Wim Alberts kampioen klaverjassen Grote deelname wielerfestijn Holten Motocross Grand Prix op circuit „Herikerberg" 7 en 8 mei: Ponyconcours Schaakrubriek Holten speek gelijk HOLTENS NIEUWSBLAD Programma „Blauw Wit' Oefenterrein motocross Arno Stakker naar Twenthe C-selectie tot 1 oktober open DONDERDAG 5 MEI 1983 Wim Alberts is vrijdagavond Klaverjaskampioen geworden van de door de ZW „Blauw Wit 66" georganiseerde competi tie 1982/'83. Hij won deze laat ste van de 4 gespeelde wedstrij den niet maar z'n score van 3902 punten was ruim vol doende voor het behalen van de titel. Hij scoorde in drie van de vier wedstrijden van 12 keer geven die meetellen voor het kampioenschap 12234 punten. Dick Beldman, voorzitter van de „Activiteitencommissie" wenste hem hiermee geluk en bood hem de eerste prijs een waardebon van vijftig gulden aan. Tweede werd Hans Prins met 11952 punten en derde Ben Bril met 11738 punten. Zij kregen een waardebon van resp. f 25.— en fl5.i. thaar-Kruithof die zorgden voor gratis koffie en een hartig hap je bij een drankje en tot de heer Baan voor de geluidsin stallatie. Verloting: In de pauze had door de wachtmeesters Brand en van der Keuken van de rijkspolitie te Holten de trekking plaats van de grote verloting die werd gehouden t.b.v. de Jeugdaf. van Blauw Wit. De hoofdprijs een dames of herenrijwiel viel op lotnummer 2512 dat was ge kocht door mevr. Anneke van Doom-Aanstoot. Tweede prijs (klokradio) J. G. J. Giesen, 3e prijs (levensmiddelenpakket) H. Aanstoot, H. J. Wansinkstraat, 4e prijs (OAD-dagtocht voor 2- pers.) Kees van Dijk en Herman Teeselink. De 5e t.e.m. de 20 ste prijs vielen op de lotnummers: 2177 - 127 - 1824 - 504 - 1849 2460 - 296 - 788 - 2361 - 320 - 293 - 1029 - 192 - 736 - 1680 en 1316. Gradus Jansen was met de verkoop van 197 loten „top-sco- rer" en hij kreeg hiervoor een spontaan applaus. Maar Nederland heeft méér wa pens op scherp staan. Gert Jan van Doorn rijdt in de kwartli ter-klasse erg sterk, Peter v.d. Nieuwenhof en Bert Kuipers kunnen voor grote verrassingen zorgen en Bennie Willem moet in Markelo punten kunnen pak ken. Maar hoe sterk is de buiten landse konkurrentie? Wat van de eerste tien toppers verwacht kan worden is evident, maar subtoppers als Jo Martens (Luxemburg), André Massant (België), Jermy Whatley (het Britse „wonderkind") en mis schien zelfs nog wel de in lang vervlogen dagen nog eens tot wereldkampioen gekroonde Rus Gennady Moisseev, kunnen mo gelijk voor klappers zorgen. Aan de Markelose Motorclub „Ons Genoegen", met haar meer dan vijftigjarige ervaring, de taak om van deze Grand Prix waaraan de crème de lacréme der crossers uit Canada, USA en 15 Europese landen zal deelne men weer een groots evenement te maken. De kwalificatietraining begint zaterdagmiddag om 14.30 uur en zondag vangen de wedstrijden aan om 13.00 uur met de le manche junioren 500 cc. Ill!l!!l!i!l!!!lil!!!l!ll!lll! lllliiliillfllllllllllllllllli De „Wielervereniging Holten" W.V.H. organiseerde op Konin ginnedag twee tochten. Zater dagmorgen werd „de Holterberg- tour" verreden met als start plaats sporthal 't Mossink. Voor deze vrije toertocht over drie af standen: 50 