Holten heeft gouden (troefkaart in handen" Holten heeft kaaskenner in haar midden ION Old Holten aanpak toernisme PVDA bepleit gezamenlijke HOLTENS NIEUW§§UUls; Zonnecentrum ontvangt 500ste zonneklant Avondfietsvierdaagse zeker gesteld Verkiezing ambtsdragers Geref. Kerk Koninginnedag '83 Vaassen BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD naa Hoofdredactrice Nan Heidema HOLTENS NIEUWSBLAD E Abonnementsprijs f 31^6 per jaar Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsl Donderdag 12 mei 1983 - 37e jaargang -1 „Met de rijke mogelijkheden voor toerisme heeft Holten een gouden troefkaart in handen. Maar dan moet wel de keuze worden gemaakt om die troef kaart uit te spelen. Daarbij mo gen deelbelangen niet overheer sen. Middenstand, recreatie-on dernemers een gemeentebestuur zullen zich samen sterk moeten maken". Met die boodschap be sloot Flip Buurmeijer, Tweede Kamerlid voor de Partij van de verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, telefoon 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34, telefoon 16 65 tot dinsdag 12.00 uur 07HNI911 Arbeid afgelopen maandag zijn werkbezoek aan Holten. Een werkbezoek waarbij hij en de PvdA-Statenleden Nierse en Sternheim, die voor de verhin derde gedeputeerde Dijkema in vielen, geconfronteerd werden met de problematiek van de Holtense middenstand en de re creatie-ondernemers en met de sanering van de dorpskern. Op het programma stonden gesprekken met B en W, de Hol tense middenstanders en de re creatie-ondernemers. „En als er iets duidelijk is geworden" zei Buurmeijer na afloop, „dan is het wel dat iedereen nog te veel met zijn eigen zaken bezig is. Vooral wanneer het gaat om het bevorderen van het toerisme zal daar onder de bezielende leiding van het gemeentebestuur samen aan gewerkt moeten worden. Holten heeft economisch gezien zeker belang bij het opvangen van de nieuwe toeristenstroom die zich de laatste jaren afte kent. Binnenlands toerisme wordt steeds belangrijker. En omdat men op het ministerie van Economische Zaken dit bin nenlands toerisme wil gaan sti muleren moet Holten met een totaalpakket naar staatssecreta ris Van Zeil. Voor binnenlandse toerisme is er de komende tijd van het rijk nog geld los te krij gen. Op andere terreinen zie ik weinig perspectieven voor Hol ten". Eventuele keuzes die in Hol ten gemaakt moeten worden om te komen tot een betere en ge zamenlijke aanpak van het toe risme zijn: al dan niet afsluiten Toeristenweg, aanpassing be stemmingsplan buitengebied Holterberg Landschapspark of niet en realiseren van een voor ziening voor dagrecreatie. Wat dat laatste betreft lieten de re creatie-ondernemers zich positief uit over het idee om in Markelo eventueel een „recreatiepias" aan te leggen. Hoewel daar niet al te veel van moet worden ver wacht denkt de PvdA dat de aanpak van het toerisme ook bevorderlijk zal zijn voor daling van het werkloosheidspercentage van 13 in Holten. Dorpskern In de gesprekken die de PVDA-delegatie samen met de fractieleden Moeliker, Van der Harst en Metsemakers had met de Holtense Handelsvereniging en B en W kwam natuurlijk de aanpak van de dorpskern ter sprake. Centraal hierbij staat het verdwijnen van de Mengunie uit de kern. Voor 1983 valt daar voor geen saneringsbij drage van de provincie meer te verwach ten, maar voor het volgend jaar Holtenaar G. van de Bos (74) verdedigt op 2 juni in het Utrecht se Harmeien de eer van Holten wanneer het gaat om de verkiezing van de beste kaaskenner van Nederland. Van de Bos, die vroeger zelf in de zuivel werkzaam is geweest, werd onlangs bij de regio nale finale in Zwolle derde en kwalificeerde zich hierdoor voor de landelijke finale van deze, door het Nederlands Zuivelbureau geor ganiseerde wedstrijd. Voor de Holtense kaaskenner bij uitstek blijft het echter wel een aardigheidje. Hij zal zich zeker niet fanatiek gaan voorbereiden op het kampioenschap van Nederland. Zijn prestatie in Zwolle relati veert hij dan ook met een verwijzing naar vrouwe Fortuna. Van de Bos: „Natuurlijk ben ik wel geïnteresseerd in kaas. In de winkel of op de markt voel ik ook altijd even. Maar helemaal zeker kun je toch nooit zyn. In Zwolle heb ik ook een paar keer moeten gokken en heb daarbij geluk gehad. Het verschil tussen jonge en oude kaas kan iedereen natuurlijk wel zien en proeven maar bij het onderscheiden van verschillende soorten belegen kaas wordt het al een stuk moeilijker". Hoewel er aan de Molenbelterweg voorlopig dus geen sprake is van koortsachtig studeren, proeven en voelen vindt kaaskenner Van de Bos het toch een leuke uitdaging om mee te dingen naar de Zilveren Kaasboor die ligt te wachten op de winnaar van deze consumentekeuring. Na zijn derde plaats in Zwolle kan niemand meer zeggen dat hij er geen kaas van gegeten heeft. Als lezer van he, 0 Holtens Nieuwsblad aifp||]S|bj>H.