OLM onder een nieuwe kap vertaling in omgangstaal WD wil geen eenvormige middenschool Medische diensten Prins Bemhard danst Driekus man HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Politic ffe-weekjournaal biiiiilerialen ^fejNHE voor Iedereen die iets t e bouwen oS te verbouwen heeft ^ÉÉÉÉr 1 ma mm - DONDERDAG 19 MEI 1983 Prins Bernhard danste woensdag 11 mei voor de ingang van het nieuwe OLM-kantoor te Zwolle de „Driekusman". Dat gebeurde heel spontaan. Een van de leden van de Folkloristische Vereni ging Markelo vroeg de prins ten dans en deze stemde toe. Als een volleerd klompendanser zwierde hij in het rond en deed hij alle bewegingen uit de „Driekusman" na. Het enige, dat ontbrak, wa ren klompen aan de voeten van prins Bernhard. Met klompen was de prins even eerder bezig geweest. Bij de opening van het nieuwe OLM-kantoor vertolkte hij na melijk de rol van klompenma ker. Voor de hoofdingang van het nieuwe gebouw aan de Dok ter Stolteweg in Zwolle legde hij de laatste hand aan de vervaar diging van een paar supergrote klompen. De prins deed dat met een echte „boorköttel", waarmee normaal ook klompen worden uitgeboord. Tijdens dat werk brak op een gegeven moment een draad, die ingenieus in de klomp verborgen zat. Dat alles zette een heel mechanisme in werking, daardoor een doek werd weggetrokken voor een groot bord aan bet balkon van, het gebouw. „OLM onder een nieuwe kap, vooruit met stevige stap" stond erop te lezen, ten teken, dat de OLM - landbou worganisatie, Olm-verzekeringen en het Accountantsbureau OLM de toekomst gezamenlijk onder een nieuw dak vol vertrouwen tegemoet zien. Diezelfde zinsnede als op het bord had OLM-voorzitter D. J. Jonkhans even tevoren uitge sproken tijdens zijn openings rede, die hij hield in een grote feesttent pal naast het nieuwe kantoor, dat de naam Land- bouwhuis draagt. Ruim 700 ge nodigden woonden deze bijeen komst bij. Zij konden de OLM-voorzitter de loftrompet horen steken over het nieuwe kantoor. „Het is een pronkstuk geworden", vond de heer Jonk hans. Hij gaf hiervoor de com plimenten aan het architekten- bureau B. en D. uit Oosterbeek, de bouwers en de bouwkommis- sie onder leiding van oud-OLM-sekretaris ir. Y. van der Wal. „Door Uw aller inspan ning kunnen we vandaag een gebouw in gebruik nemen, zoals ons voor ogen stond", betoogde de OLM-voorzitter in zijn ope ningstoespraak. Prins Bemhard uitte eveneens zijn lof over het nieuwe land- bouwhuis. Hij feliciteerde de OLM met het nieuwe fraaie on derkomen. Waarderende woor den, die de OLM bijzonder op prijs stelde, zo liet de heer Jonkhans weten tijdens de ope ningsbijeenkomst in de feesttent. Aansluitend vergezelde hij sa men met de waarnemend Com missaris van de Koningin H. G. J. van Roekei, burgemeester mr. G. Loopstra van Zwolle en het dagelijks bestuur plus direkties van de OLM de prins naar de ingang van het nieuwe OLM-kantoor. Vlaggen Daarbij passeerde het gezel schap een bonte vlaggenparade, die door afgevaardigden van de landbouworganisatie OLM, de Plattelands Jongeren Gemeen schap Overijssel en de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen in Overijssel werd ge vormd. Van elke gemeente in Overijssel hadden ze een vlag bij zich. Daarmee werd tot uitdrukking gebracht, dat de drie organisa ties in Overijssel wijd vertakt zijn. De vaandeldragers en draagsters zorgden voor een feestelijke route van tent tot hoofdingang, waar de prins de openingshandeling verrichtte. Dat gebeurde in het bijzijn van de klompenmaker Bernard Dijk man uit Luttenberg en de Fol kloristische Vereniging Markelo, die direkt na het boorkötteln door Prins Bemhard een klom pendans inzette. Na dat dansen ging de prins als eerste het nieuwe OLM-kantoor binnen, waar hij een oorkonde onderte kende en vervolgens een rond gang door het gebouw maakte, waar allerlei aktiviteiten te doen waren zoals een klompenten toonstelling