km., 100 km., 150 km. bestond grote belangstelling en onder ideale weersomstandig heden gingen 480 deelnemers van start. De route was goed door pijlen aangegeven en voer de via de Holterberg, de Leme- lerberg, Den Ham naar Twente om via Delden, Enter en Rijssen in Holten terug te komen. De deelnemers aan deze Tour tocht, die prima verzorgd was, kwamen niet alleen uit deze om geving, velen uit Groningen en Drente. In het kader van Koninginne dag werd er eveneens een puz- zeltocht georganiseerd door de „Wielervereniging Holten" die eveneens bij 't Mossink startte vanaf kwart over één. Hiervoor bestond eveneens een grote be langstelling, 360 deelnemers ver trokken voor deze tocht, die hen over „de Borkeld" richting Rijs sen bracht, waar op een cam ping gelegenheid was te rusten en een vragenformulier in te vullen. Een goede organisatie, waardoor de rit vlot verliep. Er waren heel wat vrijwillige medewerkers nodig om deze dag goed te doen slagen, waardoor de vereniging erg dankbaar is. De drie eerste prijzen waren Na een aantal selectiewedstrij den gespeeld te hebben is het s.v. Holten C-speler Arno Stuk- ker gelukt door te stromen naar de Twenthe C-selectie, Dit bete kent dat hij wekelijks op don derdag naar Enschede reist om daar tussen 18.00 uur en 19.30 uur te trainen op het sportcen trum. Hij staat daar onder bege leiding van jeugdtrainer Ten Donkelaar. Inmiddels heeft hij al zo'n 12 wedstrijden gespeeld onder andere tegen Vosta BI, Borne BI, Nijmegen-selectie, Arnhem C-selectie enzovoorts. In de Paasvakantie zat hij in een vierdaags trainingskamp in De Lutte, met de Westfaalse C-selectie uit Duitsland. Arno heeft echter nog een vrij zwaar trainings- en wedstrijdpro gramma voor de boeg. S.V. Hol ten wenst hem hierbij veel suc ces toe. voor: H. Beldman, Kerkplein 14, Holten; P. A. Hanewinkel, A. Jansenstraat 1, Holten en P. Reinhard, Motieweg21, Holten, allen met een gelijk aantal pun ten. De poedelprijs was voor Na- tascha Duursma, Veraetstraat, Holten. De Wielerver. Holten organi seert een avondfietsvierdaagse van 11 juli tot en met 15 juli a.s. De Bergruitersponyclub orga niseert op donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) het jaarlijks concours op het gemeentelijk terrein aan de Liezenweg in de Beuseberg. Aan het evenement zullen deelnemen de verenigingen „Looleeruiters" (Almelo), „Eschruiters", (Wierden); „Her- truiters" (Hellendoorn); „Ooster- hofruiters", (Rijssen); „Markelo" en de „Bergruiters". Het concours begint 's mor gens om half negen met dres suur (individueel en afdelings- dressuur) voor de pl.m. 100 rui tertjes. Uitslagen van de 24e ronde in terne competitie waren als volgt: L. Griffioen-T. v. Oyen 1- 0, H. v. Beek-E. Gervelink 0-1, H. t. Brinke-W. v. Rijssen 1-0, J. Roele-J. v. Calcar 0-1, T. v. Lindenberg-J. de Vries 1-0, J. ten Velde-G. Stevens afgebr., D. v. Beek-B. v. Beek V2-V2. Volgende week volgt de 25e en laatste ronde, terwijl 16 mei a.s. de jaarlijkse ledenvergadering op de agenda staat. Spectaculaire actie van de rege rend wereldkampioen in de 250 CC-klasse de Amerikaan Danny Laporte. Kees van der Ven: derde op de wereldranglijst. Holten 2-GFC 2 