„HOLTENBERGRIT GESLAAGD - Holterbroek winnaar stratenvoetbal 1983 En toch wordt er gevoetbald Badmintonclub Holten besluit seizoen met twee geslaagde toernooien Programma 't Mossink HOLTENS NIEUWSBLAD OKIA-TEAMS MOESTEN BIJNA ALLE PUNTEN DELEN Wielerronde van Holten toch door de Dorpsstraat SPANNENDE PROMOTIESTRIJD DONDERDAG 16 JUNI 1983 Het zesde „Stratenvoetbaltoernooi" dat zaterdag onder ideale weersomstandigheden op het sportpark „Meermanskamp" werd gehouden was weer een zeer sportief en spannend gebeuren. De organisatoren Arie Ongena en Jan Foks hadden bij de voorberei ding gedaan wat nodig is voor het welslagen en het toernooi verliep van begin tot einde gladjes. De prachtige bokaal werd door de heer Jan Beltman uitge reikt aan de aanvoerder van het Holterbroek-team Harry ten Wolthuis. In het midden Arie Ongena. Als poule-winnaars kwamen uit de bus de teams Holter broek, Noordenbergstraat, Kene- mansstraat en Churchillstraat en onder leiding van Wim Klein Velderman streden tenslotte om de prachtige „Sporthuis Belt- man"-beker „Holterbroek" en „Kenemansstraat". Beide ploe gen, die inmiddels 7 mini-wed strijdjes van 25 minuten hadden gespeeld, toonden toch veel in zet, kregen kansen, maar ges coord werd er niet, zodat er strafschoppen genomen moesten worden. In de le serie van vijf schoten beide teams 1 keer mis maar in de 2e serie was de tref zekerheid van de ,Jeu oet 't brook" groter en dat betekende winnaar van de prachtige bo kaal. 2. Kenemansstraat, 3. (na strafschoppen) Noordenberg straat, 4. Churchillstraat. Uitslagen: Poule 1: 1. Noorden bergstraat 9 p., 2. Churchill straat 6 p., 3. Dorpsstraat 6 p., 4. Ab Jansenstraat 5 p., 5. Schoutenstraat 4 p., 6. Beus- eberg 2 0 p. Poule 2: 1. Beuseberg 1 8 p., 2. Goldsteinstraat 7 p., 3. Larense- weg 6 p., 4. Oranjestraat 5 p., 5. Gaardenstraat 3 p., 6. Kozak- kenstraat 1 p. Poule 3: 1. Köllingserf 9 p., 2. Look 7 p., 3. Dijkerhoek 1 6 p., 4. Canadastraat 5 p., 5. Mossink- serf 2 p., 6. Hoffestraat 1 p. Poule 4: 1. Dijkerhoek 2 10 p., 2. Holterbroek 9 p., 3. Kenemans straat 8 p., 4. Lageweg 6 p., 5. Borkeld 4 p., 6. Espelo 3 p. Kwartfinale: Holter- broek-Goldsteinstraat 3-1, Kene- mansstraatr-Köllingserf 2-0, Beuseberg 1-Churchillstraat 0-1, Look-Noordenbergstraat 0-1. Halve Finale: Holterbroek-Noor- denbergstraat 1-0, Kenemans- straat-Churchillstraat 2-0. Als scheidsrechters fungeerden Jan van Avezaat, Fons Akker mans, Cor Beukenkamp, Wim Klein Velderman, Dick Leurink (Wijhe), Luuk Schipper, Jan Wegstapel, Gert Welink en Henk Westerik. Arie Ongena bracht hen hiervoor dank en dankte te vens de leden van de afd. Hol ten van de E.H.B.O. en verder allen die in welke vorm dan ook aan het welslagen van het tour- nooi medewerking verleenden. De spelers van prijswinnende teams kregen als herinnering aan het 6e Stratenvoetbaltoer nooi resp. een plaquette, stan daard of medaille. Verloting De verloting die ten bate van de EHBO werd gehouden bracht f336,15 in het laatje van pen ningmeester Ab Groen. Een aan tal winnaars die bij de trekking niet aanwezig was kunnen him prijs op vertoon van het prijsbe- palende lot afhalen bij mevr. Bronsvoort-Nekkers, Waarden- borchstraat 18. De nummers zijn: 315 (blauw), 476 (geel), 599 (geel) 743 (geel), 935 (blauw), 943 (rose) 944 (oranje). Gevonden: Bij het in orde bren gen van de kantines, kleedka mers en inspectie van de velden bleek dat er nog al het een en ander was blijven liggen. Zij die wat missen kunnen dit afhalen bij Arie Ongena, Kozakken- straat 6. Afgelopen zondag werd door de touwtrekvereniging OKIA weer deelgenomen aan de zomercompetitie touwtrekken. Deze keer von den de wedstrijden