HOLTEN SLUIT AF MET OVERWINNING Hockey opnieuw in het nieuws Blauw Wit sluit seizoen met zege tgen Rietvogels af Resultaten Blauw Wit Vierde plaats recreatiezwemmers yfc Handbalheren eindigen competitie met verlies est* H. WILLEMS HAD SNELSTE DUIF OKIA loopt achterstand aardig in O.K.I.A. krijgt ruimte Volleyballers strijden om Tmus-bokaal HOLTENS NIEUWSBLAD Programma „Blauw Wi JUNIOREN BLAUW WIT EN MARKVOGELS DEELDEN DE PUNTJES Tweemaal slechte start August Mullerlv.d. Bijl 5 mei feest voor de kinderen Wielerronde CC'75 Buitentoemooi VRUDAG 13 MEI 1983 In een matige partij heeft Blauw Wit maandagavond en 2- 0 overwinning behaald tegen het Almelose Rietvogels. Bij de rust hadden de gastheren al een 1-0 voorsprong, die ondanks een slechte tweede helft tot 2-0 kon worden uitgebreid. Door deze goede afsluiting van de compe titie (3 punten uit de laatste twee wedstrijden) eindigen de Blauw Witters op een derde plaats in de eindrangschikking, waar ze lange tijd uitzicht op een nog betere klassering heb ben gehad. Onder goede omstandigheden en op een goed bespeelbaar veld (een pupillenwedstrijd op één der bijvelden was om zeer on duidelijke redenen afgelast) be gonnen Blauw Wit en Rietvogels aan hun laatste competitietref- fen. Onder leiding van arbiter Gottemaker uit Nijverdal trok de thuisclub meteen vanaf het begin richting Rietvogels goal en Henk Aanstoot had bepaald pech toen zfjn schot, na een on derschepte terugspeelbal net voorlangs ging. De gastheren wilden duidelijk een snelle voorsprong en het trage Rietvogels kon de snelle aanvallen van de Holtenaren nauwelijks keren. Toch duurde het nog een kwartier alvorens de score geopend werd. Jan Harbers loste van afstand een schot dat de keeper niet vol doende kon verwerken. De ra zendsnelle Henk Aanstoot was ter plekke om de bal tegen het net te werken (1-0). Blauw Wit bleef na deze treffer verrreweg de beste ploeg, maar tegen deze zeer zwakke tegen stander was dat nauwelijks een verdienste. In de loop van de le helft raakte Fred Hulleman licht geblesseerd en doordat het elftal al op diverse plaatsen vervan gers telde (Bolink, Beldman, Schuppert, van Dijk en Paalman ontbraken) was het ploegver- band nadien nog minder. Dit resulteerde in talloze indivi duele acties, waarmee de gerou tineerde verdedigers van de Al melose ploeg over het algemeen wel raad wisten. Zelfs leidde dit tot enige uitvallen maar hierbij toonde Geje Paalman zich een attente vervanger van Ed van Dijk en hield zijn doel schoon. Vlak voor rust had de thuisclub pech, toen een schot van gele genheidsverdediger Jan Ros via de handen van de doelman en de paal naast ging. Na de rust had Harry Paalman (A-junior) de plaats van Hulleman ingeno men, maar Blauw Wit bleef col lectief volharden in solo acties, waarbij Johan Stam zich het meest in negatieve zin onder scheidde. Toch zou door de directe in vloed van invaller Paalman de voorsprong vergroot worden. Hij ontving een pass van Harry ten Wolthuis, passeerde zijn tegen stander en gaf een voorzet op maat aan collega A-junior Hans Stam, die rustig de doelman uit speelde en de bal laag in het doel schoot (2-0). Nauwelijks 5 miunuten later kreeg Jan Harbers de kans van de dag toen hij, na neerleggen van Joh Stam door de keeper, een penalty mocht nemen. Har bers toonde onvoldoende con centratie en schoot de bal over het Rietvogels-doel. In het veld bleef Blauw Wit een groot over wicht demonstreren, maar in doelpunten werd dit niet uitge drukt. Het elftal toonde onvoldoende samenhang, waardoor