Rabobank introduceert nieuwe hypotheek vorm Medische diensten diensten Schoolgrenzen Geslaagden S.G. Holten Havo Athe neum AtoBMi n Fietscrossclub in wording? .bDuwmaterlslen JAARVERGADERING VERENIGING EHBO- Geslaagde dames dagmavo voor volwassenen! AC KINDERFEEST WEGENS JUBILEUMJAAR 4 Mavo Historische motoren in Holten e.o. vffior iedere era die Iets te bouwen of te verbouwen heeft Stratenvoetbal toernooi 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD PROPAGANDAMIDDAG IN JULI Volleybalsters kamperen DONDERDAG 9 JUNI 1983 In café-restaurant Vosman werd onlang? de jaarvergadering ge houden van de plaatselijke EHBO-vereniging. Voorzitter G. Jansen opende rond 8 uur de vergadering en heette de bijna 50 leden welkom. Hierna was het woord aan de secretaris H. Rozendom, die na het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering, een uitgebreid overzicht gaf van de activiteiten over het afgelo pen jaar. Uit het laatste blijkt dat de vereniging steeds meer aktiviteiten ontplooit. De laatste 2 jaar worden naast de gewone opleiding voor EHBO-diploma, ook lessen gegeven voor het GOR (Gewonden Onder Rampomstandigheden) diploma, verder bestaan er cursussen voor opleiding hartmassage. De penningmeester A. Groen gaf hierna een overzicht van de fi nanciën. Er bleek nog een batig saldo te zijn, ondanks de aan koop van de EHBO-caravan. Een uitgave van f18.000. incl. inrichting. Deze aankoop kwam tot stand dankzij de giften van inwoners, verenigingen, midden stand en gemeente. Bij de be stuursverkiezing werden de he ren G. Gervedink-Nijhuis en A. Groen per acclamatie herkozen. Bij de rondvraag, die geen pro blemen voor het bestuur ople verde, deelde het bestuur mede, dat de heer D. J. Ligtenberg dit jaar hoopt deel te nemen aan [koninklijke! [ned.verenigingI de cursus voor opleiding instruc teur. Verder werd meegedeeld dat dankzij „Agrarische Unie Volcaan" BV aan de Industrie- straat, de EHBO-caravan hier gratis gestald mag worden. Hier na was het woord aan de burge meester mr. Ridder van Rap- pard, die na een inleiding, de 19 nieuwe EHBO-diploma's uit reikte. De cursisten waren opge leid door dr. O. Lohmann voor het theoretische gedeelte en de heren A. Groen en G. Jansen voor de verbandleer. Het zijn: mevrouw H. J. Beeftink-Eelde- ring, mevrouw E. G. C. ter Beest-Jansen, de heer J. van Lindenberg, mevrouw E. H. C. Oolbekkingk-Ter Beest, me vrouw H. Paalman-Klein Tees- elink, mevrouw G. H. J. School- en-Aanstoot, mevrouw E. J. Tui- tert-Paalman, mevrouw J. Vin- cent-Paarhuis, mevrouw H. J. Groteboer-Pakkert, mejuffrouw M. G. Aaltink, mejuffrouw J. A. Groteboer, mejuffrouw J. J. Kap, mejuffrouw H. W. Krikkink, me juffrouw H. M. Oostervelt, mejuf frouw J. J. Pekkeriet, de heer J. A. Agterkampt, de heer H. J. Paalman en de heer H. J. Ren- sen. (Corr.) Ir. P. J. Lardinois, voorzitter van de Hoofddirectie van Rabo bank Nederland, introduceerde tijdens de Algemene Vergadering van zijn organisatie in Utrecht een nieuwe hypotheekvorm: de Rabobank Rente Stabiel Hypotheek. Deze hypotheek wordt afge sloten tegen een rentepercentage dat gedurende de hele looptijd van de lening (30 jaar) ongewijzigd blijft indien de rente voor nieuwe leningen niet méér verschilt dan 2% ten opzichte van de overeengekomen rente. Dit betekent dat normale renteschomme- hngen geen invloed hebben op de door de cliënt te betalen rente. potheek wordt verstrekt. De ren te blijft ongewijzigd zolang