Visseizoen biedt nieuwe mogelijkheden Nieuw materiaal voor brandweer Vakantiereis Holtense ouderen J. Kolkman nam afscheid GEB Muziekschool Holten houdt open dag ÜÜH1Adres: \22388HinH3 Hervormde gemeente houdt gemeentezondag HOLTENS NIEUWSBLAD „De Rietvoorn» Kwaliteit haal je bij van Buren HOLTENS NIEUWSBLAD Basketbal, nieuwe loot s. v. Batostam Repelsteeltje op schoolreis Uitbreiding U-Vlees Hol,en:oNruto:d sSisWb^U A,sabso^trdu Sfp Pweaöonnee opgeeft- HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f31,26 per jaar Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 2 juni 1983 - 37e jaargang - nr. 22 Hoofdredactrice Nar» Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3. tel. 05483-2583 Red. adres Smidsbelt 37 tel 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Getfertsingel 41, Enschede, tel. 053-32 04 20 gelden ook voor 65-plussers. Vol wassenen betalen 2,50 gulden per dag of 7,50 per week. Het somend visseizoen zullen door ie Rietvoorn voor de ouderen üo'n 8-10 wedstrijden worden ge- Drganiseerd, voor de jeugd 4 of 5. De Rietvoorn telt ongeveer 750 leden. Uniek voor Holten zijn de aan gelegde visstoepjes speciaal voor gehandicapten. Ook voor deze groep is het daardoor mogelijk dit visseizoen een plekje te be machtigen langs de waterkant van 't Vletgoor. „Zowel voor het Beuseberger- meer als voor de Vletgoorvijver geldt dat het hier gaat om open water en dat houdt in dat ook zij die geen lid zijn van de Hol- tense visvereniging de mogelijk heid hebben hier hun hengeltje uit te gooien. By de Dierenspe ciaalzaak en de Mengunie zijn Zowel kinderen als oxideren be volkten de afgelopen dagen massaal de omgeving van de nieuwe visvijver 't Vletgoor. Me nig hengeltje xnerd weer uitge worpen en hiermee is een begin gemaakt met het nieuwe xrissei- zoen en deze nieuwe vismogelijk- heid. dag- en weekkaarten te koop, waarmee men op de beide vij vers terecht kan. Een dagkaart kost voor de jeugd tot en met 14 jaar 50 cent per dag of 2 gul den per week. Deze bedragen Het visseizoen is weer open en voor Holten betekent dat voor het nieuwe seizoen 1,5 ha. meer viswater met de nieuwe vijver van 't Vletgoor. In februari van dit jaar werd voorn, baars en snoekbaars uitgezet, met een lengte van 15-18 centimeter. De heer Kers, voorzitter van „de Rietvoorn" merkt echter op dat de uitge zette vis nog een beetje ontzien dient te worden. „Wedstrijden worden dit seizoen dan ook nog niet gehouden op deze visvijver. Schipbeek, Twentekanaal, Berkel, Beusebergermeer en niet te ver geten IJsselmeer bieden ruimschoots mogelijkheden hier toe", al dus de heer Kers. De deskundigen van Van Buren weten alles over tegels en pla vuizen. Zeker als het om de technische details als slijtvast heid en toepassing gaat. De Joncheerelaan S0, 7441 HH Nijverdal Telefoon: 05486-13567 Spinnerstraat 12, 7481 KJ Haaksbergen. Telefoon: 05427-11232 verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur I Als de Holtense raad in juni-.het vo" van b en w" ui beschikt de Holtense brant *eer binnenkort over een tweede uit- rukvoertuig annex hulpverleningsvoertuig. Het gaat hier om een vrachtwagenchassis dat volledig uitgerust wordt. Tevens behelst het voorstel de aanschaf van een nieuwe motorspuit die op een aanhanger achter de vrachtwagen kan worden vervoerd. In totaal is met de aanschaf van het materiaal een bedrag van 160.000 gulden gemoeid. Voor dat geld beschikt Holten over materiaal dat aan alle eisen van de Inspectie voldoet. Dat was niet het geval in de oude situatie waarbij een oude Landrover werd gebruikt. Deze wordt nu vervangen. Vanaf maandag 5 september kan in het gymlokaal aan de Lageweg met slv Bato basket bal gespeeld worden door jon gens en meisjes vanaf 15 jaar. Gespeeld zal worden in twee gp •*-»!> 'half zeven tot half achi en van half acht tot halt negen. Per groep kunnen 12 jon geren geplaatst worden en op gave is nog beperkt mogelijk bij mevrouw Eggink, Korte Diessenplasstraat 1 telefoon nummer 2000. Trainer op de maandagavonden is de heer H. J. Hoeven uit Rijssen. Voor belangstellenden is er za- Wtu'ig 15 ju.ru gelegenheid zich uitgebreid te informeren over de instrumenten waarop les gege ven wordt op de muziekschool, alsmede over het voorbereidende jaar waarin Algemene Muzikale Vorming wordt gegeven aan leerlingen vanaf 7 jaar. De verschillende docenten zul len de mogelijkheden van hun r\-.'