plaats te Borculo. Drie ploegen deden mee in competitieverbanden een ploeg deed mee in de vrije klasse. Het A-team behaalde deze keer geen enkele overwinning. Drie keer kwam het tot een gelijkspel, n.l. tegen Erichem, Bussloo en Heure. In totaal dus maar 3 punten. In de competitiestand staan ze nu met 24 punten op een 7e plaats. Het C-team deed het stukken beter. Tegen Erichem begon men met een gelijkspel. Hierna werd gewonnen van Bisons-Beltrum en DES. Daarna weer 2 gelijke spelen tegen respectievelijk Treklust en Oosterwijk. De trekbeurt tegen Bathmen werd grandioos gewon nen. Alleen de laatste wedstrijd, tegen het thuistrekkende Heure, werd verloren. Totaal dus 9 punten. Het C-team staat nog op een 7e plaats, maar men heeft slechts 4 punten achterstand op de 3e plaats. Het 640 D-team begon goed. Tegen Oosterwijk en EHTC kwam het beide tot een gelijkspel. Hierna ging het mis. Vier maal achter een verloor men. Alleen de laatste wedstrijd tegen Timmerman werd weer een gelijkspel. Totaal dus maar 3 punten, waarmee dit team op een 6e plaats in de competitiestand staat. Het team in de vrije klasse deed het deze keer behoorlijk goed. Ze wisten een 3e plaats in het dagklassement te behalen en kregen hiervoor een prachtige beker. zondag 19 juni wordt de competitie voortgezet te Erichem (Be tuwe). Het vertrek, per OAD-bus is om 10.30 uur bij het station skoffiehuis. HANDBALTOERNOOI OP MEERMANSKAMP In verband met 5-jarig be staan van de afdeling handbal van de S.V. Holten wordt op zondag 19 juni het jaarlijkse Gerda Schuitert toernooi op Meermanskamp gespeeld. Gerda Schuitert, oud-bestuurlid van de afd. IJsselstreek, kwam enige jaren geleden op het idee, om aan het eind van het handbal seizoen alle jeugd op een groot toernooi tegen elkaar te laten uitkomen. Dit betekent voor Holten, dat op zondagmorgen 9 uur 30 ge start kan worden met een toer nooi waaraan 100 meisjes en 14 jongensteams deelnemen. Op 14 velden wordt door ruim 1000 handbalsters en handballers ge streden om de hoogste plaats in de 20 poules. De wedstrijdorganisatie is in handen van de jeugdcommissie van de afd. IJsselstreek terwijl de S.V. Holten de organisatie rondom het hele gebeuren voor haar rekening heeft genomen. Zeker bij het mooie weer van de laatste dagen zal ook de pu blieke belangstelling groot zijn. Daarom is door de kantinecom missie van de S.V. Holten ook voor de nodige versnaperingen van de inwendige mens ge zorgd. De wedstrijden beginnen om 9 uur 30 en eindigen om streeks 16.00. Iedereen is van harte welkom om dit gebeuren mee te maken. Zondag 19 juni gaat men klootschieten bij de Schure, waarbij gedacht wordt aan teams bestaande uit 3 k 4 man. Gooiend met een kloot moet zo'n vijf kilometer worden afge legd, met een zo min mogelijk aantal worpen. De teams kun nen tot zondag 14.15 uur in schrijven. De avond begint om 21.00 uur. Op zondag 5 juni werd het traditioneleclubteamtoemooi ge houden. Met in totaal 60 deelne mers van verenigingen uit De venter, Diepenveen, Dedems- vaart; Raalte en Holten was het toernooi goed bezet. Vanaf 10 uur 's morgens werd door de deelnemers in de di verse klassen stevig, maar in al le vriendschappelijkheid en spor tiviteit gestreden om de ere-plaatsen en om de „Truus-bokaal" (ter beschikking gesteld door Truus Arends) voor de meest succesvolle club. Er werden uitsluitend gemeng- de-dubbels gespeeld, met steeds wisselende partners en tegen standers. De punten, die men al spelend vergaarde werden op ie ders individuele conto bijge schreven, zodat, toen 's middags om ruim zes uur de laatste shuttle geslagen was, na veel telwerk de uitslagen bekend ge maakt konden worden. Voor