GA Eagles sluit zegevierend af Ponyconcours ondanks regen geslaagd Eddy Stibbe Resultaten Blauw Wit Resultaten s.v. Holten Holten ontmoet Holten 9 v v.-- ka: Bridgetitel Dekker en Van de Meulen Klootschieten PINKSTERMAANDAG AUTOVOETBAL EN FIETSCR0SS IN HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD Goede resultaten Bergruiters Bergruitertjes DONDERDAG 19 MEI 1983 In het voorlaatste competi tie-weekend voor de jeugd en het laatste wedstrijdgebeuren voor de dames junioren ge beurde weinig opvallends. De dames junioren speelde uit te gen een zeer gemotiveerd Hee- ten. De gastvrouwen die meen den van Holten te moeten win nen om kampioen te worden - ze waren het echter al - zetten alles op alles. Bij rust keek Hol ten tegen een 5-0 achterstand aan. In de 2e helft ging het iets beter, waarbij wel gezegd moet worden dat Holten bij veel scho ten erg veel pech had. Heeten scoorde 4 maal en Holten redde de eer met 2 treffers. Eindstand 9-2. Door deze laatste uitslag eindigde Holten als 3e met 8 punten uit evenzovele wedstrij den. Tijdens de Vriezenveense Rui- terdagen plaatste Erna Wilmink met Prana zich als eerste in de dressuur klasse L. In grid van Dijk won met Ukkie de vierde prijs in de dressuurklasse L-2 en dezelfde Ukkie sprong met berij der Theo van Dijk naar een der de plaats bij het springen in klasse B. Vierde werd hier Wim Mulder met Punette. In de dres suur klasse B behaalde Wim Mulder de derde prijs. Harm Kuiper won met Rolf de vierde prijs in de dressuur klasse L-2 in Hoogeveen. Tijdens het con cours hippique in Enschede won hij met Rolf de vierde prijs in de dressuur klasse M. Jeugd Bij de jeugd was er een volle dig programma. Al speelde uit tegen Nw. Heeten. In een doel puntrijke wedstrijd verloor Hol ten na een 6-3 stand bij rust met 14-6. A2 speelde uit tegen Kwiek. In een slaapverwekkende vertoning toonde Holten zich duidelijk de betere. Bij rust stond het 6-3 voor Holten. Na rust werd slechts lx gescoord door Holten, terwijl Kwiek niet meer bij machte was iets terug te doen. Eindstand 7-3. BI pak te 2 punten van Lettele. Na een 3-2 ruststand zag Holten kans in de 2e helft een ruime voor sprong en daarmee de eerste volle winst te pakken. 94. B2 had het niet makkelijk tegen Heeten in de uitwedstrijd. Na een 5-2 stand bij rust, werd een zelfde score ook na rust ge haald. Eindstand 104 voor Hee ten. Cl behaalde uit tegen Schalkhaar een keurige overwin ning. Na een gelijke ruststand 5- 5 zag Holten in de 2e helft kans de winst met 9-7 mee naar huis te nemen. Programma: ra. 21-5: Al uit tegen S.D.O.L. om 11.00. Vertrek 9.45, A2 thuis tegen L.H.C. om 14.00. BI thuis tegen K.H.C. om 13.00. C1 thuis tegen Actief om 12.00. Interessant bekerprogramma!!! Vanavond wordt in sporthal 't Mossink een interresant beker- Blauw Wit Bl-SVZW BI. In de laatste competitiewed strijd kreeg Blauw Wit kampi oenskandidaat „De Zwaluwen" uit Wierden op bezoek die bij winst de kampioensvlag moch ten hijsen. De gasten begonnen erg gemotiveerd maar vanaf het begin had Blauw Wit de touw tjes stevig in handen en het overwicht werd uitgedrukt in een 2-0 voorsprong die Thijs liet aantekenen. „De Zwaluwen" drongen hierna sterk aan en be paalden vlak voor rust de stand op 2-1. Na de thee meteen een geweldig offensief van de gasten wat leidde tot vijf doelpunten binnen een kwartier (2-6). Blauw Wit probeerde nog wat terug te Op niet mis te verstane wijze heeft Go Ahead Eagles een punt achter de lopende