Weersvooruitzichten gunstig Military Holten kan niet stuk! Lagere scholen hielden sportdag Mintonette-minïs Geslaagd wielerfestijn 1983 KOLSCHOOL WINNAAR „VRUWINK-OIL''BOKAAL HOLTEN DONDERDAGS JUNI 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD Ruim zeshonderd renners, in leeftijd variërend van 8 tot 44 jaar, hebben zaterdag onder schitterende weersomstandighe den op een parcours van exact 1000 meter rond de bedrijven van U-Vlees BV en Chris Hoge- slag BV in het Kolcomplex een sportieve en vaak spannende strijd geleverd om de bloemen en de prijzen die door het wie- Iercomité beschikbaar waren ge steld. Het jaarlijks evenement dat onder auspiciën van de Kon. Ned. Wielren Unie (KNWU) per fect werd georganiseerd door de IJsclub „De Noordpool" te Hol ten en de Nijverdalse Wielerver eniging Cycle '75 ging na een kort woord van welkom door ijs clubvoorzitter Wim Bouwhuis van start met een zg. „dikke bandenrace" een wedstrijd op gewone en crossfietsen waaraan werd deelgenomen door de leer lingen (le t.e.m. 6e klassers) van de Kolschool de Dorpsschool, de Schakel, het Kompas en de Haarschool. De leerlingen van de Kol school die in 1982 de prachtige Vruwink-Oil-beker voor de derde keer wonnen en definitief in hun prijzenkast „fietsten" waren deze keer met een puntentotaal van 24 weer winnaar zodat nu in ie der geval voor een jaar twee grote flonkerende tropheeën de recraruimte in de school extra glans geven. Uitslag: 1 Kolschool 24 p., 2 Dorpsschool 22 p., 3 Haarschool IS p., 4 Kompas 16 p., 5 Schakel 2 p. (nam slechts met een „renner" Edwin Beldman deel). Individuele uitslagen: Klas 1: 1 Laurence Hovenkamp, 2 Derran Brands en 3 Arno Knapen (allen Kolschool). Klas 2: 1 Monique v.d. Molen (Haarschool), 2 Robert Jansen (Dorpsschool), 3 Jeroen Eektim merman. Klas 3: 1 Remco Wissink (Kol school), 2 Roy v.d. Linde (Haar school), 3 Geert Soer (Kol school). Klas 4: 1 Arnold Paalman (Dorpsschool), 2 Jeroen Pasop (Haarschool), 3 Gerwin Oonk (Het Kompas). Klas 5: 1 Bart Soer (Kolschool), 2 Marco Jansen (Dorpsschool), 3 Wessel Valster (Het Kompas). Klas 6: 1 Arend Koetsier (Kol school), 2 Robert Akkermans (Kolschool), 3 Michel Nijenhuis (Haarschool). Jeugd (10 jaar 9 ronden: 1 Ray mond Mulder Kampen, 2 Rik Reinerink Almelo, 3 Brian Pley- huis Oldenzaal. Jeugd (11 jaar, 12 ronden): 1 André Naberman Zwartsluis, 2 Erik Ruis, Zwolle, 3 Peter van Ommen Kampen. Jeugd (12 jaar 15 ronden): 1 Wil- co Woolderink Almelo, 2 Bob Froeling Oldenzaal, 3 Erik Na berman Zwartsluis. Jeugd (13 jaar 20 ronden): 1 Ed gar Jukema Zwolle, 2 Robin Zandbergen Almelo, 3 Luuk de Roos Zwolle. De wedstrijd voor de 13-jari- gen werd pas in de slotfase be slist. Met nog plm. 100 meter te gaan sprong Edgar weg en wist met een half metertje te winnen. Nieuwelingen Aan de 40 kilometer course waarvoor 82 nieuwelingen van start gingen werd ook deelgeno men door plaatsgenoot Robert Vos. Hij toonde vanaf de start veel strijdlust en kwam na tien ronden als tweede door, wat hem een premie van f 12.50 ople verde. Hij reed verder een zeer regelmatige wedstrijd en finishte op een eervolle 17e plaats. Herbert Dijkstra uit Hoog- eveen die van start af de kop nam en het puntenklassement over de eerste drie ronden won reed een bijzonder sterke wed strijd. Hij kwamin de 27ste ron de met een voorsprong van plm. 200 meter over de streep doch werd in de volgende ronde te ruggepakt door Henk Doevelaar (Coevorden). Met nog 8 ronden te gaan wist Peter Boertien (Hoogeveen) uit de kopgroep van het grote peloton te ont snappen en