diensten Zaterdag 4 juni Ronde van Holten cr Aanwinstenlijst bibliotheek Holten S.G. HOLTEN WINNAAR 4-SCHOLENONTMOETING Plattelandsvrouwen Dijkerhoek gingen op reis Helpen via het Rode Kruis druppels op een gloeiende plaat 'F.N.V. voor Iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heest Eigen zenders Radio Oost Laatste kompetitieweekend Holtense handbal HOLTENS NIEUWSBLAD Ruim 7000 gulden Hartstichting BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 1 JUNI 1983 i HelpS.O.S.Noodkreten Noodsignalen, Mensen in noodsi tuaties. Wie kent ze niet. Want het lijkt wel of er net zoveel soorten nood zijn, als mensen. Je wordt er overal mee gecon fronteerd. Zo vaak zelfs dat je er misschien moedeloos van zou worden en denkt „wat kan ik daar nu aan doen Het Neder lands Rode Kruis gaat er vanuit dat alle beetjes helpen. Druppels op een gloeiende plaat Mis schien, maar ze zijn er tenmin ste. De hulp-in-nóod van het Ne derlandse Rode Kruis gaat jaar lijks naar honderdduizenden mensen. Naar mensen die van honger of dorst dreigen te ster ven, of door epidemieën. Naar mensen die gewond, gevlucht, of gevangen genomen zijn bij ge wapende conflicten. Maar het Nederlands Rode Kruis helpt niet alleen in het buitenland. Ook uit eigen land komen er jaarlijks duizenden noodkreten die beantwoord worden. Zo zijn er vele duizenden langdurig zie ken, bejaarden en gehandicapten die weinig contact hebben en die dreigen te vereenzamen. Het Rode Kruis biedt hier veel en omvangrijk hulp door zijn va- Drs. P. Bakker kon de eerste genoten" de Scholengemeen- deel de cross, mocht de beker prijs van de 4-scholenontmoeting schap Holten. Gerwin Leppink, uit handen van de heer Bakker uitreiken aan zijn eigen „ploeg- winnaar van het laatste onder- in ontvangst nemen. Met groot enthousiasme is vrijdag weer de strijd om het volleybalkampioenschap van Holten gestreden, waarbij prij zen, met daaronder de „Truus- bokaal" weer beschikbaar ge steld werden door Truus Arends, die de kantine in de sporthal beheert. Vijftien teams hadden zich gemeld, waaronder vele ou de bekenden, alsmede enkele .nieuwe formaties. In drie poules werden eerst de voorronden ge speeld, waarna de nummers één, twee en drie verder mochten. De poulewinnaars speelden in een halve kompetitie tegen elkaar óm de drie prijzen. Was het in de voorgaande jaren zo, dat het team Waakop Reijers steeds het onderspit moest delven tegen aartsrivaal Holten Wanderers, dit jaar werd duidelijk wraak genomen. Al in de voorronden werd in een zeer spannende wedstrijd aan de Wanderers (in een wat gewijzigde samenstel ling) kenbaar gemaakt dat de Truusbokaal dit jaar aan hun neus voorbij zou gaan. Twee ob stakels stonden het Waakop- team nog in de weg: de fanatiek spelende Family (Beyer) en de niet minder hard werkende he ren Rekreanten. Vooral tegen deze laatste ploeg was het pun- tenverschil minimaal. Het Waak op Reyersteam dus winnaar van de Truusbokaal, op een tweede plaats gevolgd door de heren Rekreanten en de Family als goede derde. De overige „finale plaatsen" werden, in volgorde, verdeeld door: de Holten Wande rers, de Technische Commissie Mintonette, de Netbeukers, het team Kroon, CJV de Vrienden schaar en Horna. Vanuit zowel sportief, als gezelligheidsoogpunt gezien een alleszins geslaagd toumooi. De in Holten gehouden „huis-aan-huiscollecte" voor de Ned. Hartstichting heeft f7233.50 opgebracht. Voor dit record be drag zegt het plaatselijk comité heel hartelijk dank aan de milde gevers en aan de collectanten die zich elk jaar opnieuw inzet ten voor dit goede doel. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.3Q-17.30 SDU «OIIII 28- 9.00-12.00 lil DS(7D-!!