m Henk Reitsema liep geweldige marathon Programma Sporthal 't Mossink' MINTOMSTT Blauw Wit behoudt kampioenskans ondanks gelijkspel Badmintonclub Holten Meisjes C2 Mintonette werden kampioen HOLTEN 2 KOMT 1 PENT TEKORT HEREN 1 GAAT DOOR!!! Trainingsweek Geslaagde jeugd-iiistiiif HOLTENS NIEUWSBLAD VOLLE WINST AUGUST MULLER COR VAN DER BIJL volleybalver. holten badmlntonclnb-holtei 3 s DONDERDAG 14 APRIL 1983- In een vrij matige wedstrijd heeft Blauw Wit afgelopen za terdagmiddag in Denekamp een zwaar bevochten gelijkspel be haald tegen de Sc. Denekamp. Na een zwakke le helft, waarin de thuisclub terecht de leiding nam, wisten de Holtenaren zich in het 2e gedeelte enigszins te herstellen en alsnog met een puntendeling het veld te verla ten. Het begon allemaal veelbelo vend voor" "de" gasten. In de 7è minuut reeds kreeg Joh. Stam een "goéd kans, maar hij strand de op de Denekamp-doelman, die deze middag nog vaker een struikelblok voor de Blauw Wit aanval zou blijken te zijn. Aan de andere kant moest in valler-doelman Gé Blokvoort, hij speelde een rustige en goede partij, regelmatig optreden tegen gevaarlijke schoten vanaf de rand van het strafschopgebied. De Blauw Wit middenvelders hadden hun tegenstanders on voldoende onder controle en dat resulteerde regelmatig tot spit suur in het Blauw Wit straf schopgebied. Gelukkig had Har ry ten Wolthuis weer een goede middag en bleek moeilijk te passeren, maar dat kon niet ver hinderen dat in de 14e minuut opnieuween Denekamp-aanval ler alleen voor Blokvoort ver scheen, maar de bal ging over. Blauw Wit zag geen kans in haar spel te komen en Dene kamp profiteerde hiervan be kwaam. De door trainer Theo Pahlplatz getrainde ploeg toon de aan het korte tiktakspel goed te beheersen, waardoor de gasten zich nauwelijks aan de druk konden ontworstelen. We liswaar had ook Blauw Wit eni ge kansjes, maar volkomen te recht namen de gastheren in de 34e minuut de leiding. Een vrije trap op het middenveld vormde de inleiding. Blauw Wit liet de tegenstander rustig combinerend tot in het strafschopgebied ko men zonder dat er werd ingegre pen en op het knappe, harde la ge schot van Jan Bonke was Blokvoort toen volkomen kans loos (1-0). Tot de rust kreeg Blauw Wit nog 1 kans, maar de Dene kamp-goalie stopte fenomenaal een vrije trap van Fred Hulle- man van juist buiten het straf schopgebied. De tweede helft was nauwe lijks 5 minuten oud toen Blauw Wit een gevoelig verlies leed. Na een kopduel bleef Jan Paalman op het veld liggen, naar achteraf bleek met een gebroken neus. Zijn vervanger was Hans Stam. waardoor Jan Ros als vleugel- verdediger ging optreden. Blauw Wit bleek toch wel enigszins aangeslagen, hoewel er veel harder gewerkt werd als in de le helft was de kans op 2-0 veel groter als de gelijkmaker. In de 15e minuut kroop het team van trainer Scholten door het oog van de naald, toen de Denekamp-spits na een misver stand in de Blauw Wit defensie, alleen op Blokvoort af kon gaan maar hij miste jammerlijk. Deze meevaller gaf weer moed en langzaam maar zeker kregen de Holtenaren greep op de tegen stander. Wellicht ging ook de conditie een rol spelen. In de 25e minuut wisselde Scholten Henri Stam voor een verse aan valler namelijk Henk Aanstoot, om te trachten in ieder geval één punt mee te nemen. Steeds sterker werd de druk op de De nekamp veste en in de 35e mi nuut loste Fred Hulleman een hard schot van 20 meter dat door de tot dan toe sterk spe lende Denekamp-doelman niet vastgehouden