k 15 juli Toontje Lager in tent bij de Schure 'Medische di iensteiL Nationale Klederdrachtendag 28 mei op Flevohof Authentieke Zaanse kostuums uit 1740 lioUeosfen Beatniks in de Schure WB start projekt textiele werkvormen Uitstapje HVG Dijkerhoek PoHtie^weekjournaal voor iedere en die iets te bouwen of te verbouwen heeft AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD pm W! vrijdag 27 mei 9.30 uur aanvang „Vierscholensportdag" op sport park „Meermanskamp" Zaterdag 28 mei 8.45 uur Aan vang Blauw Wit „Totaaldag" op sportpark „Meermanskamp" (zie ber.) Zondag 29 mei 14.00 uur Dan sen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 31 mei: 20.00 u. jaarver gadering afd. Holten E.H.B.O. in restaurant „Vosman". Vrijdag 3 juni: 20.00 uur Bijeen komst i.v.m. oprichting fiets- crossclub in café „De Biester" (zie bericht) Maandag 13 juni 19.30 uur Ruil- avond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". DONDERDAG 26 MEI 1983 Zaterdag 28 mei a.s. vindt op Flevohof voor de 5e achtereenvol gende maal de Nationale Klederdrachtendag plaats. Hoogtepunt tijdens deze dag, waaraan weer enkele honderden mensen uit alle streken van het land met hun drachten zullen deelnemen, zijn authentieke koopmansdrachten uit de Zaanstreek uit 1740. Deze kostuums geven een beeld hoe de rijke kooplieden en hun vrouwen uit de Zaanstreek in die tijd gekleed gingen. Naast bekende klederdrachten uit Volendam, Schevingen, Sche- veningen, en Marken, zijn dit jaar ook weer bijzondere drachten te zien uit Axel en Walcheren en specifieke drachten uit Limburg. Vanaf 10.00 uur 's morgens tot len, kettingen en mutsen. Te- 17.00 uur 's avonds zullen ver- vens zal worden aangegeven in schillende klederdrachtengroepen welke tijden deze kledij gedra- uit het hele land achtereenvol- gen werd. gens hun drachten presenteren. Naast de presentatie van kle- Elke groep geeft daarbij uitleg derdrachten worden er demon- over hun authentieke kledij en straties kantklossen en spinnen de daarbij behorende sieraden, gegeven. Bovendien zal tijdens zoals oorijzers, sloten, bloedkora- dit lustrum het Urker Vissers vrouwenkoor o.a. de Zuiderzee- ballade ten gehore brengen. De opbrengsten van dit evenement komen weer ten goede aan het sponsorprojekt Wereldkinderen, waarmee kinderen van het pro- jekt Bihar in India financieel worden geadopteerd. De toegangsprijzen voor Flevo hof bedragen f12.- voor volwas senen en f 10.- voor kinderen van 3 t/m 12 jaar, inclusief de klederdrachtenshow. Ook alle andere attrakties op Flevohof zijn bij de entreeprijs inbegrepen, zoals de Wereldtui- nen, de tropische kassen met cactussen, tropische rhododen drons en fuchsia's, het Vlinder huis, fiet Waterlandgebied met watervogels, de trein, het over dekte verwarmde zwembad en de andere rekreatieve voorzie ningen van Flevohof. De groep Katwijk met o.a. drachten uit Rijn- en Delftland op Flevohof tijdens de Nationale Klederdrachtendag. Per woensdag 1 juni 10.00 uur start de Vakature, naast de klussendienst, een projekt tex tiele werkvormen. Textiele werk vormen houdt in dat men er zich kan bezig houden met kle ding maken/verstellen, breien, haken, etc. Het projekt is opgezet voor werklozen, dus ook mannelijke, die onder leiding het nodige over textiel met al haar werk vormen kunnen leren. Woensdag 1 juni is een oriën tatie-dag om te bepalen waar de behoeften bij jullie liggen, begin nen kan er natuurlijk ook al! Het is de bedoeling dat het benodigde materiaal en breipen nen, naalden etc. zelf worden meegenomen, een naaimachine is wèl aanwezig! Tot ziens op woensdag 1 juni. De WB Holten, p.a. De Schure Beusebergerweg 27 7451 NG Holten tel: 27 55. Na 5jaar achtereen een Schu- redag te hebben georganiseerd heeft men in de Schure dit festi validee idee (voorlopig) laten va ren. De reden hiervoor is simpel: het is steeds moeilijker gebleken een goed gevuld programma te presenteren wat genoeg mensen aan zal spreken. Er moest dus iets anders komen, een landelijk bekende band. Welke? Nu daar was men het snel over eens: Toontje Lager! De elpee „erop of eronder" was immers grijs ge draaid door de Schure d.j/s. Toontje Lager werd 5 jaar gele den opgericht en de eerste plaatopname volgde een jaar la ter namelijk op de (bijna legen darische) verzamelelpee „uithol ling overdwars". In '80 mochten ze hun eerste elpee maken on der leiding van producer Martin Duiser. Dit werd echter een flop want de plaat verkocht slecht. Ondanks het floppen van de plaat kreeg de band toch door vele live optredens al een be hoorlijke reputatie, zodat in au gustus '81 werd besloten volle dig professioneel bezig te gaan. Dit was natuurlijk een gok maar wel het proberen waard. In april 1982 werd de tweede plaat opge nomen „erop of eronder". Dit werd, mede misschien door de hause die Doe Maar teweeg bracht, het grote succes voor Toontje Lager. De twee single's die er vanaf werden getrokken, resp. Net als in de film en Ben jij ook zo bang, werden hits. Op dit moment ligt de derde elpee (Stiekum dansen) net in de win kel en de single; Stiekum ge danst, staat op het punt de hit parade te bestormen. Op 15 juli komen ze dus in de tent bij de Schurft Het voorprogramma zal door Jo Junk and his Hotdogs wor den verzorgd. Deze band zal me nige bezoeker van Schuredag '82 nog wel kunnen herinneren om zijn geestige podiumact. Om 8 uur zal Jo beginnen met spelen in de tent die bij de-Schure is neergezet dus bang voor de re gen hoef je niet te zijn (denk aan Lochem). A.s. zaterdag be gint in de Schure de voorver koop (vanwege de tent is er een beperkt aantal kaarten beschik baar). In de voorverkoop kosten de kaarten f 10.— en aan de kas sa f 12.50. Woensdag 18 mei maakten le den van de Hervormde Vrouwen Groep een uitstapje, 's Morgens om acht uur vertrok men vanuit Dijkerhoek richting Apeldoorn, Amersfoort. In Stroe werd een koffiestop gehouden en daarna toog het gezelschap verder rich ting Amsterdam, waar op het Begijnenhof een kerkdienst werd meegemaakt van de Stichting Alledag. Vandaar ging het noordwaarts dóór de Zaanstreek, naar de ty pische woonbuurt de Zaanse Schans, die ons laat zien hoe men in de 17e en 18e eeuw woonde en werkte. In Enkhuizen kregen de dames gelegenheid om te winkelen. De terugtocht ging over de IJsselmeerdijk langs Lelystad, Harderwijk en door een prachtig stuk Veluwe. Tenslotte naar Café-Restau rant de Koerkamp in Lettele waar een heerlijk diner wachtte. Na afloop bedankte mevr. Loor- bach de dames die deze tocht hadden uitgestippeld. Ondanks het niet al te fraaie weer was het een zeer geslaagde reis. Ned.herv.kerk 10.00 uur ds. H. J. Ekker, 19.15 uur ds. R. Visser, 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". Uitgangscollecte: Kerkinterieur Oppasdienst (10.00 u.) Mevr. Poortman-Schuitert en Frieda van Zon. Geref. kerk 9.30 en 19.15 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de - Ie coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kinder- nevendienst: klas 5 oJ.v. H. Staip, klas 6 o.l.V. mevr. van Zeijts Oppasdienst: Mevr. Kors-van Dijk, Ans Paalman, mevr. Stam de Waard (res.). Mevr. Schut- terd-Beltman, Ester en Marian. R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 9.30 uur ds. G. Bouman van Ok- kenbroek. Uitgangscoll. Kerkin terieur. OKKENBROEK 9.30 u. ds. C. C. Addink van Holten Uitgangscoll. voor de Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00 en 10.00 uur. Op 17 werd er aangifte gedaan van diefstal van een tweepersoons tent. De dader had kennelijk geen belang bij de inhoud, want die liet hij netjes