de minst fortuinlijke deelnemers was een z.g.n. aan- moedigings-prijs beschikbaar in de vorm van een fles wijn, ter wijl iedere deelnemer een vaan tje mee naar huis mocht nemen als herinnering aan dit warme, vermoeiende, maar geslaagde toernooi. Uitslagen: 3e klasse dames: 1. Annie Steenbergen (Survive) 216 pt., 2. en 3. ex aequo Ans Roe- lofs (Deventer) en Ria Vredegoor (Deventer) 212 pt. 3e klasse heren: 1. John Preusterink (Diepenveen) 232 pt., 2. Hans Deunk (Kwiek) 224 pt., 3. André Snoeijer (Survive) 212 pt. 4e klasse dames: 1. Lien Rup- nik (Deventer) 220 pt., 2. Ellen Leuverink (Diepenveen) 204 pt., 3. Willy Menzo (Survive) 199 pt. 4e klasse heren: 1. Egbert Steenbergen (Survive) 233 pt., 2. Rein Bonte (Deventer) 220 pt., 3. Jaap Roesink (Diepenveen) 214 pt, 5e klasse dames: 1. Ans Ja cobs (Holten) 225 pt., 2. Jolanda Roeterdink (Deventer) 199 pt., 3. Dinie v.d. Vreede (Holten) 192 pt. 5e klasse heren: 1. Charles Goldenbelt (Deventer) 229 pt., Jan Jacobs (Holten) 212 pt., 3. Jan ten Have (Deventer) 208 pt. De Truusbokaal, die vorig jaar in het bezit van Holten was ge komen, ging dit jaar met slechts een gering verschil naar Deven ter. 1. Deventer 789 pt., 2. Hol- Met steun van de commissie Dorpsfeesten zijn de organisato ren van de Wielerronde van Holten op 26 juli er toch in ge slaagd het parcours naar de Dorpsstraat te verleggen. Eer der had B en W toestemming daarvoor geweigerd, omdat daarvoor nogal wat omleidin gen nodig waren. Gezien de aantrekkingskracht van deze ronde, ook voor de Holtense braderie, is men op dit besluit teruggekomen. Het parcours, waarvan de start en finish in de Tuinstraat liggen, wordt nu begrensd door de Dorpsstraat, de Larenseweg, de Pastorie straat en de Rietmolenstraat. Het verkeer uit de richting Markelo/Rijssen en uit de rich ting Deventer wordt over de Kol omgeleid. Ook de OAD is akkoord met de omleiding, die ook voor de busdiensten geldt. voor de week van 18 juni 1983 tot en met 24 juni 1983. Zaterdag 18-6: 21.00-22.00 .uur G. Klaasses. Zondag 19-6: - Maandag 20-6: 08.10-15.30 uur scholengemeenschap. Dinsdag 21-6: 08.10-15.30 scho lengemeenschap, 16.15-22.30 Min- tonette. 19.00-20.30 Instruktielo- kaal: schaken. Woensdag 22-6: 08.10-15.30 scho lengemeenschap. Donderdag 23-6: 08.10-16.30 scho lengemeenschap. 20.00-21.00 All Stars. 21.00-22.00 uur Blauw Wit. Vrijdag 24-6: 08.10-15.30 scholen gemeenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overigen re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel. 16 66 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Zoals al sinds jaren gebruike lijk, sluit de ZVW „Blauw Wit" het seizoen af met een toernooi van de lagere elftallen. Dit gebeuren was door Baluw Wit gepland op 21 mei maar niemand kon er iets aan doen dat er die dag een paar centi meter water op de velden stond. Teveel om te voetballen en te weinig om te zwemmen. Nu i Blauw Wit er alsnog in geslaag het toernooi op a.s. za terdag 18 juni te organiseren. De dee lemende teams (ze ko men van ver over de dropsgren- zen) moeten hierbij even ver meld worden met hun „speciali- ten 785,3 pt., 3. Kwiek 776 pt., 4. Diepenveen 718,75 pt., 5. Sur vive 688 pt. Afgelopen weekend werden op zaterdag en zondag de clubkam pioenschappen verspeeld. Begon nen werd zaterdag met de en kel-spelen. Helaas was vanwege diverse andere aktiviteiten op die dag de deelname niet zo groot als andere jaren, met na me bij de dames was het aan bod vrij gering. Desalniettemin werd er fel, maar sportief gestre den. Duidelijk was na afloop, dat de jongere spelers door be ginnen te breken en menige ou dere het nakijken gaven, en zo hoort het uiteindelijk