Een peseta's August Muller-Cor v.d. Bijl GP winnen SPANNENDE SPRING- DRESSUUR-WEDSTRIJDEN I H. Willems Compiëgne ZATERDAG 2 JULI: „DAG VAN HET PAARD i zijspan Matig touwtrekken van OKIA wint Propagandamiddag fietscrossclub Vooronderzoek bej aardenwoningen Kampioen Blauw Wit 4 ontvangt „Poppe-beker33 HOLTENS NIEUWSBLAD „Snorrewind trofee voor Roland Elias [DONDERDAG 30 JUNI 1983 In „Twenhaarsweide" aan de Rijssenseweg waar door de Land. Rijvereniging „De Bergruiters" in het verleden vele prachtige suc cessen zijn behaald zal op zaterdag 2 juli „De dag van het paard" worden gehouden waaraan medewerking zullen verlenen de L.R.V. „De Bergruiters", ponyclub „De Bergruitertjes", Vereniging voor het aangespannen paard „De Bergruiters", de afd. Holten Stich ting Paardrijden Gehandicapten, de paardenfokvereniging „Holba- theo" (Holten - Bathmen en omstreken) en de Holtense Muziekver eniging „H.M.V." Optocht De dag begint om 10.00 uur met een optocht van alle deel nemende verenigingen waarbij de volgende route zal worden gevolgd: Twenhaarsweide Broensweg - Rijssenseweg - Kol- weg - Noordenbargstraat - Oran jestraat - Dorpsstraat - Larense- weg Gaardenstraat - Dorps straat - Stationsstraat - Kerk- hofsweg - Weversstraat - Pan nenbakkersstraat - Kolweg - Broensweg - Twenhaarsweide. Na de officiële opening (11.00 u.) volgt een parade waarna om 11.30 uur de Bergruiters en de Bergruitertjes een springdemon- stratie zullen geven. Om 12.30 uur zullen de gehandicapten het al-oude sprookje van Andersen „De gelaarsde kat" opvoeren en tevens zullen ze een demonstra tie paardrijden geven. De keu ring van merries en veulen van „Holbatheo" is gepland 13.15 uur om 14.00 uur gevolgd door een caroussel nummer van de „Bergrijders". De dag zal wor den besloten met een demon stratie van de Bergruiters en Bergruitertjes. Het geheel zal muzikaal worden omlijst door de Holtense Muziekvereniging (met drumband en majorettes). Al met al een afwisselend en boei end programma dat de belang stelling van zeer velen verdiend. /.dnzaiw Vele duizenden landgenoten zullen weer hun vakantie over de grens gaan doorbrengen. Of dat nu Duitsland of Sri Lanka is. U zult zich enigszins moeten aanpassen aan de plaatselijke si tuatie. Zo moet u uw uitgaven' doen met bankbiljetten en mun- In manege „Snorrewind" heb ben vrijdag en zaterdag voor de dertiende keer in onderlinge wedstrijden jongelui, dames en heren die hier komen „lessen" of hun paard of pony in „pen sion" hebben een hoogst spor tieve en vaak spannende strijd geleverd om de „Snorre- wind"-trofee. Algeheel winnaar en „Snorrewind-kampioen '83" werd Roland Elias met z'n pony „Meteoor". Hij bleef in de L-dressuur een half puntje voor op Arjan Kraayenzank en werd tweede bij het springen in de klasse L. De prestaties werden beoordeeld door de heren W. Aaltink en Th. W. Luiten te Holten, geassisteerd door Ria en Fenny Rietman uit Holten. Manegehouder Johan Brons voort reikte de trofee en de prijzen uit en dankte allen die meewerkten aan het welslagen van de ruiterdagen. Uitslagen: Jeugd: Dressuur B: 1. Nicolé Bazuin met„Aprice" 80 p.; 2. Inge Wamelink met „Aprice" 79 p.; 3. Gerrianne Jansen met „Polly" 77p.; 4. Tineke Baan met „Katinka" 76 Vb p.; 5. Jeannet Wegstapel met .Aprice" 76 p.: 6. Anneke Rietdijk met „Pino" 75 Vb p.; 7. Dana Maters met „Sabine" 74 p.; 8. Huub Brands met „Koy" 73 Vb p.; 9. Dennis Sebenius Trip met „Pino" 75 VS p.; 10. Cathy Bolk met „Katinka" 72 p.; 11. Nicole Tijhif met „Aprice" 72 70 VS 12. Tanya Boerman met „Pino" 70 p. Jeugd: Dressuur L: 1. Ronald Elias met „Meteoor" 80 p.; 2. Arjan Kraayenzank met.Aprice" 79 VS p.; 3. Ellen v.d. Pouw met „Kitty" 79 p.; 4. Hermien Bronsvoort met „Sabine" 78 1/2 78 VS 5. Liesbeth Muller met „Arthur" 78 p.; 6. Silvia Holl met „Danny" 75 p.; 7. Anke Jansen met „Kitty" 74 VS p.; 8. Sandra Holl met „Danny" 73 p.; 9. Henry Stegeman met .