iiAiTrui* mriniifni ik =s=~~ Parkeren op Smidsbelt heeft financiële gevolgen Holtenaar in bestuur Old Holten Onze Woning" bon Tijdens braderieweek O AD Wielerronde van Holten Geslaagd Avondfiö^vieri^^e start maandag Holtense Handelsvereniging start weer met Houthakkersfeesten HOLTENS NIEUWSBLAD; m i i®F mmm Hi B INF 9 w li te NËr 9 y aassssw" SSWSa^hrnineeopgeet- COLORADOKEVER STEEKT KOP OP! HOLTENS NIEUWSBLAD PROGRAMMA Faaotnmf. op HC I I I I I I RECREATIETENT Hoofdredactrice Nan Heidema HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 7 juli 1983 - 37e jaargang - nr. 27 Dinsdag 26 juli wordt de O AD Wielerronde van Holten weer georganiseerd door IJsclub „Be Noordpool" in samenwerking met wielervereniging CC'75 uit Nijverdal. Zowel dames als amateurs zullen 's avonds aan de start verschijnen. De dames starten om 19.00 uur, de amateurs om 20.00 uur. Start is bij supermarkt Wansink, dan gaan de ploegen richting Larenseweg, Pastorie- straat, Rietmolenstraat en via de Oranjestraat weer richting start. Een parcours van ruim 1000 meter. Uniek hierbij is dat de ge meente bereid werden gevonden de Dorpsstraat voor pak weg twee uur af te sluiten. Gezien de braderie die gehouden wordt rondom het Dorpsplein wordt omlegging van verkeer enigszins bemoeilijkt. „We zijn erg blij met het positieve standpunt van de gemeente om afsluiting van verkeer in verband met de wie lerronde toe te staan", aldus Wim Bouwhuis van IJsclub de Noordpool. Het is voor de vierde maal dat deze wielerronde wordt georganiseerd terwijl OAD voor de derde maai als sponsor van de amateurs optreedt. Toegang is gratis en nu al is men verze kerd van voldoende deelname. ,3Ü de amateurs werden bij de eerste inschrjjvingsweek al 80 deelnemers ingeschreven (er mo gen waarschijnlijk ongeveer 90 mensen starten). Voor de dames geldt al een aantal van 40. Wan neer de deelnemerslijsten be kend zijn komen we hier op te rug. Afgelopen week is geconsta teerd dat de coloradokever zijn kop opsteekt in de aardappel veldjes van de volkstuintjes aan de Aaltinksweg en op de Enk. De meeste volkstuinbezitters zijn hiervan niet op de hoogte, van daar deze waarschuwing vanuit de politieboek. Het heeft lang op zich laten wachten, maar donderdag 30 juni werd tijdens de algemene ledenvergadering van woningbouwver eniging „Onze Woning" Holtenaar de heer D. J. Schakelaar geko zen tot medebestuurslid van deze woningbouwvereniging voor de afdeling Holten. „Het werd hoog tijd dat vanuit Holten een afge vaardigde zitting heeft in deze vereniging omdat Holten met een totaal van 700 woningen zijn toontje mee moet kunnen blazen betreffende het wel en soms vooral wee van de toestand van woningen en soms ook bewoners", aldus Schakelaar. Nog steeds denken automobi listen dat het Dorpsplein Smids belt inmiddels ingericht als woonerf ook als parkeerplaats dienst kan doen. Op een woon erf mag echter cüleen gepar keerd worden in de vakken die aangegeven zijn met een P. Op Aan het Chr. Lyceum „Noet- sele" te Nijverdal zijn bij „her kansing" voor het diploma MA VO 4 geslaagd Jeanette Müller en Annemie Tromop. Te Gronin gen slaagde voor doctorandus bedrijfseconomie Han Brouwers. Na herkansing slaagden aan de s.g. Holten de volgende leerlin gen Mavo: Diane Garsen Holten, Hendrika Haverslag Holten, Ma rianne v.d. Mark, Holten, Ber- dien Paalman, Holten, Jolanda Temmink, Holten, Diny Tuitert Holten, Jan Wansink, Holten. Havo: Ina Bosschers, Holten, Irene Dhert Holten, Jan Willem Dieben, Holten, Quoc Hai Do, Holten, Jacky Pronk, Holten, Diederik Vincent, Holten Atheneum: Yvonne Spakman, Holten. Smidsbelt zijn deze P's helemaal niet aanwezig dus parkeren is aldaar uit den boze. Wanneer men toch zijn auto een plekje gunt op dit plein loopt men gro te kans dat dit de portemonnaie zal aantasten. Een gewaar schuwd mens telt voor twee. Van maandag 11 tot en met vrijdag 15 juli kunnen ffetslief- hebbers zich weer tegoed doen aan de jaarlijkse avondfletsvier- daagse, georganiseerd door de Holtense Wielervereniging. Voor het eerst sinds jaren heeft men de inschrijfgelden moeten verho gen en wel tot 6,50 gulden. Ter wille van de veiligheid van de deelnemers is men aangesloten bij de Nederlandse Rijwiel en Toerunie en deze verplicht een zogenaamde