het tarief voor nieuw te verstrekken leningen niet méér afwijkt dan 2% ten opzichte van de contrac- Nog steeds in het kader van trente, zowel bij rentestijging als het vijfjarig bestaan van AC res- Bij zowel een rentestijging als een rentedaling van niet meer dan 2% zal de bank niet tot verhoging of verlaging van het vastgestelde percentage over gaan. Bij een stijging of daling groter dan 2% zal de rente wor den aangepast met het betrok ken percentage minus 2%. Dat betekent in de praktijk dat nor maal te achten renteschomme lingen geen invloed hebben op de hypotbeeklasten van de hui zenbezitter. Deze normaal te achten renteschommelingen wor den, omdat men uitgaat van een periode van 30 jaar, voor de ge hele looptijd van de lening ge ëgaliseerd. De contractrente wordt vastge steld op het moment dat de hy- bij rentedaling. De duur van de lening is vast gesteld op 30 jaar. Dit is de ge hele looptijd van de hypotheek. De aflossingsvoorwaarden kun nen naar voorkeur worden geko zen op basis van annuïteiten, gestaffeld of lineair. Bovendien boetevrij per 10% van het oorspronkelijk ge leend bedrag mogelijk. ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 9 t/m 16 juni: R. v.d. Weij, Deventer, tel. 05700-2 95 00 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5. Tel. 05483-15 15. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10 a, Rijssen. Tel. 05480-13194. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgeb. St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. STICHTING VOOR MAAT- SCHAPP. DIENSTVERL. MID DEN-OVERIJSSEL Gaardenstraat 29. Tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts. Tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 1517. ZUIGELINGEN-CONSULTA TIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in stichting Kruiswerk Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- ziening. Tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beffen: 038-97 12 34 tel. 0011 (dag en nacht) BRANDWEER Telefoon 0011 (dag en nacht) De Rabobank meent met deze nieuwe hypotheekvorm tegemoet te zijn gekomen aan de wensen van een deel van het publiek. Het enigermate kunnen overzien van de rentelastontwikkeling speelt naar de mening van de Rabobank een belangrijke rol bij de besluitvorming van een niet onbelangrijke groep van hy potheekcliënten. Marktaandeel Met een hypothekenbestand van f29 miljard en een mark taandeel van zo'n 30% van alle afgesloten woninghypotheken is de Rabobank verreweg de groot ste hypotheken-verstrekker in Nederland. Men kan bij de eigen Rabobank kiezen uit een ver schillend aantal hypotheekvor- taurant Holten zijn er feestelijk heden te melden. Aanstaande zaterdag (11 juni) zijn tussen 14.00 uur en 16.00 uur kinderen tussen 8 en 12 jaar welkom met hun ouders om een gezellig kin derfeest mee te vieren. Er wor den verschillende aktiviteiten op extra aflossing touw gezet, waaronder een kalenderjaar tot speelgoedruilbeurs, een straatte kenwedstrijd, waarbij een deel van het parkeerterrein wordt af gezet en een optreden van de Leando's, een artiestenechtpaar dat met het programma „de To verbal", een goochelact alom be kendheid heeft. De stripfiguren Asterix en Obelix zullen lijfelijk aanwezig zijn, het zijn overigens twee vaste AC gasten. Bij mooi Van de Dagmavo voor Volwas senen te Holten (onderafdeling van de Scholengemeenschap „Midden-IJsel") deden dit jaar 23 deelnemers mee aan het ma vo-examen. Cursisten