mriS"6* Opel Mailta 400 ill actie Uitlaatgas krikt auto GA ZORGELOOS EN RENTELOOS OP VAKANTIE IN UW RENAULT5 OF RENAULT 9, Rubber alleen maakt nog geen autoband Automatic Auto Alarm RENAUL snel omhoog MAANDEN GRATIS KREDIET ONWEERSTAANBAAR VAKANTIE-AANBOD Caravan plus Camping RAI 84 weer in het voorjaar Nijverdal; Bakker, showroom en verkoop: Kerkstraat 138, Tel. 05486-16265. Nissan Motor Parts Center (Europe) B.V. F24 36MAANDEN DE LAAGSTE RENTE draden da's atles Deze aktie geldt t/m 30 juni 1983. Betaal geen rente tot de volgende lente. 't Is bijna met te geloven wat de Renault-dealer voor u in petto heeft. Een heel jaar te betalen (of 24/36 maanden tegen de aller laagste rente). Weet u wat dat betekent? Laten we een voorbeeld nemen, dan ziet u het zelf. Voor 1 jaar lang krediet zonder rente, bijvoorbeeld van f 10.000,-, betaalt u 12 x f 833,33. Voor hetzelfde krediet voor een betaling in 24 of 36 maanden betaalt u slechts f 451,- respectievelijk f 312,08. Dit betekent een ongelooflijk laag rentepercentage van 8%. Kijk en verqelijU Ie financieren 12 maanden 8.000 10.000 13000 16000 41G.66 666.66 833.33 1 083.33 1.333.33 '225.50 360.80 451.00 586.30 I 721.60 156.04 249.66 312.08 499.33 DONDERDAG 2 JUNI 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD j Renault 5 al vanaf f 13.475,- (incl. B.T. W.) afleveringskosten f 337,-. De Renault 9 al vanaf f 16.400,- (incl. B.T. W.) af leveringskosten f 393,-.Wijzigingen voorbehouden. Op de vraag van welk materi aal een autoband wordt ge maakt, zal het meest voor de Jhand liggende antwoord zijn: van rubber. Volgens de deskun digen van het Goodyear Interna tional Tire Technical Center in Colmar-Berg, Luxemburg, is dit echter maar ten dele waar. Een gemiddelde radiaalband voor een auto bestaat slechts voor 39%, dus voor iets meer dan een derde, uit rubber en daarvan is ongeveer 70% synthe- tischer rubber, waarvoor aard olie als basisgrondstof dient, al dus Goodyear. Alleen bij vliegtuigbanden en banden, die door hun specifieke toepassing zeer veel warmte moeten kunnen doorstaan, is het percentage natuurrubber groter. Natuurrubber heeft na melijk een grote hittebestendig heid en daarom ook bestaat de rubber, verwerkt in het karkas van een vliegtuigband, voorna melijk uit dit natuurproduct. Daarentegen is de slijtvastheid van synthetische rubber weer beter dan die van natuurrubber, reden waarom het loopvlak van een vliegtuigband op 50/50 basis uit beide soorten rubber bestaat. Juist door deze slijtvastheid wordt synthetische rubber ook op grote schaal toegepast bij de fabricage van autobanden. De overige ingrediënten van een gewone radiaalband voor auto's bestaan uit 27% carbon black (roet), 11% olie, 10% staal- koord, 7% chemicaliën en 3% elk textiel en staaldraad voor de hielen. Men kan stellen, dat 80% van het gewicht van een band bestaat uit aardoliederivaten. Nu aardolie schaars wordt, is men in de bandenindustrie intensief aan het zoeken naar mogelijkhe den om de nu gebruikte grond stoffen te vervangen door andere materialen. Aktie in samenwerking met Alcredis bank. Renault adviseert eff o! en Na de overwinning van Ari Vatanen in de Safari rally met de Ascona 400, heeft Opel haar nieuwe rally wapen gelanceerd: de Manta 400 in groep B spor- tuitvoering. De 400 is gebaseerd op het Opel Manta GT/E pro- duktiemodel, waarbij tevens ge bruik is gemaakt van een aantal onderdelen van de fameuze As cona 400. Het gewicht is terug gebracht door gebruik