Leerlingen muziekschool verzorgden uitzending Radio Diessenplas gemeente holten Blauw-Wit blij met aangenomen voorstel! A gemeente holten Volle bak bij revue ,diij dreijt weer Geen subsidie voor Radio Diessenplas Gemeente stapt naar rechter Nog garantie op kapotte tennisbaan Deel De Marke moet verhuizen Gemeente zegt de huur op mk HOLTENS NIEUWSBLAD Bezwaren WIND-ENERGIE WAARSCHIJNLIJK NIET RENDABEL Bergruitertjes- nieuws Kroon op studie ïMMn Verloren en gevonden DONDERDAG 30 JUNI 1983 Het was al een goede gewoppte dat de leerlingen van de Hol- tense Muziekschool regelmatig optredens verzorgden tijdens de li ve uitzendingen van Radio Diessenplas^naar afgelopen zaterdag is een volledig progamma aan hen gewijd tijdens een extra uitzen ding vanuit de recreatiezaal van Diessenplas. In totaal 12 leerlin gen brachten hun kunnen ten gehore, middels piano, gitaarspel, dwarsfluit, zang en orgel. Muziekleraar Wim ter Hedde werd voor het voetlicht gehaald met een kort intervieuwtje. Hij was tevens initiatiefnemer van deze extra uitzending. Wim ter Hedde geeft 29 uur muziekles in de regio Nijverdal, Rijssen en Holten. Alle leerlingen die optraden hadden in het verleden al eens een optreden verzorgd in Diessen plas. Tussen de doof zong Annemarie van Hoof enkele volkslied jes, die door de bejaarden volop werden meegezongen.Leerlingen die hun bijdrage aan de uitzending leverden waren; Erwin Heer- egrave, Kasper Schuppert, Marloes Wille, Annemarie van Hoof en haar broer Mark van Hoof, Marian Ossewaard, Yvonne de Ham, Bas en Peter Bennink, Manon Middelink, Jeanet Ossewaard, en muziekleraar Wim ter Hedde. Wil Vos praatte het progamma aan elkaar en Jannie Mondeel bedankte na afloop de groep en deelde kleine kadootjes uit in de vorm van een ansichtkaart en een pen plus een wens van succes met de muziekstudie. Technisch man Fred Droog kreeg uit han den van de heer Geist (bewonerscomissie) een envelop met 250 gulden aangeboden, waarmee het voortbestaan van Radio Diessen plas iets minder op losse schroeven is komen te staan. Na de verdwijning van disco Dorrestijn is men voor wat betreft de (gra tis) muziek enigszins in de problemen gekomen. Er volgde dan ook een oproep aan eenieder die platen ter beschikking wil stel len kontakt op te nemen met Fred Droog. Volgende uitzending De volgende uitzending van Radio Diessenplas is weer op de eerste zaterdag van de maand en wel aanstaande zaterdag 2 juli. Boswachter Marian Vrijlink zal een verhaaltje vertellen over het wel en wee in het bos tij dens de zomermaanden en aan de hand van dia's zal hierover uitleg worden gegeven. Dan is er weer de bekende „bank van Mies" met de twee onbekende gasten. Iedereen is weer van harte welkom! De zaal van het Bonte Paard zat tot de rand toe gevuld met Dijkerhoekers ter opluistering van de Dijkerhoekse revue „Hij dreijt weer". Voorzitter Jan Wechstapel van de feestcommis sie en voorzitter Jan Meyerman van DA.T. openden de avond en een openingslied werd inge zet door Bertus Bronsvoort, Henk Pinkert en Jan Meyerman. Het werd een wervelende „show" in de vorm van een non-stopproggamma, voor de pauze afgerond met een confé rence van Dirk Jansen en Bets Veneklaas, daarna werd de feestcommissie verzocht plaats te nemen op het podium om in het zonnetje gezet te worden. Ook het tweede deel van de avond verliep voorspoedig en wervelend, met als slotstuk de finale waarhij een afscheidslied en de presentatie van de voltal lige revuegroep. Vrijdag l juli (morgen) volgt een tweede optreden van de groep in 't Bonte Paard en voor 7,50 gulden kan men genieten van een avondje zalig volksver maak. Hoewel de vrijwilligers van Radio Diessenplas. het interne radiostation van bejaardencen trum Diessenplas, geen subsidie ontvangen van de gemeente Holten zullen de bewoners niet verstoken blijven van de klan ken van door hun zelf aange vraagde plaatjes. In overleg met het bestuur van de Stichting Diessenplas is namelijk een op lossing gevonden voor de finan ciële problemen waarin het vrij- willigersteam verkeerde nadat Discotheek Dorrestein. de gram mofoonplatenzaak die de activi teiten van Radio Diessenplas sponsorde, de activiteiten in Holten stopzette. B. en W. had begrip voor de problemen van Radio Diessenplas maar wilde geen precedent scheppen door het gevraagde bedrag van 1500 gulden te subsidiëren. Met de stemmen van WD en PvdA tegen werd onder luid ge juich op de publieke gemeentetribune en zwaaiend met de Blauw-Witvlag het voorstel betreffende