competitie ge zet. Runner-up FC Groningen, dat met veel toeschouwers naar Deventer was gekomen werd met een 3-1 nederlaag het Gro ningse ingestuurd. Een domper op de vreugde over het behalen van een UEFA-Cupplaats. FC Groningen nam in deze wed strijd afscheid van spelbepaler Ronald Reagan. Resultaten SV Holten pupillen Holten F3-Excelsior F4 Holten F3 zet zijn zegereeks voort. Nadat vorige week woens dag in stromende regen met maar liefst 10-0 werd gewonnen van Nieuw Heeten was nu het sterke Excelsior uit Rijssen aan de beurt. In de eerste helft wo gen beide partijen nog goed te gen elkaar op en zo was het bij de rust nog gelijk (0-0). Na de rust sloegen de kleinste rood-zwartjes keihard toe door 6 doelpunten te scoren waaruit drie rechtstreeks uit corners (6- 0). Indien de laatste wedstrijd (uit tegen S.O.S. „Hellendoom") wordt gewonnen dan zal het doelgemiddelde van Holten F3 en SDOL F2 beslissend zijn wie zich kampioen mag noemen. Zet 'm op jongens!!! programma afgewerkt. Om 20.00 uur speelt Holten tegen Voor waarts. Daarna speelt Heeten te gen Actief. Met deze beide wed strijden wordt beslist over de winst in deze poule. Daarin heeft Voorwaarts 4 punten, Hol ten en Actief 2 punten en Hee ten 0. Bij winst heeft Holten nog kans op een plaats in de halve finale. De toegang bij de wedstrijden is gratis! doen maar kon geen vuist ma ken. „De Zwaluwen" schoten nog een keer raak en wonnen met 7-2. De titel was binnen en de meegebrachte fles champagne werd ontkurkt. Hector B3-Blauw Wit B2 In de laatste competitiewed strijd heeft B2 niet de minste moeite gehad met de Goorse ploeg. Al snel werd een voor sprong genomen door Hans B en Frans Robert. Van de enige kans die de Blauw Wit goalie aan de groen-witten bood werd dankbaar geprofiteerd (1-2). Hoe dat gebeurde vertellen we niet. Vraag het onze supporters. Na rust bouwde Blauw Wit rustig haar overwicht uit. Eerst was het Hans B. die bekwaam een voorzet koppend afrondde en daarna zorgde Jan N. met een prachtige doelpunt, werkelijk een beauty, voor een sublieme afsluiting van het seizoen. Hoe wel er komt nog een staartje en daarin laten wij het thuisfront nog wat bijzonders zien. Nog ef- fe geduld! Programma S.V. Holten Senioren (2e Pinksterdag): Tar- zan-cup (gewijzigd) Poule A:Hol- ten 8-Holten 6, 9.30 u.; Poule A: Holten 7-Holten 5, 9.30 u.; Poule B: Holten 12-Holten 10, 10.00 u.; Poule B: Holten 9-Holten 11, 10.00 u. Junioren: (zat. 21 mei): Holten A2 toumooi S.V. Haarle, V. 13.15 u.; Holten BI toumooi Witkam pers. V. 8.00 u.; Holten B2 tour- nooi Haarle. V. 11.15 u.; Holten B3 toumooi Haarle. V. 11.15 u.; Holten Cl toumooi Witkampers. V. 8.45 u.; Holten C3 toumooi Haarle. V. 8.15 u. Pupillen: (zat. 21 mei): Holten E3 naar toumooi S.V. Haarle. V. 8.45 u.; Holten F1 naar toumooi S.V. Haarle. V. 11.15 u.; Alle an dere pups-elftallen zijn vrij. Na de laatste wedstrijddag op 5 mei wordt het seizoen 1982- 1983 vanavond in restaurant Vosman afgesloten met een on derlinge wedstrijd. Het echtpaar Sawade kwam op 5 mei met de hoogste score uit de bus maar voor de top van het klassement had dit geen invloed meer. In de middenmoot is het wel tot het laatste moment span nend geweest wat in de totaal stand duidelijk te zien is. De wisselbeker is definitief in heti bezit gekomen van het paar Dekker-v.d. Meulen die een goed en constant seizoen gespeeld hebben. D« totaaluitslag luidt: 1. Dekker-v.d Meulen 56,48%; 2. Jongman-v. Veen 55,26%; 3. Bogaard-Hanenburg 