gemeente holten w Jaarfeest EJ.V. „De Bouwers gemeente holten Motocross Harfsenmet veel Internationalen Politie weekjoumaal Belangrijke winst Holtense handbal HOLTENS NIEUWSBLAD Fdoor Schaakrubriek DONDERDAG 21 APRIL 1983 Vorige week vrijdag werd in het Trefpunt in Espelo weer het jaarfeest gevierd van de Espelose Jongeren Vereniging „De Bou wers". Voorzitter Teun Stevens sprak een woord van welkom en daarna volgden het Espelose Volkslied en het voorlezen van het jaarverslag. Hoofdmoot van de avond was het blijspel „Zo'n stadse deerne". Het stuk speelt zich af op de boerderij van Hendrik (Henk Meilink), Mina (Ria Jansen) en Janus, hun zoon (Henk Blan- kena). Janus heeft verkering in Bussum. Dat staat Hendrik niks aan „Zo'n stadse deerne". Plot seling staat Alouette (Willy Rei- link) toch voor de deur, even la ter gevolgd door haar vader Eduardus (Manny Wegen) en haar zus Adèle (Ina Ulfman). Deze familie is niet zo rijk als ze zich voordoen. Ze willen Hen drik zijn spaarcenten uit de zak kloppen en ze verkopen Hendrik een paar waardeloze olie-aande len. Als Eduardus echter hoort dat er plotseling toch olie is aangeboord, wil hij de waarde volle aandelen met een smoes terugkopen. Gelukkig steekt Grada (Gerda Lubbersen), een vriendin van Mina en zoals blijkt een oude vlam van Eduar dus, hier een stokje voor. De Waayinks zijn nu steenrijk, de Van Havelens straatarm. Als de fam. Waayink terug komt van een lange reis, staat Alouette al weer klaar om de rijke Janus in haar netten te verstrikken. Dit tot groot verdriet van Adèle, die tot over haar oren verliefd is op Janus. Eduardus wil graag met Grada trouwen. Door het verstu ren van een nep-telegram weet Grada alles ten goede te keren voor Janus en Adèle. Ook Edu ardus krijgt zijn Grada. Hendrik en Mina zijn weer gelukkig zo dat alleen de „onuitstaanbare" Alouette alleen blijft. Stuk en rollen waren goed in elkaar gezet en werden goed ge speeld. Tijdens de pauze speelde de meisjesclub het stukje „De Lenteklokjes". Na afloop van de „toneelavond" bedankte de voor zitter de spelers, de regisseur Bert Krikkink en Wander Drent (grime) voor hun inzet. Daarna was er een verloting met tal van prijzen. De avond trok volop pu bliek en er was dan ook volop sfeer aanwezig in 't Trefpunt in Espelo. l-4-'83: Twee Duitse lifsters worden uit de auto gezet door de bestuurder waarmee zij wa ren meegelift. De man ging er met hun spullen vandoor. De spullen werden later teruggevon den m.u.v. een bankbiljet van DM 100.-. De meisjes hadden echter goed opgelet en op de achterzijde van het deel III van de auto van de dief de naam van de dief gelezen en onthou den. Zo was het gemakkelijk de dader M. U. in Hengelo (O) aan te houden. In de nacht van 1 op 2 april ontstond er een woordenwisse ling tussen enkele jonge knapen van 16 17 jaar. Eén van de knapen, C. v.d. M. vond het no dig hierbij geweld aan te wen den. A. werd het slachtoffer en deed aangifte. M. werd aan het buro gehoord. In de avond van l-4-'83 laat werd ingebroken in een boerde rij aan de Raalterweg. Weggeno men werd een kleuren tv merk Philips t.w.v. f2100.- (nieuw), en ongeveer f30.-. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. 5-4-'83: Op 5 april werd de diefstal ontdekt van een schrik draadapparaat wat heeft gestaan in een weiland aan de Meut- geertsweg. 7-4-'83: Op 7 april werd bij controle van een autobestuurder, een 27 MC amateur, een lineair ontdekt. De zender werd inbe- slaggenomen en p.v. zal worden opgemaakt. 8-4-'83; op 8-4-'83 werd een in- woher van Holten, M., gehoord i.v.m. een door hem „geleende" fiets. De jongen bleek de avond tevoren de fiets te hebben gesto len in Rijssen. 