ook, want wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Zondag werden de dub- bel-spelen afgewerkt en dat gaf direkt een gezellige drukte, want hier was de deelname belangrijk groter, vooral bij de gemengde dubbels. Uiteindelijk bleken het vaak weer dezelfde mensen te zijn die tot halve en hele finales reikten en zij waren na afloop dan ook zeer vermoeid, maar te vreden. Om ongeveer half vijf zondag kon voorzitter Gerrit de Roos de volgende personen met hun prijs feliciteren: dames-enkel: 1. Sonja de Roos, 2. Dinie Wegsta pel, 3. Gea Beldman. Heren-en kel: 1. Eddie Willemink, 2. John Jacobs, 3. Hans Verburg. Da mes-dubbel: 1. Dinie Wegstapel en Heike v. 't Holt, 2. Jet de Beurs en Ria Groeneveld, 3. Ans Jacobs en Tiny v.d. Runstraat. Heren-dubbel: 1. Sytze Meinsma en Hans Verburg, 2. Tony ten Broeke en Erik Hanenburg, 3. Jan Jacobs en John Jacobs. Ge- mengd-dubbel: 1. Heike v. 't Holt en Hans Verburg, 2. Jet de Beus en Theo Aarsen, 3. Roelie Zuethoff en Sytze Meinsma. teiten". MW'69 3 (Marle) „wie komt van verre en wie schiet ok zo"; C.J.V. 5 en 7 (Deventer) „schiet altled de gaat'n in de koek"; DES 5 (Nijverdal) „in het dal net zo nijver as op het veld"; SWN 8 en 9 (Nijverdal) „(zie DES 5)". SVZW 4 en 5 (Wierden) „loopt 2 keer zo hard as de varkens"; SSS 10 (Zutphen) „bienao ver drukken in de Iessel mar now weer dreuge achter de oor'n"; Blauw Wit 4, 5 en 7 „geet er met 33 keunedarpers tegen an". Het toernooi begint 's morgens om 9 uur op „Meermanskamp" 't wordt traditie getrouw weer erg gezellig en sportief. „Blauw Wit" rekent op de be langstelling van zeer velen. De „Holterbergrit" die door de vereniging van het aange spannen paard „De Bergrijders" te Holten op zondag 12 juni voor derde achtereenvolgende jaar werd georganiseerd is weer een eclatant succes geworden niet alleen door de deelname van 66 combinaties maar ook de perfecte organisatie, het prachtige parcours, de hoogst gezellige sfeer die al met ai de deelnemers tot tevredenheid stemden. Eddy Werler uit Apel doorn vatte het op onze desbe treffende vraag kort samen „prima geregeld, prachtig afwis selend parcours, goede bewa king, fijne tit, hulde aan organi satoren". Verzamelen De deelnemers(sters) uit Ove rijssel, Gelderland, Drenthe, Zuid-Holland en Utrecht werden 's morgens ontvangen op het erf bij de boerderij van de familie Volkerink in het Neerdorp waar ze onder het genot van een kop je koffie welkom werden geheten door de voorzitter van „De Ber grijders" Egb. Veneklaas. Na de koffie verliep het opstellen voor de rit vlot en kon het vertrek met twee wachtmeesters van de bereden rijkspolitie van de :groep Holshorst H. de Kruyf en M. de Zoete en een viertal „Ber- gruitertjes" op kop rond tien uur plaats hebben. 't Was een bijzonder fraai ge zicht de koetsjes, jachtwagens, een Twentse kleedwagen, in een Oostenrijkse spider, een Franse Victoria van 1880, een Siamese Placton, een kerkbrik, een lan- dauwer met de inzittende da mes, heren en kinderen, in veel al in fraaie antieke kledij door het aan natuurschoon rijke land schap te zien rijden. De paar den, weispony's, hackneys, half- boed Arabieren, allemaal tot in de puntjes verzorgd, maakten van het totaal iets wonder schoons. Een show van kracht en elegance was die van het 4- span zwarte Friezen (Mark, Tj ai ling, Tjits en Willem van eig. .Kastelein uit Diepenheim). Henk Munnik toonde z'n meesterschap als koetsier en hij had het vier tal volkomen in de hand. Route Over de Raalteweg, Koordes- weg, Oude Diepenveenseweg, Molenbelterweg en enkele wegen door de Holterberg werd naar de Haarlerweg gereden waarop het terrein van de fam. Luiten even tijd