Er werd gefilmd op de Rabobank Geslaagden „De Marke" BAKKER Medische diensten Crossfiets voor Henk Jan Collecte Anjerfonds 20 juni tot 3 juli HoMteiste Schoolreisjes Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Kleuters Dijkerhoek gingen op pad! 'n Renault loopt langer op een liter. 'n Goede dealer bij de prijs inbegrepen. HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 16 JUNI 1983 Maandag 20 juni gaat de jaarlijkse Anjercollecte weer van start en deze zal duren tot en met zondag 3 juli. Alle provincies in ons land, plus de drie grote steden in het westen, hebben hun eigen Anjerfonds; en als overkoepeling, als centrale, dient het Prins Bernhard Fonds dat in Amsterdam gevestigd is. Maar de samen werking daarmee gebeurt niet op basis van ondergeschiktheid - het Anjerfonds in onze provincie kan subsidies toekennen zonder in Amsterdam te vragen of het wel mkg. Natuurlijk wordt niet elke aanvraag om geld ingewilligd. Als de majorettes van een muziekkorps goudkleurige laarsjes willen heb ben, hoeven ze niet bij het Anjerfonds aan te komen: dat moeten ze zélf maar voor elkaar zien te krijgen, want zoiets is duidelijk een luxe. Maar de uniforme kleding van een zangkoor, dat ook buiten de eigen woonplaats optreedt, wordt al iets anders. En regelmatig gebeurt het zelfs, dat het Anjerfonds een aanvrage uit onze provincie krijgt, waarvan het denkt: dat is niet zomaar van streekbelang, dat komt eigenlijk heel Nederland ten goede. In zo'n geval klopt het bestuur bij het Prins Bernard Fonds aan. Als ons gewest iets bijzonders te bieden heeft, stapt het Anjerfonds dus over de provinciegrenzen héén. Maar wat is nu precies het doel, wat komt voor steunverlening in Directeur de heer Van Wingerden staat positief ten opzichte van het feit dat juist Holten in aanmerking kwam voor deze toch „nationale" Rabobank-film, die straks tijdens diverse landelijke ledenvergaderingen en bijeenkomsten zal worden vertoond. De film die ongeveer een half uur zal gaan duren is opgebouwd uit veelal sfeerbeelden, men krijgt dus geen zuiver zakelijk bankbeeld voorgeschoteld. Rabo-Nederland heeft een eigen studio in Eindho ven met eigen technische mensen. Deze ploeg was de afgelopen veertien dagen te gast in Holten. In Holten zal de film die als titel kreeg „24 uur Rabobank" voor het eerst worden vertoond tijdens de algemene ledenvergadering eind september. Op de vraag waarom juist Holten in aanmerking kwam antwoordt directeur Van Winger den: „Men was op zoek naar een „doorsnee" bank, niet te groot, niet te klein, niet te stads en niet te plattelandsachtig, zodoende kwam men bij ons terecht. Daar komt bij dat interieur en entree zich bij uitstek voor het opstellen van apparatuur, terwijl de kleurstel ling van het geheel eveneens heeft bijgedragen tot de keuze Holten. Je bent er druk mee, want teksten moeten voortdurend in de gaten worden gehouden en niet de suggestie wek ken dat men in een Holtense bank heeft gefilmd. Het moet een algemeen beeld (naar buiten toe) weergeven en daar moet je konstant op bedacht zijn", aldus de heer Van Wingerden. „Daarbij komt dat die mensen die steeds weer gefilmd worden (personeel plus directeur) steeds in dezelfde „outfit" moeten verschijnen gezien de titel van het geheel „24 uur Rabobank". Het ligt in de bedoeling om medewerkers/sters plus klanten die bij de opnamen betrokken zijn geweest te betrekken bij de première, zodat men zichzelf nog eens terug kan zien. Verder zal men de film zeker benutten om op aanvraag op deze wijze het Rabo-gebeuren toe te lichten. Aan de Scholengemeenschap „De Marke" zijn voor het eind diploma Huishoud- en Nijver heidsonderwijs geslaagd: G. J. Brinkmans, W. J. Driezes, L. J. Kolkman, H. Nieman, J. L. Rou- wenhorst, M. Rozeboom, G. Schooien, H. E. D. Steen, C. J. Wolterink, J. J. Zwiers te Mar- kelo, A. T. Agterkamp, G. J. ter Beest, M. S. Bontje, J. H. Boode, J. Brinks, H. A. A. Bronsvoort, J. Dekker, H. W. Groteboer, H. Haverslag, P. C. van Heun, G. J. Hofstede, H. J. F. Hogenkamp, G. Jansen, H. M. Jansen, I. M. Jansen Mane- NED. HERV. KERK 9.00 uur ds. H.J. Ekker, 19.