^nrtCPflfl geformeerd. Als abonnee bent u njpllUfR ODÜI"* daarvan verzekerd. llluU" Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Naam: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31.26 Geboren: Evelyn dv H. J. Ren- sen en R. Tuitert; Jeanien Ger- riëtte Marjolein dv H. Boode en B. J. Fikkert. Ondertrouwd: G. H. Volkerink 26 jaar Diepenveen en F. J. Rensen 23 jaar, Holten; G. J. Grootewal 23 jaar Holten en H. W. Schipper 22 jaar Holten; H. J. Landeweerd 25 jaar Holten en J. J. Dijkink 23 jaar Holten. bestaat goede hoop daarop. Me vrouw Sternheim zei toe dit pro bleem in Zwolle nog eens aan te kaarten. Zij sprak tevens de ver wachting uit dat Holten met de aanvraag van een subsidie in het kader van leerlingenbouw plaatsen voor 't Vletgoor goede kans maakt. Wat betreft de leegstaande Dura-panden kon Kamerlid Buurmeijer zich aansluiten bij de visie van professor Bak: de middenstand moet dichter bij elkaar in het centrum van Hol ten. Aangezien daar geen indivi duele subsidieregelingen voor aanwezig zijn zal ook hier met een totaalplan bij de hogere overheden moeten worden aan geklopt. Met het college van B en W spraken de PvdA'ers o.a. over de bestuurlijke herindeling. De stopzetting van de herziening van het binnenlands bestuur door de huidige regering stemt Ter vervulling van de ko mende vakatures voor ambtsdra gers zijn door de kerkeraad kan didaat gesteld: Voor ouderling: Js. Beldman, Rörikstraat, mevr. H. Bo- link-Landeweerd, J. Bosschers, Pannenbakkerstraat, mevr. T. van Dijk-de Waal, Stations straat, D. Harting, Weversstraat, mevr. J. Hulsman-Landeweerd, Langstraat, M. Immink, Sangel- dijk, G. Kolkman, Fliermaten- weg, mevr. J. van Leeuwen-Beld- man, Bergmanstraat, mevr. J. Rietberg-van Lindenberg. Voor diaken: mevr. H. Lande- weerd-Stam, Kolweg, mevr. H. Schuppert-Veldhuis, Markepad, mevr. E. Tromop-Smoes, Chur- rh ill straat, mevr. D. Veldhuis-As- sink, Noordenbargstraat. In de 2 vacatures voor jeug- douderling zijn door de kerke raad benoemd mevr. J. Riet man-Jansen en B. Lubberdink, Kriegersteeg. De verkiezing zal plaats hebben op zondag 29 mei a.s. De heer Wan de Bos rechtsbij de prijsuitreiking. Het zonnecentrum aan de Kei- zersweg lijkt aan haar verwach tingen te gaan voldoen. Alle be gin is moeilijk maar men hoopt toch deze week de 500ste zonne klant te kunnen verwelkomen. Veelal vrouwen en meisjes, maar de laatste weken ook mannen hebben hun weg gevonden naar een „bruin uiterlijk". Naast de „bruinbakkers" zijn er natuurlijk ook mensen die de weldadige warmte opzoeken voor bijvoor beeld stijve spieren, of een stuk je ontspanning. Gastvrijheid en service zijn sfeerbepalend voor dit gebeuren, waar men ook op zaterdag en 's avonds terecht kan. De avondfletsvierdaagse is met het toekennen van de benodigde subsidie ook dit jaar weer zeker gesteld. Blijft natuurlijk wel over eind dat men de subsidieaanvrage geruime tijd na het verstrijken van de indieningstermijn had ingediend. Daar kun je dan moeilijk over gaan doen, maar de sportcommissie was sportief genoeg om de benodigde gelden toe te kennen. Had men misschien iets eerder deze aanvraag in kunnen dienen??? Gehuwd: J. Marsman 28 jaar Holten en M. Jansen 28 jaar Holten; H. W. Schieven 23 jaar Gorssel en G. F. Groteboer 21 jaar Holten; A. A. Altena 23 jaar Goor en A. H. Stegeman 26 jaar Goor. Deze foto is direct na de Tweede Wereldoorlog in 1945 of '46 genomen. Tussen hotel Hol- terman (rechts) en zaal Amicitia (links) zien we de Nederlands Hervormde kerk. Zaal Amicitia had toen nog de grote garage deuren aan de voorkant. Het re clamebord daarnaast is van Al- melosche Bieren. In het aan grenzende gedeelte waren in het midden de stallen (bord met vermelding „Bondsstal"). De melkboer op het midden van de foto is G. Vruggink (Garrat van de Biester). De melkprodukten kwamen van de Gebr. Wans ink „De Eendracht". Voor de wa randa van hotel Holterman met de ouderwetse rieten stoelen staat Herman Holterman. Foto uit het archief van Jan Smale. Overleden: H. Kers-van Gelder oud 88 jaar; A. M. H. Arends, oud 85 jaar. Buurmeijer gezien de ligging van Holten zorgelijk. En met hem het college. Vooral voor wat betreft de afvalverwerking heeft dat gevolgen. Nu heeft Holten nog een samenwerkings verband met Markelo voor het ophalen van huisvuil. Die sa menwerking komt in gevaar wanneer de nieuwe provinciale grenzen als maatstaf gaan gel den voor intergemeentelijke sa menwerking". Het werkbezoek werd 's avonds afgesloten met een open bare vergadering in zaal Vosman waar de Holtense PvdA-leden zich op de hoogte konden stel len van wat er die dag zoal be sproken was. Aansluitend daar op nam .uurmeijer de lande lijke politiek onder de loep. Voor diegenen die de gewel dige ontvangst van koningin Be atrix en haar gevolg in Vaassen op 30 april nog eens willen laten herleven is er een door free lan ce fotograaf Martin Hollering vervaardigde foto-impressie in boekvorm verschenen. Dit 36 fo to's tellende boekwerkje is ver krijgbaar bij CITO-Press, Twello tel. 05712-26 74.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1