Klas 6b 0.1. Kolschool doet projekt,de Krant' Miljoen nodig voor 't Vletgoor Holten F3 kampioen gemeente holten A gemeente holten 1 Aanbieding zwartboek en archiefstukken voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeSt HOLTENS NIEUWSBLAD Avond ten behoeve van adoptiekindje Door burgemeester en wethouders op 7 juni 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte Molenaarsweg HINDERWET Ter inzagelegging beschikking SG. Holten winnaarSoftbaltoernooi Onze dank voor het welslagen van ons projekt gaat uit naar: Holtens Nieuwsblad, mevr. Hei- dema, v.d. Loeff, mevr. Veen, burgemeester Van Rappard, dhr. Bakker, mevr. De Haas-Boekbin der, dhr. Krikkink en de ouders die gereden hebben. De volgende onderwerpen kre gen van de zesdeklassers ruim schoots te aandacht. Van onze kant leek het leuk zo min moge lijk te schrappen in deze tek sten. Leest u zelf het resultaat! Afgelopen week hebben wij een aantal boeren in Holten ge vraagd of er veel wateroverlast was. Het bleek, dat over het al gemeen Holten minder last heeft van het water, omdat de gebie den hier wat hoger liggen. Bijv.: mais, graszaad en aardappelen zijn te laat gepoot of gezaaid. De schade aan op tijd gepote of gezaaide gewassen is weinig, maar waar water heeft gestaan is het gewas verrot, de koeien eten geen goede kwaliteit gras, en verder vertrappen ze het wei land, waardoor het weer minder groeit. De koeien moeten door de vele regen op stal blijven staan, daardoor kunnen de boe ren het gier moeilijk kwijt, en zijn de kosten van voer hoger. In het voorjaar konden de boe ren het gras niet inkuilen, nu in juni kan de boer het gras niet inkuilen, maar het gras is nu behoorlijk lang en het land is erg drassig daarom gaat het maaien moeilijker. Uit de ge sprekken bleek, dat er wel last en schade werd ondervonden, maar dat het in Holten nogal meevalt vergeleken met lager gelegen delen van ons land. Door: Gettie Lunenborg, Jan nette ten Wolthuis en Ronald Klein Teeselink. Interview met Burgemeester van Rappard Burgemeester van Rappard heeft de universiteit gevolgd en is daarna ambtenaar geworden. Hij is toen gaan werken in Zwolle op het gemeentehuis. La ter heeft hij een brief naar de Koningin geschreven, omdat hij burgemeester wou worden. Hij vindt het leukste van burge- meesterSfchap, dat hij verschil lende dingen moet doen (afwis selend werk). Hij zei: „Als er bezuinigd moet worden, moet alles gelijk ver deeld worden". Hij heeft voor dat hij in Holten kwam wonen in Hasselt gewoond. Daar heeft hij veel geroeid en gezeild. Hij doet nu nog aan tennis en zwemmen, maar daar heeft hij momenteel niet zoveel tijd meer voor. Op de vraag wat hij dacht over een gekozen burgemeester, antwoordde de heer Van Rap pard, dat hij dat niet zo goed vond. De onafhankelijkheid van een burgemeester komt dan in gevaar. Bovendien zou je te veel wisselingen krijgen. Hermien Krikkink Annemarie Hoek Anita Hofman In de eerste weken van juni heeft de 6b-klas van de Kolschool zich druk beziggehouden met alles, wat te maken heeft met het totstandkomen van een krant. Zo hebben de leerlingen bijvoor beeld interviews afgenomen, onderzoekJes gedaan e.d. en daarover kranteartikelen geschreven. Bovendien werden allerlei lessen gege ven die direct met de krant te maken hadden. Ook werd een bezoek gebracht aan drukkerij Van der Loeff B.V., waar kon wor den bekeken, hoe een krant tot stand komt. Vrijdag 17 juni wordt het projekt afgesloten met een tentoonstel ling voor ouders en belangstellenden van 16.00 tot 18.00 uur in de Kolschool. Dit