-.Prinses Donja" 72 p.; 10. Roland Elias met „Pandour" 69 VS p. Dressuur Klasse B: 1. Joke Boode met ..Dirigent" 77 p.; 2. Toni Kroon met „Chandy" 67 VS p.; 3. Hen Averesch met „Castello" 67 p.; 4. Sabien Dokter met „Mirzam" 65 p.; 5. Janke Gerritsen met „Fla mingo" 65 p.; 6. Ingrid Kreykes met „Oanja" 65 p. Dressuur Klasse L: 1. Lia Mensink met „Meteoor" 80 p.; 2. Henk Wolbers met „Golden Lady" 76 p.; 3. Gert Middelkamp met „Tosca" 73 VS p.; 4. Ineke Afgelopen zondag werd in Betekom de Belgische Grand Prix zijspancross verreden op het circuit „De Balenberg". Bij de tijd- training bleek al dat het team Muller-v.d. Bijl goede plannen had deze zondag. Een eerste trainingstijd werd gerealiseerd voor we reldkampioen Emil Bollhalder. Op het zeer stoffige circuit werd om 14.45 uur het startsein gegeven voor de le manche. Engelsman Terry Good dook als eer ste de scherpe linkerbocht in onder aan het startveld, gevolgd door August Muller. Muller liet er geen gras over groeien en kwam dan ook als kopman de le ronde door. Direkt werd begon nen met het bouwen van een voorsprong. Na 5 ronden kwamen Bollhalder-Blüsser als 2e door met in hun kielzog Bachtold-Fuss. Iedereen dacht dat de 12 seconden voorsprong nu kleiner zou worden, maar de man uit Holten toonde samen met z'n bebaarde maat uit Made z'n uitstekende vorm door iedere ronde ruim 1 seconde van de wereldkampioenen weg te lopen. Bollhalder zou echter in de allerlaatste ronde door een crash enige plaatsen te rugvallen, zodat Bachtold de 2e plaats voor zich opeiste voor winnaars Muller-v.d. Bijl. 3e werden Brockhausen-Rebele. De 2e manche gaf een raket start te zien van het duo Ba- kens^Kiggen, met Muller op nieuw als tweede. Ook nu wist Muller meteen in de eerste ron de door te stoten naar de le plaats. Enkele ronden lang wis ten ze de koppositie vast te houden, totdat vice-wereldkam- pioen Joseph Brockhausen aan het achterwiel van Muller kwam. Muller wilde geen onnodig risico nemen en liet Brockhausen dan ook gaan. Muller: „Als ik in duel ga met Brockhausen moet ik veel meer risico nemen. De kans dat de motor het begeeft is dan aanzienlijk groter dan zo als we nu reden. Ik had een ri ante voorsprong op 3e man Mari Bens, zodat ik de totale wed strijd kon winnen met een le en Kerkhoff met „Dirigent" 72 Vb p.; 5. Jacqueline van Luinen met „Dirigent"71 p.; 6. Paula Loorbach met „Randolph" 69 p. Springen - Jeugd B: 1. Marjelle Koolbergen met „Sabina"; 2. Joke Nijzink met „Polly"; 3. Sandra Holl met „Danny"; 4. Lilian ten Hove met „Polly"; 5. Tineke Baan met „Katinka"; 6. Gerrianne Jansen met „Polly". Springen KlavseB: I.Alexander Hamer met. .Apri ce"; 2. Anja Pasop met „Mark"; 3. Anke Jansen met „Kitty"; 4. Ellen v.d. Pouw met „Kitty"; 5. Arjan Kraayenzank met „Aprice"; 6. Mireille Jansen met „Sabina"; 7. Gert Jan Olthof met „Vera". Springen klasse L: 1. Rikus Bronsvoort met „Tava- res"; 2. Roland Elias met „Meteoor". Zondag 26 juni werd door de touwtrekvereniging OKIA de zo mercompetitie voortgezet in Ei bergen. De 3 vaste ploegen de den mee en ook deed er deze keer weer een team mee in de vrije klasse. Het A-team moest deze keer behoorlijk wat pun ten halen omdat er degradatie gevaar dreigt. Dit is hun maar ten dele gelukt. De eerste 2 trekbeurten tegen respectieve lijk Vorden en Erichem werden veloren. Hierna kwamen de he ren pas goed los. Drie maal achtereen werd er gewonnen. Eerst tegen Bekveld, daarna te gen Bussloo, en ook de slo pende wedstrijd tegen Heure werd volledig gewonnen. Hierna volgden nog 2 wedstrijden, n.l. tegen de Bisons en tegen Eiber gen. Beide