de uitvoering van de tweede fase van sportveldencomplex 't Vletgoor aangenomen. Bouwbedrijf Voordes neemt de bouw van de club- en kleedaccom modatie van Blauw-Wit voor zijn rekening. In juni '80 werd een krediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van de eerste fase van het sportveldencomplex, namelijk de visvijver en drie voetbalvel den. De tweede fase zal bestaan uit de bouw van club- en kleed gebouw voor Blauw-Wit en de aanleg van het hoofdvoetbalveld. Hiermee zal de voetbalaccommodatie van het totale plan zijn vol tooid. Het opnemen dinsdagavond als agendapunt houdt in dat nog voor de bouwvakvakantie kan worden begonnen met de bouw. Het is bekend dat in januari jj. voor het club- en kleedge bouw bij het provinciaal bestuur een bijdrage is gevraagd in het kader' van de bestrijding van de jeugdwerkloosheid. Voor dit doel was kort daarvoor door provin ciale staten totaal IVz miljoen gulden beschikbaar gesteld, voor in 1983 uit te voeren projecten. Bij brief d.d. 24 mei 1983 heeft het college van gedeputeerde staten de verdeling van deze V/2 miljoen gulden bekend gemaakt. Aangezien de Scholengemeenschap Holten, die in het nieuwe schooljaar meer dan 1600 leerlingen zal tellen, zelf de lokalen hard nodig heeft, zal het huurcontract met de Overijsselse Land bouw Maatschappij voor de zg. worden opgezegd. Het gaat hier om vier theorielokalen die de OLM (eigenaar van De Marke) en kele jaren geleden van de gemeente Holten huurde in afwachting van de definitieve huisvesting voor deze scholengemeenschap voor agrarisch en huishoudelijk onderwijs. Twee praktijklokalen in de zelfde vleugel kunnen blijven worden gebruikt door de leerlingen van De Marke. De gemeente Holten ziet zich tot deze stap ge noodzaakt omdat ze door een toenemend aantal leerlingen op de Scholengemeenschap zelf in de problemen komt. Tot dusver kon den die problemen worden opgelost door gebruik te maken van zg. dislokaties (leegstaande lokalen van verschillende basisscho len) maar vanuit praktisch oogpunt was dit niet erg werkbaar. Zoals het er nu uitziet is De Marke met ingang van het nieuwe schooljaar aangewezen op dislokaties in de verspreid liggende scholen. Voor het door Holten aange melde project is een provinciale bijdrage gereserveerd van f 168.000.-. Hieraan is de voor waarde verbonden dat het pro ject voor 1 november 1983 in uitvoering moet zijn genomen. De totale kosten worden ge raamd op f999.195.-. De WD gaf aan niet blij te zijn met de versnelling die het hele project heeft ondergaan. „De snelheid waarmee het pro ject werd voorgelegd aan de Commissies Gemeentewerken en Financiën heeft beslist niet onze voorkeur. We hebben amper de tijd gehad om de stukken te be studeren", aldus een verontwaar digde Spijker. „Punt twee is het bezwaar dat we hebben tegen de verdeling van de verkregen subsidiegelden. Rekening hou dende met het feit dat ofschoon de provincie de subsidie ver strekt op het gehele projekt, kunnen wij meegaan met het idee dat het voornamelijk be trekking heeft op het bouwen van het clubhuis en de kleedac commodatie. De subsidie zou dan als volgt verdeeld moeten worden, f 80.000.- voor Blauw- Wit en f98.000.- voor de ge meente. Geproefd hebbende dat het college in een eerder sta dium reeds min of meer aan Blauw-Wit het idee heeft gege ven dat van een eventuele sub sidie ca. f90.000.- voor hen be schikbaar zou zijn, dit laatste dan wel zonder enige inbreng van de raad, zijn wij bereid zo ver te gaan dat Blauw-Wit van de te verstrekken subsidie een bedrag van f90.000.- krijgt en zelf moet zorgen voor het ver schil van f 166.500.-. Wij zouden eventueel bereid zijn om het idee in overweging te nemen dat het meerdere bedrag door de ge- KNIPT1P Kinderen filmen... doe het vanaf hun ooghoog te, want dat geeft de leukste resul taten. Hoewel B en W van Holten positief staat tegenover het voorstel van voetbalvereniging Blauw Wit om bij de energie voorziening voor sportpark 't Vletgoor gebruik te maken van windenergie, acht het college de mogelijkheden hiervoor gering. Het probleem is namelijk dat wil men de kostbare apparatuur hiervoor rendabel maken, er een intensieve bezetting van het sportpark nodig is. Opgewekte stroom die niet wordt afgeno men kan aan het elektriciteits net worden toegevoegd, maar de opbrengst daarvan is minder dan de kosten van opwekken. Om alle voor- en nadelen op een rijtje te zetten zal de ge meente via de daartoe geëigende kanalen de nodige informatie opvragen. Voor