geldt overigens ook voor de andere klassen, die elk him eigen projekt hebben afgewerkt. Holten, 9 juni 1983. We hebben 100 willekeurige mensen vragen gesteld over het verschijnsel Punk. De eerste vraag luidde: Begrijpt u, waar om iemand een punker wordt? Op deze vraag antwoordden 28 mensen met ja, en 63 met nee. De meerderheid begrijpt dus niet, waarom men punker wordt.' De tweede, vraag: Heeft u wel eens met een punker te maken gehad. Antwoorden: 90 keer nee en 10 keer ja. De overgrote meerder heid heeft er dus nog nooit mee te maken gehad. De derde vraag was: Zou u het vervelend vinden, als uw ei gen zoon of dochter een punker werd? 78 mensen zeiden ja en 13 nee, dus de meeste mensen hebben maar liever niet, dat hun eigen kinderen punks wor den. Op de vraag: Waarom denkt u dat iemand een punk wordt?, werden de volgende antwoorden gegeven: -om op te vallen 66 -ontevredenheid tonen 29 -komt door de pubertijd 29 Opvallend is dus volgens de on dervraagden de voornaamste re den om punk te worden. Robert Oolbekkink Annemarie Ehren Erna Stegeman Jolanda Schuppert nterview met meneer Bakker: Wij hebben een interview ge houden met de heer Bakker, rector van de „Scholengemeen schap Holten". De heer Bakker zit al 15 jaar in het vak. Hij begon als leraar aardrijkskunde. Hij volgde ver der cursussen en hield van orga niseren, vergaderingen en excur sies. Geknipt voor rector, dat is hij nu ook. Een rector moet zor gen dat de leraren verdeeld wor den over de klassen, zoals eer der staat geschreven, vergade ren, organiseren en excursies houden. Zelf geeft hij geen" les. Andere leraren (94) hebben wel 13 klassen, met 28 leerlingen per klas. Voordat meneer Bakker rector was, was meneer Sinnema rec tor. Aan het begin van het nieu we schooljaar komen er onge veer 380 nieuwe leerlingen bij uit Holten, Rijssen, Nijverdal, Bathmen en omstreken. Alles bij elkaar zitten er ongeveer 1520 leerlingen op school. De school bestaat dit jaar 30 jaar. De school begint om 5 over 8. Als er iemand wordt gesnapt die spijbelt, moet hij, als de school uit is, terugkomen om zijn straf in ontvangst te nemen en te maken. Komen ze te laat, dan moeten ze een briefje afhalen bij de concierge. Een bewijs dat ze zich gemeld hebben. De gymkleren zijn in de kleu ren van Holten, rood en groen. En op het shirt de initialen van de „Scholengemeenschap Hol ten". Op een scholengemeen schap krijg je veel meer huis werk dan op een Lagere School. Verdere verschillen zijn niet zo belangrijk, alleen dat de scho lengemeenschap veel groter is en dat je er gemakkelijk kan verdwalen (en dat doen sommi gen dan ook wel). Aan het begin van het school jaar mag je bij een soort orkes tje. Je mag zelf weten wat voor instrument. Gitaar, drums, fluit of wat dan ook. De muziek krijg je. Bij het eindexamen zijn nog nooit de verkeerde bladen bin nengekomen. Er stonden sons wel wat fouten in. Arjan Vros Marco Jansen Wendy Fransen We zijn met z'n drieën langs 19 winkels gegaan in Holten en aan de eigenaren de volgende vragen gesteld over winkeldief stal. 1. Komt er bij u wel eens win keldiefstal voor? Bij 7 winkels was wel eens winkeldiefstal voorgekomen en bij de rest niet. 2. Heeft u maatregelen genomen tegen winkeldiefstal? 7 winkels hadden geen maatre gelen genomen, 12 winkels wel. 3. Wat vindt u van tassencon- tróle? 