Pech weerhoudt duo Mulderiv. d. Bijl van jrand Prixzege Teams van OKIA - in goede vorm Sport- en speldag BlauwWit Pupil (ierben Smid winnaar „Wiersma bokaal" Allard van Bruggen Jeugdtoemooi Military opge schoven Mexico team speelt om Fifa/Coca-cola Cup Programma 't Mossink INSCHRIJVING BUITENTOERNOOI MINTONETTE 18 JUNI 1983 DONDERDAG 2 JUNI 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD De Military, aangekondigt voor 27 en 28 mei j.l. werd we gens de slechte weersomstandig heden verschoven naar het weekend van 10 en 11 juni. Men hoopt door de grotere tijdsspe- ling nog meer bekende combina ties aan te kunnen trekken. In deze gesprekken kwam dui delijk naar voren dat het om de sportiviteit ging en niet zozeer om de prijs. Met Pinksteren brachten twee leden van de jeugdcommissie van Holten een bezoek aan het internationale A toernooi van Victoria. Dit op uitnodiging van deze vereniging. Zaterdag de junioren terwijl zon dags de pupillen in actie komen. Zaterdags is de aanvagstijd 9.30 uur en eindigt het om 16.20 uur. De pupillen beginnen zondags om 10.30 uur en eindigen om 14.30 uur. Om ongeveer 15.00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Wie zal de fraaie trofee (aangeboden door de familie van Bruggen) mee naar huis nemen? Wij hopen u als sportman, sportvrouw of belangstellende op één of beide dagen op Meer manskamp te mogen begroeten. Zaterdag 4 juni: Holten Cl, C2, G3, B2 en B3 aanwezig zijn om kwart voor negen. Holten BI, Al, A2 en A3 aanwezig zijn om kwart over negen. Zondag 5 juni: Holten Dl, D2 en D3 aanwezig zijn om 9.45 uur. Holten Fl, F2, F3 El, E2 en E3 aanwezig zijn om tien uur. dat er iets niet in orde was. Ook nu werd de laatste ronde weer fataal voor de man uit Holten. Bakens pakte op de vuilnisbelt een ander spoor en reed Muller zonder problemen voorbij. Iedereen vroeg zich af hoe dat mogelijk was en na een gesprek met August Muller bleek dat de carterbescherm-plaat die midden onder het motorblok zit vooraan was afgebroken zodat dit als een schep ging werken. Muller: „in eerste instantie dacht ik dat we 5 ronden voor het einde een lek zijspanwiel hadden, doch dit bleek niet het geval. Dan ga je verder zoeken en tenslotte kon het volgens mij alleen nog maar aan de schokbrekers liggen want ik kon geen spoor meer doorko men. Later bleek echter dat de carterbeschermplaat de schul dige was. Al met al zijn we over onze 2 tweede plaatsen zeer te vreden temeer omdat maandag bleek dat ook het carter ge scheurd was en de ontsteking het bijna af heeft laten weten. August Muller en Cor van der Bijl zijn nu opgeklommen naar een derde positie op de werel dranglijst en dat is toch een schitterende prestatie. Spelcircuit suppor ters/Recreanten: Jonger dan 16 jaar: 1. Inge Riet man. Ouder dan 16 jaar: 1. Frieda Lo- huis. Penaltybokaal: (jeugd) 1. Harrie Kolkman. Voetbaltoernooi: In een pittige wedstrijd tussen de finalisten Blauw Wit 3 en kampioen Blauw Wit 4 was het na 20 minuten nog 0-0 zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. In de le ron de van vijf scoorden beide teams elk 3 keer raak en in de 2e ronde van 2 was 1 treffer van Mannes Potman van het derde genoeg voor de fraaie beker. Eindstand junioren cup: 1. BI., 2. B.2, 3. B3, 4. Cl. Eindstand pupillencup: 1. D2, 2. D2, 3. C2, 4. El. Bij het penaltyschieten stond Eddy van Dijk van Blauw Wit I onder de lat. Hij verrichtte een groot aantal schitterende staal tjes keepwerk maar moest erva ren dat ook pupillen van 