UnlTEIIC II1E11W\RI Als Dienstenbond FNV boos over uitlatingen prof. Bak De Steile Trap opent vandaag onderscheiden ssss* bon Oud-plaatsgenoot Secretaris Langenbarg werd onderscheiden PI 1 HilIÉ AIS VI81®1#SAH A üm esses?*™- Gesprek HOLTENS NlEUWSBSJfl Vrijwilligers aan het werk HOLTEMS NIEUWSBLAD Laatste schooldag van L.H.N.O. „De Marke" Nieuw café-restaurant veilig gesteld Plattelandsvrouwen Espelo Koffieconcerten Tot zijn grote verbazing werd secretaris Langenbarg vrijdag 29 april door het college van B. en W. in de raadszaal op het ge meentehuis onder toeziend oog van familie en genodigden („een verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverd'al. Telefoon 05486-13264" Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur prima decor voor deze decora tie" zoals hijzelf te kennen gaf) de onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau toege kend. De heer Langenbarg heeft, wanneer hij volgend jaar van de VUT-regeling gebruik zal maken, ruim 40 dienstjaren achter zich waarvan 28 jaar secretarisschap. Burgemeester Van Rappard die hem de onderscheiding opspelde noemde de heer Langenbarg ie- Als hen dit gelukt was kregen Burgemeester Wan Rappard spelt secretaris Langenbarg de versierselen op horende bij zijn verkregen onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. mand met het vermogen om steeds weer opnieuw op de din gen in te spelen. „Zijn moderne aanpak en het onderzoeken van steeds weer nieuwe ideeën niet alleen puur gemeentelijk, maar denk bijvoorbeeld aan de ruil verkaveling en zfjn inbreng in de opleiding ambtenaren, plus zijn schakelfunktie tussen col lege en ambtenaren maken hem tot een centraal figuur op het gemeentehuis". De dienstenbond FNV, waarin o.a. het winkelpersoneel is geor ganiseerd, is erg boos over de uitlatingen die de Amsterdamse hoogleraar L. Bak vorige week maandagavond deed op een in formatiebijeenkomst voor het Holtens midden- en kleinbedrijf in Hotel Vosman. Bak sprak daar op uitnodiging van de Hol- tense Rabobank en stak zijn kritiek op de Holtense midden stand niet onder stoelen of ban ken. Met name zijn uitspraken over de dienstverlening van Hol tens winkelpersoneel vielen bfi de Dienstenbond FNV in ver keerde aarde. Afdelingsbestuurder D. J. Schakelaar uit Holten spreekt in een reactie op de woorden van professor Bak zeifis van „een las terlijke aantijging". „Als plaatse lijke afdeling is verdere aan dacht voor deze man ons on waardig, wij laten dat over aan het landelijk bestuur van de FNV", aldus een verontwaar digde Schakelaar, die zegt te spreken namens 423 gezinnen. Schakelaar is vooral gekwetst omdat de vakbeweging niet was uitgenodigd en omdat geen van de wel aanwezige gasten zich geroepen voelde de heer Bak te corrigeren. De gram van de af deling Holten van de Diensten bond FNV richt zich met name tegen de organisator van de bij eenkomst, de Rabobank in Hol ten en tegen haar directeur J. van Wingerden. Het verwijt aan ten moesten onder leiding van lerares Netty Rouwenhorst een half uur areobic dancing doen. Na zich'lekker te hebben uit geleefd werden ze door de vierde klassers getrakteerd op thee met cake. De vierde klassers van de ze een letter. Al deze letters L.H.N.O. in de Oranjestraat heb- vormden samen een woord en ben traditie getrouw ook dit pas wanneer ze het woord ge- jaar op de laatste schooldag vonden hadden mochten ze te weer een spektakel op touw- ge- rug naar school, zet. Rond elf uur werden leraren Het complete woord was: en leraressen uit dé docentenka- „Areobic dancing". Alle docen- mer gehaald en naar het over blijflokaal gebracht van waaruit ze, nadat ze in groepjes waren verdeeld, het dorp werden inge stuurd om kolderiek uitgedoste leerlingen van de vierde klassen op te zoeken. ij-,«"/tvtt-. Hoofdredactrice Nan Heidema ny li rieuvtjduw Abonnementsprijs f31,26 per jaar Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 5 mei 1983 - 37e jaargang - nr. 18 De inmiddels veel omstreden prof. Bak, wiens uitlatingen lang niet overal in dank werden af genomen. Het werklozenprojekt in Hol ten functioneert op het ogenblik volop. In de afgelopen weken werd, vooruitlopend op de goed keuring van de speciale toetr singscommissie, al begonnen met de voorbereidingen voor de Military Holten en met het repa reren van de speeltoestellen, in de speeltuin op de Kol. Intussen zijn twee verdere projecten door de toetsingscommissie goedge keurd. Het gaat daarbij om de renovatie van de instrumenten- ruimte in het oude gymlokaal aan de Dorpsstraat en om di verse werkzaamheden voor speeltuinvereniging De Gaarden. Voor alle projecten geldt dat ze geen oneerlijke concurrentie mo gen vormen voor professionele ondernemers. Met het toezeggen van een subsidiebedrag van 1300 gul den zijn de koffieconcerten voor het volgend seizoen op nieuw veilig gesteld. Dit is mede te danken aan de „vol le bak" van het laatste con cert dit seizoen. Dankzij de goede opkomst konden de ro de cijfers weer enigszins wor den weggevaagd, hetgeen zé ker heeft bijgedragen tot een positief oordeel van de Stich ting Sociaal Cultureel Werk