2-1. Holten 2 besloot de competitie met een overwinning op het Goorse GFC. Aangevuld met enkele A-junioren werd er een voortref felijk partij voetbal op de gras mat gelegd. Beide ploegen kon den vrijuit spelen, zodat de vele toeschouwers volop aan hun trekken kwamen. NEO 3-Holten 3 2-1. Het heeft er lang naar uit gezien dat het derde de resterende puntjes om de degradatie te ontlopen zou bemachtigen. Maar kampioen NEO vervulde haar sportieve plicht en bood Holten goed par tij. In de slotminuten werd zo waar de wedstrijd in Borne's voordeel beslist. Voor Holten be tekent dit, dat er nog 3 beslis singswedstrijden zullen moeten worden gespeeld. Alleen de win naar zal in de 2e klasse blijven. Holten 4-Wierden 2 3-3. Holten 4 handhaafde zich op de 3e plaats door het gelijke spel te gen het reeds gedegradeerde Holten - IJselboys was voor het publiek een spectaculaire wed strijd. Beide ploegen zochten de aanval en dat leverde diverse gevaarlijke situaties op voor beide doelen. IJselboys leek aanvan kelijk op een gemakkelijke zege af te stevenen, toen de gasten uit Wijhe binnen een kwartier spelen de stand op 0-2 hadden ge bracht. Holten herstelde zich echter uitstekend van deze tegen slag. Het eerste doelpunt liet niet lang op zich wachten. Het werd ingeleid door een fout van Jan van Mullum, die de bal te lang bij zich hield, waardoor balver lies werd geleden. Via de links buiten van de Boys belande de bal tenslotte bij rechtsbuiten Logen, die keeper Stukker het nakijken gat Na een kwartier spelen moch ten de Boys uit Wijhe een vrije trap nemen op de rand van de 16 meter, die door Elshof feilloos werd benut en zo keken de roodzwarten tegen een 0-2 ach terstand aan. Holten vocht zich echter goed over deze teleurstel ling heen en toen werd het steeds duidelijker dat men in geen enkel opzicht de mindere was. Na 25 minuten spelen was het raak. Een vrije trap genomen door Johan Veeneklaas belande bij Evert Dalemans, die de stand op 1-2 bracht. Vlak voor de pauze was het danken aan het goed doorzetten van Henry B. dat Wim Schooien de stand op 2-2 kon brengen. In de tweede helft was Holten dui delijk de betere ploeg. Een dwa ling van scheidsrechter Van der Vegt dreigde na een kwartier spelen roet in het eten te gooi en, toen deze volkomen ten on rechte een strafschop toekende aan IJselboys. Nijboer miste echter. De betere kansen waren voor Holten doch schoten van Johan Huzen, Henk Warrink, Evert Dalemans en Henry Bronsvoort misten him doel. De zelfzuchtigheid speelde daarbij een belangrijke rol. Met de 2-2 stand brak het eind aan. IJselboys had daar door haar verspeeld verspeelt en Holten had het vierde klasser- schap definitief veilig gesteld. Z.A.C.-Holten Zondag as. speelt Holten haar laatste competitie wedstrijd in dit seizoen. Het betreft de uit wedstrijd tegen Z.A.C. in Zwolle. Voor beide ploegen staan er geen belangen meer op het spel. De eer van de overwinning is de belangrijkste inzet Wierden. Doordat de scheids rechter uitbleef moest Luc Schipper voor de tweede keer deze morgen een wedstrijd lei den, wat hem goed afging. Het vierde kan terugzien op een ge slaagd seizoen. PH 7-Holten 5 1-1. Reeds vo rige