wedstrijden werden Geboren: Ester d.v. D. van Beek en G. B. M. Brands; Bertina Gerdie d.v. J. Meijer en A. J. Westenbrink. Ondertrouwd: H. Pasop, oud 28 jaar, Holten en G. H. Bosschers, oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: M. Stobbe, oud 23 jaar, Goor en G. Akkermans, oud 23 jaar, Holten. verloren. Totaal dus maar 6 punten, waarmee ze op een 7e plaats in de competitiestand staan. Met deze plaats kunnen ze degraderen, want de laatste 2 ploegen moeten in de nacom- petitie trekken om in de A-klas- se te kunnen blijven. A.s. zon dag zal dus de beslissing val len. Het C-team deed het een heel stuk beter. De eerste trekbeurt tegen koploper Oostenrijk werd verloren. Hierna werd van de Bi sons gewonnen, gevolgd door 2 gelijke spelen tegen respectieve lijk Heure en DES. Van Treklust uit Doetinchem werd gewonnen en tegen Erichem kwam het tot een gelijkspel. De laatste wed strijd tegen Bathmen werd zon der veel moeite door de OKIA- boy's gewonnen. Totaal dus 9 punten, waarmee ze nu met 47 punten op een 4e plaats staan. Het D-team deed het deze keer slecht. Alleen de 2e en 6e wed strijd tegen Vorden en Ooster- wijk kwam het tot een gelijk spel. Zelfs tegen Bathmen, waar van normaal altijd punten wordt gehaald, werd verloren. Totaal dus 2 punten, waarmee ze de onderste plaats bezetten. De vrije klasse deed het weinig be ter. Zij wonnen slechts één trek beurt. Zondag 3 juli is de laat ste competitiedag. De wedstrij den worden gehouden op het ei gen wedstrijdterrein van EHTC te Eerbeek. Het vertrek is om 11.30 bjj het stationskofflehuis. Aan het vierde van de ZW „Blauw Wit '66", dat kampioen werd van de 4e klasse G afd. Twenthe KNVB, werd dinsdag avond in cafe-rest. „De Poppe" door de heer A. Aanstoot (Bets van de Poppe) de prachtige be ker uitgereikt die door het be drijf beschikbaar was gesteld voor het eerste Blauw-Wit team dat de titel behaalde. Aanstoot, die de trofee overhandigde aan de leider van Blauw Wit 4 Man nes Scholman, sprak de hoop uit dat het volgende seizoen weer een van de senioren elftal len kampioen mag worden en dat de band die er tussen „de Poppe" en „Blauw Wit" die sinds de oprichting in 1966 be staat nog vele jaren zal blijven bestaan. Mannes Scholman dankte de heren Aanstoot voor de beker en zei er van overtuigd te zijn dat Blauw Wit zich zal blijven inzetten voor goede re sultaten en sportiviteit. Onder het genot van een hapje en een drankje bleef men daarna nog een paar uurtjes gezellig bijeen en vertelde Bets van de Poppe, die in het voorjaar van '66 tot de medeoprichters behoorde en vele malen als grensrechter van het eerste fungeerde, op de hem eigen manier interessante dingen uit de eerste jaren van Blauw Wit. een 2e plaats. Brockhausen was in de le manche 3e geworden dus die kon op deze manier nooit de wedstrijd als totaalwin naar afsluiten". Momenteel staan Muller-v.d. Bijl 3e voor het wereldkampi oenschap. Afgelopen zondag zfjn ze een heel stuk ingelopen op 2e man Böhler, zodat de volgende Grand-Prix op 10 juli in West- Duitsland erg belangrijk wordt voor Muller en v.d. Bijl. ten die in het betreffende land eigen zijn. In het vakjargon van de bank heet dat buitenlandse geld „vreemde valuta". Zoals elk artikel kunt u dit geld kopen. De banken hanteren daarbij twee koersen, die u in uw krant elke dag kimt vinden op de fi nanciële pagina's. Achter de meest gangbare staan twee be dragen, zijnde de „aankoop-" en de „verkoopkoers". Stapt u bij een bank binnen om bijvoor beeld peseta's te kopen, dan be taalt u de „verkoopkoers". Komt u terug van vakantie en u levert uw restant peseta's weer in, dan betaalt de bank u de „aankoopkoers". De naam- somschrijving van deze koersen heeft namelijk niet betrekking op u, de koper, maar het zijn de koersen van aankoop en ver koop voor de banken. De 288 duiven die voor de vlucht vanaf Compiëgne (Fr.) - afstand 407 km. - door de P.V. „De Bergvliegers" werden inge- korfd kregen met „kopwind" te kampen hetgeen de snelheid erg drukte. Het werd toch een goe de vlucht met weinig verlies. Lossing: 7.00 uur. Snelste duif weer van Willems werd om 13.43 uur geklokt. 