kon worden. De toesprintende Jan Pruntel was snel genoeg ter plaatse om de bal tegen de touwen te knallen (1-1). Na deze treffer, een spelbeeld dat bepaald werd door een ster ker, maar te zenuwachtig spe lend Blauw Wit. Wanneer wat beter geprofiteerd was van de missers in de Denekamper ach terhoede was zelfs de (onver diende) volle winst mogelijk ge weest. In de schaduw van Robert de Castella en Carlos Lopez heeft Henk Reitsema afgelopen zater dag in Rotterdam opnieuw een geweldige marathon gelopen. Na de 2.34.40 afgelopen herfst in Zwolle kwam hij nu uit op een tijd van 2.30.28 en eindigde daarmee ongeveer als dertigste; het gaat steeds sneller niet deze kilometervreter. Ook met Meindert Koopman gaat het goed. Op paaszaterdag liep hij in een sterk bezette par kloop over 10 km in Schoonho ven en bezette daar de vierde plaats, slechts 40 seconden ach ter de op één na snelste Neder landse atleet tijdens de wereld kampioenschappen veldlopen af gelopen maand in Engeland. Meindert liep de afstand in 29 minuten en 5 seconden. August Muller/Cor van de Bijl in aktie voor het Nederlands kam pioenschap. In Reek (Noord-Brabant) werd afgelopen zondag de eerste wed strijd meetellend voor het Ne derlands kampioenschap verre den. Bij de start van de le manche was het meteen de Hol- tense combinatie die de leiding nam. Gedurende de hele man che was niemand van de con currentie in staat om de fantas tisch sterk rijdende Muller ook maar enigszins bij te houden. De combinatie Bennie Jan- sen-Frans Geurts van Kessel In de op 5 april in Deventer gespeelde wedstrijd tegen het derde team van Wijk 16 heeft Holten 2 het net niet kunnen red den. Weliswaar werd er gelijk gespeeld maar voor het behalen van het kampioenschap was slechts de volle winst voldoende. De zeer spannende ontmoeting had een grillig verloop. In de eerste partij verloor Ar jan Hakkert in twee games (bei de 21-17). Hij zat volkomen vast, waarschijnlijk hebben de zenu wen hierbij toch wel een rol ge speeld. De tweede set werd door Gerard Overvelde via zeer beke ken spel overtuigend gewonnen. De derde set werd een nipte winst voor Wijnand Falk (23-21; 21-19). Het dubbelspel werd door het goed ingespeelde duo Arjan en Gerard na een spannende strijd verdiend gewonnen. Op dat moment was de tussenstand dus 3-1 in het voordeel van Hol ten en leek de overwinning niet al te ver weg. Nu echter keer den de kansen en werden drie partijen achter elkaar verloren. Eerst Arjan, door te verkrampt spel, daama Wijnand die Vrou we Fortuna beslist niet aan zijn kant had en tenslotte Gerard, ondanks een erg sterk gespeelde tweede game. In de achtste par tij trok Wijnand de stand weer gelijk tot 4-4. Arjan, die nu wat beter in zijn spel kwam, zette in de één na laatste set Holten op voorsprong, zodat de laatste Mintonette 1 - Setash 1 (heren) 3-0 Alweer kwam er een geducht tegenstander naar Holten toe. Gebrand op minstens één seto verwinning. De eerste set leek men aardig die richting heen te gaan. Binnen de kortste keren kwamen we via 0-5 met 2-8 ach ter te staan en was er nu al zelfs de tweede time-out nodig. De donderspeech van Tammo legde geen windeieren en éihde- lijk kwamén we in ons spel: En dan zijn we erg moeilijk te stop pen. Johan speelde een „bere- partij" en we kropen naderbij, kwamen óp gelijke hoogte en streefden de tegenstanders voor bij. Met 15-8 werd de eerste set gewonnen. Toen begon het. spel pas aardig. Terwijl de tribune, ondanks de concurrentie van he ren- 