van het dag/avondonderwijs kunnen examen doen per vak. Zij beha- men, waarbij de hypotheek met len dan een certificaat voor dat variabele rente van ouds het meest wordt geprefereerd. De nieuwe Rente Stabiel Hypotheek is een duidelijke aanvulling en biedt aangepaste mogelijkheden. Tijdens zijn toespraak voor de Algemene Vergadering zei ir. Lardinois dat, omdat wordt uitr gegaan van een geldigheidsduur van 30 jaar, kan worden aange nomen dat door de Rente Sta biel Hypotheek aansluiting wordt gevonden bij de gesigna leerde behoefte van een deel van het publiek. Hij is van me ning dat met de introduktie van vak. Deze certificaten blijven geldig. Heeft men zes certifica ten dan kan men deze inruilen voor een mavodiploma. Het ma vodiploma voor volwassenen is precies hetzelfde als een „ge woon" diploma voor mavoleer lingen. De volgende dames slaagden voor één of meer cer tificaten: H. J. Doornebos-Becks (B), R. Jonkman-van Dijk, C. van Iperen-Esseboom, J. Ver boom-de Jong, M. M. van Al- ler-Korver, F. A. van der Wijk-Oomkens en A. E. Me- thorst-Visscher (L). Voor Frans: deze hypotheekvorm een extra T. in 't Hof-Bronsvoort (B), J. impuls kan worden gegeven E. M. Jacobs-van Gelder, J. M. voor het herstel van de woning- Faber-van Haarst (B), G. C. van markt. Loenen-Heere (B), M. H. Bekker- NED. HERV. KERK 9.00 uur. ds. W. Vons; 19.15 uur ds. R. Visser. Uitgangscollecte Prot. Interk. Thuisfront. Oppas dienst: mevr. Bogaard-v.d. Burg en Annet Vukkink. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Ire ne". GEREF. KERK 9.30 en 19.15 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de eerste col lecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindemevendienst: klas 3- o.l.v. mevr. Beldman-Staman. Oppasdienst: Joke Paalman en Ania van Leeuwen. Mevr. Van Doorn-Aanstoot, Jenny Aan stoot, mevr. Wieldraaijer-Nijen Twilhaar (res.). R.K. KERK 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte Prot. Interk. Thuisfront. OKKENBROEK 9.30 uur ds. G. Bouman. Uit gangscollecte Plaatselijke diaco nie. NIEUW-HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 uur en 11.0ruur. Vanuit de grote belangstelling tweede Pinksterdag voor de fietscross op de Beuseberg werd het idee geopperd te komen tot een oprichting van een heuse Fietscrossclub in Holten. Vrij dag 3 juni werd hierover in „De Biester" druk vergaderd en er werd een voorlopige werkgroep in het leven geroepen bestaande uit: R. Bergman, Churchillstraat 63 (tel. 29 93); T. Aanstoot, We verstraat 33 (tel. 36 72); H. v.d. Keuken, Verzetstraat 3 (tel. 28 93). Bij deze leden kan de Holtense jeugd zich al opgeven als adspirant lid. Wanneer blijkt dat er voldoende belangstelling bestaat voor een fietscrossclub, zal worden overgegaan tot het uitschrijven van een oprichtings- zullen nodige getrof- vergadering. Voorlopig door de werkgroep de voorbereidingen worden frn om tot een eventuele oprich ting te kunnen komen. Doelstel ling van de club zal in eerste instantie de recreatieve beoefe ning zijn van deze sport. Mocht echter blijken dat er voldoende belangstelling bestaat voor het wedstrijdgebeuren, dan zal dit uiteraard worden opgenomen. Om nu de aankomende leden een kijkje achter de schermen te verlenen van deze in ontwikke ling zijnde sport, zal op een nog nader te bepalen zaterdagmid dag in juli een soort propagan- damiddag worden gehouden. Een nadere aankondiging volgt hierover in Holtens