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Oppasdienst: mevr. Schooi en-Aanstoot en Irma Jansen. GEREF. KERK 9.30 u. en 19.15 u. ds. Joh. C. Baumfalk van Soest. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Kindernevendienst: klas 4 o.l.v. Ypie Sysling. Oppasdienst: mevr. We- link-Stam, mevr. Lubberdink-As- sink, Annie Getkate (res.), Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk DIJKERHOEK 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. Algemeen Kerkewerk. De kleuters uit Dijkerhoek gingen donderdag 2 juni met z'n allen een uitstapje maken rich ting kinderboerderij „Strubbert". De dieren trokken uiteraard de meeste aandacht, maar daar naast was er ruimschoots gele genheid te spelen in de speel weide. Verder konden de kinde ren volop voetballen en skelte ren. Een aantal moeders bakten pannekoeken en toen kon er ei genlek niets meer stuk. schijn, J. H. T. Jansen Mane schijn, A. de Jong, D. M. J. Kampman, E. Kappert, J. C. Klein Twenaar, D. G. M. Klun- der, M. Koeslag, H. Koopman, E. H. Krieger, A. Krijgsman,. K. E. Lubbers, G. J. Lubbersen, T. Maneschijn, E. C. Meester, E. R. Martens, H. A. A. Nijenhuis, J. Nijenhuis, M. Nijland, J. A. Paalman, G. W. Slotman, H. Schoneveld, D. Schooien, G. Wesseldijk, G. H. Wibbelink, al len te Holten. M. Boer, C. J. M. Bolink, G. J. Meilink, A. M. Rouwenhorst, L. Hietbrink, M. F. van Bfinen te Bathmen. E. Ditzel, A. Fransen, M. van Netten, T. Pluimers, J. H. H. Reuvekamp, F. R. Wendels, G. Egberts, E. Koster te Rijssen. H. W. Aytink, Nieuw Heeten. A. J. Toorneman, W. H. Nijland te Okkenbroek. G. B. Bultman, Laren (Gld.) Voor het einddiploma Agrarisch Onderwijs slaagden: H. J. Aalpol, R. P. Bosschers, F. H. W. Groteboer, G.J. Klaasses, J. W. A. Stegeman, E. Wegstapel te Holten. H. J. Beid, Ambt Delden. A. J. Brilman, A. Broekhuis, W. B. J. Elferink, T. C. Flierman, W. T. Roeterdink, G. J. H. Sma- le, te Bathmen. J. Bussink, H. Stokreef te Mar- kelo. K. Kingma, C. J. H. Truschel, C. M. A. Zeedijk te Goor. Resultaten S.V. Holten Senioren Finale Tarzancup zonder span ning. De senioren van de s.v. Holten sloten het seizoen 82/83 af met het spelen van de finalewedstrij den om de Tarzancup, het on derlinge tournooi voor de lagere elftallen. Na een voor velen loodzware zaterdag, vanwege het stratenvoetbal was het een dag later opnieuw voetbal wat de klok sloeg. Door de talrijke afge lastingen was het helaas onmo gelijk een andere dag vrij te maken. Voor de wedstrijd om de eerste plaats streden het vijfde en het negende elftal. De strijd was al binnen 5 minuten beslist, want de beide strafschoppen vooraf werden gemist en voordat de achterhoede van Holten 9 wakker werd had de bal al 3 keer in het net gelegen. Holten 5 bouwde daarna de voorsprong met de regelmaat van de klok uit. Ep Boode was de grote in spirator in de wervelende akties van een elftal, dat het in de competitie lelijk liet afweten. Het negende kwam later in de wedstrijd wel wat terug, maar verder dan een fraai doelpunt van „Pukkie" en een opnieuw gemiste strafschop kwam de 5e-klasser niet. Eindstand 8-1. In de kantine, waar inmiddels de stemming was gestegen, reik te voorzitter Jan Warrink de be ker uit aan aanvoerder Henk Hoefman van Holten 5. De eindklassering van het toer nooi: le Holten 5, 2e. Holten 9, 3e Holten 11, 4e Holten 7, 5e Holten 12, 6e Holten 6, 7e Hol ten 10, 8e Holten 8. Zaterdag 18 juni 9.00 uur Aanvang seniorentoer- nooi „Blauw Wit" op „Meer manskamp" (zie bericht). Zondag 19 juni 14.00 uur Start le deelnemer Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg" bij clubhuis „De Bles ter" (zie adv.). 