6 vonden het slecht of niet zo goed, de rest vond het wel een goede maatregel. Er waren na tuurlijk ook winkels, waar het niet zo erg van toepassing was. 4. Weet u nog andere mogelijke maatregelen tegen winkeldief stal? Antwoorden waren o.a. spie gels, tv-circuit, alarm, plaatjes aan kleding, kassa voorin de winkel, zelf goed opletten. Een paar lollige opmerkingen: winkel sluiten, handen afhakken. Ook vond men, dat ouders kun nen helpen winkeldiefstallen te voorkomen door een goede op voeding te geven. 5. Heeft u een alarminstallatie voor 's nachts? 5 winkeliers bleken die wel te hebben, de rest niet. Uit de cijfers en de gesprek ken kan men vaststellen, dat het met de winkeldiefstal in Holten gelukkig nogal meevalt. Rita Meier Belia Neurink Charl Kaizer Mevrouw De Haas- Boekbinder Op donderdag 9 juni hebben we een interview gemaakt met mevrouw De Haas. Mevrouw De Haas is in 1978 in december be gonnen met gedichten te schrij ven voor het Holtens Nieuws blad. Mevrouw De Haas doet over een kort gedicht ongeveer 10 minuten, over een lang ge dicht ongeveer 20 minuten. Het is een hobby van haar, en ze doet het niet alleen voor haar zelf maar ook voor bejaarden, gehandicapten en andere Holte naren. De onderwerpen voor de gedichten komen ineens in haar gedachten op. De gedichten gaan over dingen die gebeurd zijn. Als ze ineens iets weet gaat ze er ook voor uit bed. Mevrouw De Haas vindt het fijn om haar gedachten in de gedichten kwijt te kunnen. Mevrouw De Haas heeft ook gedichten geschreven voor het Rijssens Weekblad, nu bestaat dat blad niet meer. Ze houdt geen gdichten voor zich zelf, iedereen mag ze lezen. Ze krijgt bijna altijd positieve brie ven, daarbij krijgt ze ook bloe men, zeep en andere leuke din gen. Ze heeft nog maar één keer een negatieve brief gehad maar daar trekt ze zich niets van aan. Ze vindt het vervelend dat er veel vernield wordt o.a. bij 't Vletgoor. Ze denkt dat de jeugd respect zou moeten hebben voor oudere mensen en dingen van een ander. Sylvia Onstenk, Ellen Visser en Inge Kerkdijk Op dinsdag 7 juni werd er een verkeerscontrole gehouden op de Deventerweg en daar waren wij bij. politie te politiete Holten controleert vooral op: rij- en kentekenbewijs en de banden enz. De belangrijkste dingen controleren ze, ongeveer 60 tot 100 auto's. Als een auto niet wil stoppen, dan gaan ze er achter aan of bellen een andere ge meente op. Of als er iemand verdacht doet gaan ze er ook achteraan. Als ze opgeroepen worden, dan blijft niemand bij de controle. Als iemand zijn rij bewijs is vergeten wordt zijn nummer, automerk en de naam van de man opgeschreven. En daarna roepen ze Zwolle op en vragen ze of alles klopt. En als het niet klopt krijgt die persoon een bekeuring. Gemaakt door: Ton van Bussel Arjan van Langen Marcel Wansink De Top-tien van de Kolschool Om de top-tien van onze school samen te kunnen stellen, hebben we aan alle leerlingen gevraagd de beste 5 platen op te schrijven. De volgende tien nummers kregen de meeste stemmen. 1.Nur getraumt - Nena. 2. Comment ca va - The Shorts. 3. Eén nacht alleen - Doe Maar. 4. Starmaker - The Kids from Fame. 5. Beat it - Michael Jackson. 6. De bom - Doe Maar. 7. Stiekem gedanst - Toontje Lager. 8. Linda - Frank Boeyen Groep. 9. Julie - Daniël. 