gemeente holten Ellis Platter met aquarellen in La Cigale m m tol eeni Iten te OKIA's A- en C-team goed op dreef Stichting Land en tuinbouw van de grond 'W 9H Jongensteam S.G. Holten 4e Ned, Kampioenschap HOLTENS NIEUWSBLAD Werk via de vakaturebank RUNA ALMELO B.V. Nieuws uit avonturenpark Hellendoom SCHOOL- EN VOLKSFEEST DIJKERHOEK Dure woningen erg moeilijk verhuurbaar Geslaagden „Hi'j drejt wier" VOGEL.SCHIETEVENEMENT BODE AVONDEN DANSEN IN „HET BONTE PAARD" FIETS-KEGELAVOND Voor de Stichting „Kijk op BUURTVERENIGINGsel"ls één dezer dasen een be- GOLDSTEINSTRAAT DONDERDAG 23 JUNI 1983 Zondag 19 juni moest de touwtrekvereniging OKIA touwtrekken in Erichem (Betuwe). Er werd onder ideale weersomstandigheden getrokken. Het A-team begon tegen Bekveld; hiervan werd meteen gewonnen. Hierna was er een zwaardere partij, n.l. tegen de Bi sons, één van de sterkere ploegen. Na een spannende strijd kwam het tot een gelijkspel. Tegen Eibergen, de koploper bleek OKIA nog niet te zijn opgewassen. Vervolgens kwam het twee maal achtereen tot een gelijkspel, n.l. tegen Heure en Erichem. Van Vorden werd daarna gewonnen en de laatste trekbeurt tegen Bus- sloo werd een gelijkspel, wat eigenlijk niet nodig was geweest. Totaal dus 8 punten, waarmee het A-team nu op een 7e plaats in de competitiestand staat. '4 Het C-team wordt ook steeds beter. Begonnen werd met een volledige winst op Treklust. Daarna kwam de enige wed strijd die verloren werd n.l. te gen koploper Oosterwijk. Tegen Erichem en Heure kwam het beide keren tot een gelijkspel. De wedstrijd tegen Heure was bijna gewonnen, de scheidsrech ter had de fluit al aan de mond, maar ineens gaf Heure zoveel te genstand, zodat Okia weer volle dig de verkeerde kant opging. De laatste 3 wedstrijden tegen respectievelijk de Bisons, Bath- men en DES werden weer ge wonnen. Totaal dus 10 punten, waarmee ze nu met 38 punten op een 5e plaats in de competi tiestand staan. Het D-team was dit keer niet in vorm. Tegen EHTC werd 1 punt behaald, daarna zat er helemaal geen kracht meer in, 5 wedstrijden werden achter elkaar verloren. Alleen de laatste wedstrijd tegen Bathmen werd gewonnen. Totaal dus 3 punten, waarmee het D- team op een 6e plaats staat. De Vanaf dinsdag exposeert Ellis Platter met een aantal aquarel len geselecteerd uit serie's die zij de afgelopen anderhalf jaar maakte op basis van verschil lende thema's. Punt van over eenkomst tussen de werkstukken is dat het bij vrijwel alle aqua rellen gaat om onopvallende, nietige voorwerpen, waar in het dagelijks leven min of meer ach teloos wordt overheen gestapt. Twee punten die centraal staan bij de uitwerking zijn licht en ruimte. Licht-schaduvnverking op stukken papier, afval enzo voorts. Ellis is geboren in Groenlo, woont inmiddels in Enschede en studeert aan de AKI. Zij hoopt het komende jaar af te stude ren. Gerald Meyerink van de Vrijwilligers Vakature Bank kon via 'bemiddeling van de V.V.B. een plaats op de arbeidsmarkt verkrij gen, in eerste instantie voor een maand, maar wellicht later voor vast. Gerald was met name bij de Kolspeeltuin en later ook als kaderlid aktief bij de Vakature Bank. De heer Arfman, die een afrasteringsbedrijf heeft, zocht nog iemand en kwam terloops met de hr. Pieters in gesprek. Dhr. Pieters, ook lid van de V.V.B.- Holten, stelde voor om via de V.V.B. mensen beschikbaar te stel len, niet als vrijwilliger doch als vakantiewerk c.q. vastwerk. Een vertrouwd adres Plesmanweg 1 - tel. 05490-6 34 66 De hr. Arfman had hier wel oren naar daar ook hij vond dat mensen die bij de V.V.B. aktief waren wel de instelling hadden om iets nuttigs te willen doen. Er volgde een gesprek waarbij de hr. Pieters als ook 2 mensen van de V.V.B. aanwezig waren. In eerste instantie was er plaats voor één persoon, waarbij de mogelijkheid niet uitgesloten werd om later, ook via de vaka turebank, meerdere personen aan te trekken. Het is niet de bedoeling