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Vrijdag 24 juni 19.00 uur Dressuurwedstrijden in manege „Snorrewind" (zie adv.). Zaterdag 25 juni Grote boeldag t.b.v. „H.M.V." garage en plein Schipper Kolweg Haar"). 9.00 uur Dressuurwed strijden in manege „Snorrewind" (zie adv.). 14.30 uur Aanvang springwed- strijden in manege „Snorrewind" (zie adv.). 19.30 uur „Vogelschieten" S.V. „De Zaagmolen" bij „Het Bonte Paard" (Zie adv.). Dinsdag 28 juni 20.00 uur Feestavond Buurtver eniging Dijkerhoek in grote zaal van café-rest. „Het Bonte Paard" m.m.v. Dijkerhoeks Ama teur Toneel „D.A.T.". Woensdag 29 juni 8.30 uur Aanvang school- en volksfeest in Dijkerhoek. Zaterdag 2 juli 10.00 uur „Dag van het paard" t.g.v. het 50-jarig bestaan van de Land. Rijvereniging „De Bergrui- ters". Terrein bij boerderij Aal- tink (Erve Twenhaar) Rijssense- weg. Zaterdag 9 juli 20.00 uur Taptoe Holtense Mu ziekvereniging op sportterrein bij de Scholengemeenschap. aanmerking? Officieel heet het, in de statuten: „De Stichting stelt zich ten doel aktiviteiten op het gebied van de kuituur en het natuurbehoud in Nederland te bevorderen alsmede de Neder landse kuituur buiten Nederland uit te dragen. Daarbij wordt voorrang gegeven aan aktivitei ten waarbij zelfwerkzaamheid een belangrijke rol vervult" en zo gaat het nog eventjes door. Het woord dat daarin dadelijk opvalt is „zelfwerkzaamheid". Het is nooit de bedoeling dat ie mand geld van het Anjerfonds ontvangt om daarna lekker ach terover te kunnen leunen, inte gendeel: er wordt alleen iets uit gegeven als er gewerkt wordt en dat werk onze regio ten goede komt. Het kan daarbij om de restauratie van een molen gaan; om een muziekfestival; om streekdrachten; om bijzondere tentoonstellingen; om de aankle ding van een openluchttheater; om kulturele aktiviteiten met de jeugd; om een dorpshuis; om opera- en toneelvoorstellingen die buiten het alledaagse vallen; om boeken in dialekt; om het herstel van een kostbaar histo risch orgel; om straatfestivals; om wetenschappelijk of kultu- reel vormingswerk; om de aan koop van een museumstuk dat beslist bij óns thuishoort; om de uitgaaf van een geüustreerd boek over de streek waar u woont; om uitvoeringen in afge legen dorpen waar anders nooit iets te doen is; en heel vaak ook om natuurbehoud en na tuurkennis. Aktie Men moet niet denken dat het Anjerfonds maar op een knop hoeft te drukken en het geld springt tevoorschijn. Vaak be taalt het trouwens maar één deel van een projekt: de mensen zelf en de plaatselijke organisa ties moeten ook blijk van goede wil geven. Zonder inspanning zou van zelfwerkzaamheid niet veel overblijven. Bovendien zijn de gelden van het Anjerfonds niet onbeperkt. Het is afhanke lijk van inkomsten uit de toto lotto en de Algemene Loterij Nederland; er zijn ook bedrijven en partikulieren die graag iets voor het Anjerfonds over heb ben; en bovenal is er de Apje- raktie, waarmee een beroep op de hele bevolking wordt gedaan om iets bij te dragen. Het gaat tenslotte om werk, waar ieder een profijt van heeft. De bestuursleden van het An jerfonds zijn vrijwilligers en krij gen geen enkele vergoeding. Ook als zij adviezen vragen - want ze kunnen niet overal ver stand van hebben - worden die altijd gratis gegeven. Het gaat nu eenmaal om het welzijn van onze eigen provincie. Toch heeft ons Anjerfonds ook wel lande lijke invloed, doordat het soms kandidaten voordraagt voor de Zilveren Anjer, een onderschei ding die elk jaar door Prins Bemhard wordt uitgereikt. En kele kandidaten hebben die be langrijke onderscheiding inder daad gekregen, en bij die gele genheid kreeg het hele land eens te horen waartoe mensen uit onze regio in staat zijn. Afgelopen maand zijn alle klassen van de openbare school uit Dijkerhoek op schoolreis ge weest. Donderdag 19 mei gingen de klassen 1, 2 en 3 per trein naar Arnhem. Daar bezochten de