liggen. Een brutale inbraak vond plaats op dinsdag 17 mei op klaar lichte dag. Een nog onbekend persoon klom vermoedelijk via een plat dak een woning binnen en doorzocht de slaapkamers. Toen de bewoonster binnen kwam, hoorde zij iemand op het dak lopen. Bij nader onderzoek bleek dat er sierraden waren verdwenen. Deze inbraak vond plaats in de Looikolkstraat. Getuigen hadden aldaar wel een man van ongeveer 25 30 jaar zien lopen in een blauw spijkerpak. Voordat de inbraak werd gepleegd heeft hij vermoede lijk eerst aangebeld. Indien er personen zijn, (de betreffende man kan ook ergens anders aangebeld hebben en aangesproken zijn door de bewoner), die iets meer kunnen vertellen dan zou de poli tie graag in contact komen met deze mensen. Ook op 17 mei hield de politie maar weer eens een snelheidscon trole en wel in de Oranjestraat. Zestien personen werden bekeurd. De hoogste snelheid bedroeg 80 km per uur. Op 18 mei werd er aangifte gedaan van diefstal van een brom fiets. Deze werd teruggevonden door de politie op de Holterberg. Enkele onderdelen had men er echter afgesloopt. Een inwoonster van onze gemeente beklaagde zich (terecht) over het feit van loslopende honden. Nu bleek namelijk dat een hond twee jonge konijnen die bij haar in de ren liepen, had doodgebe ten. Dit was natuurlijk te voorkomen geweest, indien de hond aangelijnd was geweest, hetgeen binnen de bebouwde kom trou wens ook verplicht is. Ook op 18 mei kwam een mevrouw uit Rijssen geheel overstuur het buro van politie binnen lopen. Zij was vanaf Colmschate hin derlijk gevolgd door een automobilist. Deze achtervolging eindigde achter het politieburo. De betreffende man werd ter plaatse aange houden. Hij verklaarde dat hij de mevrouw wilde waarschuwen omdat de koplamp van haar auto defect was!!! De betreffende mevrouw had duidelijk door haar rijwijze (soms langzaam, daarna weer zeer snel) te kennen gegeven dat zij niet van deze achtervol ging gediend was. Qp 19 mei werd een jongeman van 13 jaar betrapt bij diefstal van enkele grammofoonplaten uit een winkel. De winkelier deed hiervan aangifte; de knaap kon na verhoor door de politie weer naar huis gaan. In de nacht van 19 op 20 mei waren twee politiemensen getuige dat een personenauto, die stond geparkeerd nabij een café, tegen een andere auto botste en vervolgens doorreed zonder zich bekend te maken. Dat de dader snel achterhaald kon worden spreekt voor zich zelf. Een zeer gevaarlijke vorm van baldadigheid werd op 20 mei ge constateerd. Onbekenden hadden een nylondraad op keelhoogte ge spannen over het fietspad langs de Hellendoomseweg. Gelukkig kon een fietser nog op tijd stoppen, doch een bromfietser zou, gelet op de snelheid zeker tegen deze draad zijn gebotst met alle gevolgen van dien. Nu mag een bromfietser wel niet rijden op dit toeristisch rijwielpad, doch om op deze overtreding de „doodstraf' te zetten gaat beslist te ver. Op de Larenseweg ter hoogte van de S.14 ontstond de 20ste mei een aanrijding tussen een personenauto en een jonge wielrijdster. De auto sloeg rechtsaf de Larenseweg op terwijl de wielrijdster net overstak. Het meisje werd overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Later bleken de verwondingen nogal mee te vallen. Op 21 mei werd een ree gevonden nabij de Helhuizerweg. Het dier had drie poten gebroken, doordat het vermoedelijk was aange reden. Een jager verloste het dier uit zijn lijden. Omdat deze ree vermoedelijk jongen had werd de omgeving afgezocht. Inderdaad werd er één jong gevonden' die zeer waarschijnlijk bij deze ree behoorde. De jachthouder ontfermde zich over het diertje en zal trachten het groot te brengen. Een kleine aanrijding vond die dag plaats op de Dorps straat-Zwarte pad. Doordat er geen voorraang werd verleend