4, langzamerhand töt de laatste plaats bezet werd wak kerde op het veld de storm weer aan. De scheids raakte even de kluts en Paul zijn plaats kwijt. Punt na punt werd er door de beide ploegen gescoord. Tot 12- 12 ging de strijd gelijk op. Toen sloeg Ger de bal hard naar be neden, terwijl de tegenstander nét omhoog keek. Dat zijn en daarmee hun weerstand toen on middellijk gebroken was, hoef ik u, als kritisch publiek natuurlijk niet te vertellen. De doorbraak was een feit. 14-12 was een leu ke stand en er werden enorme rallys ondernomen om het pu bliek te boeien en Albrecht te vèrmoeien. Het eerste, maar vooral het laatste werd een ge weldig succes. Als middenman kreeg hij alle blokkeer - en aan- valsballen. Eindelijk werd er toch met 15-12 gewonnen. De derde set was echt een formali teit. Hien was in topvorm, net zoals de rest van de ploeg trou wens. En dat is al een paar we ken zo. Morgenavond de zeer belang rijke wedstrijd tegen Krekkers. Wij staan tweede op één punt achterstand, om 20.00 uur kunt u daarvan getuige zijn. In Hol ten, in de sporthal. Bovendien ziet u daarna de eveneens zeer belangrijke wedstrijd van de dames tegen Juliana. Hand having of degradatie is het dan. Dus.morgenavond zien wij u hopelijk terug. En neemt u ook iets lawaaigs mee? Doen hoor! Want aanmoedigen moet u doen, al is het maar eens in uw leven!!! Jams ning voor ons, stand 7-15. In de eerste helft van de derde set liep het bij ons ook lekker. Op een gegeven moment stonden we met 2-7 voor, maar verder dan 4-9 kwamen we niet. Vrivo wist zich zodanig te herstellen dat ze deze set met een 15-9 konden afsluiten. Djie Dobbel Joe Vrivo 3 - 2-1 Mintonette 2 (heren) Gezien de stand in de compe titie moesten we deze wedstrijd winnen. Maar Vrivo" bleek net iets te sterk voor ons te zijn. Ze konden in de eerste set gemak kelijk een voorsprong opbouwen, maar na een time-out wisten we toch nog aardig terug te krabbe len. Echter door een sterke aan val door het midden, wist Vrivo de nodige punten te pakken en wonnen ze deze set met 15-8. In de tweede set speelden we ons eigen spel, nu kwam er een goe de aanval en er werd beter ge blokt. Vooral Gerrit wist met zijn aanval veel puntjes te sco ren. Deze set werd een 'overwin- Volley W. - Mintonette 1 (da mes) 3-0 Vrijdag 8-4 moesten we uit spelen tegen Volley Wierden. Wederom is gebleken dat wij on ze supporters in een uitwedstrijd sterk missen. Alhoewel Volley een betere plaats in de competi tie bezet dan Mintonette is deze ploeg beslist niet onoverwinne lijk. De eerste set speelden we het best; deze verloren we maar met 15-13. De volgende twee sets waren een duidelijker ver lies voor ons nl 15-4 en 15-10. Ons slechte spel werd door een groot deel bepaald door slechte passes en veel persoonlijke fou ten. Duidelijk is voor ons weer gebleken dat het ons team aan een winnaarsmentaliteit ont breekt. Misschien dat de zenu- eindigde als 2e met een achter stand van 20 seconden. 3e werd in de manche Hans van Gogh met bakkenist Sies Hurkmans. Bij de start van de 2e manche was het Ton van Heugten met Jaap van Vliet die kop-start pakten. Al na enkele honderden meters werd de door een arm-blessure gekwelde Van Heugten „voorbijgestoken" door Muller-Van der Bijl. Deze wer den in de eerste 3 ronden nog fel belaagd door Jan Bakens met bakkenist Henk van Heek. Toen was voor Muller de maat vol en schroefde hij de gaskraan» nog iets verder open en reed Bakens vervolgens op een grote achterstand. Bakens werd nog ingehaald