Aandacht werk en wonen binnen Bond gemeente holten A gemeente holten L Jaarlijks reisje Plattelandsvrouwen afdeling Holten Speeltuinvereniging „De Kol Dag/avondonderwijs volwassenen Holten behaalde prijzen Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Hand- en voetbaltoernooi Lagere scholen Schaakrubriek HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden 30 APRIL FEEST IN OKKENBROEK DONDERDAG 28 APRIL 1983 „Wonen in Overijssel", was het thema dat centraal stond tijdens de (jaarlijkse) algemene vergadering van de Plattelandsvrouwen afdeling Overijssel. Er was een diavoorstelling waarin uitleg werd gegeven over de huisvesting van de Provinciale Overheid in het Pro vinciehuis en hoe men van daaruit inspeelt om het wonen in Overijssel zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Later op de dag kwamen leden aan het woord om hun eigen woonsituatie te belichten. In Overijssel wonen zo'n 8000 vrouwen die lid zijn van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ere-lid en oud-oprichtster de 85-jarige mevrouw H. H. Meengs-Heilersig werd tijdens de jaarvergadering herdacht door de provinciaal presidente me vrouw E. M. Dees-Polderman. Mevrouw Meengs kwam in het bestuur en werd later secreta resse en konsulente. In 1960 leg de zij haar werk neer maar bleef als adviserend lid betrokken bij haar werk. Aandacht/werk Aandacht volgde voor enkele punten die de provinciale Bond heeft, zoals bijvoorbeeld voor het vrijwillig inzetten voor het werk binnen de Bond. Betaald en onbetaald werk roept vooral bij vrouwen veel vragen op. „We denken daarbij b.v. aan de grote verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot dinsdag 12.00 uur Gevonden - bankbiljet van f 100.—; bankbiljet van f25.-; zwarte herenhoed; camel-kleu rige portefeuille met Duits geld; een groene fietstas; zwarte ge voerde suède handschoen; sleu teletui met sleutel en schaartje; quartz horloge, merk Dynamic. Gevonden: Een heren quartz-horloge met metalen- band; een zwarte portemonnaie met inhoud; een viertal bankbil jetten. Verloren: Een doublé dameshor loge met leren band; een blauwe want; een buitenspiegel van een caravan; een blauwe dwergpape gaai; een herenfiets merk Ga zelle, kleur groen; een „Kodak" fototoestel; een zilveren ket tinkje met rood-bruine stenen; een zwart lederen portemonnaie inhoudende enig kleingeld; een goudkleurige herenhorloge met blauwe wijzerplaat; een wit fiet- spompje. Verloren - Twee autosleutels in etui; damesportemonnee, inh. ong. f 50.- en een bankpasje; crosshandschoen kleur rood/wit; blank horloge met zwart nylon bandje; horloge met witte wijzer plaat en goudkleurige band; zwarte portemonnee inh. bank pasjes en ongeveer f20.-; 15 me ter nylon koord, wit van kleur; zilveren medaillon; doublé da meshorloge, wildlederen zwart bandje, witte wijzerplaat; blauwe linker want. groep van onze leden die huis vrouw zijn. In deze tijd van be zuinigingen is het niet in alle gevallen even makkelijk om om te gaan met de problemen van alledag en uit te komen met het inkomen. En is het niet vaak zo, dat als het om uitgaven gaat, vele huisvrouwen het laatst pas aan zichzelf denken? Ook erva ren veel vrouwen in deze tijd, wat het wil zeggen werkeloze ge zinsleden te hebben. Niet alleen het leven van man en kinderen verandert hierdoor, maar ook het leven van „moeder de vrouw". Voorts kennen we bin nen onze organisatie ook een grote groep vrouwen die te boek staan als meewerkende vrouwen in gezinsbedrijven in de midden stands- en agrarische sektor. De aandacht voor de rol en positie van de vrouw in de land- en tuinbouw neemt toe. Dit blijkt uit allerlei rapporten, publikaties en nota's. Zo wordt in EEG-ver- band getracht een betere juridis che, financiële en sociale positie voor de meewerkende vrouw in de