van de Vakature Bank om te werk te gaan als een Arbeidsbureau, doch om mensen op deze manier aan het werk te kunnen krijgen lijkt ons toch een ideale manier om men sen die beschikbaar willen zijn te kunnen bereiken. Voor diege nen die wellicht ook lid willen worden van de Vrijwilligers Va kature Bank is het adres; V.V.B. Holten p.a. De Schure Beüseber- gerweg 27, 7451 NG Holten. Tel. 27 55. Zaterdag werd op het terrein van de U.V.V. het Nederlands Kampioenschap Softbal gehouden. Het Holtense team werd vierde van de acht deelnemende scholen, waarbij aangetekend moet wor den dat de Holtense ploeg van de Scholen Gemeenschap geheel bestond uit niet-clubspelers. De winnaars van de andere regionale toernooien bestonden voor het merendeel uit spelers die in club verband deze tak van sport beoefenen. vrije klasse ook maar slechts 3 punten n.l. een gelijkspel tegen Bussloo en een volle winst tegen Ecro. Deze 3 punten waren goed voor een 4e plaats. Zondag 26 juni wordt de touwtrekcompeti tie vervolgd in Eibergen. Het vertrek vanaf het stationskoffie huis is 11.30 uur. Behalve de Amerikaanse stunt-duikshow, die deze zomer in Avonturenpark Hellendoom optreedt, valt er nog veel nieuws van blijvende aard te melden. Allereerst heeft de sprookjesaf deling een behoorlijke impuls gekregen. Doornroosje wordt als programmashow gepresenteerd. Op verrassende manier wordt met gordijnen getoverd zodat vijf taferelen worden getoond. Het geheel wordt per computer geprogrammeerd en geeft een speels resultaat. Verder kwam er een kabouter- hoek gereed, compleet met 5 meter hoge paddestoelen. Gelijktijdig met de duikshow, start ook de proefvoorstelling met een andere show, nl. een papegaaienshow. In een intiem openlucht-theatertje voeren deze artiesten hun trucs op. Koord dansen, rijden op kleine fietsjes, puzzel-oplossen, het zijn alle maal vaste onderdelen van hun programma. Het geheel werd in gestudeerd en gepresenteerd door Mr. Clive Wellesley, die ook de zeeleeuwenshow onder zijn hoede heeft. Clive is al weer voor het vijfde seizoen verbon den aan Avonturenpark Hellen doom. Om dat lustrum te vieren heeft hij zijn dieren voor een nieuwe show getraind. In de en tourage van een kasteel voert hü zijn nieuwe stijl Zeeleeuwen show op in de vorm van een sprookje. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 14 JUNI 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN. ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan het G.E.B. Holten voor de bouw van een transformatorkast aan de Heideweg; - aan de heer G. J. Tuitert voor de bouw van een varkensschuur bij het perceel Sangeldijk 1; 2. Verleende kapvergunningen: - aan de heer C. Post voor het kappen van 1 boom (in het najaar) bij de woning Weversstraat 27; - aan de heer H. Salomons voor het kappen van enkele bomen (in het najaar) bij de woning Postweg 56; - aan de heer M, L. Kusters voor het kappen van bomen bij het per ceel Postweg 87; - aan de heer J. A. Karkdijk voor het kappen van een boom bij de woning Hoffesstraat 6; - aan mevr. N. Johannes-v.d. Brink voor het kappen van enkele bomen (in de herfst) bij het perceel Vianenweg 129; 3. aan H.M.V. diverse vergunningen verleend t.b.v. een Taptoe op 9 juli 1983; 4. aan de heer K. Menger vergunning ingevolge de Drank- en Horeca- wet verleend voor de uitoefening van een horecabdedrijf in de kan tine bij het zwembad Twenharsveld; 5. ten behoeve van de wielerronde CC'75 Nijverdal op 26 juli 1983 be sloten de Oranjestraat-Dorpsstraat (vanaf Noordenbergstraat tot aan Larenseweg) vanaf 18.30 uur tijdelijk af te sluiten voor alle verkeer. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. "I De Commissie voor Woonruim tezaken in Holten krijgt steeds meer te maken met het pro bleem van moeilijk verhuurbare Verrassend was het dan ook dat de S.G. Holten op een ge deelde eerste plaats in de poule eindigde. Echter door een beter slagsaldo van de Dalton S.G. uit Dinsdagavond 28 juni om 19.30 uur in „Hat Bonte Paard" gezelligheid en plezier met D.A.T, Revue: Toneel - Conference - Zang - Sketch Zaal open 19.00 uur. Kaarten (alleen voor lijsttekenaars} afhalen op zaterdagavond 25 juni na 20.00 uur in „Het Bonte Paard" en tevens opgave voordeelname aan de volksspelen. School- ®n Volksfeest organiseert samen met schietvereniging „De Zaagmolen" op zaterdag 25 juni een groot op het terrein van „Het Bonte Paard". Aanvang 7.00 uur. iNa afloop huldiging van de Schutterskoning. Woensdag 29 juni School- en Volksfeest bij „Het Bonte Paard", 's Morgens schoolfeest: ca. 8.30 uur vertrek van de optocht vanaf de school. Daarna: spelletjes - goochelaar - feestbroodjes. Einde: onge veer 13.00 uur. 's Middags 13.00 uur Volksfeest; 13.00 uur Fietsen dames 13.30 uur Trekker rijden - Behendigheid 13.30 uur Stoelendans 14.00 uur Hindernis paren 14.45 uur Spektakel voor jong en oud, dames en heren 15.30 uur Kuipsteken Vanaf 14.00 uur: Schieten - personele en vrije baan. met muziek van de VULCANO'S Woensdagavond 19.15 uur op het feestterrein: touwtrekwedstrijd tussen de verenigingen van Dijkerhoek, Heropvoering van de revue op vrijdag t juli en vrijdag 2 en zaterdag 3 september. Den Haag kon er niet gestreden worden om de uiteindelijke eer ste plaats maar moesten de Hol tense jongens genoegen nemen met een wedstrijd om de derde en vierde plaats tegen het Mill- Hill College uit Goirle hetgeen resulteerde in een 6-2 overwin ning voor het team uit Goirle. De einduitslag: 1 Meao A'dam 2. Dalton SG Den Haag, 3e Mill-College Goirle 4 SG Holten 5 Eemland College Amersfoort 6 Kuippenberg College Helmond 7 SG Groenewald Stein 8 Rijn lands lyceum Wassenaar. De land- en tuinbouw in Overijssel gaat stevig aan de weg timmeren. Hiertoe is onlangs een speciale Stichting „Kijk op Land- en Tuinbouw in Overijssel" opgericht. Deze stichting gaat de reeds bestaande public relations-aktiviteiten op agrarisch ter rein bundelen. Daarbij is het de bedoeling, dat een juist beeld wordt geschapen van de hedendaagse land- en tuinbouw. Boven dien zal de stichting werken aan een verbetering van de f3am van agrarisch Overijssel. Het initiatief tot deze stichting is geno men door de drie provinciale landbouworganisaties O.L.M., A.B.T.B. en C.B.T.B. Het idee vond weerklank bij de Gelders Overijsselse Zuivelbond, bij de aan- en verkoopverenigingen van Cebeco Handelsraad en bij de Rabobanken in Overijssel. Zij slaan nu de handen ineen om samen te werken aan public relations voor land- en tuinbouw. Hiervoor is ook geld op tafel gelegd. huizen. Ondanks de lange wachtlijst voor huurhuizen. Het gaat hier namelijk om huizen met een hogere huur dan 550 gulden (met name in De Haar). Ook de nog af te bouwen pre mie-huurwoningen in het Be stemmingsplan De Haar kampen met een tekort aan kapitaal krachtige aspirantr-huurders. De huren van deze woningen zullen boven de 600 gulden uitkomen. Geprobeerd wordt o.a. oud-Hol tenaren die eerder te kennen hebben gegeven graag weer in Holten te wonen voor deze cate gorie huurwoningen te interesse ren. Zij komen echter alleen in aanmerking voor woningen die anders leeg zouden blijven staan omdat ze te duur zijn. Land- en Tuinbouw in Overijs- stuur gevormd. De heer H. van Zaterdagavond vertrok er uit de A. J. Goldsteinstraat een gevari eerd gezelschap naar de Hol tense buurtschappen om mid dels een door de fam. Spenke- link uitgezette fietstocht te ge nieten van de natuur in zomer tooi. Via de Holterberg ging het richting Look-Beuseberg-Holter- broek weer terug naar de Hol terberg voor de tweede klim, die voor verschillende deelnemers wel problemen opleverde. Men had gebrek aan conditie en was blij dat men boven was om aan de afdaling te beginnen naar de finish bij het kegelcentrum „Barberossa" waar men moe, maar voldaan over de mooie rit, arriveerde. Om plm. 9 uur werd het op drachtenprogramma afgerond met een