een sportvereni ging als Blauw Wit n.l. zijn die kanalen moeilijk toegankelijk. Zaterdag 25 juni namen leden van de Bergruitertjes deel aan het Uitnodigingsconcours van de P.C. „Albergen". Ze gingen met de volgende prijzen naar huis; Dressuur L: le prijs Melanie Huiskamp met „Glenn" 127 pnt., 5e pr. Simone Bruggeman met „Mustang" 124 pnt. L2 Dressuur: Marie Elise Dolle- kamp met „Akimbo" 116 pnt. M-dressuur: Herman Lodeweges met „Azmon", 124 pnt. Springen klasse L: 5e prijs Zwennie Vin cent met „Mark", Door burgemeester en wethouders op 21 juni 1983 verleende vergunningen, onthef fingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNING: - aan de HeerH. A. A. Kfenhuis voor de uitbreiding van de woning Korhoenderweg 12; - aan de heer F. Klein Teeselink voor het vergroten van de loopstal bij het perceel Markeloseweg 25; - aan de heer G. J. Tuitert voor het vergroten van een fokveestal bij het perceel Schreursweg 6a; - aan de heer G. Blankena voor het bouwen van een rundvee-stal bij het perceel Helhuizerweg 46; 2. aan J.S. „De Schure" vergunning verleend t.b.v. de Schuredag '83; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kunt u zich wenden tot de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 5 juli a.s. en wel des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. BESTEMMINGSPLAN „KOM HOLTEN" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat het bij raadsbesluit van 27 juni 1978, nr. 367/dB-Ym vastgestelde bestemmingsplan „Kom Hol ten", gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Overijssel bij besluit van 21 augustus 1976, no. 42906, afdeling 2, middels in hoger beroep bij Koninklijk Besluit van 11 mei 1983, no. 35. gedane uitspraak onherroepelijk is geworden, behoudens een nader op de plankaart aangeduide plangedeelte met de bestemming „Bijzondere doeleinden, categorie OB (openbare en/of bijzondere voorzieningen)". Het bestemmingsplan ligt met bijbehorende bescheiden ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten. 30 juni 1983. SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 5 juli 1983 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot subsidiëring van het jaarlijkse O.P.C.-kerstzaalvoetbaltoernooi, het verlenen van een subsidie aan badmintonclub Holten in het kader van de bevordering van de recreatiesport en vaststelling van de urenverdeling van sporthal ,,'t Mossink" en de gymnastieklokalen voor het seizoen 1983/1984. Deze vergadering komt in de plaats van de eerder op 12 juli 1983 vastgestelde vergadering, In verband met de vakantie is er in de maand augustus geen openbare vergadering. meente aan Blauw-Wit wordt verstrekt in de vorm van een le ning, tegen voor beide partijen aanvaardbare voorwaarden", al dus de heer Spijker. Ook de PvdA zette zich af tegen het voorstel: „College en bestuur van Blauw-Wit zijn niet alleen samen in de boot gestapt, men is ook (althans de gemeente) de boot in gegaan", aldus Moeliker. Wethouder Rustebiel stelde dat veel grondwerk door Blauw-Wit zelf zal worden uitgevoerd ter kostendrukking. Aan de Chr. MEAO te Almelo is voor het einddiploma "Mid delbaar Economisch Administra tief Onderwijs" geslaagd Wilma Aanstoot. Valkenweg. Bert Jan sen van de Vossenweg slaagde te Apeldoorn aan de Middelbare Techn. Autoschool voor het einddiploma. Proficiat! De gemeente Holten overweegt juridische stappen te onderne men tegen de firma Tennisbouw die in 1978 verantwoordelijk was \toor de aanleg van de vijfde tennisbaan op sportpark Meer manskamp. Door opvriezing in de afgelopen winter vertoont de bovenlaag van deze baan ver schillende scheuren. Het bedrijf geeft echter geen gehoor wan neer het wordt herinnerd aan de garantie van 5 jaar die destijds werd gegeven. Weliswaar verto nen ook de banen 3 en 4 scheu ren, maar hier heeft de ge meente Holten zelf de onderlaag verzorgd, reden waarom Tennis bouw zich daar niet aansprake lijk voor acht. De vijfde baan is echter wel voorzien van een on derlaag van Tennisbouw. Wan neer het bedrijf geen garantie wenst te geven zal een gerechte lijke procedure worden aange spannen. Gevonden: Een tamme kraai, een portefeuille met inhoud, een schildpad (gevonden in Dijker- hoek). Verloren: Zwarte herenporte- monnaie met inhoud, een licht bruine portemonnaie met in houd, twee maal twee badlakens met opschrift Tirol, een bruine herenportemonnaie, met enkele sleutels en geld, een dameshor loge met zwarte leren band.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5