1, 4, 5, 0, 16 H. Willems; 2, 17 Teun Schuppert; 3, 18 G.J. Koetsier; 6, 7, 8, 11, 15 G. Eg berts; 10, 30, 36, 41 A. ten Dam; 12, 23 H. van Beek; 13, 33 J.G. Jansen; 14 Gert Steunenberg; 19, 34, 46, 50 H.J. ten Velde; 25 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 28, 39, 40, 47 comb. Kwintenberg; 37, 42, 48, 49 H.J. Paalman; 43 M. Lodeweges; 44 A. Baltus; 45, 53 Frits Meester en Zn.; 54 H. Wansink en Zn.; 57 Wim Aaf- tink. Zaterdag 2 juli zal de werkgroep ter oprichting van de fiets- crossvereniging 's middags om half drie bij Hotel Vosman een propagandamiddag houden over het fïetscrossen. De zaal wordt kosteloos ter beschikking gesteld en rijwielherstellers Stam en Aanstoot zijn ter plekke om technische adviezen en uitleg te ge ven. Zij zullen materialen laten zien er zullen videofilms worden is op het gebied van de finan ciën. Tevens zullen op deze ver gadering personen worden bena derd voor het onderhouden van de aan te leggen crossbaan. Vooruitlopend op het oprich ten van de fietscross-vereniging te Holten is de werkgroep van plan een prijsvraag uit te schrij ven voor het vaststellen van de naam van de nieuwe vereniging. Aan deze prijsvraag zullen en kele kleine prijzen worden ver bonden. Deelnameformulieren voor deze prijsvraag zijn ver krijgbaar bij de leden van de werkgroep, de rijwielherstellers Stam en Aanstoot en op de pro- paganda-middag. Voor alle duidelijkheid hier nog een keer de leden van de werkgroep: T. Aanstoot, Wever straat 33, telefoon 36 72, H. v.d. Keuken, Verzetstraat 3, telefoon 28 93, R. Bergman, Churchill- straat63, telefoon 29 93. vertoond. De werkgroep streeft ernaar om tijdens de propagandamid dag een maquette te tonen van de crossbaan die men denkt te kunnen realiseren. Tijdens de propagandamiddag kan men zich als lid opgeven. Jongens en meisjes tussen de vijf en 16 jaar komen hiervoor in aanmerking. Tevens zullen opgaveformulieren beschikbaar zijn bij Stam en Aanstoot Wanneer zich vol doende leden opgeven zal men overgaan tot het uitschrijven van een oprichtingsvergadering en wel op zaterdag 27 augustus. De werkgroep streeft ernaar om op de vergadering te komen met statuten en een huishoudelij- kreglement. Tevens zal de werkgroep tij dens de vergadering kandidaten voordragen voor de in te vullen functies binnen het bestuur. Hiervoor zoekt de werkgroep nog een persoon die deskundig De gemeente Holten laat momenteel de mogelijkheden onderzoe ken van de bouw van bejaardenwoningen op het perceel grond aan de Keizersweg tegenover het politiebureau. In het oorspronke lijke bestemmingsplan is hier plaats voor 9 geschakelde wonin gen. De kavelprijs daarvoor is ech ter zo hoog (50.000 gulden) dat hier vooralsnog weinig belang stelling voor bestaat. Door ver dichting van het plan zou het mogelijk zijn hier iets te doen aan het grote tekort aan wonin gen voor ouderen zoals dat on langs nog eens werd gesigna leerd door de verschillende in stanties die zich in Holten bezig houden met de bejaardenzorg. Aan de Algemene Nederlandse Woningstichting is vergunning verleend voor de bouw van ze ven premie-koopwoningen in het plan De Haar. Ook bouwbedrijf A. J. Klein Lebbink uit Okken- broek heeft een aangevraagde bouwvergunning gekregen. Dit bedrijf gaat drie woningen op het Köllingserf bouwen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7