Ruilverkaveling Holten-Markelo gemeente holten Sterke come back OKIA's C-team Fietscrossertjes kunnen blijven Programma 't Mossink Zondagsschoolnieuws Nederlandse Rode Kruis afdeling Holten HOLTENS NIEUWSBLAD TINUS AANSTOOT BILJART - KAMPIOEN VAN HOLTEN Programma „Blauw Wit' Geslaagd SCHOOLGRENZEN HANDHAVEN? HINDERWET DUIVENSPORT B ergruiternieuws DONDERDAG 26 MEI 1983 Vrijdagavond 20 mei hebben op het biljart van de Biljartver eniging „Vlishoek" de beste bil jarters van Holten de finales ge speeld van het „J.K.V.-TOUR- NOOI" (Jansen -Kalfsterman - Vlishoek) Kampioen van Holten seizoen 1982/'83 werd Tinus Aan stoot van de B.V. „Kalfsterman" die al zijn partijen won. De tweede plaats was voor Henny Jalving van dezelfde vereniging en de 3e plaats was voor A Al berts van de B.V. „Jansen" die Zaterdag 28 mei Totaaldag ZW „Blauw Wit" 8.45 uur: Blauw Wit Dl, D2, El en PI. Programma SV Holten Vrijdag 27 mei: Tarzancup: Hol ten 12 - Holten 11 1.30 uur. Zaterdag 28 mei: Holten 1 - Zeerobben 1 16.30 uur Holten 2 - Zeerobben 2 16.30 uur Tarzanclub: Holten 6 - Holten 7 16.30 uur. Zondag 29 mei: Jeugd tot 21 jaar naar toernooi Bome. Ver trek 9.15 uur. Finales Tarzancup: poule win naars 9.30 uur. Nrs. 2, 3, 3n4 9.00 uur. Zaterdag 28 mei: Junioren: Al, BI en Cl naar toernooi Roda, Deventer V. 9.00 uur. Holten C2 naar toernooi SV „Haarle" V. 14.00 u. Zondag 29 mei: Holten A3 naar toernooi SV Heeten V. 12.45 u. Holten C3 naar toernooi SV Heeten V. 9.30 uur. Pupillen: (Zaterdag 28 mei) Holten F3 naar toernooi Haarle V. 14.45; Holten F2 naar toer nooi Haarle V. 12.45; Holten D2 naar toernooi Haarle V. 13.30 uur; Holten D3 naar toernooi Haarle V. 10.45 uur. maar liefst 184 caramboles per wedstrijd moest maken. 4. H. Brands van B.V. „Kalfster man" 5. G. W. Nijland van B.V. „Vlis hoek". van rechts naar links: Tinus Aanstoot, Henni Jalving, Ari Alberts, Huub Brands, Wim Nijland en Gerard Koetsier 6. G. J. Koetsier van B.V. „Kalf sterman". Het toernooi werd zeer voortref felijk georganiseerd door Jan Beumer, Gerard Brands, Johan Arfman en Huub Brands. Voor de week van 28 mei 1983 tot en met 3 juni 1983 Zaterdag 28-5: 19.30-20.30 hr. Wissink. Maandag 30-5: 08.10-15.30: scho lengemeenschap; 18.00-20.00: Badmintonclub; 20.00-23.00: In- struktielokaal: Badmintonclub. Dinsdag 31-5: 08.10-15.30: scho lengemeenschap; 16.15-22.30: Mintonette; 19.00-20.30: Instruk- tielokaal: schaken. Woensdag 1-6: 08.10-15.30: scho lengemeenschap; 18.30-22.00: Badmintonclub. Donderdag 2-6: 08.10-16.30: scho lengemeenschap; 20.00-21.00: All Stars; 21.00-22.00: Blauw-Wit. Vrijdag 3-6: 08.10-15.30: scholen gemeenschap; 18.30-23.00: Minto nette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel.: 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel.: 16 66 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Hol ten-Markelo heeft in haar mei-bulletin aan de grondeige naren een aantal belangrijke mededelingen gedaan. Zo ver wacht de commissie, dat de be handeling van de bezwaarschrif ten tegen het plan van toede ling der kavels dit voorjaar af gerond zal worden. De bezwaar schriften, welke gehandhaafd blijven, worden doorgezonden naar de Rechter-Commissaris te Almelo. Deze heeft intussen een begin gemaakt met de behande ling ervan. Indien ook de R.C. niet tot een vergelijk kan ko men wordt de behandeling doorgewezen naar de Recht bank, die na een te houden zit ting uitspraak zal doen. De laatste uitspraken worden ver wacht in het le kwartaal van 1984. Daartegen is geen beroep mogelijk. Op dat moment staat de gehele toedeling vast en kan de notariële akte opgemaakt worden. Kavelinrichtingswerken