54,46%; 4. dames Rustebiel-v. Veen 54,25%; 5. Dames Glau- demans-ter Harmsel 52,22%; 6. Disbergen-Dijkstra 49,92%; 7. Goorman-Rustebiel 49.52%; 8. v.d Assem-Bontje 49,43%; 9. echtpaar Klijnsma 49,05%; 10. Müller-Knuiman 49,04%; 11. Prins-Schooleman 47,68%; 12. echtpaar Vendel 45,61%; 13. echtpaar Sawade 44,88%; dames Tho- man-v.d. Werf 38,89%. Buiten mededinging Blok-Hermsen 45,14%. Op Tweede Pinksterdag begint jongerensociëteit de Schure weer met klootschieten, de sport waarbij het de bedoeling is met behulp van een houten (met lood verzwaarde) „kloot" een parcours af te leggen in zo wei nig mogelijk worpen. Verder zijn er weinig spelregels. De kloten zijn in de Schure aanwezig. Voor 1 gulden kun je ze gebruiken. Inschrijving tot 14.15 uur. Hemelvaartsdag werd onder ongunstige weersomstandighe den vooral tijdens het middag programma, op een gemeente lijk terrein aan de Beuseberger- weg het jaarlijkse concours ge houden van de ponyclub „Ber- gruitertjes" waaraan door plm. 100 combinaties werd deelgeno men van de ponyclubs „Mar- kelo", „Looleeruitertjes", Al melo; „Eschruitertjes", Wierden: „Hertruitertjes", Hellendoorn: „Oosterhofruitertjes", Rijssen en de plaatselijke vereniging, 's Morgens werden de dressuur- proeven (individueel en afde- lingsdressuur) verreden alsmede de voorwedstrijden springcon cours in de namiddag. Aan het concours werd mede werking verleend door leden van de Vereniging „Het aangespan nen paard" te Holten maar he laas moest door de regen de show worden ingekort en werd ook afgezien van de grote pa- De Autosportvereniging „Hol ten" org. in samenwerking met de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" Pinkstermaan dag op een terrein aan de Beus- ebergerweg autovoetbal waar aan „spelers" uit Bathmen, Markelo, Holten, Espelo en Dij- kerhoek zullen deelnemen. Uit de regio Holten komen o.a. aan de start Bertus Leunk, E. Jan sen, E. Nijkamp, G. Nijland, Jan Vos, H. Vincent (de kleine her- re), de gebr. Poliste, A. Reijlink en Theo Klein Lankhorst. De wedstrijd waaraan totaal zes teams van zes coureurs deel nemen wordt „gespeeld" met een plm. 200 kilo zware bal met een doorsnee van 1 meter. De auto's die aan de strijd deelne men zijn o.a. uitgerust met ex tra zware bumpers. Het specta culaire evenement begint om 1.00 uur. Tevens zal op het zelf de terrein een fietscross worden verreden. Jongelui die hieraan mee willen doen moeten zich opgeven bij B. J. Paalman, Bes- sinkpasstraat 11. rade bij de opening van het middagprogramma en de ereron djes bij de prijsuitreiking die plaats had door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rap- pard. Hij prees het enthousi asme van de jongelui die onder slechte weers- en terreinomstan digheden zo dapper en met vol ledige inzet om de prijzen heb ben gestreden. De concoursjury bestond uit de heren A. Hui- zinga en Th. Luiten te Holten, B. J. Holterman, Haarle: E. H. Lammers, Raalte: H. B. Schot man, Maliënheem: L. Stolmeijer en mevr. G. A.M. Stolmeijer te Nijverdal. Het parcours was zeer deskundig gebouwd door de heer H. Beunk te Rijssen. Als ringmeesters fungeerden de he ren H. Bolink, H. Paalman en E. Aaltink en als bondsvertegen- woordiger was aanewzig de heer G. van Os te Enschede. De me dische dienst werd waargenomen door de plaatselijke afd. E.H- .B.O. en als omroepster deed Pauline Wansink via de geluids installatie van de M.A.C. „De Holterberg" het weer voortreffe lijk. Verloting Bij de