Nieuwsblad. nens-Meesterberends, M. J. Zwijnenberg-v.d. Meulen, M. v.d. Driessche-Roelofs (B), J. Koops-Strijker (B) en W. v.d. Mey-te Winkel. Voor Engels; D. Flügge (M) en S. van Dijk-Steeneveld (B) Voor Neder lands; M. Fransen-Kerk, W. J. C. Oolbekkink-v.d. Duin, B. H. Schorfhaar-Oonk (M) en G. Schaap-Veldhuysen (B) voor ne- derlands en engels; L. M. Schoorlemmer behaalde behalve een certificaat voor nederlands en engels ook een certificaat voor duits. (B Bathmen, L Lochem, M Markelo). Van harte gelukgewenst met het be haalde sukses! Voor het eerst in de nog jonge geschiedenis van Mintonette werd een echt volleybal-kamp gehouden. Al veel aktiviteiten heeft de club naast het volley ballen voor haar jeugd georga niseerd maar kamperen was er nog niet bij. Een fietstocht naar Heeten was noodzakelijk om het kamp te bereiken. Aldaar werd op een kampeerboerderij erg veel plezier beleefd, spellet jes gedaan, kampvuur gestookt, vlees geroosterd, weinig gesla pen en natuurlijk het geliefde volleybalspel gespeeld. Begun stigd door prachtig weer en een uitstekende sfeer mochten de organisatoren spreken van een goed initiatief dat voor herha ling vatbaar is. Zoals bekend heeft de raad dezer gemeente voor de open bare scholen zgn. schoolgrenzen vastgesteld. Deze bevoegdheid is ontleend aan artikel 19 der Lager-onderwijswet 1920. Door het instellen van die school grenzen moest de schoolkeuze tot op heden in feite steeds be perkt blijven tot de school die gelegen is in de wijk waar men woont. Nu echter in deze gemeente de mogelijkheid bestaat om voor een andere onderwijskun dige richting te kiezen hebben wij besloten om de tot nu toe gevolgde gedragslijn m.b.t. de toepassing van de ingestelde schoolgrenzen te wijzigen. Ou ders die aan een andere onder wijskundige richting of om an dere onderwijskundige reden de voorkeur geven aan een school die gelegen is buiten het schoolgebied kunnen schriftelijk aan ons college verzoeken om toelating tot die andere school. Deze verzoeken zullen positief bezien worden. Wel dienen een aantal regels in acht genomen te worden. Om organisatorische redenen dient een verzoek om toelating m.i.v. een bepaald schooljaar voor 15 mei van het lopende schooljaar ingediend te worden. Aangezien deze datum voor verzoeken om toelating m.i.v. het schooljaar 1983/1984 reeds verstreken is dient in dit geval een verzoek voor 20 juni a.s. te worden ingediend. Daar na zal bezien worden welke ef fecten e.e.a. heeft voor de werk gelegenheid van het onderwij zend personeel. De werkgelegen heid blijft n.l. een rol spelen. Toelating van leerlingen kan in principe alleen plaats vinden bij het begin van het school jaar. Een uitzondering kan ge maakt worden bij verhuizing tijdens het schooljaar. Tenslotte wordt nog met nadruk de aan dacht gevestigd op het feit dat het uitgangspunt dient te zijn dat een eenmaal gemaakte keu ze voor een school in principe voor de gehele schoolperiode geldt. Burgemeester en wethouders. weer zal alles zich buiten afspe len. De kinderen krijgen een ijs je een drankje en een portie friet en de ouders een consump tiebon. Prijsjes Die kinderen die op de ruil beurs hun spulletjes het leukst weten te presenteren krijgen een prijsje. Ook aan de straatteken wedstrijd zitten prijsjes gekop peld. In het najaar zal nog een aktiviteit plaatsvinden in het kader van het vijfjarig bestaan, dan zullen die leden van sport verenigingen worden uitgenodigd die het afgelopen