door Wil van der Laan met bakkenist Kees Hoog- ervorst, die 2e werden. Bakens kon z'n 3e plaats met een slecht lopende motor nog juist behou den voor de gebroeders Maessen die 4e werden. voor de week 16 april 1983 tot en met 22 april 1983 Zaterdag 9.00 - 12.00 Volleybalvereniging Mintonette 14.30 - 15.30 W. Husslage 19.30 - 20.30 B. Wissink 20.30 - 22.30 MAC De Holterberg Maandag 8.10 - 15.30, Scholengemeenschap 16.00 - 17.00 Leraren Scholengemeenschap 18.00 - 23.00 Badmintonclub Holten 19.30 - 22.00 Instruktielokaal: ABO-cursus Dinsdag 8.10 -15.30 Scholengemeenschap 16.15 - 22.30 Volleybalvereniging Mintonette 22.30 - 23.30 Z.V.V. Blauw-Wit '66 19.00 -20.30 Instructielokaal Schaken Woensdag 8.10 - 15.30 Scholengemeenschap 17.00 -18.00 Handbal 18.30 - 22.30 Badmintonclub Holten Donderdag 8.10 - 16.30 Scholengemeenschap 16.30 - 22.00 S.V. Holten, handbal 22.00 - 23.30 All Stars Vrijdag 8.10 - 15.30 Scholengemeenschap 17.30 - 18.30 't Klavier 18.30 - 23.00 Volleybalvereniging, Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. door Gerard te spelen partij be slissend was. In deze in hoog tempo gespeelde set kon Gerard het beslissende punt net niet binnenhalen. In de derde game bij de stand 19-20 sloeg hij een foute serve waardoor de einduit slag 5-5 werd en het kampioen schap naar Wijk 16 ging. Over gebrek aan spanning viel in de ze ontmoeting in ieder geval niet te klagen terwijl ondanks het belang van deze wedstrijd bij vlagen goed tafeltennis werd vertoond. Dat in de volgende kompetitie opnieuw een gooi naar het kampioenschap zal worden gedaan is duidelijk. Dat Holten 2 daarbij op hevige te genstand van de nu gewaar schuwde tegenstanders zal moe ten rekenen is echter eveneens een uitgemaakte zaak. Tenslotte enkele nagekomen uitslagen: Wesepe 2- Holten 4 10-0 en Hol ten 3- Trias 15 5-5. In deze laat ste wedstrijd bleef Henk Hen driks ongeslagen en hij had daardoor een groot aandeel in dit zwaar bevochten gelijke spel. Er waren 62 deelnemers(sters) tussen 6 en 18 jaar. Aan het eind op het slottoumooi kon ie dereen duidelijke vooruitgang zien, vooral bij de beginners. Tijdens dit tournooi werd in poules van 4 gespeeld, sterk en zwak gecombineerd. Dit leverde verrassende combinaties op. De stemming was steeds opperbest, ook al regende het af en toe pij- pestelen. In de nieuwe kantine kon iedereen weer prima op ver haal komen. Er werd flink gege ten en ook werd er goed ge bruik gemaakt van de ruime kleedkamers. Dank aan alle mensen, die zo trouw en prettig geholpen hebben. En niet te ver geten dank aan de adverteerders in het clubblad, die dit evene ment hebben mogelijk gemaakt. Bijna 50 jongens en meisjes van 8 tot 16 jaar deden vrijdag middag 8 april mee aan een nieuw initiatief van de Jeugd-Commissie van BCH, dat dank zij subsidie van de ge meente doorgang kon vinden. Om te beginnen werd inmiddels een demonstratie van Eddy Wil- lemink en John Jacobs een in druk gegeven hoe badminton als sport beoefend wordt. Onder be geleidend commentaar werden techniek en taktiek aan de kin deren enigszins duidelijk ge maakt. Daarna werden de deel nemers in groepen verdeeld en ging men zelf aan de slag. De groep tot 12 jaar kreeg eerst een „warming-up", zoals gebruikelijk iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii wachtigheid voor onze mogelijke degradatie ook parten speelde. Morgen de zeer belangrijke west- rijd tegen Juliana. Om 21.15 in de sporthal. Komt allen! Wij zul len uw aanwezigheid en lui druchtige