week woensdag speelde het vijfde haar laatste wedstrijd. Holten behaalde daarin het laat ste puntje wat prolongatie van de 4e klasse betekent. Holten 6-PH 6 1-7. Holten liet zich afslachten door een veel be ter PH. De Almelose ploeg bleek de 2e plaats meer dan waard te zijn. PH 9-Holten 7 0-2. Het ze vende zette de tanden nog één keer flink op elkaar en ziedaar een 2-0 zege. Met grote spanning werd aan het eind van de mor gen de stand opgemaakt. Vier ploegen waren nog kandidaat voor teruggang naar de 5e klas se. De doelcijfers moesten de be slissing brengen, want alle ploe gen eindigden op 12 punten. Uiteindelijk legden Wierden 5 en PH 9 het loodje. Rietvogels7-Holten 8 3-2. In een uitermate slechte wedstrijd zette Holten de negatieve uitsla genreeks voort. Rietvogels dat nog maar enkele puntjes had vergaard tot dusver, kreeg meer dan het verdiende. Holten 9-Haarle 6 1-2. Een triest dieptepunt in de historie van Holten 9. De ploeg verloor volkomen onnodig van het wei nig betekende Haarle. Ondanks dat er een andere keeper was opgesteld. SOS 7-Holten 10 2-1. Bfjna had het tiende nog een puntje gepakt in Hellendoorn. Onder leiding van de goed leidende scheidsrechter (Harry Wans ink van Holten) gingen de bezoekers voortvarend van start. De wed strijd bleef de volle 90 minuten levendig. In de slotfase kreeg Henk Vincent nog een straf schop te nemen, maar de SOS- keeper redde grandioos. Holten 11-SOS 6 1-6. Vanaf de aftrap doelpuntte Wagenvoort •voor Holten. Toen de gasten van de schrik bekomen waren kreeg Holten geen kans meer. ;SOS speelde veel beter en won verdiend. Holten 12-Nijverdal 5 2-2. De l beide ploegen maakten er een lleuke wedstrijd van met een te rechte uitslag. Het betekende voor Holten wel het zesde ge lijke spel van de zojuist beëin digde competitie. Op het prachtige circuit „De Herikerberg" aan de weg van Mar kelo naar Goor organiseert de Markelose Motorclub „Ons Genoe gen" op zaterdag 7 en zondag 8 mei de vierde motocross Grand Prix van dit seizoen die meetelt voor de wereldtitel in de klasse 250 cc. Het circuit zo liet Ab Hofhuis (Holten) voorzitter van „Ons Ge noegen" op de persconferentie in café-rest. „De Poppe" weten is op enkele plaatsen aangepast. Twee stukken te harde rechte weg zijn uit het trace genomen en vervangen door een route door het bos met enkele scherpe bochten en schansen die de moeilijks graad hebben vergroot zodat van de stuurmanskunst van de cou reurs nog meer zal worden gevraagd. Kwalificatiewedstrijden Voor deelname aan de Grand Prix hebben 80 crossers inge schreven. Het is duidelijk dat die niet allemaal op zondag van start zullen kunnen. Daarom zullen zaterdag 7 mei kwalifica tie-wedstrijden tenminste even spannend zijn als de Grand Prix op zondag 8 mei. De eerste tien van de werel dranglijst hebben zich automa tisch geplaatst, voor de andere dertig plaatsen zal zaterdag flink geknokt moeten worden. Twee Nederlanders staan bij de tien beste: Kees van der Ven, de KTM-fabriekscoureur met z'n prachtige derde plaats en Henk van Mierlo in achtste positie. Dit ijzersterke duo uit het Brabantse land zal het op de Herikerberg op moeten ne men tegen o.a. de huidige we