hij zag z'n poging om de beide vluchters te pak ken met succes bekroond. Het Drentse trio begon aan de laat ste ronde met een voorsprong van plm. 150 meter. In een spannende felle eindsprint toon de Dijkstra zich de snelste, Doe velaar werd 2de en Boertien flit ste als derde over de finish. Tijd over 40 kilometer 58 min. 18 sec. Veteranen De veteranen hadden er voor hun 50 kilometer echt zin in. Helaas was de race voor Freddy Niemeijer uit Hengelo na 1 rondje als gevolg van een gebro ken zadel-pen al afgelopen. In de le serie gingen in de 15e rom de Henk Kuiper uit Nieuw-Am sterdam,, Ben Pleijhuis uit Ol denzaal en Johan Pluimers uit Enter er van tussen en namen na half course een voorsprong van 33 seconden. In de eindsprint werd Kuiper eerste, de 2e plaats was voor Pluimers en derde werd Pleij huis, 4 Henk ten Berge, Enter, 5 D. Zoetebier IJsselmuiden, 6 Eef Ensink Gorssel, 7 Gerrit Plui mers Enter, 8 Harrie Lowik Vrie- zenveen, 9 Jurrie Crans En schede, 10 Gerhard Bosch Ter- wolde. Tijd winnaar over-50 km 1.13.12 uur. Tweede serie De plm. 60 coureurs die in de 2e serie om kwart voor vijf wer den weggeschoten voor de 50 ki lometer brachten minder span ning dan de eerste. Alle vlucht pogingen die werden onderno men werden in de kiem ge smoord. Tinus Westerman uit Coevorden kreeg in de 20ste ronde 50 meter en met nog tien ronden te gaan werden Jeroen Snoeijer uit Denekamp en Fred Niemeijer uit Nijverdal na hon derd meter voorsprong tot de orde geroepen. Het draaie om twee minuten voor 6 uit op een Per school streden de vier snel ste jongens en meisjes in een es tafetterace om de snelste tijd. Dit alles tijdens de traditionele jaarlijkse sportdag onder alle Holtense scholen. Noordpoolvoorzitter Wim Bouw huis overhandigt de wisselbo kaal aan de heer Wim Dalhui- sen van de Kolschool. V.l.n.r. de snelste vijfde-klassers Bart Soer, Marco Jansen en Wessel Valster. massasprint die werd gewonnen door Ab Hoogeveen uit Hengelo, 2 Harm Oosting Wamsveld, 3 Robbert Oosterveld Borner- broek, 4 Jan Oldemeule Tubber- gen, 5 Henk Nijeboer Harden- berg, 6 Tonny Kroeze Wierden. Het was al met al weer een zeer geslaagd evenement, zo zei microfonist Ben Roessink uit Delden. Hij sprak een woord van dank tot allen die in welke vorm dan ook hun medewerking verleenden. J. Wiggers Vrijdag 10 en zaterdag 11 juni wordt de Military Holten verre den en naar het zich laat aanzien kan het kwa organisatie, maar hopelijk ook kwa weersomstandigheden niet meer stuk. Anders stonden de zaken er 14 dagen geleden voor, toen door het natte voorjaar en de slechte vooruitzichten voor het laatste weekend van mei besloten werd de Military 14 dagen uit te stellen. Het toen door laten gaan van de Military zou ten eerste fikse risico's met zich meebrengen voor ruiter en paard, maar ook aan de verschillende landerijen zou flinke schade worden toegebracht. Daar komt bij dat menigeen bij slecht weer kiest voor thuis inplaats van de Zuurberg. Al met al redenen genoeg de Military op te schuiven naar aanstaande vrijdag en zaterdag. Organisatorisch bleek dit alle maal mogelijk te zijn inclusief de Country en Westen-avond met Ben Steneker en de Major Dundee Band kon worden ver schoven naar 10 juni. Wel heeft de organisatie in een kort tijds bestek alle deelnemers op de hoogte moeten stellen, evenals een kleine 100 medewerkers, de jury en hinderniswachten. Men heeft echter dc toezegging ge kregen dat iedereen 10 en 11 ju ni op haar of zijn post zal staan. Inmiddeld hebben zich ook nog nieuwe deelnemers ge meld, maar