Volop bloemen Flash the Pan Morrissey Muilen DAG VAN HET PAARD IN TEKEN VAN SAAMHORIGHEID UKW NATION AI F. UITVIN DERSWEDSTRIJD OP FLEVOHOF HOLTENS NIEUWSBLAD KNIPT1P ZUIVELPROBLEEM LEVENSGROOT! DONDERDAG 7 JULI 1983 Kijk, voor u met vakantie gaat, even uw filmcamera na. Dat voorkomt straks teleurstelling. In totaal worden in Nederland zo'n 300 verschillende zomerbloe men geteeld. ,Zomergoed" is po pulair en de maanden juni, juli en augustus zijn de zomerbloem maanden bij uitstek. Prijzen zijn in deze periode aantrekkelijk en hun grote variatie in kleur en vorm maken deze bloemen bij zonder geschikt voor het maken van bloemstukjes en gemengde boeketten. Over het algemeen zijn de zomerbloemen goed houdbaar. Voor alle zomerbloe men gelden dezelfde verzorgings- tips als voor andere snijbloe men: gebruik schoon water, een schone vaas en voeg altijd snij- bloemenvoedsel toe aan het wa ter. Snij een stukje schuin van de steel en zorg dat er geen bla deren of knoppen in het water komen. Dit vervuilt het water en zorgt dat de bloemen minder goed taaier kunnen opnemen. Zet zomerbloemen nooit in de zon en op de tocht. Jim Mullen is een Engelse gitarist die samen met saxofo nist Dick Morrissey en zangeres Tessa Niles de elpee „It's about time" heeft opgenomen. Jim begon z'n carrière bij Pete Brown's Battered Ornaments waarna hij terecht kwam bij de formatie Kokomo, de naam Dick Morrissey komt mij bekend voor maar uit welke groep hij stamt is me dus even ontschoten. Met behulp van Tessa heeft het tweetal nu een uiterst funky elpee gemaakt, hierop doen de heren sterk denken aan andere blanke Engelse funkgroepen als Shakatak en Level 42. Waarbij ze dan iets gedistingeerder klinken, vooral door de blazersarrangementen is de sound wat voller en meer jaz zy geworden. Als openingsnummer swingt „Stop, and look around" de boxen uit: een song die uitstekend geschikt lijkt om op single te verschijnen. Vervolgens is „It's about ti me..." (met Joe Hubbard in 'n bassende hoofdrol) voorzien van een ingewikkelder melodie, sterk maar minder eenvoudig in het gehoor liggend. „Ounce of bounce", „So so fine", ,31a- derunner", „I pull the strings", kortom het gehele verdere album blijft swingen. Hier en daar kantje boord nachtclub werk maar het gaat beide plaatkanten lang goed; een prima langspeler van deze twee oude rotten in het vak. Morrissey Mullen/It's about time Beggars Banquet 656.047 Een van de grootste disco-hits van de laatste jaren was „Last night a deejay saved my life" van Indeep; het uit New York afkomstige drietal Mike Cleveland, Reggie Mag- loire en Rose Marie Ramsey. Chef d'equipe is Mike, compo- nisbhassist/zanger en samen met Reggie Thompson producer van de band. Met „Last night..." scoorden ze een miljoenenhit in Eu ropa en behaalden in ons land de eerste plaats terwijl het zelfde nummer door de Nederlandse groep Sweetness ook nog eens redelijk succesvol werd gecovered. Van Indeep is nu de eerste langspeler (toepasselijk getiteld „Last night a deejay saved my life" uitgekomen met daarop zeven disco werkjes. Bijna alle num mers worden geteisterd door een flinke mate van eentonig heid, met uitzondering van hun nieuwe single „When boys talk" en „Slow down" ('n vleugje Pointer Sisters), die beide een knappe, commerciële melodie combineren met een inte ressante uitvoering. De overige discodreunen zullen in een volle discotheek de dansvloer waarschijnlijk wel vol krijgen maar zullen de „thuisluisteraars" toch teleurstellen. Indeep/Last night a deejay saved my life Sound of New York 540 046 Henk Oldenhof „Te veel verenigingen werken los van elkaar, vandaar dat de ze Dag van het Paard, met het paard als middelpunt een uniek gegeven is voor Holten en een initiatief waar een traditie uit zou moeten groeien", zo stelde burgemeester van Rappard in zijn openingswoorden zaterdag ochtend na afloop van de op tocht, op „Twenhaarsweide". Bergrijders, Bergrultertjes en de Stichting Paardrijden Gehan dicapten presenteerden hun kunnen gedurende de saterdag onder het toeziend oog van bur gemeester en wethouders en voorzitter van het comité de heer Wiegman. De publieke be langstelling had iets groter kun nen zijn, maar deed geen af breuk aan de totale presentatie van de Holtense paardenvereni gingen. Burgemeester van Rappard plus de wethouders