m W\ Theo Nijs exposeert in La Cigale Medische diensten Bejaardensociëteit 3 \2$3880msa Ieder M wm AJtmtóerialen Mcdieosieii irendansers mieuw Eega's HOLTEMS NIEUWSBLAD AGENDA leU voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Schurejïlm Flying High Politie weekjournaal Kwaliteit haal je bij van Buren „Het Kolnus" K DONDERDAG 5 MEI 1983 GDOR Tel 05470-2284 Slalinslaai 24 ROHM Itl 05483-184/ Magie; 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Zondag 8 mei zal in de Schure de film Flying High worden ver toond, een zalige persiflage op het gebied van rampen en ko medie. Aan boord van vlucht 209 van Los Angeles naar Chi cago, bevindt zich een uiterst gevarieerde groep passagiers, alsmede een piloot met eigen- Tot 21 mei exposeert de Nij- verdaller Theo Nijs „groots" in galery La Cigale aan de Deven- terweg. Zijn werk ademt iets uit van een compromis tussen een boodschap en een mooi lij nenspel. Veelal vrouwen staan centraal in zijn werkstukken NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. C. C. Addink; 19.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscol lecte plaatselijke Vrouwenvereni gingen. Oppasdienst: mevr. Wol- ters-Teeselink en Fenny Lam mere. HEMELVAARTSDAG 10.00 uur ds. R. Visser. GEREF. KERK 0.30 uur Heemse; 1 Loo van diensten voor Stichi en de twei lossing. K 3 o.l.v. Jo dienst: me mevr. Van Manenschl Withaar-St (res.). HEME 9.30 uur lecte voor rente en ctoalr...j£nn. die hij zelf betitelt als zijnde penprints. Stuk voor stuk zijn het ware schoonheden. „Met mijn werk wil ik steeds weer iets moois uitdragen. Grofheden en scho keffecten in negatieve zin omzeil ik door de uitvoering van het lijnenspel heel vloeiend en mooi te maken". Toch zijn de gedachten achter de verschillende werken wel de gelijk kritisch en uitdagend, waarmee ze noden tot een ont dekken van de diepere achter gronden. Met andere woorden ie der schilderij doet je aan iets denken. .Naast de vele vrouwen die door Theo Nijs getekend zijn, gaat zijn belangstelling ook uit naar landschappen en colla ges. Ook hier weer valt op de bijzondere kijk en gedachten die hij over deze meer traditionele kunstvorm heeft. Een landschap wordt door hem dan ook op een totaal andere wijze overgebracht _/3 norsnpp" kunstenaar nifiek. Theo Nijs werd in 1934 geboren in Lichtenvoorde, stu deerde aan de A.K.I. in En schede tekenen en schilderen en heeft al een flink aantal exposi ties en opdrachten achter zich. Om zijn basisinkomen veilig te stellen werkt hij free-lance als etaleur. „Door dit vaste inko men ben ik vrij in het maken van kunst. Je loopt andere toch gevaar enigszins op „de ver koop" gericht artistiek bezig te zijn en dat wil ik tot iedere „prijs" voorkomen". U kimt uw peuter nu al opge ven voor het nieuwe seizoen aug. '83/aug. '84. Plaatsing is mogelijk vanaf 2Vz jaar in één van de drie groepen t.w.: maan dagochtend en donderdagmid dag, of dinsdagochtend en don derdagochtend of woensdagoch tend en vrijdagochtend. Voor al le verdere informatie en voor >gave kunt u zich richten tot Jevr. E. Aanstoot, Larense- eg 74, Tel. 28 58, Holten. 10.00 uur „Irene' 9.30 uur d collecte pk enigngen. OK 9.30 uur ds Bathmen. Zef uitgang. HEMELVAARTSDAG 9.30 uur ds. G. Bouman. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag uur en 10.00 uur. zondag rond vier uur de Zweed se gasten een warm onthaal bieden. Maandag gaan de beide dansgroepen naar Amsterdam en Volendam en dinsdag volgt een officiële ontvangst op het gemeentehuis door burgemees- Iter van Rappard. Donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) zal de groep een optreden verzorgen op Smidsbelt, samen met de pen Schaddenstekkers uit Ruurlo en de Zweden over te halen tot uiteraard de eigen Holtense een bezoek aan Holten. Restau- Boerendansers. Deze „Kleine rant „De Holterberg", het „club- Folklore Show" begint om elf café" van de Boerendansers zal uur. -r Op 26 april werd twee keer aangifte van diefstal van een brom fiets gedaan. Één bromfiets werd ontvreemd uit de stalling van de scholengemeenschap. De andere werd bij een cafetaria weggehaald. De bromfietsen stonden niet op slot. Op 27 april werd geconstateerd dat bij het Aral-tankstation aan de Al een gasvulnippel