Met de uitvoering der kavelin richtingswerken kan een begin gemaakt worden, zodra in een bepaald gebied na de recht bank-uitspraken de toedeling vaststaat. Voor het gebied „Hol ten" zal dit omstreeks augus- tus-september van dit jaar zijn beslag krijgen. In het gebied „Markelo" zal hiermede in 1984 een begin worden gemaakt. Het bestek voor Holten wordt in juli 1983 aanbesteed, zodat na de bouwvakvakantie de werkzaam heden gestart worden. Ook de beplantingen worden aange bracht op de kavels. Alle wer ken van dit bestek zullen om streeks mei 1984 opgeleverd wor den. De oplevering in Markelo zal omstreeks mei 1985 plaats vinden. Bij de uitvoering gelden een zevental regels die door de commissie zijn bekend gemaakt. Kavelovergang De richtdatum voor het over gaan van de kavels is voor Hol ten gesteld op 1 november 1983 en voor Markelo op 1 november 1984. Mocht het, voor de be hoefte van het nog deze herfst inzaaien van percelen, gewenst zijn de nieuwe kavels eerder te aanvaarden dan heeft de com missie daartegen geen bezwaar. Ook niet wanneer door te velde staande gewassen de overgang later moet plaats vinden. Onder ling overleg tussen de oude en nieuwe gebruikers lijkt dan on ontbeerlijk. In een vijftal regels is een en ander vastgelegd. Erf beplanting In de afgelopen jaren hebben reeds een 160 eigenaren om er- fbeplanting gevraagd. Velen van hen kunnen hier al jaren van genieten. Een ieder die zijn be drijf alsnog wil „aankleden" door middel van een erfbeplan- ting kan voor de laatste maal gebruik maken van de gunstige financieringsregeling door zich schriftelijk op te geven bij de secretaris van de Plaatselijke Commissie. Voor het gebied Holten vóór 1 augustus 1983 en voor Markelo vóór 1 juni 1984. Geld De lijst van geldelijke regelin gen wordt opgemaakt nadat het plan van toedeling is vastge steld. De PC zal, voordat deze lijst ter visie wordt gelegd, de eigenaren nog uitvoerig informe ren. Aan de Academie voor beel dende kunsten te Groningen is geslaagd voor het diploma „Gra fische - en schilderkunst" onze plaatsgenote Irene Apperloo, Na gelhoutstraat 8. Wij willen U, (ouders en kinde ren) langs deze weg graag op .de hoogte brengen van de bijzon dere diensten de komende zon dagen. Allereerst: zondag 29 mei a.s. zijn de kinderen vrij. Zondag 5 juni is er zoals u misschien al in Hervormd Holten hebt gelezen een Gemeente Zondag. Doel van deze dag is, het bevorderen van de onderlinge kontakten en het elkaar wat beter leren kennen. Deze dag begint met een jeugddienst in de N.H. kerk, waarna de rest van de aktivitei- ten zich zal verplaatsen naar de recreatietent op de Borkeld. Het thema voor deze jeugddienst leek ons zeker voor de jongsten wat moeilijk, zodat wij deze zon dag gewoon zondagsschool heb ben. Zondag 12 en 19 juni zijn ge wone zondagsschooldiensten. Zondag 26 juni is de laatste zondagsschooldienst, die wij vie ren in de Ned. Herv. Kerk, waar wij dan ook afscheid nemen van de 6e klassers van de zondags school. Wij wilden u deze data vast doorgeven, nadere gegevens vol gen nog. Met vriendelijke groeten, Het Zondagsschoolpersoneel. Zondag 15 mei was alweer de derde competitiedag voor de touwtrekvereniging OKIA. Deze keer werden de wedstrijden bij de Bisons te Beltrum gehouden. Zoals gewoonlijk deden de drie vaste teams mee, maar de ze keer werd er ook met een vierde team meegedaan n.l. in de vrije klasse. Het A-team moest de eerste keer tegen de Bisons, hetgeen dadelijk een gelijk spel werd. Daarna volgde Eibergen, hiervan werd verloren. Dit was ook wel te verwach ten, maar wat er daarna ge beurde was niet te