«I tll.lMIMM? koopavond Goor Slllilislll) 21 tll|K|1S donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Ned. Herv. Kerk (Gemeentezon dag) 10.00 uur ds. W. Vons. Jeugddienst Thema „Gemeente zijn in deze wereld". Uitgangs- coll. Jeugdwel zijn/Kinderbescherming Oppas dienst: Mevr. Pettinga en Jean- net van Bruggen. 16.00 uur (Re creatietent Borkeld) ds. H. J. Ekker. Sluitingsdienst gemeente dag. 19.15 uur: Geen dienst. Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. van Wijngaarden van Bameveld, 19.15 uur ds. E. Wamink van Nijverdal. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kin- dernevendienst: o.l.v. Harry Hoekjen (klas 1 en 2) Oppas dienst: Mevr. Samson, Els van Wingerden. Anja Veldhuis (res.) Mevr. Veldhuis-Willems, mevr. Smid-Manenschijn, mevr. Wind-Etten (res.) R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Dijkerhoek: 9.30 uur (Gezins- dienst) ds. H. J. Ekker. Thema „Gemeente zijn in deze wereld" Uitgangscoll. Jeugdwelzijn en Kinderbescherming Okkenbroek 9.30 uur ds. K. Pruijsen van Deventer Uitgangs coll. Jeugdwelzijn en kinderbe scherming Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur - zondag: 8.00 en 10.00 uur. GEWIJZIGDE AANVANGSTIJD KERKDIENST A.s. zondag, 5 juni begint de morgendienst van de Hervormde Gemeente te Holten voorlopig voor het laatst om tien uur. Daarna vanaf zondag 12 juni om 9.00 uur 's morgens in verband met de dan beginnende renova tie van gebouw „Irene". In „Ire ne" kan de R.K. parochie in de verbou wings tijd van „Irene" niet terecht met haar diensten. Daar om vinden de R.K.-diensten vanaf 12 juni om 10.30 uur plaats in de Hervormde Kerk. De Avonddiensten van de Her vormde Gemeente gaan de hele zomer door om 7.15 uur. JEUGDDIENST Zondag 5 juni is er in de Ned. Herv. Kerk weer een jeugd dienst. Voorganger is ds. W. Vons. Aanvang: 10.00 uur. Het thema van de dienst is „Ge meente zijn in deze wereld" Hierbij zal het vooral gaan om de vraag: „Wat mag de wereld van de gemeente verwachten?" Het thema is de inleiding van het programma voor de ge meente zondag die deze dag ge houden wordt. Arts W. R. Gouwelaar, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst 2 t.m. 9 juni: zr. M. Ho- nig-van 't Spijker, Holten. Tel. 05731-445 bgg 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-34.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. Dierenarts: W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 Tandarts: T van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor, tel. 05470-53 17 Sprekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. Midden Overijssel. Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel.: 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15- 11.30 uur in stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 00 11 (dag en nacht). Wielervereniging CC '75 orga niseert in samenwerking met ijsclub „De Noordpool" zaterdag 4 juni de ronde van Holten, rondom het U-vleescomplex. Ge start wordt om tien uur door de KNWU-8- 8 tot en met 13-ja- rigcn, om half één is er een dikke bandenrace om de Vru- winkbokaal, voor leerlingen van de eerste tot en met dc zesde klas. Om 14.00 uur starten de nieuwelingen, gevolgd door Liefhebbers B om 15.15 en Lief- Radio Oost, de streekradio van Overijssel en Gelderland, neemt met ingang van deze week twee eigen zenders in ge bruik. Het gaat om de FM zen ders Hengelo (Kettingbrug) en Zwollerkerspel. Hengelo zendt uit via FM-kanaal 8 (89.4Mhz) en is bestemd voor Twente en een deel van de Achterhoek; Zwollerkerspel zendt uit via FM-kariaal 41 (99.4 Mhz) voor Salland en de kop van Overijs sel. De ingebruikname van de nieuwe zenders betekent nog niet dat Radio Oost van Hilver sum 3 af kan. De zender Mar- kelo die het landelijk Hilver- sum-3 programma uitzendt, blijft nodig om- in een groot deel van Gelderland de regio nale omroep te kunnen