omdat ook in Duits land dit zelfde weekend een kwalificatiewedstrijd wordt ver reden voor de Europese Kampi oenschappen heeft men nog on zekerheid over de Duitse ploeg. Conditie terreinen Het wedstrijdterrein op de Zuurberg heeft zich in verband met de goede weersomstandighe den afgelopen dagen prima her steld. Als het zo blijft is er waarschijnlijk sprake van ideale wedstrijdomstandigheden. Par- coursbouwer Dries Willems heeft de uitstelperiode benut hinder nissen en omgeving nog optima ler te doen zijn. Strijd Voor de Europese Kampioen schappen Military in de maand augustus in Frauenfeld staan 12 Nederlandse combinaties op de nominatie, terwijl slechts de helft aan de start mag verschij nen. Komend weekend zal op de Zuurberg worden uitgemaakt welke dit gaan worden! Terwijl de gewone volleybalcom petitie alweer geruime tijd tot het verleden behoort behaalden de mini's van Mintonette nog onlangs hun kampioenschap. In de laatste wedstrijdenserie wa ren Lilian Sluiter, Ema Kroos hof, Wilmien Boode, Yvonne Langeschoen en Bettina Kramer hun tegenstanders verre de baas. Daardoor was het team onbereikbaar geworden en wer den de speelsters voor de eerste keer van hun leven volleybal kampioen! Een fraai besluit van het volleybalseizoen '82-'83. De zeven Holtense lagere scholen inclusief de scholen uit Dij- kerhoek en Espelo hielden dinsdag 7 juni weer hun jaarlijkse sportdag op het sportveldencomplex van Meermanskamp. Alle leerlingen van de klassen 3, 4, 5 en 6 waren aanwezig om zich in de sportieve strijd te werpen. De leerlingen van de klassen 1 en 2 kregen een dagje vrijaf. Aanmoedigen kon natuurlijk altijd! Per leerling kon een individueel sportdiploma worden behaald in de categorie A tot en met E. Per onderdeel werden moeilijkheidsnor men gehanteerd en het E-diploma woog sportief het zwaarst. Slechts drie leerlingen kwamen hiervoor in aanmerking, te weten Erik Jansen van de Schakel, Corinne van Ieperen'van het Kom pas en Marjolein Kres van de Haarschool (proficiat). Onderdelen voor het sportdiploma waren verspringen, hardlopen, balgooien en de hindernisbaan. In de weken voorafgaande aan de sportdag werd als vanouds weer voetbal (jongens) en hand bal (meisjes) gespeeld. Per school werden op Meermans kamp gedurende drie avonden vijf wedstrijden gespeeld. De scholen uit Dykerhoek en Es pelo hadden in verband met hun leerlingenaantal hun team samengevoegd, zodat uiteindelijk zes teams streden om de be geerde beker. De voetbalbeker werd gewon nen door de Dorpsschool met 8 punten, tweede werde het Kom pas en derde de Schakel. Bij de handbal werd de beker gewon nen door de Haarschool met 10 punten, tweede het Kompas en derde de Kolschool. Alle spor- taktiviteiten stonden onder lei ding van de Sportcommissie waarin per school één leerkracht zitting had. Rond 12.00 uur volgde een es tafette, waar alle zeven scholen aan deelnamen en men per school de vier snelste jongens en de vier snelste meisjes kon inzetten. De beker hiervoor be schikbaar gesteld werd gewon nen door het Kompas met een tijd van 1.18.7 Tweede werd de Dorpsschool met 1.22.4, op de voet gevolgd door de Haarschool met een tijd van 1.22.6. 's Mid dags werd door alle derde en vierde klassers een frjnbaltoer- nooi gehouden, door de vijfde klassers een slagbaltoemooi en de zesde klassers een peanuts- baltoemooi (een wat simpele vorm van softbal). Deze drie toernooien werden alle drie ge speeld in de recreatieve sfeer en er waren dan ook geen prijzen aan gekoppeld.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9