jaar in de be langstelling hebben gestaan we gens bijzondere verdienstelijkhe den. Bemd van den Berg, Anne Ma rie van Bussel, Herma Dondert- man, Jurgen Eijgendaal, Berry Feith, Margot Heffer, Dick Ho- vingh, Robert Klein Wassink, Margerethe Kurz, Marjan La- huis, Mare Litjens, Erik Rensen, Annette Rijkeboer, Ellen Schmets, Guus van der Sluis, Hetty Teeselink, Marjan Voort man. Hermien Megelink, Francoise Nagel, Martin Oplaat, Hans Pet- tinga, Jolanda Rietberg, Erik Roelvink, Jos Trentelman, Ger- rie Veneman, Marc van der Werf, Anne Wolff, Arjan Zanting. Ineke Aaltink, Anne-Marie Brau- Beeftink, Wilma ter Beest. Janet nius Gea Dijkerma^i Yvonne Herman Aanstoot, Margreet Aanstoot, Irma Arfman, Rolf Bekkemens, Micha Boering, Wil ly Boode, Jantina Bosschers, Wim Bouwhuis, Simone Brugge- man, Iepie Bijma, Monique Ei- ling, Selma van Geerestein, Eric Hanenburg, Riande de Heijer, Marian Jansen, Manette Krom- dijk, Caroline Kruims, Alexander van Lemel, Herman Lodeweges, Donderdag 9 juni 19.30 uur: Natuurwandeling. Ver trek padvindershuis (zie ber.). Vrijdag 10 juni Military Holten aanvang 9.00 uur (zie progr.) Zaterdag 11 juni 8.30 uur: Aanvang „Stratenvoet- baltoumooi" op „Meermans kamp" (zie bericht). 9.25 uur: Aanvang Military Hol ten (zie progr.) 14.00 uur: Kinderfeest AC Hol ten. Zondag 12 juni 9.30 uur: Start Holterbergrit v.d. Veren. „Het aangespannen paard" - De Bergrijders - bij fam. Volkerink, Raalterweg. 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 13 juni 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Woensdag 15 juni 19.00 uur: Start Fietspuzzeltocht Plattelandsvrouwen afd. Dijker- hoek bij rest. „Het Bonte Paard". Zondag 19 juni 14.00 uur: Start le deelnemer Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg" bij clubhuis „De Bies ter". Hospers, Gerard Jonkman, Mi- chiel Louwerenburg, Lieke Mal- jers, Hans Moormann, Michiel Oosterling, Albert Prak, Wilco Stevens, Hanneke Truschel, Mar tin Wilpshaar. Op zondag 12 juni valt er in Holten en omgeving heel wat te genieten voor liefhebbers van antieke motoren. Dan namelijk houdt de Veteraan Motoren Club Goor een toerrit voor his torische modellen. De route hier van voert o.a. over de Holter- berg waarbij b en w van Holten de voorwaarde heeft gesteld dat de zandwegen daar moeten wor den gemeden. lel. 05470-2284 SlatlBBslaao 24 «BINK Tel. 05483-1847 Wuiveg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Het lijkt er alleszins op dat het „Stratenvoetbaltoemooi" 1982/1983 op zaterdag 11 juni 1983 door kan gaan. De gesteld heid van de terreinen mag na de overtollige watervallen goed genoemd worden. Doordat oefen partijtjes, mede als gevolg van de natte periode, niet konden doorgaan is de voorbereiding van de teams ongeveer gelijk. Het wedstrijdverloop kan hier door verrassend zijn. Aanvang van het toernooi is 8.30 uur en de leiders van de teams dienen uiterlijk om 8.00 uur op het sportpark „Meermanskamp" pre sent te zijn om reglement, wed- strijdrooster en verdere instruc tie in ontvangst te nemen. De organisatiecommissie verwacht: veel publiek, sportiviteit, goed weer én voor de afd. Holten EH BO een geslaagde verloting. Rond 17.00 uur zal bekend zijn wie zich Stratenvoetbalkampioen 1982/1983 mag noemen. Ook dit jaar zal de door „Sporthuis Belt man" beschikbaar gestelde cup door een der firmanten aan de toemooiwinnaar worden uitge reikt.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3