werd genomen voor een glasje sherry. Vanaf deze pleisterplaats ging het in vlot tempo o.a. via de Dammerweg, Vijfhuizenweg en Manenschijn- weg naar Dijkerhoek waar op een terrein van de fam. Brons voort tegenover de fraaie Dij- kershoekse molen (die ook nog enige tijd draaide) ruim een uur werd gerust voor lunch lunchj- pauze voor mens en paard. Na deze hoogst gezellige pauze werd de stoet geformeerd voor het trace naar de Beuseberg waar op het terrein bij de fam. Kevel ham valt werd gehouden voor de 2e sherry-stop. Voor de laat ste etappe (Beusberg-Volkerink) bestond in het dorp een gewel dige belangstelling. Stapvoets rijden was om verkeerstechni sche redenen en het aan tijd ge bonden zijn van passerende trei nen over het viaduct (gevaar voor schrikkende paarden) was niet verantwoord. Dankwoord Nadat alle combinaties op het erve Volkerink (Kappers Hen drik) waren aangekomen sprak Veneklaas een woord van dank tot de deelnemers, de EHBO - Holten, de plaatselijke- en bere den politie, de families Volke rink, Luiten, Bronsvoort en Ke velham, de sponsors uit Holten en omliggende plaatsen, adver teerders in het programma boekje en verder tot allen die op een of andere wijze meewerk ten aan het welslagen van de Holterbergrit 1983". J. Wiggers Foto: Jan ten Velde. Het heeft er vreselijk om gespannen tijdens de promotiewed strijd voor één plaats in de 4e klasse K.N.L.T.B. De wedstrijd ging tussen Holten mixed 2 en G.L.T.B.-15 uit Groningen. Voor het begin van de wedstrijd was het Holter-team al enigszins ge handicapt doordat invaller Han Muizebelt een polsblessure had. De tussenstand na het spelen van de enkelspelen was dan ook 1-3 in het nadeel van Holten. Toch ging vanaf dat moment al les weer een stuk beter en inval ler Mark v.d. Werf speelde een tweetal sublieme partijen.- Het resultaat van dit alles was dat bij aanvang van de laatste mixed-partij de stand 4-3 in het voordeel van Holten was. Helaas ging genoemde mix verloren en zodoende werd de stand 4-4 be reikt. De rekenaars van de commis sie wedstrijden moesten aan het werk. Stand in sets gewonnen bleek eveneens gelijk en de uit eindelijke beslissing werd tot stand gebracht door het verschil in games, waarbij Holten met slechts 3 games minder het on derspit moest delven. Toch waren de wedstrijden een reclame voor de tennissport; spanning, goed tennis en sporti viteit vierden hoogtij. Arianne, Yolanda, Mark, Erik, Andries en Han, goed gespeeld! Jeugd uitslagen De competitie zit er "weer óp, er zijn geen kampioenen uit de bus gekomen, maar de zaterdag teams zijn net iets boven het gemiddelde geëindigd. De meis jes tot en met 15 jaar le klas werden vierde van de acht. De meisjes tot en met 15 jaar 2e klas werden derde. Het mix team werd ook derde. Alleen de jongens tot en met 17 jaar werden zesde. De jeugd op zondag werd derde. Dit is echter niet zo'n fraaie plaats, omdat deze poule slechts uit vier deelnemende clubs bestaat. De woensdagmiddag mixteams zijn nog zeer laag geëindigd en wel op de zevende en achtste plaats. Dat wordt oefenen gebla zen voor volgend jaar! Orienteringsrit De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organiseert op zondag 19 juni de vierde oriente ringsrit in dit seizoen. De deelnemers kunnen starten in de A-klasse (sport) en B. klasse (tour) voor de rit van plm. 40 km. die is uitgezet door de clubleden H. Oolbekking, G. Achterkamp en H. Mooiweer. De finish is bij café-rest. „Jachtlust" in Loo-Bathmen. De eerste deelnemer gaat om 2.00 uur van start bij clubhuis „De Biester"(Stationsstraat) Er zijn weer een aantal mooie prij zen te winnen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7