die deze subsidie onlangs toe kende. „We zijn dan ook erg gelukkig met deze opstelling van SoCuWe", aldus de heer Van Wingerden van de werk groep koffieconcerten. hem is dat Van Wingerden de beledigingen aan het Holtens winkelpersoneel niet heeft afge hamerd als voorzitter van die avond. Van Wingerden voelde daar echter niets voor. Afgelopen dinsdag heeft een gesprek plaatsgevonden tussen de Holtense Handelsvereniging en het bestuur van de Coöpera tieve Rabobank „Holten" waar uit de volgende verklaring naar voren kwam. Mijne heren, Naar aanleiding van perspu- blikaties inzake de voordracht van prof. dr. L. Bak d.d. 25 april delen wij het volgende mede: „Wij hebben begrip voor het feit dat men moeite heeft met enkele citaten uit de lezing van prof. Bak. Hier en daar zijn for muleringen gebhiikt, die wij zelf niet zouden gebruiken. Indien deze ons zonder nadere toelichting zouden worden voor gelegd, dan zouden ook wij ons daar nadrukkelijk van distan- ciêren. De uitspraken zijn ech ter gedaan in het kader van een goed bedoelde en uitvoerige analyse van de positie van de middenstand in Holten. Tijdens de bijeenkomst heeft niemand van de aanwezigen - ook de vertegenwoordigers van de poli tieke partijen niet - het nodig gevonden tegen bedoelde cita ten protest aan te tekenen, waardoor de gespreksleider van deze avond, de heer Van Win gerden, terecht geen aanleiding zag prof. Bak op dit punt te corrigeren. Dat betekent echter niet, dat de Rabobank verant woordelijk is voor de uitspra ken van prof. Bak, noch voor die van één van de andere fo rumleden. Hetgeen zij hebben gezegd, met de bedoeling om te komen tot een oplossing van de middenstandsproblemen in Hol ten, komt geheel voor hun reke ning. Bestuur van de Holtense Handelsvereniging Coöp. Rabobank „Holten" B.A. Met de opening van café-restaurant De Steile Trap aan de Kerk straat 20 is Holten weer een nieuwe horeca-gelegenheid rijker. De familie Trckop, vanouds bekend in de Holtense horecawereld, heeft de uitdaging aangenomen om in het pand van de voorma lige pizzeria Grotta Azurra met iets nieuws te beginnen. Gemikt wordt op een breed publiek waarbij hst opbouwen van een vaste Holtense bezoe kerskring voorop staat. Daar naast biedt De Steile Trap aan toeristen de mogelijkheid van een hapje en een drankje. Voor die laatste groep wordt een spe ciaal toeristenmenu ontworpen. Achter de geheel verbouwde bar van De Steile Trap zal dagelijks de zoon des huizes, Jan Trekop te vinden zijn. Het café-restau rant is zowel overdag als 's avonds geopend. Muller De liefhebbers van een pizza hoeven niet verstoken te blijven van deze Italiaanse lekkernij. Restaurant-hotel Müller aan de Deventerweg voorziet sinds kort in de mogelijkheid om Italiaans te tafelen. Daarvoor is een spe ciaal gedeelte van het restau rant ingericht. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Naam Adres: Woonplaats I Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Hohens Nieuwsb!ad het opgeven van een nieuwe abonnee. I Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Adres: Woonplaats:- Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31.26 De afdeling plattelandsvrou wen Espelo, hield maandag avond 18 april de maandelijkse vergadering. De pres. mevr. Blankena opende de vergadering heette allen welkom in het bij zonder dhr. Postma dir. van de Diessenplas die voor deze avond was uitgenodigd. Dhr. Postma had als onderwerp: De betekenis van een verzorgingstehuis in de plaatselijke gemeenschap. Hij hield eerst een inleiding over dit onderwerp „De Nederlandse be volking vergrijst in sterke mate, dat betekent dat er in de toe komst steeds meer ouderen zijn. van de landelijke bevolking woont in een verzorgingstehuis. Vragen als: Voor wie is een ver zorgingstehuis bestemd? Wat is een bejaardencentrum? Hoe kom je daar? Deze werden door Dhr. Post ma beantwoord. De gemiddelde leeftijd in de Diessenplas is mo menteel 81 jaar. Er werden dia's gedraaid over een dagindeling in het Diessenplas en over uitstap jes. Het werd een geslaagde avond, met dank aan de heer Postma. Onze oud-plaatsgenoot de heer Joh. Rietman te Almelo is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De hoge on derscheiding werd hem vrijdag morgen 29 april opgespeld door burgemeester Schneiders van Al melo. Rietman begon zijn loop baan bij de rechtbank in Almelo in december 1939, kwam een jaar later op het parket en werd in 1951 bureelchef. Per 1 januari 1979 werd hij wegens bijzondere verdiensten bevorderd tot refe rendaris en het vorig jaar werd hfj officieel benoemd als kabi netchef van de hoofdofficier van justitie. Rietman die ook in het particuliere leven tal van activi teiten ontplooide gaat in het a.s. najaar met pensioen. Onze oud-plaatsgenote mej. W. J. C. Goldstein werd bij Konink lijk besluit benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau in verband met haar functie van referendaris bij de Raad van Ar beid te Hengelo (O). Zij ontving de onderscheiding uit handen van de burgemeester van Hen gelo mr. C. P. M. Bevers.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1