voorspellen; van *de nog resterende wedstrij den kwam het slechts een keer tot een gelijkspel n.l. tegen Er- ichem. Het A-team behaalde dus maar 2 punten en belandde in de competitiestand dan ook op een 7e plaats. Hierin moet wel verandering komen, anders dreigt er degradatiegevaar. Het C-team, dat tot dusver onderaan stond, deed het dit keer beter. De eerste trekbeurt tegen streekrivaal Bathmen werd zonder moeite gewonnen. Vervolgens werden er 2 wedstrij den verloren. Tegen Heurne, de ploeg die net boven OKIA stond, werd ge wonnen. Dit gaf het C-team zo veel inspiratie zodat ze in de nog resterende 3 wedstrijden 5 punten behaalden. Dus een to taal van 9 punten, nog meer dan de twee voorgaande compe- titiedagen tesamen. Het C-team staat nu op een 6e plaats met slechts enkele punten achter stand op de 5e plaats. Het D- team begon met een gelijkspel tegen EHTC (Eerbeek). Daarna moest men tegen Bathmen. Dit was een lange trekbeurt, die bijna werd gewon nen; maar t.g.v. conditiegebrek verloor OKIA. Tegen Vorden werd gewonnen en tegen Oosterbeek kwam het tot een gelijkspel. Dus totaal 4 punten, waarmee ze op een 7e plaats staan. De 4e tot en met de 6e plaats liggen maar 3 pirn- ten voor, dus er is nog van alles mogelijk. Voor het eerst van dit seizoen deed er ook een ploeg mee in de vrije klasse. Deze ploeg be stond uit 6 man en er is in deze klasse geen gewichtslimiet. Dit team was nog niet erg opgewas sen tegen de tegenstanders want men haalde slechts 1 punt. Zondag 29 mei gaat OKIA naar de t.t.v. Bekveld in Hen gelo (Gld.), het vertrek is om 11.30 uur bij Tonnie Brands. Plattelandsvrouwen De laatste bijeenkomst in dit seizoen van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen werd een groot succes. Medewerking hieraan werd ver leend door trio „Klein Kunst" uit De Bilt met prachtige zang, declamatie en piano. De dames werden namens de O.L.M. en de C.B.T.B. welkom geheten. Zater dag 28 mei wordt er een fiet stocht georganiseerd. Deze tocht, waaraan iedereen kan meedoen, voert langs vier agrari sche bedrijven met verschillende bedrijfstakken. Men kan er een hele dag over doen. Ook worden er onderweg dia's vertoond en folders zijn verkrijgbaar op het VW-kantoor. De Partij van de Arbeid kwam tijdens de raadsvergadering met een ingezonden stuk betreffende het al dan niet afschaffen van de zogenaamde schoolgrenzen. Volgens de heer Moeliker (P.v.d.A) heerst er momenteel op de Holtense Lagere Scholen een verwardheid onderling betref fende een ja, dan nee handha ven van schoolgrenzen. De ge meente lijkt deze, minder dras tisch dan voorheen toch op be perkte schaal te willen handha ven. „We hebben ook onze ver antwoordelijkheden richting het onderwijspersoneel en juist hier willen we een beperkte vinger in de pap hebben en houden. In het verleden zijn de schoolgren zen opgezet om overcapaciteit op scholen tegen te kunnen gaan, nu lijkt het erop dat de zaken een totaal andere wen ding hebben aangenomen en per school kan gelden dat een aan- tal leerlingen het handhaven van een leerkracht kan waarbor gen. Het lijkt ons daarom goed, vooral met ouders onderling kontacten te houden over het plaatsen van leerlingen op de verschillende scholen. In goed overleg zullen altijd mogelijkhe den zijn en blijven", zo stelde de voorzitter, burgemeester Van Rappard. De Partij v.d. Arbeid was het hier duidelijk niet mee eens en vond afschaffing van de grenzen de meest dierbare oplossing. „Ons inziens staat de meerder heid van de Holtense hoofden van de lagere scholen achter de ze stelling", aldus Moeliker. De WD trok zijn twijfels in deze, maar pleitte wel vóór