steun zéér waarderen! Wedstrijdprogramma: Thuiswedstrijden vrijdag 15 april 1983 in de Sporthal 19.00 Meisjes C 1 - Katers Meisjes C 3 - Zwaluwen 2 Meisjes A 1 - ATC 1 20.00 Heren 1 - Krekkers 3 Dames 4 - Vrivo 3 21.15 Heren 3 - Volley W 3 Dames 1 - Juliana Uitwestrijden vrijdag 15 april 20.00 Volley W 2 - Dames 2 Wierden Dikkensweghal 20.00 Volley W 4 - Dames 3 Wierden Dikkensweghal 20.00 Katers 1 - Heren 2 Almelo Rembr. hal 20.00 Volley W 6 - Heren 4 Wier den Dikkensweghal Uitwedstrijden zaterdag 16 april 12.00 Flash 1 - Meisjes C2 Nij- verdal Noetsele 13.00 Holyoke 2 - Meisjes B 1 Enter sportzaal 13.00 Holyoke 1 - Meisjes B 2 Enter sportzaal 13.15 Flash 2 - Meisjes A 2 Nijverdal Noetsele. Via een verdiende 3-0 overwinning op de meisjesploeg van Zwa luwen uit Almelo werd het C2-team van Mintonette onbereikbaar voor de andere teams en dus kampioen. Dit kampioenschap krijgt des te meer glans als men weet dat slechts éénmaal werd gelijk gespeeld en alle overige wedstrijden met de maximale winst van 3-0 beëindigd werden. Na afloop van de wedstrijd af gelopen vrijdag' werden de meis jes door supporters en bestuur in de bloemetjes gezet. Boven dien kregen zij van het bestuur nog een leuk aandenken aan het kampioenschap, Daarna werd door Anne Giesen, Evelien Lan- gendoen, Marianne Bogaard, Jo- lande Schippers, Agnes van Lan gen, Annet Voskes en aanvoerd- ster Ingrid Pasop nog gezellig nagefeest! is op de eigen speelavonden, waarna ze vrij konden spelen, wat met veel plezier en niet ge hinderd door spelregelkennis, energiek gebeurde. De oudere jeugd was wat serieuzer aan de gang en hier en daar werd pittig gespeeld. Duidelijk een ge slaagde middag, waarbij aan het einde de kreet: „Ik wil ook op badminton! „niet van de lucht was. Nu, dat kan natuurlijk; op gave bij één van de dames van de Jeugd-Commissie: J. Schol man, tel 10 19, C.v.d. Runstraat, tel 27 36, of D.v.d. Vreede, tel. 28 08. Rayon-kampioenswedstrijd Jeud Holten 1 - ZBC 1. Nadat het eerste jeugdteam van Holten kampioen was ge worden van him poule, moesten zij nu een wedstrijd spelen te gen de kampioen van de andere poule van de jeugdcompetitie. De winnaar van deze wedstrijd zou kampioen van het rayon worden. Vol goede moed, maar tegelijkertijd nogal zenuwachtig begon men te spelen, heren, John Jacobs en Pieter Aarsen, wonnen hun enkelspel. Van de beide Beide dames, Hermanna Krikkink en Chris Gemaat, kon alleen Hermanna een puntje ver overen. In de gemengde- en dubbelspelen werd hevig gestre den, waarbij de zenuwen duide lijk parten speelden. Holten kon geen winstpunt meer behalen, zodat de eindstand 5-3 in het voordeel van Z.B.C. was. B.C.H. 5-Reflex 8 De laatste competitiewedstrijd van het vijfde team tegen de Nijverdalse club Reflex eindigde in een 4-4 stand. De dames be haalden met hun enkelspelen en him dubbel 3 punten en nog een gemengd-dubbel kon in winst worden omgezet. De uit wedstrijd tegen dit team verloor men met 1-7, zodat dit gelijk spel geen gek besluit was van de competitie. Heino 1-BCH 2 Ook voor Holten 2 de laatste competitiewedstrijd; zij speelden uit tegen de poule-kampioen Heino 1. John Jacobs had de eer in te vallen voor Hans Ver burg en ervoer dat winnen in de senioren-competitie moeilijker is dan in de jeugd-competitie. Slechts Eddy Willemink en Son- ja de Roos konden hun enkel spel winnen, de rest van de par tijen werden gewonnen door Heino. Eindstand derhalve 6-2 voor Heino.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7