9-4-'83: In de avond en nacht van 8 april werden van een Mer cedes in de Noordenbergstraat van beide linkerwielen de sier- ringen gestolen. 10-4-'83: Op klaarlichte dag, om 10.10 uur zondag 10 april vond een poging tot inbraak plaats in een woning aan de Raalterweg. De bewoner hoorde een auto zijn oprit oprijden. Toen hij uit het raam keek zag hij een gele auto, vermoedelijk Japans model. Even later werd er enkele malen aan de voor deur gebeld. Toen de bewoner vervolgens bij de voordeur ging kijken zag hij drie jonge man nen voor zyn woning staan waarvan één aan de voordeur morrelde. Toen de jongemannen hem zagen zetten zij het op een lopen. De drie knapen waren al len donker doch niet bruin, kor te stevige knapen tussen de 15 en 20 jaar. (Volgens getuigen zuidelijke types). 9-4-'83: Op 10 april doet een Duitser aangifte van diefstal van diverse goederen uit zijn auto welke op 9 april stond gepar keerd bij het motel aan de rijks weg Al. Toen hij bij de auto kwam ontdekte hij dat het rech terportier niet meer was afgeslo ten. Met het kappen van twee zie ke beuken gaat de gemeente Holten een halt toeroepen 'aan de dreigende bomensterfte in het Beukenlaantje. Adviseurs van Staatsbosbeheer hebben de situatie ter plekke bekeken en garandeerden Gemeentewerken dat het kappen van de twee zie ke beuken geen nadelige gevol gen zal hebben voor deze voor Holten zo karakteristieke laan. Er zullen twee nieuwe beuken worden aangeplant. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 12 APRIL 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN. ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer J. Jansen vergunning verleend voor de bouw van een berging-zijingang bij de woning Zweerssteeg 2; 2. aan mevr. H. H. de Groot vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij de woning Vianenweg 153; 3. aan de heer G. J. den Heijer vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij de woning Vossenweg 2; 4. subsidie voor herstel rieten daken toegekend aan: de heer J. W. Baltes, Doorlopendedijk 5; de heer H. J. Bieleman, Maneschijnsweg 21: de heer A. B. Herder, Helhuizerweg 13; de heer H. Ulfman, Espelodijk 4; 5. aan M.A.C. de Holterberg vergunningen verleend voor een auto cross en autovoetbal met nevenactiviteiten op 23 mei en 27 juli; 6. aan de St. Military Holten vergunning verleend voor de „Military Holten 1983" met nevenactiviteiten op 27 en 28 mei a.s.; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENSTELLING CONTAINER WAAGWEG De container aan de Waagweg bij de gemeentewerf is op zaterdag 30 april a.s. gesloten VERKOOP BOMEN OP STAM De mogelijkheid staat open tot het inschrijven op het kappen van twee dode beukebomen aan de Beukenlaan (met verwijdering van wortels e.d.). Het kappen dient in overleg en onder goedkeuring van gemeente werken te geschieden. Briefjes met opgave van de geboden prijs kun nen vóór 1 mei a.s. worden ingeleverd op het kantoor gemeentewer ken, Dorpsstraat 24b te Holten. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd maandag 25 april a.s. spreekuur te houden. HINDERWET Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 12 april 1983 vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan: 1. de heer G. Wansink, Rijssenseweg 3 te Holten voor het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bo vengrondse tank - inhoud 1200 liter - op het perceel Rijssenseweg 3; 2. de Maatschap Sluiter, Kwintenweg 8 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het varkens- en rundveebedrijf met een rundveestal met drijfmestkelders en de daaraan verbonden opslag van mest op het perceel Kwintenweg 8. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 25 april 1983) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink", Keizersweg 22 op dins dagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen-deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren heb ben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de ken nisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 26 mei 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. GEMEENTELIJK OPENLUCHTZWEMBAD TWENHAARSVELD OPENINGSTIJDEN vanaf zaterdag 7 mei 1982: zaterdag 09.00-18.00 uur zondag 13.00-18.00 uur maandag t/m vrijdag 07.00-19.30 uur* •in mei en september tot 18.30 uur; hemelvaartsdag en 2e pinksterdag geopend als op zaterdag. Wanneer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven, kan van deze openingstijden worden afgeweken. VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN Aanvragen (uitsluitend schriftelijk) kunnen t/m 29 april worden ingele verd op het gemeentehuis. Het verdient aanbeveling gebruik te maken van het huis aan huis verspreide aanvraag-formulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald op: 2 mei: Namen met beginletters A t/m F 3 mei: Namen met beginletters G t/m L 4 mei: Namen met beginletters M t/m S 6 mei: Namen met beginletters T t/m Z Het gemeentehuis is hiervoor op deze dagen geopend van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. Betalen bij afhalen. Pasfoto's zijn niet nodig. Wan neer u niet in de gelegenheid bent het abonnement op de aangegeven dag af te halen, is het ook mógelijk dit op één van de andere genoemde dagen te doen. Voor niet tijdig afgehaalde abonnementen vervalt het recht op het voor-verkooptarief. TARIEVEN voor- normaal INDIVIDUEEL ABONNEMENT verkoop tarief a. 16 jaar en ouder f30.- f35.- b. 3 t/m 15 jr. en Pas-65 f 20.- f 24.- GEZINSABONNEMENT a. één van de ouders f 30.- f 35.- b. beide ouders f 50.- f 59.- c. kinderen 16 jr. en ouder f 20.- f 24.- d. kinderen 3 t/m 15 jr. f8.- f9.- (het onder c en d vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ook voor tenminste één van de ouders een abonnement wordt aange vraagd). T1ENBADENKAART a. 16 jr. en ouder f21.50 b. 3 t/m 15 jr. en Pas 65 f 12.50 EENMALIG BEZOEK a. 16 jr. en ouder f 2,60 b. 3 t/m 15 jr. en Pas 65 f 1,50 ZWEMLES De zwemlessen voor de diploma's A en B beginnen op 16 mei, zowel voor kinderen als voor volwassenen. Voor kinderen geldt dat zij vóór .1 oktober de leeftijd van 6 jaar moeten hebben bereikt. De lesdagen zijn maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, voor kinde ren naar keuze 's morgens voor schooltijd (ca. 7.30) of 's middags na schooltijd (vanaf 16.00 uur) en voor volwassenen al naar gelang de be hoefte overdag en/of 's avonds. De kosten zijn f 22.- per periode van 12 lessen exclusief bewijs van toe gang. Aanmelding is mogelijk vanaf 7 mei aan de kassa van het zwem bad. Plaatsing geschiedt in volgorde van aanmelding. ll-4-'83: Vernieling van een school op „de Kol". Blijkt men die middag van de school „het Kompas" op het dak 14 ont- luchtingsroosters, 10 regenpijpen en 4 ontluchtingskappen te heb ben vernield, schade ongeveer 1500.-. Een buurtonderzoekje over die vernielingen had geen resultaat. De buurt zegde toe wel meer aandacht te zullen schenken aan de school. Getui gen worden verzocht zich te melden bij de politie. 14-4-'83: In de nacht van 13 op 14 april werd ingebroken in een woning aan de Houtweg. Er werd o.m. de kleurentv. De in braak gebeurde tussen 4 en 5 uur. Verdacht gesignaleerd werd een Ford Taunus combi model. Van de daders ontbreekt elk spoor. 