en een onder- wijs-presentatie. Het nieuwe OLM-kantoor heeft ruim vijftien miljoen gulden ge kost. Het is een gebouw gewor den met een opvallende vormge ving, mede doordat in het mid den een „knik" is gemaakt. Een ander bijzonder punt van de nieuwe behuizing is, dat het OLM-kantoor energie-arm is. Tal van voorzieningen zijn getroffen om de energierekening zoveel mogelijk te drukken. Het meest opzienbarende is een uniek warmtewiel, waarmee de binnen komende verse lucht wordt ver warmd door warme lucht uit het gebouw. In het kantoor zijn ge vestigd de Overijsselsche Land bouw Maatschappij, Het Ac countants en Belastingadviesbu reau OLM, OLM-verzekeringen (eigenaresse), PJGO, NBvP en Wavin Overseas. Voor de OLM werken er 180 personeelsleden in de nieuwbouw. Open huis Ongeveer 5000 belangstellen den hebben vrijdag en zaterdag een kijkje genomen in het nieu we OLM-kantoor te Zwolle. De opkomst voor de open huis da gen overtrof alle verwachtin gen. Vooral vrijdag 13 mei was het een drukte van jewelste. Meer dan 3000 kijkers passeer den de deuren van het OLM-ge- bouw aan de Dokter Stolteweg. Soms moesten ze vanwege de drukte schuifelend hun weg door het kantoor zoeken. Op zaterdag 14 mei was het wat minder druk. Die dag was namelijk bestemd voor een be perkte groep: de leden van de landbouworganisatie OLM, de plattelandsvrouwen (NBvP) en de plattelandsjongeren (PJGO). Uit de hele provincie kwamen ze naar het nieuwe Landbouwhuis in Zwolle. De hele dag door was het een komen en gaan van be langstellenden. Prins Bernhard danst de Drie- kusman met een van de leden van de Folkloristische Vereni ging Markelo Donderdag 19 mei 19.30 uur. Uitreiking visvergun ningen H.S.V. „De Rietvoorn" in café ,,'t Wapen van Markelo" te Markelo. 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Medewerking Kleinkunsttrio uit de Bilt. Vrijdag 20 mei Reisje Bejaardensociëteit „Hol ten" naar Harderwijk. Vertrek om 8.30 uur vanaf „Diessenplas" en „Irene". Zaterdag 21 mei Seniorentoemooi voor lagere elf tallen Z.V.V. „Blauw Wit" op „Meermanskamp". Zondag 22 mei 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Pinkstermaandag 13.00 uur: Autovoetbal en fiets- cross op terrein aan de Beus- ebergerweg (zie adv. en bericht). Dinsdag 24 mei 8.45 uur: Aanvang Open Ned. Schoolkampioenschappen Soft bal op sportpark „Meermans kamp" (zie ber.). Vrijdag 27 mei 9.30 uur: Aanvang „Vier scholen sportontmoeting" (zie bericht) Zaterdag 28 mei „Totaaldag" Z.V.V. „Blauw Wit" op sportpark „Meermanskamp" Op woensdag 10 mei liep *s avonds op een tweetal plaatsen vee los op de weg. In eerste in stantie kreeg de politie melding van enkele loslopende koeien op de S-14. Nagenoeg gelijktijdig bleek er ook een kalf los te lo pen op de Deventerweg. Met be hulp van omstanders kon het vee weer in een weiland worden gedreven. Dat één en ander ern stige gevolgen kan hebben spreekt voor zichzelf. De veehou ders wordt vriendelijk doch drin gend verzocht de nodige aan dacht te blijven schenken aan de afrasteringen van de weilan den. In de nacht van 11 op 12 mei konden twee knapen worden aangehouden die „even" een fiets hadden geleend vanaf het NS-station. Tegen hen werd pro ces-verbaal opgemaakt. Op Hemelvaartsdag kwam een wielrijdster te vallen op de Toe- ristenweg. Vele mensen onder schatten vaak de snelheid die op de hellingen bereikt kan wor den. De verwondingen bleken Ned. Herv. Kerk Eerste Pinksterdag: 8.30 u. ds. W. Vons 10.00 u. ds. W. Vons (Heilige Doop m.m.v. Kerkkoor). Uit- gangscoll. Pinksterzendingscol- lecte. Oppasdienst: mevr. Tees- elink-Scheperboer en Rita Mei link. Tweede Pinksterdag: 10.00 uur ds. R. Visser GEREF. KERK le Pinksterdag: 9.30 uur ds. Th. J. van Loo van Vroomshoop, 19.15 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. 