verzekeringszegel voor iedere deelnemer. Men wil tijdens de avondfietsvierdaagse een enquête houden betreffende het tijdstip van de vierdaagse. Men verzoekt dan ook om me dewerking bij de invulling, waar door de wielervereniging een zo duidelijk mogelijk beeld krijgt Vertrek en opgave Sporthal 't Mossink. De afstand is gemid deld 25 kilometer en gestart kan worden tussen half zeven en half acht verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. VCQGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Panorama op Holten weerspie gelt de Molenbelterweg, de mo len van Wansink, het Sportdal enzovoorts. Onderdelen die op zich allemaal weer te maken hebben met de aanleg van de spoorlijn. De Koninklijke Neder landse Lokaal Spoorwegmaat schappij werd 30 september 1880 opgericht en in 1888 kwam de enkelbaans spoorlijn gereed, ge ëxploiteerd door de Hollandse IJzeren Spoorwegmaatschappij. De molen werd verplaatst naar De zomeraktiviteiten zijn weer in volle gang en onontbeerlijk daarbij zijn de jaarlijkse Hou thakkersfeesten. Op de dinsdag avonden 12 en 19 juli en 2 en 9 augustus zullen vanaf 19.00 uur 's avonds weer vier ploegen aan de start verschijnen om te strij den om het hoogste aantal pun ten. De sterkste man zal ook weer van de partij zijn. Aanko mende dinsdag zullen de teams van camping „de Prins", cam ping „de Holterberg", AC restau rant en „het Klavier" het tegen elkaar opnemen. De Holtense boerendans groepen zullen weer zorg dragen voor de omlijsting van de feesten. Tot rond elf uur zullen „het Klavertje", „Barba- rossa" en „de Waag" met stand voor een hapje en een drankje zorgen, op één van de aange legde terrasjes. Dinsdag 12 juli zal de groep „Return" voor mu ziek zorgen, dinsdag 2 augustus de groep „Cake Town Jaz zband". de plek waar nu de verzorgings flat staat. Zand voor de aanleg werd gehaald uit dat deel wat nu Sportdal heet Later was op nieuw zand nodig voor de aan leg van de dubbele baan die 1 oktober 1910 gereed kwam (ruim 20 jaar later). Wat zich door de jaren heen rond dat Sportdal afspeelde zal middels een aantal vervolg foto's in beeld worden gebracht. Archief J. Smale Toch lijken bewoners nauwelijks geïnteresseerd, gezien de geringe opkomst van slechts 3 Holtena ren. Ook bewoners van Deventer lieten het aardig afweten tijdens de ledenvergadering, want op een woningaantal van 3500 wa ren slechts 42 leden aanwezig en dan vraag je je wel af in hoe verre sprake is van betrokken heid. Toch pleit de woningbouw vereniging in zijn schrijven be treffende de doelstelling „Partici patie bij Beheer" voor het vol gende; De taak van de woning bouwvereniging omvat méér dan het woongenot van de zittende huurder. Zij heeft ook een pu blieke taak, zij draagt zorg voor de huisvesting van allerlei groe pen en is uitvoerster van over heidsbeleid. In de statuten komt dit tot uitdrukking in de zorg voor het algemeen volkshuisves- tingsbelang. Het is door deze publieke taak, dat het belang van de woningbouwvereniging en het eigen belang van de huurders twee verschillende za ken kunnen worden. Daarom is het nodig kanalen te creëren waarlangs de bewoners hun ei gen belang kunnen verdedigen. „In de praktijk laat deze stelling duidelijk te wensen over", aldus Schakelaar. „We hopen maar op beter!" Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. I Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Naam: Adres:- Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Antwoordnummer 97 Hij/zij betaalt het abonnementsgeld Enschede t per jaar ad 31,26 Zaterdag 9 juli: „open tent", 20.00 uur, gratis. Zondag 10 juli: kampdienst, 9.30 uur, voorgangen pastoor Rade maker. Maandag 11 juli: volleyballen, vanaf 12 jr. 19.30 uur fl- Dinsdag 12 juli: spelencircuit, 14.30 uur fl.- Woensdag 13 juli: nachtspel, met soep!, 22.00 uur fl*- Donderdag 14 juli: poppenkast- middag, 14.30 uur fl.- Vrijdag 15 juli: k om-bij-ons eten! 17.30 uur f4.- Opgave vóór woensdagavond 22.00 uur. Wij kopen in, u maakt het klaar en eet alles op!!! Zaterdag 16 juli: „open tent", 20.00 nur, gratis. Van maandag fm vrijdag iedere morgen de vertrouwde kinder morgens, van 10.00 tot 12.00 uur, f0.50. Teamleden: Bea, Anja, Harry en Ab. Tot ziens.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1