gezinsbedrijven te bewerkstel ligen. Wij als Bond hebben ook veel aandacht voor de positie van de boerin. Plm. 2000 boerin nen in Overijssel zijn tenslotte lid van de Bond. Wij hopen dat de agrarische leden zich ook binnen de Bond blijven thuis- voelen. Hetzelfde geldt voor le den die betrokken zijn bij mid- denstadsbedrijven. Hun aantal is binnen onze organisatie gering, in verhouding tot het aantal agrarische leden, maar de pro blematiek waar beide groepen mee te maken hebben, komt op veel punten overeen", aldus me vrouw Dees-Polderman. Vorming Tijdens de kursus Ekonomische Vorming Agrarische Vrouwen (EVAV) in Zwolle, stelden twee deelneemsters de vraag, of het mogelijk zou zijn dat er een landbouwschoolopleiding voor vrouwen zou komen. Gedacht werd aan een opleiding voor vrouwen, die een ander beroep uitoefenen, maar door hun hu welijk op een boerderij terecht komen. De agrarische kommissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Overijssel en de SEV, hebben enkele bij eenkomsten gehouden voor be langstellenden. Hier werd o.a. gevraagd wat men er zou willen leren, hoeveel tijd men er aan zou willen geven. Het resultaat is, dat er 25 (jon ge) boerinnen deze winter de kursus gevolgd hebben aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Zwolle. Deze eerste kursus van 20 avonden, bevatte drie blokken n.l. - bodem en plant - gezondheids- en ziekteleer van het rundvee - veevoeding en veefokkerij „Omdat bleek, dat veel meer jonge vrouwen ook een derge lijke kursus wilden volgen, heb ben de agrarische kommissies van de 3 PVO (drie plattelands- vrouwenorganisaties) 2 voorlich tingsavonden gehouden, met als resultaat, dat er nu plm. 150 vrouwen in Overijssel zijn die een landbouwschoolopleiding willen volgen. Een geweldig re sultaat. We hopen dat alle Mid delbare Landbouwscholen in Overijssel het komend jaar een dergelijke kursus willen starten. Aan de boerinnen zal het niet liggen". Jaarcijfers Het ledental bleef in het af gelopen jaar stabiel en schommelt rond de 8000. De 8000 leden zijn verdeeld in 66 afdelingen in Overijssel. - plm. 10% van de leden was bereid binnen de organisatie een funktie te vervullen en/of bepaalde taken op zich te ne men, b.v. als bestuurslid, lid van een provinciale kommis sie, kursusleidster, agrarisch kontaktpersoon, leeskringleid ster, leidster van een hand- werkgroep, enz. - voor de provinciale aktivi- teiten was in het afgelopen jaar wederom veel belangstel ling, te weten: door de 66 afdelingen in Overijssel werden plm. 600 bijeenkomsten georganiseerd Presidente mevrouw E. M. op de bijeenkomsten waren Dees-Polderman tijdens haar gemiddeld 60 vrouwen aanwe- openingsrede op de Algemene zig Jaarvergadering van de Neder- er werden enkele honder- landse Bond van Plattelands den kursussen gehouden, vrouwen in Zwolle. waaraan plm. 3000 vrouwen deelnamen voor provinciale studieda gen en tentoonstelling, was veel belangstelling - Wat de financiën betreft, was er nadelig saldo over 1982 voorzien van ruim f3.000,- Het is f2.954,- gewor den. Dit nadelig saldo is ten laste gebracht van een z.g. jubileumpotje; een potje dat Op donderdag 21 april gingen 73 leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen richting Arnhem voor het eerste onderdeel van hun jaarlijkse uit stapje. In de Gelderse hoofs tad werden het Safaripark en het Openluchtmuseum bezocht, 's Middags ging de tocht richting Voorafgaande aan de sportdag voor het lager onderwijs op 7 juni zal in de maand mei het voet- en handbaltoemooi afgewerkt worden. Iedere school neemt deel met een jongens voetbalteam en een meisjes handbalteam. De scholen uit Dijkerhoek en Espelo zullen gezamenlijk teams vormen en meestrijden onder de naam Dijkerlo. De wedstrijden worden gespeeld op het sportpark Meer manskamp op 