stuk was gereden, vermoedelijk door een vrachtauto. Doordat de veiligheidsvoorzieningen goed functioneer den werden ongelukken voorkomen. Eveneens op deze datum werd een tweetal politiewagens verrast door een dolle koe die rondliep op de parallelweg van de Rijssen- seweg. Aanvankelijk werd gedacht dat het hier een routinegeval betrof van een uitgebroken koe, doch toen het dier op een politie man af kwam stormen, wist men wel hoe laat het was. De betref fende politieman legde de honderd meter af in een tijd waarop menig atleet jaloers zou zijn geweest. Vervolgens ramde het dier de politieauto, om daarna tevens nog een bejaarde wielrijder en een kind van de fiets te stoten. Het gelukte toch om het beest in een weiland te krijgen, waarna het werd doodgeschoten door een kogel uit een politiekarabijn. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook op 27 april werd er aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Deze keer vond de diefstal plaats vanuit de rijwielstalling bij het OAD-busstaion. In de nacht van 27 op 28 april werd een bestuurster van een personenauto aangehouden. Zij bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Er werd een bloedproef genomen. Tevens kreeg zij een rijverbod. In de nacht van 28 op 29 april werd er ingebroken in het Aral-pompstation aan de Al. Er werd voor ongeveer f 10.000.- aan sigaretten meegenomen alsmede ongeveer f1200.- aan geld. In dezelfde nacht werd er weer een automobilist bekeurd die te veel aan Bachus had geofferd. Ook van hem werd een bloedproef genomen en werd een rijverbod opgelegd. Dankzij oplettendheid van een inwoner van Holten, kon de poli tie drie personen aanhouden die van plan waren een inbraak te plegen op het industrieterrein van de Kol. In de auto die ze bij zich hadden lag veel inbrekersmateriaal. Na de aanhouding konden de drie personen worden overgedragen aan een gemeentepolitie korps in de omgeving. Het bleek dat het hier bekende brandkast- krakers betrof, die reeds diverse inbraken hadden gepleegd. Ook in dit geval bleek weer duidelijk dat de politie de criminaliteit alleen kan bestrijden met medewerking van de burgerij. Elke tip van verdachte omstandigheden is dan ook altijd welkom bij de politie. Op 30 april ontstond er een aanrijding op de Plaggenweg tussen twee personenauto's, doordat één der voertuigen wilde keren op het moment dat hij werd ingehaald. Er ontstond alleen materiele schade. GEONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een rode regenpak in hoes; een blauwe parkiet; een gouden kettinkje met gouden „vijfje"; een bruine knipportemonnee met sleutels; een bankbiljet. Verloren: een spijkeijas; een grijs suède portemonnaie; een tas inhoudende o.a. schoenen, rood shirt, blauwe broek en zwarte handdoek; een beige regenpak; een wit linnen gymschoen; een wit meisjeshorloge; een bankbiljet van f100.-; een gouden slavenarm- band; een bruine portemonnaie inhoudende autopapieren, paspoort e.d.; vier sleutels; Timex herenhorloge; blauwe ceintuur kleine portemonnaie inhoudende drie sleutels en enig klein geld. aardige sexuele neigingen en een zingende stewardess. De in zittenden krijgen vrij naar keuze smakelijke biefstuk en (naar la ter blijkt) bedorven vis geser veerd. Onder de liefhebbers van vis mogen o.a. de gezagvoerder, de 2e piloot en de boordwerk tuigkundige gerekend worden. Zal het toestel nog veilig lan den? Zo ja, onder welke omstan digheden? De film begint om half drie. V Een klinkerpaadje van graniet keitjes of een strak en recht pad van uitgewassen grindtegels. Mogelijkheden genoeg. De des kundigen van Van Buren geven u graag meer advies. Donderdag 5 mei 16.00 uur, „Open-Huls" café-bar „De Steile Trap", Kerkstraat 28 (zie adv.). Zondag 8 mei 14.00 uur Dansen in bar-dan cing „De Wippert" (zie adv.). .19.30 uur: Dansen in bar-dan- <cing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 9 mei 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 20.00 uur: Jaarlijkse ledenverga dering ver. „De Christelijke Kleuterschool", in school „De Schakel" (Boschkampsstraat). Maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 mei 20.00-21.00 uur Inleveren vakan tiezegels Hout- en Bouwbond CNV bij G. Kruimelaar, Smids belt 6. Dinsdag 10 mei 19.30 uur: Openbare vergadering van de Sportcommissie ten ge meentehuize. Donderdag 12 mei 11.00 uur: Folkoreshow Zweedse Dansgroep, Holtense Boerendan sers en „De Schaddenstekkers" uit Ruurlo op „Smidsbelt" (zie ber. en adv.). 