2e Pinksterdag: 9.30 uur ds. M. Berg (Zang- dienst). Tijdens de Pinksterda gen is de le col. voor de zen ding en de 2e voor rente en af lossing. Kinderoppas: le Pink sterdag): Mevr. Kolkman-Bolink, Karin Beldman en mevr. Beld- man-Staman (res.). Ineke Paal man, mevr. Oosterveld-Potman, mevr. Immink-Bartels (res.). R. K. KERK 10.00 uur gebouw „Irene" Heilige Mis. DIJKERHOEK Eerste Pinksterdag 9.30 uur ds. R. Visser. Uitgangs- coll. Pinksterzendingspollecte. OKKENBROEK: Eerste Pinksterdag: 9.30 uur ds. G. Bouman. Beves tiging nieuwe lidmaten en Maal tijd des Heren. 2e Pinksterdag: 9.30 uur ds. J. van Willigen van de Veen uit Deventer. Tijdens de Pinksterdagen uitgangscoll. voor de zending. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur le Pinksterdag: 8.00 en 10.00 u. (Lat. Hoogmis) 2e Pinksterdag: 8.00 en 10.00 U. (m.m.v. Jongerenkoor). Sinds 3 maart is een nieuwe vertaling van de bijbel ver krijgbaar: de Groot Nieuws Bij bel. Het is een vertaling in om gangstaal, speciaal gemaakt voor mensen die niet (meer) vertrouwd zijn met het kerke lijk taalgebruik. Voor ervaren bijbellezers kan deze vertaling een nieuwe ontmoeting met de bijbeltekst betekenen. De bijbel bevat verschillende soorten teksten. Deze komen ook in de vertaling van de Groot Nieuws Bijbel tot uiting. Oorspronkelijk poëtische teksten zijn dichterlijk vertaald en als poëzie afgedrukt. De stijlkenmer ken van de verschillende bijbel boeken zijn zoveel mogelijk ge handhaafd. De Groot Nieuws Bijbel bevat als hulpmiddelen voor het lezen inleidingen op elk bijbelboek, een woordenlijst, diverse over zichten, een tijdtafel en een aan tal kaarten. De bijbel is geïllus treerd met lijntekeningen van de Zwitserse kunstenares Annie Vallotton. De Groot Nieuws Bijbel is ver krijgbaar in twee edities: een met de deuterkanonieke boeken en een zonder. De prijs is res pectievelijk f36,50 en f34,-. De initiatiefnemers en uitgevers zijn het Nederlands Bijbelgenoot schap en de Katholieke Bijbel stichting. Een aantal van deze bijbels liggen in de plaatselijke kerken tentoongesteld, terwijl hier ook informatiemateriaal ligt. Ook is enig informatiemate riaal te verkrijgen bij onder staand adres. Bijbels kunnen worden besteld bij het Neder lands Bijbelgenootschap te Haarlem, postbus 620, 2003 RP Haarlem, of bij onderstaand adres. Namens het Ned. Bijbelgenoot schap, afd. Holten, J. IJmker, penningmeester Churchillstraat 38, tel. 16 52 deze keer nogal mee te vallen. Zij kon naar huis terugkeren na behandeling van een plaatselijke arts. Ook op deze dag reden in de Oranjestraat twee bromfietsers tegen elkaar. Eén van de be stuurders moest met nog onbe kende verwondingen worden ver voerd naar een ziekenhuis te Deventer. Op 13 mei ontstond in de Dorpsstraat een aanrijding tus sen twee personenauto's. Een auto sloeg linksaf terwijl dit voertuig op dat moment werd ingehaald. Er ontstond alleen materiële schade. In de loop van deze middag kon een automobilist van de Rijksweg Al worden geplukt die te veel aan Bacchus had geof ferd. Van hem werd een bloed proef genomen. Tevens kreeg hij een rijverbod. Verder ontstond er deze mid dag een aanrijding op de zo langzamerhand welbekende Aal- polsweg. Door de zeer smalle doorgang ter plaatse raakten weer eens twee auto's met el- kaar in botsing. De schade was aanzienlijk. Gelukkig bleef het hierbij. In de nacht van 13 op 14 mei werd een bromfiets gestolen die bij een cafétaria stond gepar keerd. De dader is nog spoor loos. Vermoedelijk werd er die nacht op de Toeristenweg een ree dodelijk aangereden. In ieder geval werd er op de 14de mei een dode ree op die weg aange troffen. De benadeelde is onbe kend gebleven. Bij een benzinepomp langs de Al werd een vals bankbiljet van 50 DM ontvangen. De dader van deze uitgifte is niet bekend. In de nacht van 14 op 15 mei negeerde een autobestuurder een stopteken van de politie. Na een achtervolging trof de politie de bewuste auto in het dorp aan. De motor draaide nog, doch de bestuurder was spoorloos. De politie nam de auto mee naar het bureau. De dader meldde zich in de loop van de dag. Te gen hem werd proces-verbaal op gemaakt. Ook in deze nacht werden twee scholen door onbekenden met een niet gewenst bezoek vereerd. Bij één van de scholen trad het alarm in werking. Mede hierdoor heeft de dader kenne lijk de benen genomen. Er werd niets vermist. Op deze 15de mei werden weer eens twee fietsen gestolen. Eén fiets kon met dader worden achterhaald. Het voertuig bleek te zijn meegenomen door een zwervend persoon. 