ontvan gen. Pas als naast de eigen zen der Megen (FM-kanaal) 7, 89.2 Mhz) er zenders gebouwd zijn in de Achterhoek en op de Ve- luwe, is het Hilversum-3 leed geleden. De verwachting is, dat die twee zenders medio volgend jaar gereed zullen komen. Als voorlopig voordeel bieden de zenders Hengelo en Zwollerker spel dat voor de extra zater dags streekprogramma's voor Salland en Twente het Hilver sum-3 programma niet meer on derbroken hoeft te worden. Die programma's zullen voortaan al leen via de eigen zenders wor den uitgezonden. hebbers A om 16.45 uur. Dames en amateurs zullen zaterdag de vierde ontbreken. Men is .echter in onderhandeling met de ge meente om tijdens de Braderie- week (zaterdag 16 juli) deze bei de groepen naar Hólten te kun nen halen. KNIPTIP Slow motion... als het met mate wordt toege past dan kan het uw film levendiger maken. i; Afgelopen weekend was het laatste competitieweekend van het seizoen '82/'83. De resultaten waren als volgt: Al speelde uit tegen S.D.O.L. Tot de rust kon Holten S.D.O.L. nog enigszins bijhouden 6-2. Na rust werd S.D.O.L. nog sterker en won met 17-6. A2 had veel moeite met L.H.C. Na een voorsprong met 2-1 werd het vlak voor rust nog 2-2. Na rust had Holten en kele goede kansen, maar L.H.C. maakte de treffers. Zo verloor Holten voor het eerst sinds 6 weken met 2-5. BI leverde een prima stunt. K.H.C. - de koplo per - kwam met bloemen en al om het eventuele kampioen schap op het onderaan staande Holten te vieren. Dat leek geen probleem te worden want bij rust leidde K.H.C. met 5-3. Na rust kwam Holten op zetten. Al snel werd het 6-6. Daarna speel de Holten vrij uit en kwam H.K.C. onder druk te staan. Tot groot enthousiasme van iedereen kwam Holten op voorsprong en gaf K.H.C. geen kans meer. De winst was met 11-8 volkomen verdiend voor Holten. Pupillen Cl speelde een zwakke wedstrijd tegen Actief. Resultaat een 1-5 achterstand bij rust. Na rust ging het beter, maar winst zat er niet meer in. Eindstand 4-8 voor Actief. Oefenwedstrijden. Ter overbrug ging van de tijd tot het Gerda Schuiterttoernooi op 19 juni spelen de volgende teams zon dag 5 juni tegen teams van Avanti in Lochem. Welpen om 9.30. Vertrek 8.45. Adspiranten A en B om 10.20. Vertrek 9.30. Junioren om 11.10. Vertrek 10.30. kantieprojekten en de vrijwillige welfare. Zo is er de radio medische dienst voor de scheepvaart, de Rode Kruishulpposten langs de autowegen, de donor orgaanwer ving, de bloedtransfusiedienst, de rampenorgariisatie, de ram pendepots en nog veel meer ta ken ten dienste van mensen die nu of wellicht in de toekomst hulp hard nodig hebben. Maar zonder hulp kan het Rode Kruis zelf ook niet. Rode Kruis collecte - 6-20 ju ni De Federatie Nederlandse Vakbeweging organiseert op za terdag 11 juni, in de Jaarbeurs hallen te Utrecht een grote lan delijke manifestatie en demon stratie om steun bij de regering te vinden voor de uitvoering van het FNV-drietrapsplan: Alle Holtense FNV-vakbond- sleden worden opgeroepen geza menlijk op zaterdag, 11 juni naar Utrecht op te trekken. Ver trek per trein om 9.24 uur vanaf 't station Holten. In de ko mende bondsbladen wordt een vrij-vervoersbiljet afgedrukt. Ver wezen wordt naar het pamflet met inlichtingen dat gelijktijdig met en Holtens Nieuwsblad wordt verspreid in het dorp en omgeving (1935 exemplaren). Vrijdag 3 juni 20.00 uur Bijeenkomst i.v.m. op richten van fïetscrossclub „Hol ten" in café „De Blester" Zaterdag 4 juni 18.45 uur Aanvang „Allard van Bruggentoumooi" op „Meer manskamp" (zie ber.) Zondag 5 juni: 8.45 uur Aanvang „Allard van Bruggentoumooi" op „Meer manskamp" (zie bericht) 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Zondag 12 juni: 9.30 uur Start Holterbergrit v.d. Veren. „Het aangespannen paard" „De