Open dag boerenbedrijven alle voorbereidingen waard geweest? V gemeente in holten Bfl r 5 Robert Palmer A gemeente B'i holten Nattigheid gaat boeren geld kosten Promotie is een 3 Holterbergrit „De Bergrijders" O 11 IB Waakop Reyersteam winnaar Truusbokaal 0Q Geen Tukker Vrij baan voor 't Vletgoor HOITENS NIEUWSBLAD Volleybalkampioenschap Holten Programma „Blauw Wit' tl S2 ex 75 S o 3 DONDERDAG 2 JUNI 1983 Dat de open dag van de boerenbedrijven in Overijssel voor Holten niet volledig uit de verf kwam is zeker niet te wijten aan die bedrijven die hun deuren gastvrij openzetten voor iedereen zaterdag tussen tien en vier uur 's middags. Spitsafbijter van de uitgestippelde VW-route was bet bedrijf van de familie W. Aal- tink aan de Broensweg. „Zo tussen de 30 en 35 mensen „mochten" we binnenhalen", vertelt mevrouw Aaltink. „Klokslag tien uur kwamen de eerste belangstellenden, maar na half één liep het beduidend terug. Bij ons rees dan ook de vraag of alle voorberei dingen het wel waard zijn geweest en of misschien het tijdstip (28 mei) niet iets te vroeg in het (vakantie)seizoen is gekozen. Er waren en zijn nog te weinig toeristen in en om Holten. „Wel geeft mevrouw Aaltink aan dat die mensen die een bezoekje af legden terdege geïnteresseerd waren in hun bedrijf, een rund veehouderij met zo'n 50 koeien. Een ander geluid kwam uit de mond van Jannie Oolbekking; zij voerde het woord in plaats van haar ouders die dringend el ders vertoefden. „Zo'n 45 men sen hebben we binnen onze pluimveehouderij gehad. Zowel op de fiets als per auto. Uit re- akties van mensen kreeg ik de indruk dat men bewust voor be paalde bedrijven koos. Uit de VW-route had men veelal een keuze gemaakt. Wat mij opviel was dat erg veel mensen afkom stig waren van de omliggende campings. Zowel Holtenaren als niet-Holtenaren". Op de pluim veehouderij van haar ouders wa ren 3590 hennen en 530 hanen het aanschouwen (achter glas) zeker waard. „Men had volop belangstelling", vertelt Jannie. Kaasboerderij Cats sprong er kwa bezoekersaantal duidelijk uit en men ontving zo'n 75 men sen op de kaasmakerij. Ook hier kwam men zowel per fiets als per auto vragen stellen, rondkij ken en opnieuw vragen stellen. Organisatoren OLM, ABTB en CBTB zijn al met al redelijk te vreden over de opkomst binnen de Overijsselse boerenbedrijven. „De kans is echter groot dat we in enkele drukke toeristische plaatsen gedurende de zomer maanden opnieuw boerderijen „open" verklaren, uiteraard met goedvinden van de eigenaar. Men wil op deze wijze een proef nemen om te kunnen bekijken hoe een „open" dag als vakan- tieaktiviteit aanslaat. Die bedrij ven die door ons werden bena derd gingen akkoord met een eventuele zomerse openstelling! (red.) Rest nog te vermelden dan in totaal naar schatting 3500 mensen zaterdag in Overijs sel „de boer op" gingen. Kaasboerderij Cats kreeg de meeste belangstelling tijdens de „open dag" onder Holtense be drijven. Mevrouw Cats geefl uit leg en antwoord op de vele vra gen die op haar werden afge vuurd. Afgelopen vrijdag vond voor de vijfde maal in successie en voor de tweede keer georganiseerd door de sekte Lichamelijke Opvoeding van de S.G. Holten, de Hoolter Kaamp plaats; een vierscholenontmoeting tussen het Alexander Hegius uit Deventer, het Erasmus College uit Almelo, de Bataafse Kamp uit Hengelo (O) en onze S.G. Holten. Het ochtendprogramma (voet bal, handbal en softbal), dat op het sportcomplex Meermans kamp plaats zou vinden was i.v.m. de slechte toestand van de velden verplaatst naar Spor thal 't Mossink. 