9 en 10 jaar keihard en zuiver in kunnen schieten. Ook Piet Schrijvers (de beer uit de Meer) zou bij vele „knallers" van pups en juno's kansloos zijn geweest! Dank. Blauw Wit's voorzitter Gerrit Welink sprak een hartelijk woord van dank tot allen die meewerkten aan de sport- en speldag en hij richtte zich in 't bijzonder tot de organisatiecom missie die bestond uit de h.h. Beldsnijder, Rutgers, Ben Ys- peerd en Henk Stam, tot de scheidsrechters H. Westerik, H. Schutte, G. Schöppers, J. van Avesaath, W. Beldman en G. Duteweerd, tot de firma Brug gen voor het treffen van geluids voorzieningen, de Sportvereni ging „Holten" voor het beschik baar stellen van de bestuurska mer en de dames en heren van p.Junioren Bl/Al: 1. Thijs Blok de cantinecommissie voor wie 117 p., 2. Harrie Kolkman 110 p. het weer een erg drukke dag Senioren: 1. Eddy van Dijk 125 was. p., 2. Pim Boog 118 p. Er werd deze middag afscheid Zaterdag en zondag organiseert de jeugdcommissie het traditio nele jeugdtoemooi met als inzet de „Allard van Bruggen throfee". Evenals vorig jaar nemen ook dit jaar weer deel Victoria '28 uit Enschede SV Schalkhaar en de SV Holten. Victoria dat nu twee jaar achtereen met de eerste prijs naar huis ging zal zeker dit jaar op veel tegenstand stuiten van de andere deelnemers. Victo ria en Schalkhaar zijn zowel op organisatorisch als op sportief vlak toch een voorbeeld te noemen voor vele andere verenigin gen. Om tot een goed en spannend toernooi te komen hebben drie jeugdcommissies in december reeds een bijeenkomst gehad om de sterkte van de elftallen te bepalen. Als „afsluiter" van het sei zoen 1982/1983 hield de ZW „Blauw Wit" zaterdag 28 mei op het sportpark „Meermans kamp" onder goede weersom standigheden haar jaarlijkse „Totaal sport- en speldag" waarop alle pupillen, junioren en senioren in actie kwamen.. Het doel van deze dag is om tenminste een zaterdag per jaar met alle leden, supporters, lei ders, ouders enz. als een grote „Blauw Wit familie" gezellig re creatief bezig te zijn en de hechte onderlinge band waar mogelijk nog te verstevigen, 't Was reeds voor de twaalfde keer dat de „totaaldag" werd gehouden. In de voormiddag werd van plm. 9 tot 1.00 uur een voetbal circuit van twaalf spelonderde- len afgewerkt waarbij vooral aankwam op techniek en behen digheid terwijl er 's middags op de vijf velden, waarvan de con ditie tot ieders verwondering redelijk tot goed was, een voet baltoernooi pupillen, junioren en senioren werd gespeeld. Uitslagen: Algeheel winnaar en kampioen werd pupil Gerben Smid uit de A.J. Goldsteinstraat en hij kreeg de prachtige „Wiersma-bokaal" beschikbaar gesteld door de heer H. Wiersma te Dokkum (oud voorzitter/speler van Blauw Wit) van clubvoorzitter Gerrit Welink. Voetbalcircuit. F-Pupillen: 1. Eelko Jager 65 p., 2. Jeroen Eektimmerman 58 p. E-Pupillen: 1. Hans Blok 78 p., 2. Remco Gazan 73 p. D-Pupillen: 1. en kampioen Ger ben Smid 92 p., 2. Bert Elbersen 89 p. C-junioren: 1. Wim Meilink 90 p., 2. Gerben Beldman 85 p. Junioren B2/B3: 1. Robert Tro- mop 96 p., 2. Jan Nijkamp 96 Afgelopen zondag werd de Ne derlandse Grand Prix zijspan cross verreden op het circuit „De Gageldijk" te Lochem. Was het weer 's zaterdags met de kwalificatie trainingen redelijk tot goed, zondag's met de tijd- trainingen was het ronduit slecht. Het had de hele nacht v.l.n.r.: Ben Uspeerd, geregend, hetgeen de baan in kampioen Gerben Smid, een' °P sommige plaatsen enor- Harrie Kolkman, me modderpoel