Forel en zalm in Wereldtuinen Flevohof Twenhaarsveld zwom in Gorssel m BATO/Judo Gebruiksvergoeding sporthal ter discussie! Geen vrijwilligers tennisclub en VVV m mms 99 99 GEDACHTEN VAN EEN TIENER NS H0LTEMS NIEUWSBLAD Orienteringsrit Verloren en gevonden PONDERDAG 16 JUNI 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD In de waterpartijen van de Wereldtuinen op Flevohof wer den naast enkele tientallen gro te goudkarpers ook 500 forellen en zalmen uitgezet De tuinen, die al weer bijna twee jaar geleden werden aange legd, beginnen nu goed uit te groeien. Van de totale opper vlakte wordt 5000 m2 ingeno men door waterpartijen. Via de vele grote en kleine watervallen in de tuinen is er een verval van 8 meter. De doorstroming, die hierdoor ontstaat, zorgt voor het juiste leefklimaat voor de vissen. - Grote attraktie Het voeren van deze snelle vissen, dat twee maal per dag plaatsvindt, blijkt een grote at traktie te zijn voor de bezoe kers. Kolkend storten de hon derden vissen zich op het voer, waarbij de grotere vissen boven het wateroppervlak uitspringen. Volkstuindagenwedstrijd is suc- Van 8 tfm 11 september vin den op Flevohof de Volkstuinda gen plaats. Hier kan de volk stuinliefhebber, maar vooral ook de niet-bezitter van een tuin, op alle mogelijke wijzen geïnfor meerd worden over onderwer pen, die met tuinieren en „plan ten verzorgen" te maken heb ben. In het kader van deze Volk stuindagen is door Flevohof een kievitsbonenwedstrijd georgani seerd, waaraan ook niet-tuinbe- zitters en flatbewoners kunnen deelnemen. Al 2000 families in het hele land hebben zich tot nu toe ingeschreven voor deze wedstrijd. De kievitsbonen, met handleiding en inschrijfformulier worden gratis toegezonden en kunnen worden aangevraagd bij Flevohof, Postbus 40, 8250 AA Dronten, tel. 03211-15 14. Dit kan nog tot 15 juni. Ook na de ze datum worden ze nog toege zonden, maar de kans op een volwassen boneplant in septem ber wordt dan steeds kleiner. Ie dere deelnemer heeft tijdens de Volkstuindagen gratis toegang en maakt bovendien kans op de hoofdprijs van f1000.-. Met de komst van de groep B.Z.N. naar sporthal 't Mossink lijkt een zekere regelmaat te komen in het houden van com merciële aktiviteiten in de spor thal. De sportcommissie boog zich dan ook dinsdagavond over de tarieven die zouden moeten gelden ten aanzien van derge lijke commerciële aangelegenhe den. De normaal geldende ge bruiksvergoeding van 40 gulden per uur leek verschillende leden van de sportcommissie op te breken. Artikel 7 van de „Verordening regelende de vergoeding van het gebruik van sportakkomodaties" bepaalt dat tarieven voor bijzon dere evenementen en commer cieel gebruik van geval tot geval door de sportcommissie moeten worden beoordeeld en vastge steld. De gebruiksvergoeding voor sportgebruik op de vrijdag avond is 26 gulden per uur. Bij de huidige bezettingsgraad be draagt de kostprijs ongeveer 85 gulden Het voorstel tijdens de sportcommissievergadering was er op gericht gelijdelijk het ta rief voor commercieel gerichte aktiviteiten aan te passen. Me vrouw Eggink-ten Velde stelde voor dit tarief liever in één keer door te voeren, waarop de heer Rustebiel opmerkte dat dit wel een erg grote en ook ongebrui kelijke stap zou zijn. „Op deze wijze subsidiëren we commer ciële aktiviteiten, die zelf kos tendekkend zijn en dat lijkt me een onjuiste gang van zaken", aldus mevrouw Eggink. De heer Ten Velde vond drastische aan passing van het tarief, gezien de toch al beperkte mogelijkheden in Holten betreffende goede (gro te) zaalakkomodatie, geen goede gang van zaken. Hij stelde voor liever langzamerhand deze ge bruiksvergoeding aan te passen. De commissie ging akkoord met het voorstel in dit geval nog de 40 gulden te handhaven (met uitzondering van mevrouw Eg gink). In het najaar wordt de zaak opnieuw onder de loep ge nomen. 'iiiiiiiiiiiiiHiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het uitzetten van de grote regenboogforellen in de Japanse tuin op Flevohof. -iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiuiiiiimii Mlllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. iiiiiiiimiiiiiiimiiimmiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmimiiiiiiimiiiiiiiiiii Zwemclub Twenhaarsveld nam deel aan de recreatieve zwem wedstrijden in Gorssel, samen met clubs uit Bathmen, Vorden, Steenderen, Laren en gastciub Gorssel. De uitslagen waren als volgt: Progr. nr. 1 25 m. schoolslag meisjes onder 8 jaar: Hanneke Baerends 34.2; 3. 25 m. school slag meisjes onder 10 jaar: In- grid Steenbergen 23.4; 4. 25 m. schoolslag jngens onder 10 jaar: John Moeliker 31.7; 5. 50 m. schoolslag meisjes onder 12 jaar: Ellen Kol 59.0 en Gerdien Goor- man 55.1; 6. 50 m. schoolslag jongens onder 12 jaar: Erik Hu- zen 54.1; 7. 50 m. schoolslag meisjes onder 14 jaar. Monique Schreurs 47.2; 8. 50 m. school slag jongens onder 14 jaar: Ro bert Truchei 53.6; 9. 50 m. schoolslag meisjes boven 14 jaar: Erna Veldwijk 42.3; 10. 50 m. schoolslag jongens boven 14 jaar: Hans Megelink 41.2; 11. 25 m. rugslag meisjes onder 8 jaar: Else Hesse 50.7; 13. 25 m. schoolslag meisjes onder 10 jaar Karin Dammink 33.8; 14. 25 m. rugslag jngens onder 10 jaar: Henk Jan Beltman 34.2; 15. 50 m. rugslag meisjes onder 12 jaar: Jaceline Hogendoom 53.3 en Bianca Denekamp 58.0; 16. 50 m. rugslag jongens onder 12 jaar: Qenry Rensen 1.05.6; 17. 50 m. rugslag meisjes onder 14 jaar: Herma Oolbekkink 41.7; 18. 50 m. rugslag jongens onder 14 jaar: Wim Mooiweer 37.7; 19. 50 m. rugslag meisjes boven 14 jaar: Karin Cents 57.6; 20. 50 m. rugslag jongens boven 14 jaar: Jan Wander Pronk 47.1; 21. 25. m. vrije slag meisjes onder 8 jaar: Martine Damink 33.9; 23. 25. m. vrije slag meisjes onder 10 jaar: Xngrid Steenbergen 19.2; 24. 25 m. vrije slag jongens on der 10 jaar: John Moeliker 30.3; 25. 50 m. vrije slag meisjes on der 12 jaar: Apja Oolbekkink" 50.1 en Bea Vukkink 1.05.4; 26. 50 m. vrije slag jongens onder 12 jaar: Henry Rensen 48.0; 27. 50 m. vrije slag meisjes onder 14 jaar: Emi Dikkers 48.9; 28. 50 m. vrije slag jongens onder 14 jaar: Robert Truchei 40.8; 29. 50 m. vrije slag meisjes boven 14 jaar: Karin Cents 44.1; 30. 50 m. vrije slag jongens boven 14 jaar: Jan Wander Pronk 41.9. 31 en 32, 2x25 en 3x50 m. vrije slag estafette: Meisjes onder 8 jaar Hanneke Baerends; onder 10 Karin Damink; onder 12 Hanneke Hofman; onder 14 Ja celine Hogendoom; boven 14 Monique Schreurs, Ema Veld wijk. Totaal 4.06.2. Jongens onder 8 Wendy Wissink; onder 10 John Moeliker; onder 12 Henry Rensen; onder 14 Henk Jan Beltman; boven 14 jaar Hans Megelink, Wim Mooi weer. Totaal 2.58.8. Make peace and no war Maak geen oorlog maar vrede Wij delen u dit mede Zoals het wordt gezegd: „Make peace and no war" Het is zoals ik het hoor Want het is waar met vrede en zonder oorlog is een echte wereld klaar. Waarom? In alle landen een bom Dat is nodig zeggen ze maar waarom? Om sterker te zijn dan de an der? Om die af te vuren op elkan der? De mensen zijn toch In aar dom, ik wou dat het kon zonder die bom. Jagen