's Middags kwa men de onderdelen, volleybal, basketbal, dammen, schaken en tafeltennis aan de beurt. De dag Zaterdag 4 juni: Blauw Wit E naar toumooi A.B.S. te Bath- men. Aanvang: 8.45 uur, vertrek: 8.00 uur werd besloten met een cross-country over 3000 meter. Deze cross werd glorieus gewon nen door onze dorpsgenoot Ger- win Leppink die vanaf de start het hele veld achter zich liet. Rond 18.00 uur reikte drs. P. Bakker, rector van de S.G. Hol ten de wisselbeker uit aan Ger- win Leppink. De einduitslag was: le S.G. Holten, 2e Alexan der Hegius, 3e Bataafse Kamp en 4e het Erasmus College. Door burgemeester en wethouders op 25 mei 1983 verleende vergunningen, ontheffingen, e.d. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H. J. Baltus voor het veranderen van een wagenloods op het perceel Vijfhuizenweg 10; - aan Beheersmij. Muitrans B.V. voor het vergroten van het kantoor op het perceel Larenseweg 48; - de heer G. P. Bessels voor het bouwen van een schuur bij de woning Postweg 77; - de heer H. A. M. Hauptmeijer voor het vergroten van de woning Bessinkpasstraat 35; - de heer H. A. Hendriks voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Noordenbergstraat 3; - de heer H. H. Kappert voor het bouwen van een wagenloods op het perceel Postweg 128; - de heer D. J. Paalman voor het bouwen van een woning met garage aan de Beusebergerweg; - de heer M. Veneklaas voor het uitbreiden van de woning Geskesdijk 28; - de heer A. M. Nijkamp voor het verbouwen van de winkel Dorpsstraat 9. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbindingstellen met de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie Commissie voor woonruimtezaken. De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 7 juni a.s. en wel des avonds van 19.30 uur-20.30 uurinhet gemeentehuis. Spreekuur wethouder Stegeman Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 6 juni a.s. spreekuurte houden. V i-O QJ O Cü CD Co •eS CO O ï- CU •<s> co Rond 1972 ontstond de groep Vinegar Joe met als leider Pete Gage en als vocalisten Elkie Brooks en ene Robert Palmer, beiden daarvoor zingende in Doda. De formatie was als live-act zeer succesvol (mede dankzij de wilde act van Elkie) maar de 3 elpees verkochten niet bijzonder. In 1974 viel de band uit elkaar en begonnen zowel Elke als Robert aan een solo-carriêre; voor zijn solo-debuut trok Robert naar de V.S. en nam in New York en New Orleans de songs voor „Sneakin" Sally trough the alley" ('74) op. Er volgden tot op heden 7 elpees: „Pressure drop", „Some people can do what you like", „Double fun", „Secrets", „Clues", „Maybe it's live" en zijn allernieuwste „Pride". Op deze, van een schitterende hoes voorziene plaat, wordt de lijn van „Clues" verder doorgetrokken: Robert gebruikt nog na drukkelijker de synthesizers als hoofdinstrument. En opnieuw weet hij er uitstekend mee om te springen, „Pride" (synthesi zers met steeldrums!), „Deadline", „You are in my system", „It's not difficult", „Say you will", „You can have it (take my heart)" (van Kool the Gang) en „What you waiting for" klinken goed en uiterst commercieel. Naast deze vlotte en uiterst dansbare songs gaat hij in „Want your more", „Dance for me" en „The silver gun" wat meer op de experi menteer-toer. Voor „The silver gun" heeft hij behalve een knap en intrigerend arrangement nog een extra aan dacht-trekker geleverd door de tekst in een oosters aan doende taal te zingen. Deze wat meer aandacht en tijd ver gende nummers doen echter zeker geen afbreuk aan de sound van de gehele plaat. Een uitstekende langspeler die het extra jammer maakt dat zijn voor begin mei geplande concert in Enschede geen doorgang kon vinden; Robert is echter binnenkort te aanschouwen in Rotterdam als voorpro gramma van Rod Stewart. Op zondag 12 juni organi seert de Vereniging van het aangespannen paard „De Ber grijders" de „Holterbergrit '83" waaraan ook zal worden deelge nomen door verenigingen