had veranderd. en voorz. G. Welink Met name de heuvel waar men de vuilnisbelt opgaat was niet meer begaanbaar. Dit zou echter snel verholpen worden door hem gewoonweg iets minder steil te maken. Bij de tijdtraining bleek al dat de Holtense combinatie van August Muller en Cor van der Bijl in topvorm was., door een le trainingstijd op de klok ken te zetten. Bij de start van de le manche was het Jan „pa tat" Bakens met z'n nieuwe bakkenist Frits Kiggen die kop- start pakten, gevolgd door Au gust Muller en Cor van der Bijl. Al na 2 ronden waren het Au gust en Cor die als eersten het startveld opkwamen. Tot op de helft van de eerste manche kon Bakens goed volgen, doch toen draaide Muller de gaskraan ver der open en bouwde zo een klei ne voorsprong op. 1 ronde voor het einde van deze manche zou het noodlot echter toeslaan voor Muller. Een stukje polyester was uit de tank losgekomen en is voor de hoofdsproeier gaan zit ten zodat de motor op 1 cilinder ging lopen. Bakens kon deze manche zodoende op z'n gemak winnend afsluiten met als 2e de combinatie van August Muller, Cor van der Bijl. 3e werden Bennie Jansen met bakkenist Henk van Heek. Grote afwezige was Ton van Heugten die er niet in geslaagd was z'n ver plichte 5 trainings ronden op zondag vol te maken, door mo- torpech Bij de start van de 2e manche was het opnieuw Ba kens die als eerste het bos in schoot, gevolgd door Muller - Van der Bijl. Al bij de eerste doorkomst was het de door Jan sen Assurantiën uit Terborg ge sponsorde Holtense combinatie die de leiding van Bakens over hadden genomen. Het eerste ge deelte van de 2e manche verliep alles naar wens. Het 2e gedeelte ging echter stukken minder goed, de kleine voorsprong die men had op Bakens/Kiggen werd kleiner en men kon zien genomen van Ben IJspeerd die ruim 7 jaar als pupillenleider veel en hoogstbelangrijk werk heeft gedaan. Ben die op ander terrein actief blijft voor Blauw Wit werd een attentie aangebo den. Ook werd afscheid geno men van Gerard Willems die 2 seizoenen als jeugdtrainer bij Blauw Wit in dienst was. Hem werd een getuigschrift en een geschenk aangeboden. De voorzitter van de Jeugdcom missie Anton Beldsnijder sprak een woord van dank en waarde ring tot clubvoorzitter Gerrit Welink die ook in afgelopen sei zoen Blauw Wit op voortreffe lijke wijze en kennis van zaken heeft gediend. Alle medwerkers (sters) en deelnemers aan de To taal-dag (die als alles volgens plan verloopt en dat zal wel nu Ged. Staten van Overijssel een werkgelegenheidsbijdrage hebben toegezegd van f 168.000.- de vol gende keer op het nieuwe sport park „Vletgoor" zal worden ge houden) ontvingen een fraai vaantje in blauw-witte kleuren met opdruk Blauw Wit sport- en speldag 1983. Het nationale jeudelftal (beter bekend als het Mexico-team) is met trainer Kees Rijvers naar Mexico vertrokken om daar deel te nemen aan het Wereldkampioenschap Voetbal voor landenteams, waar zij zullen strijden om de wereldbeker de FIFA/Coca Cola Cup. Dit wereldkampioenschap, een initiatief van de FIFA en The Coca-Cola Company, wordt ge- •houden van 2 tot en met 19 juni 1983. In de voorrondes komt het Nederlandse elftal uit tegen Bra zilië op 4 juni in Guadalajara, Rusland op 6 juni in Moneterry en Nigeria op 9 juni ook in Mo neterry. Mocht het Nederlandse team deze eerste ronde succes vol afsluiten dan gaan zij over naar de halve finale. Ht officiële team bestaat uit: Tjapko Teuben (Club Brugge) Gerald Vanenburg (Ajax), Ad- dick Koot (PSV), Stanley Menzo (Ajax), John van 't Schip (Ajax), René Panhuis (Ajax), Marco van Basten (Ajax), Edwin Bakker (Ajax), René Roord (FC Twente), Rob de Wit (FC Utrecht), John Silooy (Ajax). Martin van Duren (PSV), Rik Laurs (Eindhoven), Edwin Godee (Ajax), Henk Duut (Feyenoord), Mike Snoei (Excel sior). Nog 2 weekjes en dan is het er weer: Mintonette's seizoen klapper. Het Buitentoemooi op de velden van de Scholenge meenschap. Al enkele teams staan ingeschreven, nog vele kunnen volgen. De regels zijn eenvoudig. Zorg voor minimaal 6 mensen, waarvan er (eventu- tot plm. 17.00 uur. Dus... Geeft u zich op als u dat nog niet ge daan heeft. Dat kan bij W. Hus- slage (05483-26 09) of bij H. Tu- tert (05483-25 97). Zondag 29 mei werd er weer door 4 ploegen deelgenomen aan de zomercompetitie touwtrekken van het gewest Oost van de NTB. Deze keer werden de wed strijden georganiseerd door de t.t.v. Bekveld uit Hengelo (Gld). Het A-team van OKIA stond in de onderste regionen en wilde men dit veranderen dan moest men nu toeslaan. Dit is dan ook gelukt. De le trekbeurt tegen de Bisons werd verloren. Tegen Heure behaalde men de volle winst. Tegen Bussloo was men nog niet opgewassen zodat men deze punten moest laten schie ten. Daarna werd achtereenvol gens gewonnen van Vorden, Bekveld en ook het sterke Ei bergen werd gepakt. Helaas moest men in de laatste wed- stijd de punten geven aan het meestal veel slapper Erichem. Totaal dus 8 punten, waarmee het A-team nog op een 7e plaats staat, maar wel dichter bij de concurrentie is gekomen. Ook het C-team was weer in een uitstekende vorm. De eerste 2 wedstrijden werden verloren. Tegen DES uit Zieuwent werd gewonnen. Ook van de Bisons behaalde men de volle winst. Erichem bleek te sterk voor OKIA. Hierna volgde weer de zoals altijd spannende wedstrijd tegen streekploeg Bathmen. Bathmen staat net één plaats boven OKIA in de competitie stand. Deze keer kwam het tot een gelijk spel. Totaal dus 6 punten, waarmee het C-team op de 6e plaats staat in de compe titiestand. Het D-team deed het deze keer uitstekend. De eerste twee wed strijden tegen Vorden en Ooster wij k werden zonder veel moeite gewonnen, daarna kwam het tot een gelijk spel tegen EHTC. Op Bathmen behaalde men de volle winst. De laatste 2 wedstrijden tegen respectievelijk Timme rman en Bekveld werden allebei verloren. Totaal toch nog 7 pun ten, waarmee het D-team nu op een 5e plaats staat. Ook deze keer deed er weer een ploeg mee in de vrije klasse. Deze ploeg behaalde 4 punten, goed voor een 5e plaats. De deelne mers in de vrije klasse behoeven geen lid te zijn van de NTB en hun gewicht telt ook niet mee. In een vrije ploeg wordt met 6 personen getrokken en men mag ook wisselspelers inzetten. Zon dag 5 juni wordt de competitie vervolgd bij de t.t.v. Heure in Borculo. Het vertrek is om 11.30 uur bij Tonnie Brands. voor de week van 4 juni 1983 tot en met 10 juni 1983 Zaterdag 4-6 20.00-21.00 hr. Aanstoot Zondag 5-6 10.00-18.00 Badmintonclub 19.00-20.00 hr. Vinkenburg Maandag 6-6 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 Badmintonclub Dinsdag 7-6 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 19.00-20.30 Instruktielokaal: schaken Woensdag 8-6 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 Badmintonclub Donderdag 9-6 08.10-16.30 scholengemeenschap 20.00-21.00 AU Stars Vrijdag 10-6 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen SL00 en 12.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7