Stegeman en Rustebiel worden door voorzit ter Wiegman uitgenodigd voor de rijtoer. De eerste Australische groep die internationaal succes wist te behalen was de vijfmansformatie de Easybeats; hun grootste hit „Friday on my mind" dient tegenwoordig di verse groepen nog als uitsmijter bij live-optredens. „Hello how are you" was de tweede grote singlehit en wordt mo menteel gebruikt als muziek bij de tv-reclame van P&C. Harry Vanda en George Young hielden zich na het uiteen vallen van het Easybeats enkele jaren bezig met produceren voordat in '79 de lp „Flash the Pan" verschijnt, tegelij kertijd de naam van hun nieuwe groep. Gehandicapte paardrijdertjes vertolkten op knappe wijze hun sprookje van Andersen. De melkplas in Europa groeit gestaag. Terwijl door het natte weer de melkproduktie in Nederland flink achteruitging, steeg in landen als Frankrijk en Duitsland de zuivelproduktie met spron gen. De toename lag er op zeven procent. Beide landen leveren zes- tot zevenmaal zoveel melk af als Nederland. Anders gezegd, de tijdelijke teruggang in Nederland zet op de totale Europese melkplas vrijwel geen zoden aan de dijk. De Frans/Duitse groei daarentegen tikt wel behoorlijk aan. Dat betekent dat de zuivel- problemen in Europa levensgroot voor de deur staan. Eén en ander viel op te maken uit de woorden van O.L.M.-voorzitter D. J. Jonkhans tijdens de zomervergadering van de O.LJd. in Raalte. Iedereen, zowel kinderen als volwassenen, kan aan de natio nale uitvinderswedstrijd deelne men met een eigen originele uit vinding. De uitvindingen van de kinderen zijn niet aan een be paald onderwerp gebonden. Ze mogen overal betrekking op hebben. De uitvindingen die worden gedaan door volwasse nen, moeten echter betrekking hebben op voorwerpen, werk- en handelwezen of spelletjes die door of voor kinderen kunnen worden gebruikt. Het kunnen uitvindingen zijn die speciaal voor deze wedstrijd uitgedacht zijn, of uitvindingen die al eer der gedaan werden. Of het een uitvinding is die toevallig is ont- Het kinderdorp van Flevohof, waar de nationale uitvinders wedstrijd plaatsvindt. dekt, of waar bewust naar is ge zocht, maakt niet uit. Deelname is gratis en iedere deelnemer heeft zelfs gratis toegang tot Flevohof. Jurering De jurering vindt plaats in verschillende leeftijdsgroepen. De jury bestaat uit: een kunste naar, die vooral op vormgeving zal letten; een industrieel, die vooral de funktie van de uitvin ding zal beoordelen, een hobby ist die vooral kijkt naar origina liteit en tot slot een leerkracht Samen met de Spider Murphy Gang was UKW een van de voorlopers van de Duitse pop-golf die Europa momenteel overspoelt. „Sommersprossen" was hun grote singlehit (he laas geen succes in ons land) en „(Millionen hóren) Ultra- KurzWelle" de eerste langspeler. Middels „Alles klar" is daarvan nu een opvolger verschenen; overigens uitgebracht als DMM-persing, wat weer een betere geluidskwaliteit tot gevolg heeft. In vergelijking met hun eersteling is deze verbeterde per sing de enige vooruitgang: het gebodene op „Alles klar" valt tegen „Hey, matrosen" (opgefleurd met een swingend blazer sarrangement), „Du halst mich fest", „Ahnungslos", „Ich brech die Herzen" en „Ich will (Patitu)" klinken prima maar .Alles klar", „Wie 20 Jahre", „Lacht euch nur Tot" (wat 'n tekst zeg), „Das Medium" en „Omsk" vallen hoofdzakelijk op door him eentonigheid. Na de redelijke eersteling is .Alles klar" een fikse teleurstelling; de meeste composities lijken in grote haast te zijn gemaakt en maken een ongeïnspireerde indruk. UKW/Alles klar Teldec 6.25486 heffing op krachtvoer. Uitgere kend de Nederlandse veehoude rij gebruikt het meeste van dat voer. Alle drie Franse ideeën, die overigens niet nieuw zijn, treffen vooral de Nederlandse melkveehouders. „We moeten ons hiertegen verzetten", vond de O.L.M.-voorzitter. Hij was van oordeel, dat de Fransen tot dit soort voorstellen komen, om dat ze niet goed op de hoogte zijn van de situatie in Neder land. De heer Jonkhans leidde dat ook af uit de akties, die de Fransen onlangs bij de grens hebben gevoerd. Nederlandse landbouwprodukten werden daarbij uit de vrachtwagens ge haald en op de grond gesmeten. „Omdat Nederland exportsubsi dies zou geven. Dat is helemaal niet waar. Ons land houdt zich helemaal aan de regels", gaf de O.L.M.