reldkampioen Danny Laporte (U.S.A.) op Yamaha, de Belg Georges Jobé op Suzuki die thans leidt in de tussenstand voor het wereldkampioenschap 1983, David Watson, Engeland, Rolf Dieffenbach, West Duits land, Jean-Claude Laquaye (Bel gië) en de Finse kampioen Matti Tarkonen. De Nederlanders krijgen in Markelo de kans om hun ach terstand op het Belgische ge weld in te lopen. Op de Heri kerberg, een z.g.n. zandcirciiit, zijn de omstandigheden totaal anders dan die welke heersen op de steile, glibberige buiten landse banen. Het komt op de Herikerberg aan op inzet en konditie en wat dat betreft - dat hebben de internationale voorwedstrijden in ons land aangetoond - zijn met name Van der Ven en Van Mierlo die van wanten weten. Uitslag laatste wedstrijd: 3. JA1- berts 4088 p. 2. D. te Velde 3964 p. 3. J an Paalman (Rijs- senseweg) 3924 p. 4. Gé Visser 3905 p; 5. Ben Bril 3902 p.; 6.- Gert Paalman 3900 p.; 7. B. Prinsen 3896 p.; 8. Bruggeman 3828 p.; 9. mevr. Prinsen 3728 p.; 10. Wim Heemskerk 3721 p. De poedelprijs was voor Frans Mensink die bleef steken op 2712 punten. In een extra- wedstrijd (12 keer geven) werd de beste prestatie geleverd door het koppel Jan Paalman en H. Prinsen met 1851 punten. Bij de gratis verloting waren de 3 prijzen resp. voor G. Paal man, G. J. Klein Nagelvoort en Ben IJspeerd. Dick Beldman sprak een woord van dank tot hen die prijzen beschikbaar stelden voor de wedstrijden, tot de dames Corrie Hoven- kamp-Boxma en Jantje Wi- WOENSDAG 11 MEI: SDOL Al-Blauw Wit Al 19.00 u. V. 18.00 u Wierden B2-Blauw Wit B3 19.00 u. V. 18.15 u. PUPILLEN: (Vrijdag 6 mei): Enter V Dl-Blauw Wit Dl 19.00 u. V. 18.45 u. PUPILLEN (zaterdag 7 mei): Blauw Wit Dl-S.C. Rijssen Dl 10.00 u. Blauw Wit D2-Enter D2 10.00 u. Holten E2-Blauw Wit El 10.00 u. Vesos Fl-Blauw Wit F1 11.00 u. V. 10.15 u. MAANDAG 9 mei: Blauw Wit D2-Markvogels Dl 19.00 u. Omhoog E2-Blauw Wit El 19.00 u. V. 18.15 u DES Fl-Blauw Wit F1 18.15 u. V. 17.30 u. Senioren (7 mei): Blauw Wit I-Markvogels I 2.30 u. Eversberg 8-Blauw Wit 2 2.30 u. V. 1.30 u. Huls. Boys 6- Blauw Wit 3 12.45 u. V. 11.45 u Blauw Wit 4-SVZW 5 12.45 u Enter V. 8-Blauw Wit 5 12.30 u. V. 11.30 u Blauw Wit 6-DOS'37 7 14.30 u. Vroomsh. Boys 6-Blauw Wit 7 12.45 u. V. 11.00 u JUNIOREN: (7 mei): Omhoog Bl-Blauw Wit BI 12.45 u. V. 12.00 u. Blauw Wit B2-S.C. Rijssen B2 11.00 u. Holten B3-Blauw Wit B3 12.45 u Blauw Wit Cl-De Zweef Cl 1.00 u. Blauw Wit C2; toumooi S.V. Almelo. Vertrek: 10.00 u. Tot 1 oktober kunnen oefe nende motocrossers nog terecht op het tijdelijke oefencrosster- rein aan de Larense- weg/Dorperdijk. Dat is het re sultaat van de besprekingen die het gemeentebestuur van Holten heeft gevoerd met de Werk groep Natuur en Milieu in Hol ten. Eigenlijk zou het oefenter rein per 1 april ontruimd moe ten worden, maar aangezien de gemeente er nog niet in ge slaagd is een alternatief daar voor te vinden blijft het cros sterrein voorlopig nog in ge bruik. Wethouder Rustebiel die o.a. Sportzaken doet hoopt dat voor 1 oktober overeenstem ming is bereikt met de eigenaar van het stuk grond dat de ge meente op het oog heeft.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9