UITGESCHAKELD. Medische diensten CANADEES BEZOEK AAN OORLOGSGRAVEN Zaterdag 23 april Bloemencorso Gemeentebestuur op de fiets Garagehouder Bertus Paalman; Vertrouwen in éénmansbedrijf Molen Dijkerhoek draait op 7 mei Tienersoos voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Agenda gemeenteraad dinsdag 26 april ,0s AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuwe leidster jazzballet VEETUNNEL BEUSEBERGERWEG HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND Kring Oost hield feestavond G. TEN HARKEL B.V. DONDERDAG 21 APRIL 1983 Op een totale oppervlakte van Bertus Paalman werkte zo'n 16 ruim 170 vierkante meter startte jaar bij Nido-Universal op de af- Bertus Paalman bijna 14 dagen deling ontwikkeling. Na de La- geleden zijn garagebedrijf, annex gere school volgde hij gedurende zelfservicecentrum aan de Rijs- negen jaar tal van avondstudie's senseweg. In het vorige nummer allemaal met het oog op ooit van Holtens Nieuwsblad stelden een eigen bedrijf. „Ik geloof in we opnieuw stil te zullen staan deze tijd vooral in een klein be- bij dit garagebedrijf met een drijf, waarin hooguit twee man wat uitgebreider artikel, want werken. In mijn geval doe ik het lijkt juist in deze econo- het voorlopig alleen. Een inko- misch moeilijke tijden een gokje „vaste" baan in te leveren voor het eigen ondernemersschap. „Ik geloof er stellig in en heb me zeker zo'n vijf jaar hierop voor bereid, middels het halen van de „broodnodige" diploma's denk aan het ondernemers- en vakbekwaamheidsdiploma., ver telt Bertus. Hij is 30 jaar en be gint vol goede moed aan een zelfstandig, maar druk (we ma ken lange dagen) garageleven. „We", houdt in dat ook zijn vrouw en kinderen moeten in spelen op dit andere bestaansle- ven. Zijn vrouw werkte ooit zelf in een garagebedrijf dus kent ongeveer het klappen van de zweep. „Een ongeregeld en druk leven is voor mij geen bezwaar. We wonen aan de overkant dus koffie en brood breng ik hem geregeld. Hoe laat hij 's avonds weer thuis verschijnt dat zie ik dan wel. Ik ben onregelmatighe den wel gewend van huis-uit". Karin Stokvis werd door het bestuur van s.v. Bato aange trokken als nieuwe leidster van de afdeling jazzballet, een afde ling die s.v. Bato al sinds 1977 onder haar hoede heeft. Karin Stokvis komt uit Nijverdal. Haar voorgangster moest we gens omstandigheden haar taak neerleggen, overigens tot spijt van het bestuur. Karin geeft al enkele jaren jazzballet in Nijverdal en men prijst zich gelukkig opnieuw een goede leidster te hebben aangetrokken. Men kan zich nog aanmelden voor de lessen, die gegeven worden aan de Lage- weg in het gymlokaal, op de dinsdagavonden. Voor meisjes vanaf 8 jaar: 18.00-19.00 uur. Voor dames boven de 16 jaar: 19.00-20.00 uur. Aanmelden kan aan de zaal. Voor meer informa tie kan men terecht bij de se-s cretaressc van s.v. Bato, me vrouw Eggink, telefoon 2000. Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. R. Visser (Bed. v.d. Heilige Doop); 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. Algemeen Diaconale Doeleinden. Oppas dienst: mevr. Markvoort-BaJtus en Margreet Veldman. Geref. Kerk 9.30 uur ds. H. Borgers van Den Ham; 19.15 uur ds. Th. J. van Loo van Vroomshoop. In beide diensten is de le coll. voor bin- nenlandsdiaconaat (Va) en We- relddiaconaatO/2). Kindernevendienst klas 5 o.l.v. mevr. G. van Zeijts en klas 6 o.l.v. van Hans Paalm- man. Oppasdienst Mevr. Smit-Paalman, Jenny Nfj- kamp, Gea Zwiers (res.)mevr. Dul-de Fockert, mevr. Bos- schers-Welink, mevr. Paal- man-Zwiers (res.) R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Dijkerhoek 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uit gangscoll. Algemeen Diaconale doeleinden. Okkenbrock 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit gangscoll. Algemeen Diaconale