's Middags trof de politie mid den in de Oranjestraat een dronken persoon pardoes op de rijbaan aan, alwaar hij min of meer zijn roes lag uit te slapen. Diverse automobilisten zagen hun doorgang belemmerd. De politie nam de man ter ontnuch tering mee naar het bureau. Te gen hem werd proces-verbaal opgemaakt terzake openbare dronkenschap. Eveneens die middag ontstond er op de kruising Aaltinks- weg-Deventerweg een aanrijding tussen een motorrijder en een personenauto, doordat er geen voorrang werd verleend. De mo torrijder brak hierbij zijn pols en elleboog. Hij werd overge bracht naar een ziekenhuis te Deventer. Op de WD-bijeenkomst maan dag 9 mei in hotel De Holter- berg is eens te meer gebleken dat de WD geen voorstander is van een eenvormige midden school. Tweede Kamer-lid Jan Franssen sprak zich duidelijk uit tegen deze opgelegde onder wijsvoorziening. De onderwijs- specialist van de WD-fractie pleitte er voor de klok terug te draaien waar het gaat om de in stelling van een middenschool. Argument van zijn kant was dat de kansen van talentvolle leer lingen daardoor aanzienlijk klei ner worden. Tevens merkte Franssen op dat hij geen al te hoge pet op had van de onder wijsgevenden. Zij zouden te wei nig kwaliteiten hebben. Na de pauze ontstond er op deze door de plaatselijke WD-afdeling be legde bijeenkomst een pittige discussie. Met name de heer Bakker, directeur van de Hol- tense Scholengemeenschap en de heer Cammeraat, directeur van de Scholengemeenschap De Marke gaven de heer Franssen weerwoord. Bakker betoogde dat er in het verleden steeds te wei nig aan onderwijs was uitgege ven en dat er nu zeker niet op bezuinigd mag worden. M 05(70-2264 Siiliiisia» 2( HBlTfK Iel.05483-1847 Wasjveg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Op de voorjaarsvergadering van het Coberco-district Holten in café-rest. ,fiet Bonte Paard", werden 7 familie's t.w. W. H. Markvoort, Holterbroek, G. Kolkman Beuseberg, M. Meyer- ink, Espelo, J. Veneklaas, Dij ker hoek, W. Aalpol, Beuseberg, J. Oolbekkink, Holterbroek en J. A. Meyerman, Dijkerhoek, die 5 jaar achtereen eerste klasse melk aan Coberco leverden on derscheiden met het schild, met embleem en de inscriptie „Vijf jaar eerste klas kwaliteit". De onderscheiding werd uitgereikt door de voorzitter van het dis trict de heer H. Stegeman (links op foto). ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Van vrijd. 20/5 17.00 u. tot dinsd. 24/5 8.00 u. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 19 t.e.m. 26 mei: zr. J. Roelvink, Deventer, tel. 05700- 2 10 89 bij g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30- 14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-arti kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. TANDARTS: 21 en 22/5: J. A. Groot, Aal- tinksweg 6, tel. 05483-28 84, 23 mei: T. I. Lafeber, H. Dunantstr. 1, Rijssen, tel. 05480-1 83 83. Spreekuur spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgeb. St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. STICHTING VOOR MAAT- SCHAPP. DIENSTVERL. MIDDEN-OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van .8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53 OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN-CONSULTATIE BUREAU: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. POLITIE tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3