (zie bericht). Maandag 11 juli: 18.30 uur flets- cross in „Kalfstermansweide". Dinsdag 12 juli: 19.00 uur hou- thakkersfeest op „Smidsbelt". Donderdag 14 juli: 8.30 uur aan vang seizoenopruiming in ver schillende winkels (zie adv.) Vrijdag 15 juli: 20.30 uur Jo Junk ln „de Schure"; 22.00 uur „Toontje Lager" in „de Schure" (zie bericht); voorverkoop kaar ten in „de Schure". Zondag 17 juli: 19.30 uur zomer avondconcert door de Continen tal Singers uit de USA in de Geref. Kerk te Den Ham. Toe gang vrij. Maandag 19 juli: 19.00 uur hou- thakkersfeest op „Smidsbelt". Zaterdag 23 juli: 20.00 uur or gelconcert (verzoekprogramma) door Peter Eilander in „De Kan delaar". Maandag 25 juli: 18.30 uur fiets- cross „Kalfstermansweide". ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32. tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter Sijtsema is met vakantie tot maandag 18 juli WIJKVERPLEGING Dienst 7 t.e.m. 14 juli: Zr. M. Koggel, Deventer, tel. 05700- 2 57 57, b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijk verpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens af halen en terugbezorgen van ma gazijn-artikelen. Diëtiste spreek uur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. TANDARTS L. H. Mees ten Oever, Nd. Ach- tereschweg 8a, Markelo, tel. 29 92. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Fysiotherapie. Alle werkdagen wijk gebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatschapp. Dienstver!. Midden Overijssel. Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds. Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer. Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk. Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-consultatiebureau. Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf. Storing electriciteits- en gasvoorziening. tel. 1814. Politie, tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer. Telefoon 0011 (dag en nacht). 14 dagen lang is er op de tennisbaan verwoed gestreden om het jeugdclubkampioenschap. De weergoden werkten mee en daardoor konden alle wedstrij den vlot gespeeld worden. Carla Heemstra en Edwin Brouwer mochten de wisselbekers mee naar huis nemen. Gefeliciteerd met dit resultaat! Bij de jongere kinderen tekenen zich de toekomstige kampioe nen al weer af. Opvallend goed kwamen barend Jan Klijnsma, Kittima Jannink en Corinne van Ieperen naar voren. De uitslagen van deze wed strijden waren als het volgt: Meisjes A: 1. Carla Heemstra; 2. Danielle Scheltens. Jongens A: 1. Edwin Brouwer; 2. André van Ieperen. Meisjes B: 1. Corinne van Iepe ren; 2. Marina Pagrach. Jongens B: 1. Barend Jan Klijnsma; 2. Bart Kempcrs. Meisjes C: 1. Kittima Jannink; 2. Annemiek Klijnsma Jongens C. 1. Marco Willemsen; 2. Eilard Bruins.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3