3, 16 en 30 mei, 's avonds van 18.30 tot 20.00 uur. Speeltuinvereniging „de Kol" is momenteel druk doende de speeltuin te renoveren. Ter be veiliging van de kleuters zal er een afscheiding van rondhout gemaakt worden tussen cros sbaan en speelveldje. Op het speelveldje komt een speelhukje In de maanden mei en juni kan men iedere dinsdagochtend tussen 9 en 10 uur alle gewenste inlichtingen krijgen over deze vorm van onderwijs in Holten e.o. Plaats: Dorpsschool, Tuin straat 15 (middelste lokaal bovenverdieping). Mocht U op dat tijd stip verhinderd zijn dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met de coördinatrice van de afdeling Holten 's woensdags tussen 11 en 12 uur; tel.: 05483-29 14. De administratie van de school is te bereiken onder nummer 05700-3 08 25. te staan, hetwelk is gemaakt door 2 timmerlieden in hun vrije tijd. Tevens komt er een zand bak, een klimheuvel met glijgoot en een doorkruipbuis voor de peuters, terwijl vorig jaar een nieuwe schommelstelling is ge plaatst Leden van de Vrijwillige Vacature Bank zijn hierbij het bestuur behulpzaam. In het na jaar zal de gemeente het voet balveltije egaliseren en opnieuw inzaaien. Mede doordat er en kele nieuwe leden in het bestuur zijn gekozen, is de speeltuin weer nieuw leven ingeblazen. Bewoners van de Kol, welke nog geen lid zijn van de speeltuin en hiervoor interesse hebben, kun nen zich opgeven aan het adres Schepenenstraat 2, telf. 34 27. Holbewoners laten we trachten met elkaar de kinderen een vei lige speelgelegenheid te geven. Utrecht voor een bezoek aan het magazijn van de HEMA. Hier werden dia's vertoond en kregen de dames een modeshow van o.a. blouses, rokken, pantalons en badgoed voorgeschoteld. Op de terugtocht werd in Laren (Gld.) gedineerd. Bij terugkomst in Holten om 20.30 uur bleek ie dereen zeer tevreden. Op zaterdag 30 april (Konin ginnedag) wordt 's middags om 13.00 uur rondom het Dorpshuis „Ons Centrum" het „Centrum- spelfestijn gehouden" een één keer per jaar terugkerend feeste lijk gebeuren. Vijf ploegen uit Okkenbroek en omgeving strij den tegen elkaar om de eerste plaats. Tevens wordt die middag een verloting gehouden ter be strijding van de vrij hoge kosten van de ..vijfkamp", 's Avonds om 20.00 uur begint het „Konin- ginnebal" met medewerking „Het Action Trio". Op deze avond zullen tevens de winnaars van het spelfestijn en de verlo ting worden bekendgemaakt. Voor de bekerwedstrijden werden afgelopen week twee wedstrijden gespeeld. B. Beijer versloeg E. Gervedink Nijhuis en plaatste zich voor de halve finale tegen L. Griffioen. J. Mid- delink plaatste zich na een wat gelukkige zege op M. Hage reeds voor de finale. Voor de interne competitie, die nu bijna aan zijn eind is, wer den de volgende resultaten ge boekt: H. v. Beek-J. Scheperman J. Schipper-J. Roele 1-0, B. v. Beek-W. v. Oyen 1-0, D. v. Beek- E. R. Gervedink %-%, H. t. Brinke-D. v.d. Knaap 0-1, W. v. Rijssen-L. Griffioen 0-1, T. v. Oyen-T. v. Lindenberg 1-0, J. de Vries-H. v. Oyen VrVt. één keer in de 5 jaar met een jubileum getracht wordt te vullen. - voor de handwerktentoon- stelling 18 en 19 april 1983, werden in het totaal plm. 800 stuks handwerken ingezon den. Tijdens de Algemene Jaarver gadering werd een handwerk- tentoonstelling ingericht waarin ook Holten een stan druimte werd toegewezen. Tijdens deze handwerkten- toonstelling kreeg de groep uit Holten negen eerste prij zen, vijf tweede, zeven derde en drie eervolle vermeldingen. In totaal werden 31 werk stukken ingeleverd. ENNY STOKKERS en JAN SCHEPERMAN trouwden vrijdag 22 april op het gemeentehuis in Holten. Enny is al een aantal jaren leidster van de meis- jes-gymnastiekgroepjes van s.v. Bato. Op de foto één van deze meisjesgroepjes verkleed als Chi neesjes. Zij omringden het bruid spaar op het bordes van het ge meentehuis. Met een koetsje aangeboden door s.v. Bato) toog het gezélschap richting „De Poppe" voor een feestelijke re ceptie, ook hier waren de kinde ren van de gym weer aanwezig. Enny Stokkers is in het dage lijks leven werkzaam op een tandheelkundig centrum in Hen gelo, Jan Scheperman werkt bij Signaal in Hengelo. Het echt paar gaat wonen aan de Die- senplasstraat in Hotten. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 19 APRIL 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN. ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer P. K. H. Keesmaat voor het verbouwen van de woning Kerkstraat 26; - aan de heer A, J. Ribbink voor de bouw van een mestvarkens- schuur bij het perceel Maneschijnsweg 2; - aan de heer E. M. van Schooten voor de bouw van een ligboxen- stal bij het perceel Oude Deventerweg 45; - aan de heer J. Willems voor het veranderen van de berging bij de woning Boschkampsstraat 37 - aan de Algemene Ned. Woningstichting te Zutphen voor de bouw van 18 premie-huurwoningen aan het Mossinkserf; 2. aan de heer E. M. van Schooten vergunning verleend voor het kap pen van 1 eik bij het perceel Oude Deventerweg 45 Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. OPENSTELLING CONTAINER GEMEENTEWERF EN OPHALEN HUISVUIL Op zaterdag 30 april (Koninginnedag) en donderdag 5 mei (Bevrijdings dag) is de container bij de gemeentewerf aan de Waagweg gesloten. Het huisvuil van donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt op woensdag 4 mei opgehaald. VUILNISBEGRAAFPLAATS MARKEL0 Op 5 mei a.s. (Bevrijdingsdag) is de gemeenschappelijke vuilnisbe graafplaats te Markeio de gehele dag gesloten. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 3 mei a.s. en wel des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis ABONNEMENTEN ZWEMBAD TWENHAARSVELD Tot en met 29 april a.s. bestaat de mogelijkheid om seizoenabonne menten voor zwembad Twenhaarsveld aan te vragen voor het voorde lige voorverkoop-tarief. Hiervoor kan gebruik worden gemaakt van het huis-aan-huis verspreide aanvraag-formulier. Dit formulier is echter ook nog op het gemeentehuis verkrijgbaar. De abonnementen moeten worden betaald bij het afhalen. Tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden opgehaald op: 2 mei: namen met beginletter A t/m F 3 mei: namen met beginletter G t/m L 4 mei: namen met beginietter M t/'m S 6 mei: namen met beginletter TZ Het gemeentehuis is hiervoor op deze dagen geopend van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het is niet noodzakelijk dat de abonnementen per soonlijk worden afgehaald. Voor op 6 mei nog niet afgehaalde abon nementen vervalt het recht op het voorverkooptarief. HINDERWET TERINZAGELEGGING AANVRAAG OM VERGUNNING Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt vanaf 2 mei 1983 tot en met 2 juni 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage het verzoek om vergunnning ingevolge de Hinderwet van: de heer W. Hulleman, Oranjestraat 6 te Holten tot het oprichten, in werking hebben en houden van een brood- en banketbakkerij, annex winkel op het perceel Oranjestraat 6 te Holten. Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder). Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerpbeschikking ter inzage. De ontwerpbeschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 2 juni 1983 gemotiveerde bezwaren worden in gebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13. 7450 AA Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft in gediend worden indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet be-, kend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of de ontwerp beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 26 mei 1983 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5