en particulieren elders uit het land. Als het weer meezit zal het evenals voorgaande jaren weer een prachtige stoet wor den van alle rassen paarden en vele soorten antieke koetsjes en sjeesen met daarin passagiers in stijl gekleed dat wil zeggen in costuums uit grootmoeders tijd en heel ver daarvoor. Voor de veiligheid zal de politie te paard meerijden. De rit die na de koffie bij het verzamelpunt Volkerink (Kap pers Hendrik) aan de Raalter- weg begint om 10.00 uur is uit gezet door een gedeelte van de Holterberg (stop bij de familie Luiten) aan de Haarlerweg) gaat vandaar naar Dijkerhoek waar in de weide van de fam. Brons voort tegenover de prachtige windmolen om 12.30 uur ge luncht zal worden. Tijdens deze stop is er gelegenheid voor het publiek om de antieke voertui gen en de paarden (w.o. een vierspan) en de passagiers in boezeroen en hoepelrok gekleed te bewonderen. Na de lunch pauze wordt de rijtoer voortge zet over de Oude Deventerweg en Vonderschotten naar de Beuseberg waar bij de fam. Ke velham de stoet geformeerd wordt voor de laatste „etappe" over de Aalpolsweg, Oranje straat, Dorpsstraat, Burg. burg. Borchstraat, Raalterweg Borch- straat-Raalterweg naar de finish bij Volkerink. W W 11 V w De boeren zullen dit najaar de gevolgen van de vele regenval heel duidelijk in hun portemonnee gaan merken. In de herfst zal er voor bijgekocht moeten worden en dat is er in heel West Europa niet. Voer wordt duur. Die voorspelling deed de heer J. W. Kranenberg uit Markelo maandag 30 mei .in de vergadering van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij. Die bijeenkomst van het hoofdbestuur stond voor een deel in het teken van de gevolgen voor land- en tuinbouw van de overvloedige regenval in de afgelopen weken. Robert Palmer/Pride Island 205 240 Henk Oldenhof Het is zover! Na een afwezigheid van 10 jaar is de tennisclub Holten er middels het eerste team weer in geslaagd zich te plaat sen voor de landelijke 3e klasse van de KNLTB. Dit verheugende feit werd jl. zondag bereikt in een uiterst spannende wedstrijd tegen TWS uit Enschede. Hierbij- werd TWS kampioen en Holten bereikte de tweede plaats welke automatisch promotie bete kende. De single partijen, met uitzondering die van Joost, wer den gewonnen. Danielle deed dit knap in 2 sets en Carla en Ed win hadden er 3 sets voor no dig. Edwin en Danielle wonnen tevens de mix, zodat de eind stand 4-4 werd. Eindstand 4e klasse: l.TWS 31 punten; 2. Holten 28 punten; 3. Salland 24 punten; 4. - Rakum 13 punten. „De wieg in Tukkerland stond om precies te zijn in Experloö. „Dat weet geen hond te liggen, hou het maar op Holten" ,zegt Haanstra", aldus een paar regels in het interview van Henk Dilling met de cineast Bert Haan stra, vorige week in Holtens Nieuwsblad. (Overgenomen uit de Twentse Pers). Die wieg stond in Salland; om precies te zijn in de onderwij zerswoning aan de openbare school te Espelo. Dat bederft voor Holtenaren het overi gens interessante verhaal van onze „oud-plaatsgenoot" Haanstra niet, die dat zeker ook zo niet gezegd zal hebben. Haanstra is dus geen Tukker en Dilling zal het ook niet zijn, want dan had hij beter moeten weten. W. Beijers Van streek tot streek bleek die wateroverlast nogal te ver schillen. Het ene gebied in Ove rijssel had onder de nattigheid meer geleden dan het andere. Duidelijk was wel, dat in ie dere streek de strop vele mil joenen guldens bedraagt. Voor heel Overijssel komt men boven de 100 miljoen gulden uit. Meteen na de bouwvakvakantie zal er op sportpark 't Vletgoor worden begonnen met de reali sering van de tweede fase. Die behelst de bouw van kleedka mers en een kantine voor de W Blauw Wit. Hiervoor is door de Provincie Overijssel een subsidie van 168.000 gulden