te maken van het lichte, maar zeer sterke Kevlar plastic; het front, de mo torkap, het kofferdeksel, de spatborden en de twee deuren zijn van dit materiaal vervaar digd. De 2400 cc, zestienkleppen motor in de Manta 400 levert 280 pk, de topsnelheid bedraagt dan ook, afhankelijk van de achterasoverbrenging, 225 km. per uur, terwijl de acceleratie van 0 tot 100 km/uur slechts 5.5 seconden in beslag neemt. Even als bij de Ascona 400 (alleen al 85 overwinningen in 1982, als mede het rijderswereldkampioen schap en het Europees rallykam pioenschap 1982) heeft Opel voor haar nieuwe rally-auto ge kozen voor een model, dat geba seerd is op een serieproduktie- model. Als sterke punten van de Manta 400 vermelden de inge nieurs van Opel's sportafdeling: uitstekende wegligging en acce leratie, alsmede grote betrouw baarheid onder de zwaarste om standigheden. De Caravan plus Camping RAI 84 zal plaatsvinden van donderdag 23 tot en met maan dag 27 februari 1984 in het RAI tentoonstellingscentrum te Am sterdam. Het wordt de tweede maal dat deze tentoonstelling van tenten, vouw-, toer-, sta- en motorcaravans, bagage-aanhang wagens alsmede informatie over het kamperen en autotoerisme, in het vroegere voorjaar in plaats van in december wordt gehouden. Het grote succes van de Cara van plus Camping RAI 83, die in januari van dit jaar maar liefst 116.805 bezoekers trok, heeft bij deze datumkeuze van zelfsprekend een belangrijke rol gespeeld. Niet alleen het bezoek aan de tentoonstelling bleek, ge zien de 40% grotere belangstel ling dan voorgaande jaren, en thousiast. Ook de deelnemers aan de Caravan plus Camping RAI 83 hebben goede zaken ge daan. De logische combinatie van kampeerartikelen en toeris tische informatie voor de vakan tieganger is bij het publiek zeer in de smaak gevallen. In 1983 waren op de Caravan plus Camping RAI, behalve Ne derland, de volgende landen ver tegenwoordigd: België, de Bondsrepubliek, Denemarken, Frankrijk, Groot-Brittanië, Italië, Joegoslavië, Spanje, Zweden en Zwitserland. De verwachtingen voor de Caravan plus Camping RAI 84 zijn dan ook hoog ge spannen. Stage One te Den Haag, be kend als importeur van de Sha dow verplaatsbare autorolgor- dijntjes, kwam op de Autovak '83 met een wereldprimeur: Het Automatic Auto Alarm. Het Au tomatic Auto Alarm is een ui terst betaalbaar en betrouwbaar alarmsysteem voor auto's, boten, caravans, garages etc. Iedereen, die een moer los en vast kan draaien en die weet waar het ze keringenkastje van de auto of ander te beveiligen object zit, kan de installatie met gemak binnen 15 minuten monteren. De auto is dan optimaal bevei ligd tegen diefstal en inbraak- Het systeem reageert op elke onderbreking van het stroomcir cuit in de auto vanaf het mo ment dat het kontakt is afgezet. Door het kontakt aan te zetten wordt het systeem uitgescha keld. Het werkt volledig auto matisch. Zonder speciale schake laar, die gemakkelijk vergeten kan wórden, (zeker als ,,'t nieuwtje eraf is"). De kfemplete set (inklusief aansluitdraden, aparte klaxon en stickers) komt voor de konsument op f 147,50. Een zeer aantrekkelijke prijs, die nog interessanter wordt, als men bedenkt, dat men geen extra kosten voor montage hoeft te maken. Om de kwaliteit van het sys teem nog eens te benadrukken geeft Stage One een half jaai garantie op de werking. Elke set wordt voor aflevering uit en te na getest. Het Automatic Autc Alarm is vanaf half mei uit voorraad leverbaar. Sinds de