bot sten twee auto's op elkaar. Er ontstond alleen schade. De dader die twee weken geleden had ingebroken in de Scholen gemeenschap en in de landbouwschool, kon te Vlissingen worden aangehouden. Het betrof hier een zwerver. Om ongeveer half één van de 21ste mei vond er een aanrijding plaats tussen een wielrijdster en een personenauto op de Deventer- weg. De vrouw brak hierbij haar heup en werd in een ziekenhuis te Deventer opgenomen. Weer een vervelende vorm van baldadigheid vond er in de nacht van 21 op 22 mei plaats langs de Burg. van de Borchstraat. Onbe kenden vonden het nodig om bloemen uit een plantenbak te trek ken en deze op straat te gooien. Het is voor de politie onmogelijk* om op alle plaatsen gelijktijdig te zijn en trouwens als de politie er is dan gebeurt zoiets niet. Mocht u dan ook ooit getuige zijn van baldadigheid, meldt dit dan terstond aan de politie. Alleen op deze manier zijn deze kwalijke zaken onder de knie te krijgen. Op de 22ste mei ontdekte een bewoner van de Espelosedijk dat er drie kinderbadpakken van de waslijn waren gestolen. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Opel sleutels in zwart étui; een draadontspanner. Verloren: een plastic zakje inhoudende drukknopen en kleingeld; twee geblokte shawls; een paar gevoerde handschoenen samen met een lederen tasje; een (zeldzame) goudfazant; een wit étui met leesbril merk Dior. We schrijven de datum 17 maart 1983. Het is 12 uur 's nachts en we zijn in Groningen op zoek naar leuke bandjes voor de Schure. The Beatniks treden op in Huize Maas. Ze zijn ons opgevallen tijdens een uitzen ding van Vara's Popkrant. We stappen Huize Maas binnen; het is net begonnen. Maar zijn we hier wel goed? Of spelen hier de Undertones of the Jam. We zijn goed, op het podium staan 4 hardwerkende jongens en ervoor zo'n 500 mensen die staan te swingen dat het een lieve lust is. Ik kan mijn voeten niet stil houden en voeg mij tussen de menigte. De band speelt num mers die niet langer duren dan twee-en-een-halve minuut en ze zijn uitermate dansbaar. De vonk springt over, je moet dan sen of je wilt of niet. Na afloop denk ik nog maar aan drie din gen: waar is mijn bier, wanneer kunnen ze naar Holten komen en waarom zijn ze nog zo onbe kend. Voor mijn bier wordt ge zorgd, ze kunnen op 28 mei en bekend worden ze zeker of ik heet geen Gerrit meer. Zaterdag begint het feest om 10 uur en het kost 5 gulden waarbij koffie en een konsump- tie inbegrepen zijn. Verder zou ik wel dansschoenen aantrekken want het thema is: LET'S DAN CE!! s Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOR HBlTfN za. 9.00-12.00 Tel.05*70-2264 Tel.05483-1847 koopavond Goor Slallinslaan 24 Waagweg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! ARTS J. F. Sijtse, Keizersweg 32, tel.: 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 26 mei t/m 2 juni: zr. J. de Bont, Deventer, tel.: 05700- 3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel.: 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30- 14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-arti kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel.: 05483-20 04. TANDARTS L. H. Mees ten Oever, Noordach- tereschweg 8a, Markelo, tel.: 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wfjkgeb. St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. STICHTING VOOR MAAT- SCHAPP. DIENSTVERL. MIDDEN-OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel.: 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel.: 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel.: 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN-CONSULTATIE BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel.: 18 14. POLITIE Tel.: 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3