toegekend in het kader van de Regeling Leer lingenbouwplaatsen. Dat het Holtense college van b en w met de juiste voorstellen bij de Provincie aanklopte blijkt wel uit het feit dat nagenoeg het volledige bedrag dat was ge vraagd ook werd gekregen. Uit het potje van 1,5 miljoen gulden; dat beschikbaar was moesten nog 20 andere aanvragen be taald worden. In totaal bedra gen de kosten van de gezamen lijke aanpak op 't Vletgoor 1,8 miljoen gulden. De aanbesteding hiervoor heeft nog niet plaatsge vonden. Met de bouw van kan tine en kleedkamers zijn 500 manweken gemoeid. Het streven is binnen een half jaar klaar te zijn. In het Noordwesten en Noord oosten is de klap het hardst aangekomen. De boeren kunnen hier met de trekkers niet op de drassige weilanden terecht om het gras te maaien. „Er zijn boeren, die weer met de zeis willen gaan maaien. Dat is on begonnen werk", vertelde de heer Strijker uit Slagharen. Een vergelijkbare situatie is er in Noord West Overijssel. Boeren hebben hier in arren moede stro en krachtvoer moeten kopen, omdat ze geen gras meer kun nen winnen. In Twente en Sal land is de situatie niet zo desa streus. Hier kon men op ver schillende weilanden nog gras maaien. De kwaliteit van dat gras is echter ronduit slecht. Door dat mindere voer gaan de koeien ook minder melk geven. Alleen door extra krachtvoer te verstrekken, kan men de melk- produktie nog enigszins op peil houden. Dat krachtvoer kost wel extra geld. Een punt, dat in al deze veehouderij-gebieden speelt, is de mais-inzaai. Nog heel wat percelen zijn niet ingezaaid. De schattingen in het OLM-bestuur liepen uiteen van 20 tot 50 pro cent. Duidelijk is al wel, dat door het late zaaien onherroepe lijk veel minder mais zal worden geoogst. In het Overijsselse ak- kerbouw-gebied is men er - op de IJsselmeerpolders na - gro tendeels wel in geslaagd om de meeste gewassen te poten of te zaaien. Alleen met de suikerbie ten is het mis. De gewassen, die nu in de grond zitten lopen wel kans op verrotting. Daarnaast is het risiko van ziektes groot. De akkerbouwers kunnen daar wei nig tegen uitrichten, omdat ze niet met machines op het land kunnen komen. Hierdoor zijn ze evenmin in staat om onkruid te bestrijden. Dat gaat straks een groot probleem vormen, voor spelden de akkerbouwvertegen- woordigers in het OLM-bestuur. Als het nat blijft zal er daardoor over enkel weken in de akker bouw veel extra mankracht no dig zijn om het onkruid met de hand weg te halen. Op dit mo ment is deze hulp nog niet no dig. Het OLM-bestuur voelde dan ook niet voor de suggestie om nu al militairen, scholieren of andere hulp in te schakelen bij het werk op de land- en tuinbouwbedrijven. In die tuin bouw begint het weer trouwens ook z'n sporen na te laten. Er groeit wel voldoende groente, maar de tuinders hebben de grootste moeite om kwalitatief goede gewassen te telen. Al met al kwam het OLM-bestuur tot de slotsom, dat het natte weer de boeren en tuinders veel over last en een flinke strop oplevert. Wel voegde het bestuur er aan toe, dat het allemaal nog erger zou zijn geweest, wanneer in de afgelopen jaren niet heel wat waterschaps- en cultuur techni sche werken waren uitgevoerd. „Overijssel was anders in een groot binnenmeer veranderd. Het blijkt nu, dat het geld voor die werken een goede investe ring is geweest", aldus het OLM-bestuur. Over een moge lijke schade-vergoeding voor boeren en tuinders liet het hoofdbestuur van de landbou worganisatie zich nog niet uit. Wel werd er een suggestie ge daan om een belastingvrij spaar potje voor agrariërs toe te staan, zodat ze onverwachte te genvallers kunnen opvangen. Dat idee zal de OLM landelijk proberen aan te kaarten.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5