Jagen, jagen, jagen waarom de dieren altijd pla gen? Alleen maar om het bont? Daar liggen ze gestroopt en bloot De arme dieren zijn dood Mensen, koop toch dat kunst matige spul, Dan sta je heus niet voor lui. Discrimineren Weg met die mensen? Wat zijn dat voor rare wensen? Waarom mogen zij hier niet wo nen? Dragen wij, op ons hoofd, al leen de kronen? Zijn wij dan alleen goed? Wie zegt, dat zij niet weten hoe 't moet? Laten wij hun rust geven! Dan kunnen we in vrede leven! Door: Pierjre Jacobs, 12 jaar Holten, Vrijdag 27 mei werden op nieuw de halfjaarlijkse examens gehouden voor judo en jiu jitsu van sv BATO. Organisatie was in handen van leider R. Wijn- holds uit Almelo en de uitslagen waren als volgt: Afd. Judo Pieter Eren witte band met gele slip; Jorden Boer witte band met gele slip; Ruud te Winkel witte band met gele slip; Inge Aanstoot witte band met gele slip; Nico Leeftink witte band met gele slip; Gerwin Oonk wit te band met gele slip. Henk Jan Nijenhuis witte band met oranje slip; Coen Beuken kamp witte band met oranje slip; Mikel van Oosten witte band met oranje slip; Arend Jan Sandman witte band met oranje slip; Anton Ekken witte band met oranje slip; Niek Rensen witte band met oranje slip; Gus- ta Bouwhuis witte band met oranje slip; O ran Visser witte band met oranje slip; Jeroen Blijleven witte band met oranje slip; Cristoffel Meijer witte band met oranje slip; Marcel de Beus witte band met oranje slip; Dick v.d. Berg witte band met oranje slip. Pieter Jan van Wieringen witte band met groene slip; Andy de Jong witte band met groene slip; MathJjn Bergman witte band met blauwe slip; Terry Kortlever witte band met blau we slip; Peter Blijleven witte band met blauwe slip. Mikel Aanstoor witte band met bruine slip; Ronny Kappert wit te band met bruine slip. Richard van Nieuwenhoven gele band; Bart Trotsenburg gele band; Michel Kappert gele band met oranje slip; Wessei Valster gele band met groene slip; Henk Jan Beldman gele band met bruine slip; Paul Reinhard gele band met bruine slip; Pim Beu kenkamp gele band met bruine slip; Gerry van Lies gele band met bruine slip; Carolien Tro- Afgelopen zaterdagmiddag was het groot feest voor de kinderen die te gast waren op het kinder feest dat AC Restaurant Holten had georganiseerd. De jeugdige AC-bezoekers kon den, genietend van gratis patat, ijs en limonade, een clown en goochelaar vreemde kunsten zien uithalen en zelf deelnemen aan een ruilbeurswaar de kin deren speelgoed, stripartikelen etc. konden ruilen. De aanwezig heid van de twee bekende AC-bezoekers Asterix en Obelix maakte het feest compleet. mop gele band met oranje slip; Brenda Bogaard gele band met oranje slip; Eddy Kruk oranje band met groene slip; Tijco Piek groene band; Marco Piek groene band; Zwennie Vincent blauw band; Henry Aanstoot blauwe band met bruine slip; Tinus van Lies bruine band; Erik Vincent bruine band. Afd. Jiu Jitsu Andrea Groenewegen gele band; Engelbert Schuitemaker gele band; Marcel Teunissen gele band; Paul Loohuis gele band; Jurgen Ditrick gele band; Al- fonds KI. Rouweler gele band. Eric Vincent oranje band; Wilco Rietberg orapje band; Gerrit Wessels oranje band; Edwin IJs- peerd oranje band; Johan Koet sier oranje band. Rita Schuiterd groenen band; Aart Jan Spijker groene band; Johan Tuitert groene band; Mar tin Schuitemaker groene band; Jose Pluygers groene band. De tennisclub Holten en de Holtense VW kunnen geen ge bruik maken van krachten van de Vrijwilligers Vacaturebank. Dat is de uitspraak van de In