8.30 uur: Aanvang ponyconcoure „Bergruitertjes", terrein Beus- eberg (Liezeweg). Vrijdag 13 mei 18.00 uur: Start lompeninzame- lingsaktie voor Holtense Muziek vereniging in de buurtschappen. Afhalen in Holterberg, villapark Look, dorp en naaste omgeving na telefonische afspraak (bellen 12 20 of 33 51). Dinsdag 17 mei 19.30 uur: Uitreiking visvergun ningen „De Rietvoorn" in café „Kalfs terman". Donderdag 19 mei 19.30 uur: Uitreiking visvergun ningen „De Rietvoorn" in café ,,'t Wapen van Markelo" te Mar- kelo. 20.00 uur: Bijeenkomst NecL Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in Rest. „Vosman", m.m.v. Kleinkunsttrio uit De BUL Vrijdag 20 mei Reisje Bejaardensociéteit „Hol ten" naar Harderwijk. Vertrek 8.30 uur vanaf „Diessenplas" en „Irene". Voor 15 mei opgeven bij kantoor VW Holten, teL 15 33. Arts: Donderdag 5 mei (van woens dag 17.00 tot vrijd. 8.00 uur); J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, te- I.05483-35 53; 7 en 8 mei: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel 05483-35 53; Dond. 12 mei (He melvaartsdag) van woensdag 17.00 tot vrijdag 8.00 uur W. R. van Couwelaar, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur WIJKVERPLEGING D Dienst: 5 mei t.m. 12 mei: Gebouw Irene zou volgens plan gesloten zijn waarop de Bejaar densociëteit besloot voor haar 20-jarig jubileum uit te wijken naar de Kampeerboerderij van de familie Aanstoot in de Look. Het bleek een goede keuze want de landelijke omgeving zette duidelijk luister bij tot het jubileumfeest. Mevrouw Enklaar-van Andel opende de middag officieel, met in de eerste plaats een woord van welkom en een woord van dank voor de gastvrije ontvangst op de kampeerboerderij, eigendom van de broer van mevrouw J. Wiggers, secretaresse van de bejaardensociëteit. (Het was dan ook in eerste instantie hó£r lumineuze idee en ook toen later bleek dat „Irene" nog mogelijkheden bood week men niet meer af van dit prima onderkomen). Mevrouw Enklaar richtte een bijzonder welkomstwoord rich ting mevrouw Van Rappard en de afgevaardigden van de plaat selijke vrouwenverenigingen. Twintig jaar geleden op 23 april 1963 werd voorzichtig be gonnen met een onvoldoende ze kerheid tot welslagen van de so ciëteit. De beheerscommissie van „Irene" stelde het gebouw belangeloos ter beschikking, vrouwenverenigingen verleenden hun mobiele steun en de ge meente stond borg voor subsi die. „Aldus hebben wij de afge lopen jaren samen ons „soos- werk" gedaan". Na afloop van de openingsrede werd op de deel door het bestuur een lied gezongen. Mevrouw Aareen uit Markelo een 83-jarige dame, Het voltallige bestuur van de bejaardensociéteit, bestaande uit de dames A. Hoeve-de Graaf, A. Koopman-Hartsuiker, J. Lig gers-Aanstoot, D. Langen- barg-Hols, Span-v.d. Berg en H. Paalman-Kromdijk, plus voorzit ster mevrouw Enklaar-van An del droeg verschillende gedichten voor en toonde op een leuke manier dat „oud zijn en wor den" ook zijn mooie kanten heeft. Na afloop van een gezel lige middag volgde een door het bestuur verzorgde broodmaaltijd. Een ieder die voor het welslagen %Y- van deze jubileumviering zijn in zet gaf werd bedankt inclusief de familie Aanstoot voor hun gastvrijheid. Zr. M. Koggel, Deventer, tel. 05700-2 57 57; b.g.g. 2 27 00. U kimt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruis werk, G aardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15 TANDARTS: 5 mei: A. J. Boerman, Zuider straat 27a, Rijssen, tel. 05480- 125 35 7/8 mei: R. Brouwer, Boom kamp 10A, Rijssen, tel. 05480- 13194 Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur FYSIOTHERAPIE: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat STICHTING VOOR MAAT- SCHAPP.DIENSTVERL. MID- DEN-OVERLJSSEL: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 12 01 of 1517 Zuigelingen-consultatie-bu reau: Elke donderdag van 8.15- 11.30 uur in Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34 Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3