het vrijge ven van deze schoolgrenzen. Zowel de WD als het CDA wilde echter de discussie voort zetten tijdens de eerstvolgende onderwij scommissievergadering. Op 14 september hoopt de af deling Holten weer een boot tocht te organiseren met de „Prins Maurits" op de IJssel. Deze boottocht is bedoeld voor De De fietscrossertjes onder ons kunnen voorlopig weer rus tig slapen, want de raad besliste dat tenminste de komende jaren volop mogelijkheden aanwezig blijven om deze vorm van hob by of sport uit te kunnen blij ven oefenen. En trouwens, of het nu hobby is of sport, het is ge woon een lekkere bezigheid en daar gaat het toch om? De Partij v.d. Arbeid maakte zich terecht zorgen om deze vorm van rekreatie onder de jeugd en vroeg zich dan ook af hoe het in de toekomst zou gaan met de crossertjes die in middels hun veldje moeten in ruilen omdat er woningen ge bouwd gaan worden. Wethouder Rustebiel kon de crossende jeugd geruststellen, want voorlo pig ziet het er niet naar uit dat alle bouwkavels verkocht gaan worden. Tot die tijd kan de jeugd dus haar gang gaan. Na tuurlijk niet onbeperkt, maar voorlopig geldt dit voor de bouwkavels 85 en 86 (1150 vier kante meter) op de Haar. „Ik ben zelf even poolhoogte gaan nemen tijdens de crosswedstrij den eerste Pinksterdag op de Beuseberg en verbaasde mij in derdaad over de grote animo (ruim 40 deelnemertjes/sters) Dan realiseer je je inderdaad dat voor deze groep ruimte ge schapen moet blijven", aldus de heer Rustebiel. De P.v.d.A.-fractie was hier ge lukkig mee. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 17 MEI 1983 VER LEENDE VERGUNNINGEN. ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer G. A. Jacobs vergunning verleend voor het kappen van een boom bij de woning Hoffesstraat 10; 2. aan de heer J. Klunder vergunning verleend voor het kappen van een boom bij de woning Canadastraat 14; 3. aan Cycle Club '75 te Nijverdal vergunning verleend voor een wielerronde CC'75 op 4 juni 1983; 4. aan Graphic Color te Den Hout ontheffing artikel 40, sub b. Algemene Politieverordening verleend voor straatfotografie tijdens het Dorps feest 1983; 5. aan de Vereniging van het aangespannen paard „de Bergrijders" toestemming verleend voor een koetsenrit „Holterbergrit" op 12 juni 1983; 6. aan het Organisatie-comité reünie Haarschool vergunning verleend voor het verkopen van pennen en het houden van een verloting; 7. aan de heer A. J. Pekkeriet vergunning verleend voor het vergroten van een landbouwschuur bij het perceel Langstraat 38. U KUNTZICH VOOR HETINWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT IN VERBINDING STELLEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESE CRETARIE. Terinzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen vanaf 30 mei 1983 tot en met 30 juni 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1.de heer E. Stam, Schreursweg 3 te Holten tot het oprichten, in werking hebben, enz. van een rundveemelkbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. 2. Maatschap A. J. en G. J. Ribbink, Maneschijnsweg. 2 te Holten tot het uitbreiden van een rundvee- en varkensmestbedrijf met een mest- varkensstal en de daaraan verbonden opslag van mest. 3. Maatschap H. J. en G. J. Nijland, Broekweg 22 te Holten, tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensbedrijf, door uitbreiding van de rundveestal met de daaraan verbonden opslag van mest. 4. de heer G. Brinks, Langstraat 8 te Holten, tot het uitbreiden van het rundveebedrijf met een rundveestal en de daaraan verbonden opslag van mest. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 30 juni 1983 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 23 juni 1983 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. mensen, die weinig of geen gele genheid hebben om met vakan tie te gaan, misschien hulpbe hoevend zijn, maar toch graag een dag uit willen. Het Rode Kruis biedt daartoe deze moge lijkheid, zolang er plaats genoeg is. U kunt zich hiervoor aanmel den bjj de bestuursleden, de da mes J. Koopman-Bouwhuis, tel. 13 03 of C. P. K. Enklaar-van Andel, tel.: 12 01, tot 10 juni. Lectuurkasten van het Rode Kruis. Hoewel de landelijke lec tuurvoorziening haar werkzaam heden heeft moeten staken i.v.m. te hoge kosten, blijft het in Holten mogelijk lectuur te deponeren in de daarvoor be stemde kasten. Mocht u veel goede lectuur kwijt willen aan het Rode Kruis, dan kunt u contact opnemen met de heer W. ten Berge, tel.: 2100. Deze zal zorg dragen, dat boeken en duurzame tijdschriften een goe de bestemming vinden bij zie ken en gehandicapten! Om alle activiteiten goed te kunnen uit voeren is veel geld nodig! U kunt zich nog opgeven als col lectant voor de collecte van het Rode Kruis, die gehouden wordt van 6 tot 20 juni. Haast U, want men heeft u nodig! tel.: 14 60, 12 01, 18 70! G. J. Koetsier eerste soigniês Onder gunstige weersomstan digheden werden 353 duiven van de „Bergvliegers" in Soigniês (België) om 7.15 uur gelost. De snelste duif van G. J. Koetsier had voor de 251 km, 2 Vt uur no dig en dat betekende een ge middelde van ruim 99 km. p.u. Ook de andere duiven kwamen hierna snel binnen. 1-10-31-44-62 G. J. Koetsier; 2-3- 4-7-18 H. Willems; 5-11-12-54-58 A. ten Dam (2); 6-23-25-52 H. J. Paalman; 8-4 Gert Steunenberg; 9-14-19-30-32 G. Egberts; 13-28 W. Aaftink; 15-34-41-50-66 Comb. Kwintenberg; 16-20-29-43-46 Teun Schuppert; 17-51-59 M. Lodewe- ges; 33 Joh. Veldhuis; 38 Frits Meester en zn.; 42-55 H. Wassink en zn.; 61 H. J. ten Velde; 63 E. Veneklaas; 65 J. G. Jansen. A. ten Dam (2) wint Strombeek Door de slechte weersomstan digheden moesten de 382 duiven die waren ingekorfd voor de vlucht vanaf Strombeek (België) later op de dag worden gelost. Lossing: 13.30 uur, afstand 212 km. Eerste duif van A. ten Dam (2) „geklokt" om 15.59 u. Gemid delde snelheid 84 km. p.u. 1-4-15-24-40 A. ten Dam (2); 2-42 G. J. Koetsier; 3-6-7-11-13 H. Willems; 5-14-30-59-68 Teun Schuppert; 8-23-31 M. Lodewe- ges; 9-10-12-26-35 G. Eneberts: 16-3847-48-75 Comb. Kwinten- berg; 17-65-72 Gert Steunenberg; 184449-55-64 H. J. ten Vele; 20- 32 Frits Meester en zn.; 21-53 Ronald Kolkman; 22-25-34-36-71 H. J. Paalman; 27 H. Wansink en zn.; 29-50-57-69 H. van Beek; 37-62 A. Baltus; 45-70 W. Aaf tink; 46 J. G. Jansen; 51-54-63 A. Aanstoot; 73 E. Veneklaas. Op zaterdag 21 mei bestond de L.R. Markelo 50 jaar. Ter ge legenheid daarvan werd een uifc- nodigingsconcours georganiseerd met allerlei attracties zoals ver kleed springen, caroussel gere den door oud-leden uit de op- richtingstijd e.d. Dat een en an der rijkelijk door regen werd overgoten verhinderde de Ber- gruiters niet om diverse prijzen mee naar huis te nemen. In dressuur klasse won Jan Schone- veld met Opponent de le prijs. In dressuur klasse M., behaalde Ineke Kerkhoff met Nicky Nick de 3e prijs en in dressuur klasse L, plaatste Ingrid van Dijk zich als 3e met Raldi. Bij het sprin gen klasse B klassiek bezette Eric Vincent met Chef de 3e plaats. Rikus Bronsvoort met Tavemes de 5e terwijl Theo van Dijk met Tilly en Wim Molder met Punette de 7e plaats deel den. Bij het verkleed springen B progressief won Eric Vincent de le prijs en Rikus Bronsvoort de 2e.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5