-voorzitter als voorbeeld van het niet goed op de hoogte zijn van de Nederlandse situatie. Niettemin zullen de Fransen straks een geducht woordje mee spreken als er in Brussel gespro ken moet worden over voorstel len om de landbouwoverschotten te beteugelen. Dat geldt niet al leen voor de zuivel, maar ook voor andere produkten als graan en suiker. Bovendien zullen er in het najaar plannen op tafel moeten komen, die ervoor zor gen, dat de Europese Gemeen schap voortaan niet meer geld kwijt is aan landbouwuitgaven. Voor dit jaar zullen die uitgaven met maar liefst dertig procent toenemen. Hierdoor komt de bo dem van de Europese schatkist in zicht. Flash the Pan/Pan-orama Op deze druk bezochte bijeenkomst in de Leeren Lampe kon digde de O.L.M.-voorzitter aan, dat de landbouworganisaties on der meer door de moeilijkheden rond de melk een drukke herfst tegemoet gaan. Dan namelijk wordt er in Europa gesleuteld aan maatregelen, die de zuivel produktie drastisch moeten in perken. Precies het tegenoverge stelde is nu aan de gang gezien de enorme toename in Duitsland en Frankrijk. Het ziet er naai uit, dat zonder ingrepen, die stijging fors doorgaat. „Wie aan de andere kant van de Duitse grens gaat kijken, ziet, dat ei volop ligboxenstallen gebouwd worden. Wij hebben inmiddels geleerd, dat er volop ligboxen stallen veel meer melk opleve ren", zei de O.L.M.-voondtter. Hij lichtte alvast een tipje op van de voorstellen, die in het najaar op tafel komen om de melkplas in te dammen. De Fransen hebben volgens de heei Jonkhans reeds verschillende suggesties ingediend. Zo willen zij een forse superheffing opleg gen aan „grote melkproducen ten". Dat zouden dan bedrijven zijn, die meer dan 300.000 kilo melk afleveren. Heel veel Neder landse veehouderijen vallen daaronder. Een ander voorstel van de Fransen is het invoeren van een boete voor bedrijven, die meer dan twee koeien per hektare landbouwgrond hebben. Ook dat is in Nederland op zeer grote schaal het geval. Een der de idee, dat de Fransen weer eens uit de ijskast hebben ge haald, is het opleggen van een Van dit debuutalbum wordt „Hey St. Peter" op single uit gebracht en hiermee scoren ze een grote hit in Europa. Het jaar daarop volgt de elpee „Lights in the night" terwijl in '82 „Headlines" wordt uitgebracht, „Waiting for a train" van de ze laatste lp staat momenteel trouwens in de Engelse top 50. Voor zover mij bekend bestaat de groep nog steeds maar desondanks is er nu een compilatie van hen uitgebracht; op „Pan-orama" is werk van hun 3 elpees terug te vinden. Twee nummers van hun derde, drie van hun tweede en de overige 5 van hun debuutalbum; samen een fraai overzicht vormend van het (in de Albert Studios in Sydney opgenomen) werk van Flash the Pan. Meestal knap commerciële composities met sterke en vaak van een dubbele bodem voorziene tek sten: „Walking in the rain", „Hole in the middle", .Atlantic palling", „Waiting for a train" en „Hey St. Peter" zijn daar van de beste voorbeelden. Daar vindt ook een gratis spei- programma plaats, met o.a. to neelspel, dans en poppenkast. Prijzen Elke deelnemer krijgt een leu ke herinnering aan de wedstrijd. Voor de finalisten is bovendien een aantal mooie prijzen be schikbaar, waaronder een fiets, een draagbare televisie en een radio. De komende zomermaanden zal op Flevohof de nationale uitvi^- derswedstrijd plaatsvinden, waaraan iedereen gratis kan deelne men. De uitvindingen hoeven niet persé groot of ingewikkeld te zijn, iedereen kan met een eigen idee meedoen. In een drietal voorrondes, die gehouden worden op zondag 31 juli, zondag 28 augustus en zondag 25 september, zal door een deskundige jury worden bekeken, wie er voor de. finale in aanmerking komen. Deze finale zal plaatsvinden op zondag 16 oktober a.s. handenarbeid, die let op tech niek, d.w.z. de manier waarop het materiaal is verwerkt Aanmelding Iedereen die mee wil doen aan de nationale uitvinderswedstrijd, kan zich telefonisch opgeven bij Flevohof, tel. 03211-15 14. Alle deelnemers krijgen daarna een aanmeldingskaart toegezonden, voor één van de voorrondes. De ze kaart geldt tevens als toe gangskaart. Op de dagen zelf worden de deelnemers tussen 12.00 en 14.00 uur verwacht in het kinderdorp van Flevohof.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11