grandioze kegelavond. Aan het eind van de zeer ge slaagde avond werden de prijzen door tourmanager Jan Spenke- link en Buurtverenigingsvoorzit ter Bets Brinkman uitgereikt waarbij niemand werd overgesla gen. De buurtvereniging „Gold steinstraat" is nog steeds een vereniging waar activiteiten mo gelijk zijn en opnieuw werd be wezen dat door de inzet van een paar vrijwilligers veel kan wor den bereikt. dén Broek, direkteur van het Regiokantoor van de Rabobank te Zwolle, is gekozen tot voorzit ter. Als vice-voorzitter treedt de heer G. ten Kate van de Gel ders Overijsselse Zuivelbond op. Het sekretariaat is in handen van ir. E. Bouma van de O.L.M., terwijl de heer C. P. van der Slikke (C.B.T.B.) plaatsvervan gend sekretaris is geworden. In het bestuur hebben verder zit ting: Ir. E. Elderink (A.B.T.B.), Ing. A. G. Faber (G.O.Z), de heer H. J. Robers (Rabo), de heer A. J. Kolhoop (Cebeco) en de heer A. Kamerman (Cebeco). Aan het bestuur zijn drie P.R.- adviseurs toegevoegd. De Stich ting „Kijk op Land- en Tuin bouw in Overijssel" is gevestigd in het Landbouwhuis aan de Dokter Stolteweg2 in Zwolle. De heer Robers (bestuurslid) (Rabobank Holten) geeft aan dat de organisatie van de open dagen hier al een voorbeeld van is. „Men wil voor het jaar '84 12 tot 14 routes samenstellen in verband met de open land- en tuinbouwdagen. Ook wil men via scholen de jeugd directer in kontact brengen met het agra risch leven anno nu! Een en quête na afloop van de eerder gehouden open dag, waaraan ook Holtense bedrijven hun me dewerking verleenden, gaf aan dat hier zeker behoefte aan is", aldus Robers. De landbouw deed de laatste jaren trouwens al het nodige aan public relations. In Overijs sel uitte zich dat onder meer in het organiseren van eerder ge noemde open dagen en in het opzetten van projekten, waarbij de schooljeugd kennis kan ma ken met het huidige boerenbe drijf. Die aktiviteiten krijgen in de komende tijd nog meer aan dacht. Daarnaast is de Stichting „Kijk op Land- en Tuinbouw" van plan om met nieuwe aktivi teiten te starten, zoals het ver vaardigen van speciaal informa tie-materiaal over het agrarische werk in Overijssel en deelname aan beurzen. Bij dat alles richt de stichting zich. op een zo breed mogelijk publiek. Bij de inwoners van Overijssel bestaan volgens de stichting heel wat misverstanden over de moderne land- en tuinbouw. Daarnaast blijkt menigeen een vertekend beeld te hebben van de heden daagse agrarische aktiviteiten, meestal doordat men alleen nog de boerderij van vroeger kent. De stormachtige ontwikkeling, die de land- en tuinbouw heeft doorgemaakt, is aan de meesten voorbij gegaan, zo is de ervaring van de stichting. Zij gaat het nodige proberen om hierin ver andering te krijgen en om een brug te slaan tussen stad en platteland. Chr. Lyceum Almelo: voor Ha vo-diploma; Betty Aanstoot en Ariétte Groen. Scholengemeenschap Goor: voor Leao: Marti Pluygers en Yvonne Post. Lag. Ondernemersschoo! te En schede: voor einddiploma: Henk Westerik. Chr. Mavo te Rijssen: Cisca van Engbrink, Fenny Rietman, Ria Rietman, Johan Bolink, Geert Meijerink, Jan Post, André Stam en Gerrit Hulsman. Chr. Huishoudschool (CBTB) Rijssen: Jantina Aanstoot, In- grid Jansen, Alie Jurjens, Gea Aanstoot, Jenny Nij kamp en Jenny Kolkman. Modevakschool Wessels-Nijland te Rijssen: voor modiste: mevr. M. Hovenkamp-Carabain en mevr. F. Vros-Hofman, voor cos- tumiére: mej. M. Baltes en mej. B. Holmer. Lagere Tech, School Rijssen; Laskursus autogene metaalbe werking: J. Dijkink. Laskursus booglassen: W. Bekkemens, H. J. Haverslag, H. J. Meesterbe- rends, G. J. Schoneveld en E, H. G. Meesterberends. Chr. Lyceum Noetsele, Nijver dal: Havo-diploma: Anja Dij kink, Johanna Koopman en Ria Dijkink. rKNIPT!P Er komt een nieuwe Te leac-cursus 'Fotograferen en filmen' op de beeld buis. Die cursus start op 6 februari 1983.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5