kinderen de dierentuin en werd een tocht met de safa ri-trein gemaakt. Met de trolley bus ging de reis vervolgens naar de Rijnkade, waarvandaan met een boot naar de Wester- bouwing werd gevaren. Hier speelden de kinderen in de speeltuin en maakten een rit in de kabelbaan, 's Avonds kwam iedereen vermoeid, maar voldaan terug op het station in Holten. Dinsdag 31 mei maakten de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 een schoolreis naar Rotter dam. Daar werd eerst een boot tocht door het havengebied ge maakt. Na een pick-nick werd de Euromast beklommen, waar iedereen genoot van een prach tig uitzicht over een groot deel van Rotterdam. Na een voettocht door de Maastunnel ging de reis verder per metro naar Leuvehaven, waar het 19e eeuwse stoom- en zeilschip „De Buffel" werd be zichtigd. Op de terugweg naar Dijker hoek werd bij de Piramide van Austerlitz gestopt voor een ver snapering en een uurtje ver maak in de speeltuin. KERKSTRAAT 138 - NIJVERDAL TEL. 05486-1 62 65 verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEER0 Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00. Wijkverpleging Dienst 16 t.m. 23 juni: zr. J. Roelvink, Deventer, tel. 05700- 3 0190 b.g.g. 2 27 00. U kunt de Op dinsdag 7 juni is er een kleine verkeerscontrole gehouden op de Deventerweg t.h.v. het voormalige Fina-station. Eén automobilist werd bekeurd en diverse bestuurders hadden geen papieren bij zich, met als gevolg dat deze later aan het politic-bureau dienden te worden getoond. Op 8 juni kwam er een melding binnen van de brandweertoren dat er rookontwikkeling werd waargenomen nabij camping „De Holterberg". Het bleek dat iemand vuil aan het verbranden was. Misschien wel een nuttige tip voor iedereen die wel eens vuil wil verbran den: Dit dient doorgegeven te worden op telefoonnummer 22 22 (Dan wordt de brandweertoren ook ingelicht!) Op 10 juni is er bij diverse middenstanders in de gemeente ingebroken danwel een poging ondernomen om in te breken. Men is geweest bij bakker Hulleman, de kassa werd uit de winkel gehaald. De betreffende kassa werd later een eindje verderop te ruggevonden. In de kassa zat trouwens geen geld. Bij bloemenhal „Marjo" werd een poging ondernomen om in te breken, men is echter niet binnengeweest, wel werd een deur behoorlijk beschadigd. Ook is men geweest bij de slagerij Brands, hier werd de voor deur geforceerd, er werd niets weggenomen. Op 11 juni werd driemaal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Twee fietsen werden bij „De Waag" ontvreemd, de derde fiets werd uit de stationsstalling ontvreemd. Tevens werd er nog aangifte gedaan van diefstal van een luze tuinstoel uit een schuur. Op 11 juni vond een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Er ontstond alleen materiële schade, en wel zodanig dat van één van de auto's het kentekenbewijs werd ingenomen. wijkverpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30- 14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-arti- kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Dierenarts W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Tandarts J. Ph. Koppert, T. van Ameron- genstr. 25, Markelo, tel. 05476- 22 00. Spreekuur spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. Midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in stichting Kruiswerk, Gaardenstrat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht). Henk Jan Nijenhuis (Bushof straat) werd zaterdag uitgeroe pen tot winnaar van de kleur- platenwedstrijd bij Centra. Dik kers en hij mocht met de felbe geerde crossfiets huiswaarts. Tweede prijs, een opblaasboot was voor Monique Plantinga (Köllingserf) en Dennes Stant kreeg voor zijn derde prijs een grote kleurdoos. Ruim 200 kleur platen werden ingeleverd gedu rende de drie weken dat deze aktie duurde.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3