in- troduktie van het systeem op de Autovak (eind maart) werden ei al vele duizenden setjes in de voorverkoop door enthousiaste geïnteresseerden gereserveerd. Op 20 mei 1983 werd in de raadzaal van Amsterdam het contract getekend voor de bouw van het Nissan Motor Parts Center (Europe) B.V. in het wes telijk havengebied van Amster dam. Burgemeester Polak tekende het contact namens de gemeente Amsterdam, terwijl de heer T. Sato, managing director gene ral manager parts division voor Nissan Motor Co. Ltd., Tokio te- kende. Het ligt in de bedoeling dat in het najaar van 1983 met de bouw van het distributiecentrum begonnen wordt. Men hoopt het centrum in de zomer van 1985 in gebruik te nemen. Maar... alleen in juni. Dus nu meteen naar uw Renault-dealer. Dat is vooral belangrijk bij ou dere auto's, waarbij het krik- punt nog wel eens verroest of afgebroken is. Bovendien is de druk per vierkante centimeter véél geringer dan bij de conven tionele krik. „Air-Jack" heet de nieuwe vin ding, waarmee zonder enige krachtsinspanning een auto, boot of caravan binnen één mi nuut kan worden opgekrikt. De „Air-Jack" bestaat uit een soort luchtkussen, dat wordt opgebla zen door een slang even tegen een uitlaat van een lopende mo tor te drukken. De uitlaatgassen vullen dan razendsnel het lucht kussen en het voer- of vaartuig wordt in een minimum van tijd en zonder lichamelijke inspan ning omhoog gebracht. Is dat eenmaal gebeurd, dan hoeft de motor verder niet te blijven lo pen, want een terugslagklep houdt de spanning vast totdat een ventiel wordt geopend om de Air-Jack weer gelijkmatig leeg te laten lopen. De Air-Jack heeft bovendien het voordeel, dat hij onder ieder punt van de auto kan worden aangebracht. Niet meer vastzitten. Belangrijk is ook, dat de on dergrond er helemaal niets meer toe doet: bij het meest onregel matige wegdek, in rul zand, in modder of in diepe sneeuw, overal werkt de Air-Jack even perfect. Dat heeft als nevenvoor deel, dat ook vastgeraakte voer- of vaartuigen er weer mee op gang geholpen kunnen worden. Er bestaat geen enkel gevaar, dat het luchtkussen zal kunnen barsten, want dit is gefabriceerd van onverwoestbaar met PVC overtrokken canvas en de Air- Jack heeft een hefvermogen van 1400 kg. Omdat de Air-Jack ge heel van flexibele kunststof is vervaardigd kan hij in tegenstel ling tot de metalen krik, niet roesten en ook heel handig, in bijvoorbeeld het reserve-wiel, worden opgeborgen.De Air-Jack kost f99,50 (adviesprijs) en is in autoshops, warenhuizen (o.a. alle V&D-filialen) en benzine-stations o.m. Shell) verkrijgbaar. En luister wat we nog méér voor u in petto hebben Behalve dat "renteloze aanbod" hebben we nóg een aanbod voor u. Een weergaloos aanbod. Zó speciaal, dat we het u liever mondeling vertellen. En zó aantrekkelijk, dat u de benzineprijsverhoging van 1 juli gauw vergeten zult zijn. Kom daarom in elk geval even uw oor te luisteren leggen in onze showroom. Bekijk met eigen ogen die onwaarschijnlijk zuinige, fel begeerde Renault 5, die nog altijd tot de leukste, ruimste en komfortabelste van zijn klasse behoort. En bewonder de talentvolle, fraaie en komfortabele Renault 9. Een superzuinige gezinswagen die dank zij z'n ongekende klasse Auto van het Jaar 1982 en 1983 in Amerika werd. En als u dan ook nog bedenkt dat we u een royale inruilprijs kunnen beloven voor uw huidige wagen, dan komt u toch zéker even langs...?

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11