Doeleinden. Nieuw Hceten Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00 uur en 10.00 uur men van tussen de 1000 en 1200 gulden per week stel ik als uit gangspunt. De huur van het pand (Muller) is goed op te brengen en erg veel verdere kos ten, buiten uiteraard de eerste investeringen heb ik niet. „Veel hulp kreeg hij bij de opknap van het pand van familieleden. Voorin de garage (inclusief put) is ruimte voor doe-het-zelvers. Zij kunnen voor een bedrag van vijf gulden per uur gebruik ma ken van gereedschap en ook technische kennis van de heer Paalman en zodoende zelf hun reparatie's uitvoeren. „Het handelsaspect in deze branche spreekt me het meest aan, het kopen en verkopen van gebruikte auto's is iets wat ik graag doe". In de garage staan dan ook al verschillende exem plaren „in de maak" en ook klaar te wachten op een nieuwe eigenaar. „Vanaf de opening heb ik toch al leuke resultaten ge boekt en al een aantal auto's verkocht. De zelfservice moet duidelijk nog op gang komen. Men is het niet gewend maar ik hoop dat het toch geleidelijk aan van de grond zal komen. Juist voor die mensen die an ders zijn aangewezen op het sleutelen in de straat lijkt het me een goede oplossing tegen geringe vergoeding ruimte en ge reedschap beschikbaar te heb ben", aldus Paalman. Veel on derdelen van verschillende mer ken heeft hij volop in voorraad, dus men kan veelal direct aan de slag. Motivatie, werklust en vertrouwen in zijn bedrijf zijn drie aspecten die Bertus Paal man duidelijk sieren. Proficiat en succes! Op 5 mei a.s. zal het gemeen tebestuur van Holten op het Ca nadese kerkhof een delegatie ontvangen uit Canada die haar dankbaarheid wil uiten voor de manier waarop in Holten de na gedachtenis aan de Canadese oorlogsslachtoffers in ere wordt gehouden. Majoor Linch zal namens de oud-strijders van de Seaforth Highlanders een geborduurde herinneringslap aanbieden. Hij wordt vergezeld van de heer en mevrouw Cook. De heer P. J. Cook is namens de Common Wealth Graves Organisation be last met het toezicht op het be heer van de Canadese oorlogs graven in Europa. Cook is gesta tioneerd in het Belgische leper. De plechtigheid op het Cana dese kerkhof begint om 15.00 uur. Herdenking Op 4 mei vindt er op de Hol- terberg een eenvoudige herden king plaats door de schoolkinde ren van Holten. Dat gebeurt 's morgens om 11.15 uur. Hierbij zullen de leerlingen van de klas sen 4, 5 en 6 van alle Holtense lagere scholen aanwezig zijn. Na een korte toespraak van burge meester Ridder van Rappard zullen 7 kinderen (van elke school één) gezamenlijk een krans met bloemen versieren. De overige kinderen zullen aan het eind van de plechtigheid op een gedeelte van de graven bloemen leggen. Met man en macht is men doende de corsowagens op tijd tot schitterende corsowagens om te toveren. Het idee voor deze, anders dan gebruikelijke, herdenking is aangedragen door de Stichting Viering Nationale Feestdagen, die aan een dergelijke herden king groot belang hecht. Na mens deze stichting verklaart burgemeester Ridder van Rap pard waarom: „Juist voor deze kinderen vinden wij het erg be langrijk dat zij herinnerd wor den aan wat er in de afgelopen oorlog gebeurd is. Het is alweer de tweede generatie na de oor log en je merkt dat de betrok kenheid met het gebeurde min der wordt. Juist hier in Holten met een Canadees oorlogskerk hof hebben we de mogelijkheid die herinnering overeind te hou den. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Voor de 36e keer zal in het voorjaar weer het Bloemencorso door de Bollenstreek rijden. Ruim 20 met bloemen overdekte praalwa gens vertrekken op zaterdag 23 april 1983 vanuit Haarlem voor een tocht van circa 35 kilometer door het bloeiende bollenlandschap. Het wordt daarbij begeleid door de beste harmoniekorpsen uit Ne derland. Vertrek uit Haarlem (de stad van Frans Hals en de be roemde Bloemenmeisjes) 9.50 uur. Bennebroek 11.45 uur, rustpauze tot 13.10. Hillegom (centrum van de Bloembollenhandel) 13.50 uur, Lisse (wereldbekend door de Keukenhof) 14.45, Sassenheim ca. 16 uur. Vanuit Sassenheim gaat de stoet naar de badplaats Noord- wijk. Om 17.30 uur vertrek voor een rondgang door Noordwijk-Bin- nen en Noordwijk aan Zee. De corsowagens worden gedurende het weekend op de Koningin Wilhelmina Boulevard te Noordwijk ten toongesteld en feestelijk verlicht. Ook voor de avond van 4 mei heeft de Stichting, in samenwer king met de oud-strijders een iets andere opzet bedacht. In te genstelling tot de traditionele kerkdienst zal er dit jaar om 19.15 uur in de Hervormde kerk een herdenkingsdienst worden gehouden. Daardoor worden ook de mensen die geen binding hebben met een kerkelijk ge nootschap in staat gesteld de herdenking vanaf het begin mee te maken. Om 19.45 uur zal ge zamenlijk worden vertrokken in een stille optocht naar het her denkingsmonument aan de Mo- lenbelterweg. Geboren: Henrieke Joanne dv E. J. Reterink en H. B. J. Altena (geb. te Deventer); Joanne Ber- dien dv E. J. Reterink en H. B. J. Altena (geb. te Deventer). Odertrouwd: J. Marsman, oud 28 j. en M. Jansen, oud 28 j. Gehuwd: L. A. M. ten Donke laar, oud 24 jaar, Markelo en G. A. Vincent, oud 24 jaar, Mar kelo. Overleden: A. J. Arendse, oud 75 jaar, G. Geerligs-Hennink, oud 83 jaar. Landbouwer A. Groteboer aan de Beusebergerweg heeft van het gemeentebestuur van Holten toestemming gekregen om een veetunnel te laten graven in de Beusebergerweg, die op dat punt over de E-8 loopt. Grote boer deed dit verzoek omdat zijn veestapel zich zienderogen Voor het eerst in haar bestaan hield de Kringgroep Oost voor leden, donateurs en liefhebbers van de Hollandse Herder een feestavond bij camping Vene klaas. Voorzitter van de vereni ging Ieneke Wansink opende de ze avond, met als speciale gas ten mevrouw J. Nieuwenhuis en mejuffrouw E. Nieuwenhuis. Zij werden speciaal uitgenodigd om dat de Kringgroep Oost weke lijks traint op het stuk grond van mevrouw Nieuwenhuis. Zij stelt dit belangeloos ter beschik king. Tijdens de feestavond was er een gezellige bingo. Prijzen hieraan verbonden werden gratis beschikbaar gesteld door de fir ma Godeschalk en Dierenspeci aalzaak Dick Zantink. Voor de muzikale omlijsting zorgde het Combo Robi uit Holten. Het werd een gezellige avond, zéker voor herhaling vatbaar. De voor zitster wenste na afloop iedereen wel thuis en tot ziens.!! De Tienersoos New-Life houdt zondagmiddag tussen half drie en vijf uur weer een disco voor 12 tot en met 15-jarigen. Voor één piek kun je genieten samen met d.j. Leo Obdeyn van de dis coklanken. Nationale Fietsdag, Nationale Molendag en de her-ingebruikne ming van de fraai gerestaureerde Dijkerhoekse molen. Voor al deze activiteiten beklimt het gemeentebestuur van Holten op za terdag 7 mei het stalen ros om een bezoek te brengen aan Dijker hoek. Zowel de raadsleden als het college van b en w vertrekken die dag om 13.00 uur vanaf sporthal 't Mossink. Zonder bandenpech en met de wind mee moet het hele gezelschap een half uur later in Dijkerhoek kunnen zijn waar de voorzitter van de Dijker- hoekse buurtvereniging een officieel welkomstwoord zal spreken. Daarna wordt de gerestaureerde molen overgedragen aan het ge meentebestuur en zal de oudste in Dijkerhoek geborene, de heer Huzen het naambord onthullen. Tevens wordt dan de winnaar van de hiervoor ingestelde prijsvraag bekend gemaakt. Vanuit de Dijkerhoekse gemeenschap zijn talrijke suggesties binnengekomen. Het daadwerkelijk in gebruik nemen van de molen zal gschie- den door de heer Ollander van de ANWB. (De Dijkerhoekse molen wordt opgenomen in een van de fietsroutes van de ANWB). Hij zal „de vanglichten" en als alles goed gaat zullen de wieken zich dan in beweging zetten. Hierna bestaat er voor de geïnteresseer den de mogelijkheid de molen van binnen te bezichtigen. Het geheel wordt afgesloten met een informeel bijeen zijn met muziek en dans van de Holtense Boerendansers. Ook de terugtocht naar Holten zal per fiets gebeuren. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 SDU IIUtR za. 9.00-12.00 MDSWÜ-HM III 18413-1847 koopavond Goor Dlilllllllll H >331*11 II donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! uitbreidt. Het wordt daardoor steeds moeilijker het vee van de ene kant van de weg naar de andere kant te brengen. Zaterdag 23 april 14.00-17.00 uur „Open-Huis" Schietvereniging „De Zaagmo len" Dijkerhoek. Zondag 24 april 11.30 uur Koffieconcert dóór Holtenaren vóór Holtenaren in aula Scholengemeenschap. 13.30 uur: start Motorcross „Ha- mac" Harfsen (zie adv. en be richt) 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 26 april 14.00 uur: Feestelijke bijeen komst Bejaardensociëteit „Hol ten" i.v.m. twintigste verjaardag op de deel van kampeerboerderij „Ideaal" van familie Aanstoot, Schreursweg 8. 20.00 uur: Jaarvergadering Hen gelsportvereniging „De Riet voorn" in café-rest. „Vosman". 20.00 uur bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". Op deze laatste avond in dit seizoen zal ds. R. Visser spreken. Belangstellenden zijn heel hartelijk welkom! 1. Notulen van de vergadering van 22 maart 1983. 2. Mededelingen. 3. Ingekomen stukken. 4.Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. stede- bouwkundige werkzaamheden. 5. Voorstel tot aanwijzing van gemachtigden bij de behande ling van beroepen tegen bestemmingsplannen door Afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State. 6. Voorstel tot uitbreiding van de openbare verlichting in het buitengebied en verbetering van de verlichting langs een ge deelte van de Larenseweg. 7. Voorstel tot vervanging van een bestelauto t.b.v. gemeente werken. 8. Voorstel tot verbouwing e.d. t.b.v. de scholengemeenschap. 9. Voorstel tot diverse aanschaffingen t.b.v. de scholenge meenschap. 10. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekeningen van de algemene dienst en de bedrijven over 1979. 11. Voorstel tot deelneming in het maatschappelijk kapitaal van de Centrale IJkinrichting voor electriciteitsmeters N.V. te Borculo. 12. Voorstel tot uitbreiding van het electriciteitsnet en het gasnet aan de Ericaweg. 13. Beantwoording van ingekomen schriftelijke vragen. U kunt nu automaat rijden voor een haast ongeloofwaardige prijs: f 11.399.-voor de Alto Automaat drie-deurs. f 11.999.- voor de vijf-deurs incl. BTW af importeur. Kom eens langs. Voor de ontdekking van de leukste manier om uitgeschakeld te raken. SUZUKI. EEN RAAAZEND KNAP KARRETJE. DE NIEUWE SUZUKI ALIO AUTOMATIC V.A. F 11.399,- AUTOBEDRIJVEN ten harkelS Goor: Oeldensestraat 7 - tel. 05470-28 01 Markelo: Noordachtereschweg 10 Tel. 05476-1619 Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 u en 16.00 u. Wijkverpleging: Dienst: 21 tot en met 28 april: Zr. J. de Bont, Deventer, tel. 05700-3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijn-artikelen Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins- .dag van de maand. Tandarts: T. I. Lafeber, H. Dunantstraat 1, Rijssen. Tel. 05480-1 83 83. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie Alle werkdagen wjjkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat. Stichting voor maatsch. dienst verlening midden-Overijssel Gaardenstraat 29. tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen Tel. 12 01 of 15 17 Zuigelingen-consultatie-bureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34 Brandweer Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3