.rv*s»n? - lichten in de lo kalen van de Schakel aan de Schoolstraat 1 te Holten. Ook is er dan gelegenheid zich te laten inschrijven als leerling. Aanmelding van nieuwe leerlin gen z.s.m. graag voor 15 juni a.s. bij de heer Eisenga of schrifte lijk bij de Schakel. Over enkele dagen is het zover. De „Gemeentezondag" waarover in de kerkbode werd bericht wordt gehouden op zondag 5 juni. Beginnend met een Jeugddienst in Holten en een Gezinsdienst in Dijnerhoek. Thema voor de hele dag is „Gemeente zijn in deze wereld". Speciaal voor de Holtense ouderen organiseert het reiscomité in de maand september een zes-daagse reis naar Mosbach in het Necker-Odenwald, met daarin opgenomen dagtochten naar onder andere Rothenburg en Heidelberg. Men logeert in hotel Zum Lamm, gelegen in het centrum van Mosbach. Dit hotel beschikt over een lift. Voor 455 gulden per persoon (exclusief toeslagen voor bad, douche en toilet op de kamer) kan men maandag 12 september mee op reis. Het is een dag voor iedereen! Dat mag blijken uit de crèche voor de allerkleinsten, die er zal zijn vanaf de middagmaaltijd. Globaal komt de indeling van de dag hierop neer: Kerkdien sten, koffiedrinken, eten, dia's kijken, gesprekken, theedrinken, afronding viering om 16.00 uur. Intussen zal de jeugd van 6-16/ 17 jaar een eigen programma hebben verzorgd door het CJV. Komt allen, jong en oud!!! Het is de moeite waard te proberen of deze manier van bij elkaar zijn als gemeente ons enthousi ast zal maken. Het gehele pro gramma speelt zich af na de kerkdiensten op het terrein by de Recreatietent op de Borkeld. Wie vervoer nodig heeft neme contact op met de diakenen. Kom, wegens parkeerproblemen, zoveel mogelijk per fiets. Moge het een feestelijke zonnige (en droge) dag worden. Namens de Gemeentezondag- commissie: Ds. H. J. Ekker Vrijdag 20 mei zijn de kleuters van de christelijke kleuterschool „Repelsteeltje" op schoolreis ge weest. Om half tien 's morgens was iedereen reisvaarig om met versierde auto's van ouders naar de „Kinderboerderij" in Laren te vertrekken. Daar aangekomen kregen de kleuters eerst iets te drinken en daarna konden ze naar buiten gaan om de dieren te bekijken en naar hartelust te spelen in de speeltuin. Om 12 uur kwam één van de moeders pannékoeken brengen die er bij de kleuters als „koek" ingingen. Om half drie konden de ou ders hun kinderen onder luid getoeter weer op school afhalen. Bij het GEB was in die dagen behoefte aan monteurs, omdat Holten van tal van aansluitin gen voorzien diende te worden. Bij mijn komst was slechts het dorpscentrum aangesloten op elektriciteit. Vrijwel alle daarop volgende nieuwe aansluitingen zijn „door mijn vingers gegaan", vertelt de heer Kolkman. Samen met zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen werd het een fees telijk samenzijn dinsdagmiddag in de raadzaal van net Holtense gemeentehuis. Collega's en ook gemeentebestuur schudden hem voor het laatst de hand. „Tja en B en W van Holten gaat ak koord met het plaatsen van een droogkamer door U-Vlees BV. U- Vlees gebruikt de uitbreiding aan de Pannenbakker- straafDrostenstraat voor het drogen van worsten. Met de overname van een failliet En- schedees bedrijf voert het Hol tense bedrijf de produktie daar van op. Door deze uitbreiding ontstaat er bij U-Vlees extra werkgelegenheid voor vyf men sen. De uitbreiding bedraagt 80 m2. dan sta je buiten de werkende maatschappij en dat is even wennen. Een gekke gewaarwor ding als *s morgens de wekker niet meer afloopt. Het heeft ui teraard ook zijn fijne kanten, ik kan nu onbeperkt knutselen en timmeren iets wat ook mijn vrouw prima aanstaat", aldus de heer Kolkman. Het echtpaar Kolkman „in rus te", nadat de heer Kolkman op 65-jarige leeftijd afscheid nam van het Holtense GEB. Voordeel van deze ouderen-rei zen is dat extra voorzieningen mogelijk zijn. Denk bijvoorbeeld aan vaker een sanitaire stoD. langere pauzes, het later ver trekken en een eigen inbreng in het programma. Voor eventuele hulp tijdens het verblijf in Mos bach zal even voorgaande jaren, weer een bejaardenverzorgster van bejaardencentrum „Diessen- plas" meegaan. Als u niet zo „piep" meer bent kan deze reis een fijne vakantie met leeftijdgenoten worden. Tot 15 juni is opgave mogelijk bij Bejaardencentrum „Diessenplas" Vrijheidslaan 1 in Holten tele foonnummer 25 05. Inlichtingen over de reis kan men daar over dag op werkdagen ook eventueel krijgen. Als lezer van het daarvan verzekerd, lil*'®" Geef dat ook eens j" aan een ander door! a I Naam:I I Woonplaats: I Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bon voor HoltenspNieuwsblad het opgeven van een nieuwe abonnee. I Dhr/mevr.:I Inzenden aan: Adres Holtens Nieuwsblad Woonplaats:j Antwoordnummer 97 I Hij/Zij betaalt het abonnementsgeld Enschede s pfer jaar ad 31,26 De heer J. Kolkman (Gaardenstraat 13) nam dinsdag 24 mei, na 43 dienstjaren afscheid van het Holtense GEB. 43 jaar lang was hij monteur bij het GEB, waar hij als jongeman van 22 jaar in dienst trad. „Ik had nou niet direct een technische opleiding of technisch beroep achter me staan, in tegendeel ik werkte tot mijn in-diensttreding in het boerenbedrijf van mijn vader aan de Beus- eberg. De praktijk heb ik dan ook met vallen en opstaan moeten leren. Het beviel prima en „uit werken gaan", was eigenlijk een must in die tijd, want het bedrijf was te klein om in volledig onderhoud te kunnen voorzien.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1