de mee spelende A-junioren voor een on dankbare taak stonden om zich in de kijker te spelen en ze ver dienen dan ook stuk voor stuk om een nieuwe kans te krijgen. Voor Blauw Wit was het maar goed dat scheidsrechter Gotte maker zeer vroegtijdig het eind signaal blies, waardoor een slot kwam aan een zeer matige wed strijd, die als troost tenminste nog twee winst punten ople verde, maar het publiek nauwe lijks iets geboden had. Senioren: Voorwaarts 5 - Blauw Wit 2 11.00 u. V. 10.00 uur, Blauw Wit 3 - SVZW 6 2.30 u, Blauw Wit 4 naar toernooi van DES. Excelsior 12 - Blauw Wit 12.45 u. V. 11.45 u, Blauw Wit 6 - Blauw Wit 7 1.30 u. Junioren: Blauw Wit Al naar toumooi van Sportclub Daarle V. 12.00 u., Blauw Wit BI - SVZW BI 2.30 u, Hector B3 - Blauw Wit B2 3.30 u V. 2.45 u, Blauw Wit cl en c2 en alle pu pillen zijn vrij. Seniorentournooi Op zaterdag 21 mei houdt Blauw Wit haar jaarlijkse senio rentournooi voor lagere elftallen. Voor het evenement hebben zich weer voldoende verenigingen aangemeld en het zal zeker weer een sportieve en gezellige voet baldag worden. j ven uuur 1 werd 's m Voor de laatste wedstrijd van de veldcompetitie moest Holten uitspelen tegen Voorwaarts. Zeer gehandicapt, zonder wissels en met 2 nieuwe spelers - die het overigens goed deden - had Hol ten tegen de gastheren weinig kans. Vooral technisch was Voorwaarts de meerdere. Bij rust leidde Voorwaarts verdiend met 13-4. Na rust bleef Holten zo goed mogelijk partij leveren maar moest duidelijk met 23-10 zijn meerdere in Voorwaarts er kennen, dat hiermede helemaal zeker was van het kampioen schap in de 2e klasse B. De dames senioren speelden uit tegen Actief. Het zag er lan ge tijd naar uit dat Holten de laatste competitiewedstrijd win nend zou afsluiten. Tegen alle verwachtingen in kwam Holten door een doelpunt van Ans Nij- land voor. Kort na rust scoorde Annemarie Ophof fraai met een keihard schot: 2-0. Een kwartier voor het einde wist Actief voor het eerst te doelpunten. Daarna ging de wedstrijd gelijk op. Doordat Holten de verdediging •tweemaal niet tijdig hergroe peerde, waarvan Actioef evenzo- vele malen handig gebruik maakte, moest Holten dat beter verdiend had, de winst in De venter laten. De dames junioren speelden thuis tegen HHZD uit Heino. Het team dat op papier nog een kans op het kampioenschap had, kreeg van Holten geen kans. Met goede aanvallen bouwde Holten voor rust een 4-2 voorsprong op. Na rust viel het spel ver terug. Veel kansen wer den niet benut en toen het laat ste kwartier ook nog regen bracht was van handbal weinig sprake meer. HHZD scoorde nog eenmaal maar Holten hield zeer verdiend met 4-3 de winst in huis. Jeugd Op een onbespeelbaar terrein moest Al aantreden tegen KHC. In een glibber- en glijpartij wa ren de gasten beter dan Holten. Tot de rust hield Holten het goed bij (6-3). Na rust gaven een paar voetbalschoenen de door slag. De cirkelloopster van KHC kreeg meer speelruimte op het gladde veld en zo kon KHC naar een ruime 14-6 winst uitlo pen. A2 speelde toen het nog droog was een aardige wedstrijd tegen Actief. Ondanks afwezig heid van enkele speelsters vorm de dit geen enkel probleem. Bij rust stond Holten al met 4-0 voor. Na rust kwam Actief iets terug (4-2), maar Holten hield Actief verder op afstand en won verdiend met 6-3. BI speelde een ongelukkige wedstrijd tegen ABS. Met veel schoten op paal en lat kreeg Holten eigenlijk te weinig. Na een 3-2 ruststand werd met 5-3 verloren. Cl speelde ook tegen ABS. Bij rust stond Holten met 5-4 