10. Heide - Normaal. Robert Akkermans Marjan Nijland Hermien Paalman Harold Derksen Gerard Brands Jeroen Kraay The Shorts Je zult maar op je 16e in de top-40 staan. Zo'n zeven jaar ge leden werden Hans Stokkermans (17), Hans van Vondelen (17), Erik de Wüd (16) en Peter We zenbeek (16) nu opererend onder de naam The Shorts, via een ta lentenjacht bij elkaar gebracht Na vier jaar oefenen en optre den verscheen hun eerste singel: Don 't wanha do it. Maar he laas, het plaatje flopte. Vol goe de moed werkten de jongens aan een nieuwe singel, nu met een beter resultaat, want na een week tipparade kwam Comment ca va zomaar de hitlijst binnen. Het eerste sukses is binnen, Harold Derksen Gerard Brands Jeroen Kraay Robert Akkermans Maijan Nijland Hermien Paalman l,l,,,l,,,,,,,ll,,lll,ll,l,ll||||llll|||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllillllllll!"IIMII1lliillllll"l"lllllll!l!IIIIIIIIIIIIMllillllllllllllllllllll,l!l(lllllllllll1|lllllllllll|lllllll|lllll|l!IIn!l|l|l!l'llllll!llllllllllll!,,lllllllllllllll!!|ll|lll,llll^ PUIM Om nog in de raadsvergade ring van 28 juni een krediet te kunnen vragen van 990.000 gul den hebben B en W voor deze week nog twee extra commissie vergaderingen belegd. De com missies Financiën en Gemeente werken buigen zich dan over de kredietaanvraag voor de realise ring van de tweede fase van sportpark 't Vletgoor. Die be helst naast de bouw van kleed- accomodatie (drie ton) en de kantine voor w Blauw Wit (2V& ton) het spelklaar maken van het hoofdveld, de aanleg van parkeerplaatsen en de aankle ding van de andere velden (plaatsen van doelen en ballen- vangers). De werkzaamhden zullen wor den uitgevoerd door het Hol- tense aannemersbedrijf Voordes. Op 1 april 1984 zal het werk worden opgeleverd. Nog voor de bouwvakvakantie zal de eerste spade de grond in gaan. - v,--- 'O - ij. Holten F3 speelde dinsdagavond de laatste wedstrijd van bet seizoen tegen SOS F 3 uit Hellendoorn. Bij een overwinning kon de kampioensvlag worden gehezen, maar dit was makkelijker gezegd, dan gedaan. SOS F3 deed er alles aan niet te verliezen. Een voor de rust sterker spelend Holten lukte het niet een goal te scoren. Waren de spelers misschien wat zenuwachtig? Na de rust werd nog eenmaal alles op alles gezet en onder lui de toejuichingen van vele ouders lukte het warempel. Een keihard schot verraste de keeper van SOS volkomen (1-0). De vreugde bij zowel spelers als vaders en moeders was enorm. Hierna was het hek van de dam en wisten de kleine Roodzwarten nog 2x te scoren. De einduitslag werd daardoor 3-0. Met dit prachtige resultaat was het kampioen schap een feit. Aan spelers en leiders werden na de wedstrijd bloemen aangeboden, door de firma Boks/Oolbekkink, terwijl de supportersvereniging elke speler tracteerde op een ijsje. Een feestelijk afscheid van een goed gespeeld seizoen; waarin fslechts éénmaal dubieus werd f verloren. Met dit resultaat werden de jongste pubs dit jaar de enige kampioen binnen de voetbalver eniging Holten! Prima gedaan jongens ga zo door! Zaterdag aanstaande wordt er ten behoeve van het adoptie kindje van de Schurejongeren weer een avond georganiseerd. De opbrengst van deze avond gaat in zijn geheel naar Jama- rang. De avond begint rond ne gen uur en er staan weer heel wat aktiviteiten op het pro gramma. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOR RUIM za- 9.00-12.00 It! 05470-2284 Iel 05483-1847 koopavond Goor Sliliitsliaa 21 Waagweg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Afgelopen zaterdag wist het jongensteam van de S.G. Holten beslag te leggen op de eerste plaats van het door de S.G. Lo- chem georganiseerde schoolsoft- baltoemooi. Het was Arno Stuk- ker de jongste deelnemer aan dit toernooi die de wisselprijs aan het eind van de dag in ont vangst mocht nemen. De Hoilense meisjes werden derde. De eerste plaats van de jongens, geeft recht op deelname aan het Nederlands Kampioen schap Softbal dat a.s. zaterdag op de UW velden in Utrecht gehouden wordt. Het geheel staat dan onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Ba- se- en Softbalbond. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN; - aan de heer W. Aalpol voor het vergroten van een ligboxenstal bij het perceel Beusebergerweg 44; - aan de heer W. Drent voor het samenvoegen van de panden Oranjestraat 18 en 20 d.m.v. een gang; - aan de heer J. H. A. A. Duursma voor de bouw van een volière bij het perceel Verzetstraat 97; - aan het G. E. B. Holten voor de bouw van een transformatorkast aan de Pannenweg; - aan de heer S. J. Huisman voor het plaatsen van een antennemast bij de woning Bessinkpasstraat 18; - aan de Kerkvoogdij Hervormde Gemeente Holten voor het verande ren van het verenigingsgebouw Boschkampsstraat 6; - aan de heer H. W. Koopman voor het vernieuwen van het woonhuis Haalmansweg 3; - aan de heer H. Reilink voor de verbouw van de boerderij Okken- broekseweg 7; 2. aan de Taptoe-commissie H.M.V. vergunning verleend voor het ophangen van drie spandoeken t.b.v. de taptoe. Voor het inwinnen van informatie over de zaak danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raads besluit dd. 22 december 1982, nr. 409/Vi. voor zover betreft het daarin gestelde sub I, is goedgekeurd door gedeputeerde staten dezer provincie bij besluit van 24 mei 1983, nr. 167107. Het betreft hier een besluit tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte, over een lengte van 80 meter, van de Molenaarsweg (weg nr. 159 van de'Wegenlegger), de weg lopende vanaf de Parallelweg langs de Rijssenseweg tot aan de Schreursweg. Het goedgekeurde raadsbesluit ligt gedurende ten minste 14 dagen (van 20 juni tot 5 juli 1983) voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Holten, 16 juni 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Stegeman, loco-burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 7 juni 1983 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer W. Hulleman, Oranjestraat 6 te Holten voor het oprichten, irr werking hebben van een brood- en banketbakkerij, annex winkel op het perceel Oranjestraat 6 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van de terinzagelegging (vanaf 20 juni 1983) op de. gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 op dinsdag avond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 20 juli 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De hoofdbesturen van de Algemene Ned. Bond voor Ouderen (ANBO) en de Ned. Veren, voor maatschappelijke dienstverlening en samenlevingsopbouw „Humanitas" hebben een zwartboek doen samenstellen, dat schrijnende effecten laat zien van bezuinigingen voor ouderen, getiteld „Oud zeer". Het zwartboek voor de rege ling is woensdag jl. aangeboden aan de voorzitter van de Twee de Kamer, de heer D. Dolman, terwijl het tevens werd aangebo den aan provinciale en gemeen telijke autoriteiten. Namens de afdeling Holten had de aanbie ding aan burgemeester en we thouders plaats door afdelingsse cretaris en gewestelijk bestuur der W. Beijers. De ANBO telt 18.000 ouderen met 500 plaatselijke afdelingen, Humanitas telt 30.000 leden, ver spreid over 100 afdelingen. De heer Beijers heeft tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt het college een aantal Konink lijke Besluiten te overhandigen uit de periode 1825-1844, uit het archief van wijlen het Bath- mense raadslid Lunenborg, waaruit onder meer blijkt dat Holten weer een eigen burge meester kreeg nadat de Bath- mense burgemeester B. Pakkert, een groot aantal jaren tevens burgemeester van Holten was geweest.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5