tergemeentelijk Toetsingscom missie die moet oordelen over aanvragen voor vrijwilligerswerk. Het verzoek van de tennisclub om vrijwilligers in te schakelen bij het onderhoud van het ten nispark werd afgewezen met een verwijzing naar de zelfwerkzaam heid die de leden van de TC. Holten moeten betrachten. De Holtens VW moet, als het te druk wordt, een tijdelijke kracht in dienst nemen. Vakbondsschool FNV In de maand september start in de regio Deventer Bathmen, (Holten, Olst, Raalten, Wijhe en Deventer), bij voldoende deel name een Vakbondsschool. Tij dens de 25 kursusavonden leren de deelnemers „thematisch wer ken", dat wil zeggen kennisma ken met de FNV en de verschil lende bonden, werknemers en hun werk (o.a. arbeidsomstan digheden), kapitaalsbelangen (so ciaal beleid, automatisering in vesteren), zeggenschap over wat je zelf, te vertellen hebt in het bedrijf, de gemeente, de school of in de gezondheidszorg, enz. Verder wordt gekozen uit de be leidsgebieden: werkgelegenheid, sociale zekerheid, koopkracht, vrede en veiligheid, milieu, ener gie, woonlasten, ziekenfonds etc. Erg aardig vinden de meeste kursisten de zogenaamde „so ciale vaardigheden". De kosten van de basiskursus (le jaar) be dragen f67,50. Dit bedrag kan men vaak via zijn organisatie geheel of gedeeltelijk vergoed krijgen. Het kost wel wat, maar men strijkt er ook een hoop mee op. De plaatselijke vak- bondsbesturen hebben aanmel dingsformulieren (bon), maar men kan ook informatie krijgen of zich aanmelden bij de kursus- leider: Jan de Boer, oer, Abdis- seplein 3, Bathmen, tel. 05704- 22 10 of bij de coördinator Jan ten Bulte, Voorhorst 19, 7414 BA Deventer tl. 057004 31 98. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V0QGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur De Motor- en Automobielclub „De .Holterberg" organiseert op zondag 19 juni de vierde oriente ringsrit in dit seizoen. De deelnemers kunnen starten in de A-klasse (sport) en B. klasse (tour) voor de rit van pim. 40 km. die is uitgezet door de clubleden H. Oolbekking, G. Achterkamp en H. Mooiweer. De finish is bij café-rest. „Jachtlust" in Loo-Bathmen. De eerste deelnemer gaat om 2.00 uur van start bij clubhuis „De Biester"(Stationsstraat) Er zijn weer een aantal mooie prij zen te winnen. Gevonden voorwerpen: witte sporttas met inhoud; Quartz herenhorloge (zilverkleu rig); Gouden halsketting met rood steentje; Verloren voorwerpen: Poremonnee, bruin inh. f3300,00 bankpasje; Zwart, leren, etui (Susuki) met 5 of 6 sleutels; Donkerblauw vest (met knopen); Zwart (zadel) tasje met daarin gereedschap en een reservebin nenband voor fiets; Gevonden dieren: Geen Verloren dieren: Geen Willems wint Noyon De vlucht vanaf Noyon (Fr.) - 385 km - was voor de 162 dui ven van de PV „De Bergvlie- gers" niet al te moeilijk. Na vier uur vliegen (lossing om 6.45 uur) klokte H. Willems de eerste duil (pim. 95 km p.u. en de anderen volgden snel. 1, 5, 6, 11, 19 H. Willems, 2 26 Eb Veneklaas, 3, 8, 15, 24, 38 H. J. ten Velde, 4, 40 H. Wansink, 7, 34 Comb. Kwintenberg, 9, 17, 32, 36 H. J. Paalman, 10, 23, 25, 35 G. Egberts, 11, 18, 30 A. ten Dam, 12, 37 M. Lodeweges, 13, 28 Frits Meester en zn., 16. Teun Schuppert, 20, 21 G. J. Koetsier, 27. Wim Aaftink, 29. Joh. Veldhuis. Dat de duiven van Willems in prima conditie zijn bleek ook weer in deze vlucht. Na zes vluchten staan de gevleugelde vrienden van Henny op de eer ste plaats in het raoyn „Berg en Dal" (vijf verenigingen). Houen

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9