gehouden verloting wa ren de vijf prijzen voor B. Hen- driksen te Markelo (3-daagse OAD-reis voor 2 pers. naar Pa rijs). Camping „De Wildhof', Markelo (draagbare radio), D. Beldman, Kolweg, Holten (Fu- jica filmcamera), H. Scheperboer, Beusebergerweg 42 (koffiezetap paraat), Familie Holl, Nagelhout straat 22, (reiswekker). Uitslagen: Afdelingsdressuur 8-tallen: 1. P.C. „Markelo" 120 p.; 2. P.C. „Hertruitertjes" 117 p. Individuele dressuur: Ring 1-klasse B: 1. Christine van Ommen met „Fury" Markelo 128 p 2. Andreas Knol met „Tak- ky" Markelo 127 p.; 3. Heieen de Jong met „Pinok- kio" Holten 124 p.; 4. Silvia Leunk met „Pouw- mele" Holten 123 p. Ring 2 - Klasse B: 1. Sandra Dieperink met „Am ber" Holten 138 p.; 2, Ellen Verweg met „mr. Punch" Almelo 127 p.; 3. Pascal Betten met „Sun ny Girl" Holten 126 p. Ring 3 - Klasse B: 1Zwennie Vincent met „Mark" Holten 133 p.; 2. Judith Disselborg met „Sunny Boy" Markelo 128 p.; 3. Jannet v.d. Maat met „Vitesse" H'doorn 126 p. Ring 4 - Klasse L: 1Anja van Ommen met „Rosier" Markelo 128 p.; 2. Jan Stokman met „Nike Sha- nah" H'doorn 127 p.; 3. Simone Bruggeman met „Mustang" Holten 126 p. Ring 5 - Klasse L: 1. Rita Brinkate met „Quicksilver" Markelo 135 p.; 2. Esther Grafen met „Kim So ciety" Markelo 132 p.; 3. Joke Muller met „NoranV Markelo 128 p. Ring 6 - Klasse M/Z: 1. Helma Bokhorst met „Roeska" Markelo 129 p.; 2. Anita Leestemaker met „Sindy" H'doorn 122 p.; 3. Anne Marie van Bolhuis met „Natasja" Markelo 133 p. Springen klasse B Cat. A'S: 1. Andreas Knol met „Takky" Markelo 0 ft. 68 pt; 2. Ivonne ten Dam met „Black Beauty" H'doorn 0 ft., 65 p.; Cat C: 1. Heieen de Jong met „Pinokkio" Holten 0 ft.. 62 p.; 2. Yvonne Dekkers met „Pasquino" H'doorn 0 ft., 59 p.; 3. Nicole Vrielink met „Duffie" Wierden 4 str.p. 60 p. Cat D: 1. Esther Grafen met „Kim Society" Mar kelo 0 ft., 68 p.; 2. Janet v.d. Maat met „Vitesse" H'doorn 0 ft„ 62 p.; 3. Esther Vrielink met „Thor" Wierden 0 ft, 60 p. Springen klasse L. Cat C: 1Dinand Heilersig met „Spoody" Markelo 0 ft., 41.87 sec.; 2. Pascal Donders met „Bruniko" Almelo 0 ft.. 50.75 sec. Cat D: 1. Zwennie Vincent met „Mark" Holten Oft. 34.49 sec.; 2. Liane Teunissen met „Boemerang" Markelo 0 ft., 42.78 sec.; 3. Martin de Groot met „Saras" Markelo 0 ft.. 44.72 sec. Springen klasse M: 1. Gerwin Bultink mat Helma, Almelo 0 ft.. 35.36 sec.; 2. Annemarie Beverdam met „Mr. Ed", Almelo 0 ft., 38.17 sec.; 3. Ellen Verweg met „Mr. Punch" Almelo 0 ft„ 42.23 sec. Springen klasse Z: 1. Ronnie Tempelman met „Marengo" Markelo 0 ft, 39.75 sec.; 2. Erik Gerrit sen met „Beauty" Markelo 0 ft., 41.22 sec. Het was het afgelopen week end op Meermanskamp een iet wat vreemde situatie, toen gas ten uit Holten in het Duits wel kom geheten werden. Deze vreemde toestand was te dan ken aan het feit dat de SV. Holten het afgelopen weekend bezoek had van Grün Weiss 1900 uit Holten, gelegen in West Duitsland. Het Duitse Holten maakt deel uit van de gemeente Oberhausen. Hoewel er reeds enkele jaren contacten bestaan tussen beide verenigingen was het tot nu toe niet gelukt elkanders sportieve krachten te meten. Grün Weiss 1900 is een omnivereniging met ca. 1000 leden. De afdeling voet bal met 3 senior- en 7 jeugdte- ams maakt daarvan een beschei den deel uit. De afvaardiging, die het afgelopen weekend Hol ten bezocht bestond uit het ju nioren A elftal en zijn begelei ders. In de twee wedstrijden te gen de A-jeugd van de rood zwarten bleken de eigen