16-4-'83: Om 14.00 uur meldt een inwoonster van Holten dat zij zoeven op de Dorpsstraat is aangereden door de bestuurder van een blauwe auto. Zij werd van achteren aangereden door de bestuurder van die blauwe auto die hierna doorreed. Het kenteken van de bewuste door rijder werd wel door de getrof fene opgenomen. 18-4-'83: Omstreeks 19.45 uur vond een aanrijding plaats op de Larenseweg. De bestuurder van een fiets kwam uit de Vis- schersteeg en stak zonder uit te kijken de Larenseweg over en werd geschept door een auto. De fietser werd met enkele lich te verwondingen naar het Geer- truidenziekenhuis te Deventer vervoerd. 18-4-'83: Uit een geparkeerde auto bij de wegrestaurant aan de rijksweg Al werden kente kenbewijzen gestolen. In de belangrijke wedstrijd in de 2e klasse B om wie voorlo pig de rode lantarendrager in deze klasse zou blijven, heeft Holten na een zwakke eerste helft toch de volle winst ge pakt. Tegenstander Raalte moest evenals Holten enkele spelers missen. In de eerste helft bleven beide ploegen onder hun kun nen. Onnodig balverlies en slor dige afspeelfouten zorgden voor een zwakke vertoning waarin de stand, ondanks tweemaal een kleine voorsprong voor Holten, gelijk was bij rust. 6-6. Na rust speelde Holten stukker beter. Met beter uitgespeelde aanvallen kwam Holten in enkele minuten tijds op een ruime 14-9 voor sprong. Vooral Meino v. Beek was met 5 treffers goed op schot. In het doel hield invaller keper Ron de Geus enkele ke ren fraai, harde schoten uit de tweede lijn. Vlak voor tijd ver zwakte Holten de dekking en kon Raalte nog iets terugkomen. Maar verder dan de 16-13 stand was niet meer mogelijk. Doelpu- nen: Meino v. Beek 5; Rudi v.d. Voet, Johan Plantinga 2; Jan de Wit 4; Nico Vorst, Frank Neute boom, Jan Victor Dorlas 1. Ook de dames senioren haal den winst. Uit tegen Schalkhaar hadden de dames het niet ge makkelijk. Na een 2-0 voor sprong kwamen de gastvrouwen terug tot 2-2. Voor rust scoorde Holten nog 3-2. Na rust kwam Holten op een 6-3 voorsprong. Toch kwam Schalkhaar nog te rug. Verder dan 6-5 kwam de score niet en kon Holten beide punten mee naar huis nemen. Doelpunten: Alberta Markvoort, Frida Meilink 2; Annemarie Op- hof, Ans Nijland 1. Jeugd Bij de jeugd vielen de resulta ten niet mee. Al speelde tegen het sterke IJselstars een goede eerste helft. (1-3). In de 2e helft waren de gasten echter veel ste ker en wonnen met 11-2. A 2 speelde tegen een van de koplo pers, D.S.C. Bij rust leidde Hol ten met 2-1. Na rust bouwde het team in een goede wedstrijd een zeer vediende 7-3 winst op. B 1 speelde tegen Heeten niet slecht, maar trof een tegenstan der die na de 10-3 ruststand ook in de 2e helft zeer goed speelde. Door verdedigingsfouten kwam Heeten tot de zeer ruime 22-4 winst. B 2 had uit tegen S.D.O.L. reeds zeer ruim verloren. De thuiswedstrijd ging in de eerste helft ook naar S.D.O.L. (1-8) na rust ging het beter en kon Hol ten het verlies beperkt houden tot de 2-12 nederlaag. Tegen koploper D.S.C. speelde de pu pillen een doelpunt rijke wed strijd. D.S.C. was vooral fysiek sterker. Na de 8-4 ruststand bleef Holten goed partij geven en verloor - eervol - met 14-8. Programma za. 23-4: A 1 uit tegen Tyfoon om 13.00. Vertrek 11.30. A 2 uit tegen NW. Heeten om 14.00. Vertrek 13.00. B 1 uit tegen Schalkhar om 12.00. Ver trek 11.00. B 2 uit tegen Nw. Heeten om 12.00. Vertrek 11.00. C 1 thuis tegen V. K. om 12.00. ZO. 24-4: allen vrij. Bekerwedstrijd: De heren se nioren van Holten