Bergrijders" bij fam. G. H. Volkerink, Raalterweg (zie ber.). Woensdag 15 juni: 19.00 uur Start fietspuzzeltocht Plattelandsvrouwen Dijkerhoek bij „Het Bonte Paard" Overleden: F Lammers-van den Bos, 70 jaar (Overl. te Deventer); H Willems, oud 80 jaar (Overl. te Deventer); H Paalman, oud 78- jaar (overl. te Deventer); A Jan sen, oud 80 jaar (overl. te Deven ter); Jhr. J H A van Coeverden, oud 89 jaar; H A van den Heu vel, oud 60 jaar, Rijssen. Gehuwd: G J Grootewal, oud 23 jaar, Holten en H W Schip per, oud 22 jaar, Holten; H J -Landeweerd, oud 25 jaar. Holten en J J Dijkink, oud 23 jaar, Hol ten. 1. Krever, J., Nardix B. Groningen, Wolters-NoordhofT, 1982. De jonge Galliër Nardix maakt van dichtbij mee hoe zijn stam een Romeins fort aanvalt. 2. Heymans, A. en Heymans, M. A. De gele draad; Amsterdam, Kosmos, 1982. Pollie breit een. jurk voor Lena. Omdat Lena weg loopt terwijl de jurk nog niet af is, Wordt de jurk vanzelf uitge haald. Gelukkig loopt Pollie Lena al breiend achterna. Prenten boek met kleine tekeningen in zachte kleuren. 3. Janosch (ps. van H. Eckert) j 866 a/c. Dieren zijn ook mensen; Dronten, Casterman, 1982. Bundel met verhalen, gedichten en strips over dieren, die de meest fantastische avonturen beleven. Vooral om voor te lezen aan oudere kleuters. 4. Politieke Studie 332. Politieke problemen in Nederland. Leiden, Stichting Burgerschapskunde, 1982. Achtergronden, oorzaken, maatregelen en vooruitzichten met betrekking tot de belangrijkste politieke problemen. 5. Afval Studie 614.62. Afval, hoop voor de toekomst. Amersfoort, De Horstink, 1982. Voorkomen, scheiden en herbruik van afval stoffen. 6. Eeuw wijzer. Studie 375.12 Eeuw wijzer, Een, 188^-1983. Utrecht, Oostbeek, 1983. 100 Jaar Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond ANWB. 7. Holt, Victoria (ps. van E. Burford Hibbert) De Engelse gouver nante. Bussum enz., Van Holkema en Warendorf enz., 1982. Een jonge Engelse vrouw reist incognito naar Duitsland nadat zij ver nomen heeft dat haar zuster, die is getrouwd met een Duitse baron, is vermoord. "8. Higgins, Jack (ps. van H. Patterson) Dodenschaak. Amsterdam enz., Elsevier, 1983. In 1983 bereiden de Amerikanen hun landing voor in Sicilië, waarbij zij de hulp inroepen van Lucky Luciano, de beruchte maffia-leider. 9; Eemlandt, W. H. van (ps. van W. H. Haasse) Amersfoort, Blitz (1982) Duister duel. Twee detective-schrijvers maken de als grap bedoelde afspraak, dat binnen een maand een van beiden de an der zal vermoorden. 10. Knef H. Niet zo. Haarlem, Gottmer, 1982. Gedeeltelijk autobio grafische, gedeeltelijk fictieve fragmenten uit het leven van de Duitse actrice en zangeres. Vorige week dinsdag gingen de leden van de plattelandsvrou wenvereniging in Dijkerhoek met z'n allen „op stap". Rond kwart voor acht toog het gezelschap richting Harderwijk, waar koffie plus gebak klaar stond. Na afloop van deze koffiestop ging men richting Lelystad, Enkhuizen en van daaruit met de stoomtram naar Hoorn, waar de bus weer klaar stond om de dames te ver voeren naar Broek op Langedijk, waar een rondvaart werd ge maakt cn een veilig werd bijgewoond. Rond twee uur was er gelegenheid in de Zaanse Schans wat rond te kijken. Om half acht was men terug op het thuisfront Dijkerhoek, waar het diner werd gebruikt. Alle 49 deelnemende dames kregen van de reis commissie (mevrouw Roeterdink, mevrouw Kroon en mevrouw Baltus) een geborduurde menukaart aangeboden. Een geslaagde dag! Op de jaarvergadering van de afd. Holten Voedingsbond F.N.V. werd de heer J. Krol gehuldigd in verband met 25 jaar lidmaat- Jan Kieflenbeld. Aan mevr. Krol schap. Het zilveren insigne werd werden bloemen aangeboden, hem opgespeld door voorzitter

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3