Holte naren duidelijk de betere „man- schaft" te bezitten. Zaterdag avond werd tijdens de eerste wedstrijd met 6-0 gewonnen en bij de revanche op zondagmor gen moest Grün Weiss 1900 met 6-3 het onderspit delven. De contacten hebben tot resultaat gehad dat de SV. Holten in sep tember een tegenbezoek zal brengen. Vogido 2-Holten 3 0-0 In een drietal beslissingswed strijden tussen Vogido 2 (En schede), TVO 2 (Beckum), KOSC 3 (Ootmarsum) en Holten 3 moet uitgemaakt worden wie er volgend seizoen alsnog in de 2e klasse TVB mag spelen en welke drie anderen het een trap je lager moeten zoeken. De uit wedstrijd leverde alleen in het eerste kwartier wat problemen op, toen de gastheren verwoede pogingen deden de rotsvaste verdediging van Holten te door boren. Maar al spoedig bleek dit onbegonnen werk en er ontspon zich een geffjkopgaande strijd, die geen winnaar verdiende. Gis teravond speelde Holten 3 thuis tegen TVO 2 en a.s. maandag 2e Pinksterdag is de laatste ont moeting op neutraal terrein. Voor de „Tarzan-cup" werden de volgende wedstrijden gespeeld: Holten 5-Holten 6 5-1 Holten 6 viel zich volkomen onverwachts een grote buil door met maar liefst 5-1 van het vijf de te verliezen. De ellende be gon al toen de handicap-regel, 1 strafschop vooraf, werd gemist door Ap v.d. Bos. De mannen van aanvoerder Hajé kregen hiermee een riant uitzicht op een finaleplaats. Holten 7-Holten 8 5-1 Het achtste kreeg zoals in de lijn der verwachting lag geen kans tegen Holten 7. De jongens van Adri Wansink hebben de competitiezorgen aan de kant gezet en speelden frank en vrij. Dat had een gunstig resultaat. Zij blijven hierdoor in de race, want Holten 5 moet nog bestre den worden a.s. maandag. Holten 9-Holten 12 5-1 Ook deze ontmoeting kende een eindstand van 5-1. Voor de rust konden de veteranen de jonge voorhoede van het ne gende nog van het doel houden door regelmatig de buitenspelval te hanteren. Na de thee bleek Holten 9 hiervoor een oplossing gevonden te hebben, want met een kwartier was de eindstand al bereikt. Holten 10-Holten 11 1-6 Het onberekenbare Holten 11 verrichtte een huzarenstukje. De eens zo gevreesde cupflghter, Holten 10, werd met duidelijke cijfers op haar nummer gezet. Voor het elfde was vooral de lin kerspits produktief met 4 tref fers. Maandag a.s. wordt de be- langrije wedstrijd tegen Holten 9 gespeeld. De „Bergruitertjes" hebben op het kringconcours te Markelo de volgende mooie successen be- ■haald: B-dressuur cat. D: 1. Sandra Dieperink met „Amber" 132 p.; 3. Pascal Betten met „Sunny Girl" 127 p. Dressuur L cat. D: 1. Simone Bruggeman met „Mustang" 126 p.; Dressuur L2: 3. Alisja Rood nat met „Maurits" 119 p. Springen B cat. D: 5. Anita Aanstoot met „Tweedy". Springen L cat. D: le Zwennie Vincent met „Mark"; 3e Herman Lodeweges met „Azman" De Brabander Eddy Stibbe uit Heivoort heeft voor Holten met maar liefst 4 paarden ingeschre ven. In de ZZ klasse en de Z klasse komt hij uit met elk 2 paarden. Op 5-jarige leeftijd zat de nu 34-jarige Eddy Stibbe al op een paard. Vooral bij het springen heeft hij een grote naam opgebouwd. In 1971 reed hij zijn eerste military. Ook in Holten is hij een graag gemene ruiter en wist al een keer de overwinning mee naar huis te nemen. Zijn favoriete paard voor deze wedstrijd is Autumn Bree ze. Hij tipt als favoriet voor de eindoverwinning de winnaar van vorig jaar de Westduitser Tönius Boeckmann.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9