spelen don derdagavond om 20.45 hun eer ste bekerwedstrijd tegen Heeten. In de poule spelen verder nog Voorwaarts en Actief. De win naar van de poule komt in de halve finale. De wedstrijd tegen Heeten wordt gespeeld in spor thal 't Mossink. Zondag 24 april organiseert de Motorclub HAMAC te Harf- sen onder auspiciën van de KNMV op het terrein „Peppe- lenbos" de jaarlijkse motocross. Het circuit is gelegen aan de Deventerdijk in Harfsen. Als „hoofdschotel" van het pro gramma komen de 500 senioren en internationalen aan de start met als bekende coureurs Frans Sigmans, Jack Verwaayen, Mar tin Schalkwijk, John Ruiten beek, Bart Kuipers en de favo riete streekrijder Gerrit Wol- sink en „lest but not least" landskampioen 1982 Toon Kar- semakers uit Waalre. Ook bij de senioren een groot aantal rijders van klasse die het de internationalen zeker erg las tig zullen maken. Arno Bosch, Vincent Haaker, good old Simon Schram en Ad Verstegen maar ook de plaatselijke coureur Hen- nie Wullink weet van wanten. Ruim 40 internationalen en se nioren zullen in twee manches voor de nodige spanning en sen satie zorgen. Ook de 125 cc. na- tionalen en de zijspanners (nat.) komen op „Peppelenbos" in ak- tie. Voor 125 cc. hebben maar liefst 129 rijders ingeschreven waaronder de streekrijders Die- derik Logt (Olst), Ton Verbeek (Twello), Sjoerd Remmelink (Zei- hem), Ronald en Toon Nijhof (Zutphen) en de Harfsenaar Jan Pladdet. Ook bij de altijd weer spectaculaire zijspannen, met niet minder dan 50 equipes, zal het niet aan spanning ontbre ken. Frank den Edel/Dick Grootenvorst uit" Gouda, Wim Struyk/Bob van Katwijk (Bleis- wijk) en Evert Vruggink/Willy Kruit uit Nijverdal zullen het moeilijk krijgen tegen de streek rijders Wim Achterkamp/Henk Braakheeke (Wilp), Martin Ger ritsen/Gé Nijenhuis (Lochem), Wolter en Harry Aalpol (Eefde), Marten en Albers Bokslag uit Epse en plaatsgenoot Jan ten Have met in het „bakje" Derk Lans ink. De ^wedstrijden beginnen offi cieel om half twee maar daar voor zullen enkele series natio- nalen worden verreden. De route naar het circuit is met OK pij len aangegeven. Zaterdag 23 april worden in Harfsen regio nale jeugdmotocross-wedstrijden verreden. Het motorgeweld zal zondags in een grote tent op het middenterrein muzikaal wor den omlijst door een bekend discoteam. (zie adv.) Lex Griffioen nieuwe schaak kampioen. Aan nieuwkomer Lex Griffioen heeft de Holtense Schaakvereni ging een prima aanwinst. Hij presteerde in de externe compe titie ook al uitstekend en werd nu in de interne competitie, de ze week kampioen na winst op Eric Gervedink Nijhuis. Alleen Dick v.d. Knaap wist de nieuwe kampioen te verslaan. Verdere uitslagen: B. v. Beek-G. Stevens 1-0, T. v. Oyen-P. Eyzinga af- gebr., H. t. Brinke-J. Middelink V2-V2, J. de Vries-J. ten Velde 1-0, D. v. Beek-H. v. Beek V2- V2, T. v. Lindenberg-D. v.d. Knaap 0-1. SV Holten afd. atletiek Afgelopen zaterdag waren weer enige Holtense atleten present bij prestatie-lopen in Delden; het mooie weer en het prachtige parcours waren een extra stimu lans om snelle tijden te lopen. Op de 5 kilometer kwam Dinant Markvoort enkele seconden te kort voor de overwinning, maar zijn tijd mocht er zijn: 17 min. 36 sec. Op de 10 km. eindigde Gerard Beldman als eerste en liep tege lijk een persoonlijk record: 36 min. 16 sec. A.s. zaterdag staat de laatste (en zwaarste) van de serie PJGO-crosses op het pro gramma, rond de Friezenberg. We verwachten daar alle atleten (maar ook voetballers!) want er zijn nog verschillende prijzen te behalen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5