voor. In de tweede helft ging het gelijk op. Zo eindige ook de wedstrijd gelijk 6-6. Programma: za 14-5: Al uit tegen Nw. Heeten om 14.00 Vertrek 13.00. A2 uit tegen Kwiek om 12.00. Vertrek 11.00. BI thuis tegen Lettele om 12.00. B2 uit tegen Heeten om 12.00. Vertrek 11.00. Cl uit tegen Schalkhaar om 11.00. Vertrek 10.00 zo 15-5: Dames Junioren uit tegen Heeten om 10.00. Vertrek 9.00. Blauw Wit ging zwaar gehan dicapt (slechts 8 spelers) naar Wierden. De tegenstander Om hoog BI begon massaal aan te vallen waardoor er flinke gaten in de verdediging schoten waar van Blauw Wit gretig profi teerde. Henk scoorde uit een counter het eerste doelpunt. Omhoog werd hierdoor feller en gevaarlijker en de Blauw Wit achterhoede kwam onder zware In een zeer matige wedstrijd heeft Holten zijn derde „uit zege" in dit seizoen behaald. De 3-2 overwinning was een ma gere afspiegeling van het aantal scoringsmogelijkheden, die de roodzwarten zich met name in de tweede helft wisten te cree- ëren. Te grote zelfzuchtigheid en te weinig oog voor de me despelers beperkten echter de score tot 3 doelpunten. Van de weinige toeschouwers zullen de meesten de eerste twee doelpunten hebben gemist. Binnen 5 minuten stond het reeds 1-1. Eerst was het Evert Dalemans die bij de eerste Hol ten-aanval via de paal raak schoot en enkele minuten later was het weer gelijk door Roe- tink, die handig profiteerde van een misser van Herman ten Vel de. ZAC voetbalde directer en In een sportieve en kameraad schappelijke wedstrijd waarin voor beide partijen niets meer op het spel stond hebben Blauw Wit en Markvogels de puntjes eerlijk gedeeld. Beide teams waren sterk in het missen van „geheide" kan sen. Reeds in de negende mi nuut kwam een „vogel" voor open doel maar hij schoot naast. Enkele ogenblikken later kreeg een Blauw Witter een droomkans om de score te ope nen maar het was toch nog te moeilijk om raak te schieten. Enkele minuten voor rust schoot Jan Harbers van plm. 20 meter keihard op doel maar de vo gels-goalie stond' op de juiste plaats. Na rust startte Blauw Wit sterk aanvallend maar ook dit spelbeeld was van zeer korte duur. Met nog een kwartier te gaan kwam Markvogels door Jan Buursink (op solotour) op 0- 1 en een paar minuten later was doelman Eddy van Dijk, toen de rechtsbinnen na een fout in de Blauw Wit verdediging, plots klaps voor hem opdook kansloos (0-2). Voor de laatste tien minu ten liet trainer Ton Scholten, Richard Beldman en Henk Me- kenkamp nog opdraven en wat niemand eigenlijk meer voor mogelijk hield gebeurde. Ri chard bracht met een scherpe voorzet Freddy Hulleman in stelling en dat betekende 1-2. In de laatste minuut volgde Jan Harbers het voorbeeld van Buursink. Hij „soleerde" vartaf het middenveld langs enkele spelers en liet de doelman met een harde schuiver in de linker benedenhoek kansloos. (2-2). 't Was ook voor scheidsrechter Krommendijk uit Nijverdal die prima leidde een plezierige mid- daardoor gemakkelijker dan Hol ten, dat teveel spelers had die de bal te lang bij zich hielden. Na een half uur spelen liet het centrum van de roodzwarte ver dediging het duo Paalman-War- rink zich volkomen in de luren leggen en het was Brinkhuis, die daarvan dankbaar profiteerde en ZAC op 2-1 zette. Met deze stand brak tevens de rust aan. De kwaliteit van de wedstrijd werd er na de thee zeker niet beter op. De scoringskansen voor Holten hoopten zich echter op. Slechts twee daarvan wer den in een doelpunt omgezet. Eerst was het Johan Huzen, die in tweede instantie raak schoot en twintig minuten voor afloop was het nog een keer Evert Da lemans die scoorde en daarmee •Holten de overwinning bezorgde. De competitie 1982-1983 was hiermee ten einde gekomen. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen kunnen beginnen. Het is zeker dat Nico Labobar zijn voetbalschoenen aan de bekende wilgen gaat hangen. Verdere mutaties zijn er niet bekend, be halve het feit dat trainer Oude Roelink opgevolgd wordt door trainer Veenstra. Holten I speelt op 28 mei nog tegen de Zeerobben uit Harlin- gen en op 1 juni wordt nog deelgenomen aan het nederlaag- toumooi van Daarlerveen. Eindstand: Lettele 22-28: Heeten 22-27; IJsselboys 22-26; Holten 22-22; Heino 22-22; ZAC 22-22; Labor 22-21; Broekland 22-21; O verwetering 22-21; Lemelerveld 22-20; EMMS 22-18; Mariëmheem 22-16. druk. Gelukkig was Hans, die voor de eerste keer onder de lat stond, de juiste man op de juist plaats en hij verrichtte tal van schitterende staaltjes keepwerk. Blauw Wit bleef overeind en wist zelfs door Henk op 2-0 te komen. De vreugde was echter van korte duur want vlak voor rust kwam Omhoog terug tot 2- 1. Ook na de thee een sterk aanvallend Blauw Wit dat geen geluk had bij harde scoten maar wel pech toen een verdediger in eigen doel knalde (2-2). Toch bleef Blauw Wit hierna flink aanpakken en kwam door Ge rald die een schitterende solo doeltreffend afwerkte (2-3). Om hoog probeerde nog van alles om gelijk te komen maar het Blauw-Witte 8-tal wist het te klaren. Prima werk jongens! Het duo August Mulder/Cor van der Bijl had afgelopen weekend in Zweden te kampen met tweemaal een slechte start. Om dat in te kunnen halen heeft enorm veel tijd nodig en dat resulteerde in een einduitslag van een zevende en een achtste plaats voor Holtenaar August Muller en bakkenist Cor v.d. Bijl. Op initiatief van enkele moeders van het Markepad en de Bes- sinkpasstraat werd besloten 5 mei feest te vieren met de kin deren. Enthousiast werd aan het geheel een feestelijk tintje gege ven door versieringen aan te in het Markepad. Onder weersomstandigheden morgens om 9.30 uur ge start met limonade voor de kin deren en koffie voor de ouderen in een kleurrijk versierde omge ving. Vervolgens werd er begon nen met spelletjes die kinderen altijd leuk vinden zoals: zaklo- pen, met blikken lopen, bussen gooien, eierlopen, hengelspel, balgooien etc. Dit alles werd op geluisterd door vrolijke muziek. Aan het einde van de morgen werden er aan de diverse groe pen kleine prijsjes uitgereikt. Daarna stond er een grote sta pel pannekoeken klaar, gebak ken door een van de vaders, die Zondag 1 mei was de tweede competitiedag voor de touwtrek vereniging OKIA. De wedstrij den vonden dit keer plaats in Noordijk. Deze competitiedag verliep voor de drie teams van OKIA beter dan de eerste te Eerbeek. Het A-team had dadelijk twee sterke tegenstanders n.l. Eiber gen en Bisons Beltrum. Beide wedstrijden werden verloren. Daarna tegen Erichem kwam het tot een gelijkspel en toen had men de smaak te pakken, zodat daarna de punten binnen rolden. Het A-team staat nu met 11 punten op een zesde plaats, met slechts 1 punt ach terstand op de nummers 3 t/m 5. Het C-team was niet erg op dreef. Van dit team werd voor de competitie nog behoorlijk wat verwacht, maar als ze zo doorgaan dan moeten ze nog uitkijken Voor degradatie. Men kwam slechts 2 keer tot een ge lijkspel n.l. tegen Bathmen en Heure. Als er een beetje meer gezamenlijk door dit team wordt getraind dan zit er vast wel meer in. In de competitie staan ze nu nog met 4 punten op de onderste plaats. Het D-team deed het dit keer beter. Tegen EHTC uit Eerbeek werd het een gelijkspel, toen te gen Bathmen een gelijkspel en daarna de volle winst tegen Vor- den. Toch had er bij dit team meer in gezeten als men een beetje taaier was en het niet zo snel opgaf. Het D-team staat nu op de 6e plaats met 6 punten. Zondag 15 mei wordt de com petitie voortgezet bij de Bisons te Beltrum. OKLA vertrekt dan om 11.30 uur vanaf het station skoffiehuis. Bij recreatieve zwemwedstrij den voor niet-startvergunning- houders in het zwembad te Nij verdal heeft ZC Twenhaarsveld een vierde plaats behaald van de twaalf deelnemende vereni gingen. In totaal kwamen de Holtense zwemmers en zwem sters tot een puntenaantal van 252. De individuele uitslagen waren: 25 m. schoolslag meisjes onder 8 jaar: Bertien Stukker 24.4; jongens onder 8 jaar- Martin Podt 31.4; meisjes onder 10 jaar: Annemarie v.d. Maat 23.4; jongens onder 10 jaar: Rudy Vrugtcveen 23.0; meisjes onder 12 jaar: Marjan Oolbekkïnk 47 2; jongens onder 12 jaar: Roland Klein Teesclink 58.2; meisjes onder 14 jaar: Thea Kcmpcr 45.2; jongens onder 14 jaar: Gerald Jansen 48.0; meisjes boven 14 jaar: Erna Veldwijk 44.1; jongens boven 14 jaar: Dinant Pekkenet 43.2. 25 m. rugslag meisjes onder 8 jaar: Anita Schuppert 27.0;.jongens onder 8 jaar: Arend Jan Sandmann 36.. 50 m. rugslag meisjes onder 10 jaar: Jose Meuleman 22.8; jongens onder 10 jaar: Henk Jan Beltman 23.1; meisjes onder 12 jaar: Inge Kerkdijk 47.4; jongens onder 12 jaar: Arjan Vros 51.5; meisjes onder 14 jaar. Karin Cents 59.3; jongens onder 14 jaar: Gerard Rensen 46.5, meisjes boven 14 jaar: Irma Arfman 39.2; jongens boven 14 jaar: Erik Bekkemens 35.3. 25 m. vrijeslag meisjes onder 8 jaar Bertien Stukker 24.8; jongens onder 8 jaar: Martin Podt 25.9; meisjes onder 10 jaar: José Meuleman 19.1; jongens onder 10 jaar: Rudy Vrugteveen 19.8. 50 m. vrijeslag meisjes onder 12 jaar Rienke Stukker 38.2; jongens onder 12 jaar: Marco Jansen 47.5; meisjes onder 14 jaar: Jolanda Nijenhuis 37.2; jongens onder 14 jaar: André Kers 44.6; meisjes boven 14 jaar: Ema Veldwijk 35.0; jongens boven 14 jaar: Erik Bekkemens 28.5. 4x25 m. vrije slag estafette meisjes onder 8 jaar: Marjan Oolbekkink; onder 10 jaar Rieneke Stukker; onder 12 jaar: Thea Kemper; onder 14 jaar: Jolanda Nijenhuis; tijd: 1.08.7. 4x25 m. vrije slag estafette jongens onder 8 jaar: Roland Klein Teeselink; onder 10 jaar: Arjan Vros; onder 12 jaar: Gerald Jansen; onder 14 jaar: Gerard Rensen; tijd: 1.11.5. er met smaak ingingen bij groot en klein. Na een korte rustpauze, vertrok men 's middags naar de dag camping op de Borkeld, waar nog een paar uur naar hartelust gevoetbald en geravot kon wor den. Mede ook door het prach tige weer is 5 mei een zeer ge slaagde dag geworden, een in itiatief dat zeker navolging ver diend. Voor de wedvlucht Roermond waren door „de Bergvliegers" 401 duiven ingezet. De afstand van ruim 124 km. werd door de 80 (1 op 5) voor de punten vlie gende duiven snel „overbrugd". Om 9.00 uur werden de duiven gelost en om 10.29 uur kon H. Willems z'n eerste duif al „klok ken". De laatste prijsvliegende duif zat slechts 6 minuten later al. De kunst om de duiven snel binnen te krijgen was dus wel geboden. De uitslag: 1-9-24-46-49 H. Wil lems; 2-13-28-30-35 Teun Schup pert; 3-5-7-19-20 G. Egberts; 4-11- 17-26-38 G. J. Koetsier; 6-16-34- 61-67 H. J. Paalman; 8 E. Vene klaas; 10-12-58 M. Lodeweges; 14-15-18-40-47 Comb. Kwinten- berg; 21-55 H. J. ten Velde; 25- 74-78 J. G. Jansen; 27-57-69-70 De touwtrekvereniging O.K.I.A. heeft inmiddels een ge deelte van het oefenterrein van Meermanskamp toegewezen ge kregen om hun sport optimaal te kunnen bedrijven. Een afge zette strook was voldoende om O.K.I.A. in de gelegenheid te stellen de zaak op „een rijtje" te houden. De heer Rensen was gerustgesteld met deze uit spraak van de heer Rustebiel in de sportcommissievergadering. De jaarlijkse wielerronde, geor ganiseerd door CC'75 uit Nijver dal kreeg dit jaar opnieuw toe stemming om op 4 juni haar parcours op de Kol uit te zet ten. A. ten Dam; 31-36-56 Gert Steu nenberg; 32-37-43-52 Frits Mees ter en zn; 33-41 H. Wansink en zn; 39-72 A. Aanstoot; 42-68-77 Joh. Veldhuis; 53 Ronald Kolk man. Vrijdagavond 27 mei is het weer zover. De Truusbokaal staat op het spel!! Iedereen die een team kan vormen waarin zowel dames als heren kunnen spelen is weer welkom. Het is bovenal een re- creantentoumooi, waarin per team niet méér dan vier compe titiespelers mogen uitkomen. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur in sporthal 't Mossink. Er zal in verschillende poules ge streden worden en de poule-win naars zullen dan verder uit gaan maken, wie de zo fel begeerde Truusbokaal uit de handen van Truus zelf in ontvangst mag ne men. Dit alles zal zo omstreeks 24.00 uur gaan gebeuren. Stra ten, bedrijven, kerkgenootschap pen, politieteams, scheidsrech ters, families, enzovoort, enzo voort, kunnen zich inschrijven. Maar dan wel zo snel mogelijk en wel bij de heer K. Jol, Beus- ebergweg 13 te Holten tel. 26 95.. Op zaterdag 18 juni wordt op het sportveld bij de Scholenge meenschap weer het traditionele buitentoemooi gehouden, dit jaar hopelijk met wat beter weer. Ook dit volleybal-evene ment is voor iedereen toeganke lijk. Het begint om 13.00 uur en de prijzen worden tegen 17.00 uur uitgereikt. U kunt zich per team opgeven bij: W. Husslage tel. 26 09, H. Tutert tel. 25 97. Ook dit keer stond de sport- verhoudingen tussen gemeente- commissievergadering voor een bestuur, sportcommissie belangrijk deel in het teken van de problemen rond de hockey. Nog vóór voorzitter Groeneveld zijn eerste hamerslag deed klin ken werd de voltallige commis sie bij de eerste koffieronde een glas cognac aangeboden onder 'het „hockeymom" van niet alle heid) .riniiuon Tiiri n.m., •druiven zijn even zuur! Tja en daaruit blijkt de inmid dels moeilijke verstandhouding tussen Sportcommissie en Hoc keyclub ontstaan door te weinig begrip over en weer???? De pot verwijt de ketel in de ze of zoals de nieuw geïnstal leerde heer Heil (hockey) (com missielid Luesink moest wegens te drukke werkzaamheden afha ken) stelde elkaar over en weer beschuldigen heeft nauwelijks zin en zou alleen maar afbreuk doen aan de toch al moeilijke hockeyclub. Een driehoeksver houding die weinig positiefs op levert, zo stelde de heer Heil. Hij benadrukte dan ook op nieuw om gedrieën rond de tafel te gaan zitten om zonodig uitleg te geven aan een in maart gegeven alternatief rapport (vol met zelfwerkzaam en dit nader toe te kun nen lichten. „We breken er inderdaad nog steeds ons hoofd over", aldus wethouder RustebieL „Toch zul len we op korte termijn" één de zer weken" met een conclusie komen". De heer Heil drong echter aan op een treffen tussen belanghebbenden op korte ter mijn! Jan Ten Velde kon volle dig meegaan met de hockey en ook hij stelde dat de hele zaak wel wat erg lang ging duren voor de hockeyclub Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7