Buurtvereniging „Dijkerhoek" Hockev- gemeente holten A gemeente holten FNV Holten ongerust over Vrijwilligersvacaturebank Blauw Wü-VESOS op Meermanskamp STRAATVOETBALTOERNOOI ZWEERS NAM AFSCHEID VAN „NIDA-UNIVERSAL' SCHAAKRUBRIEK Kookclub n Damesvoetbal haalde eerste punten binnen Programma „Blauw Wit' Bergruiters Door burgemeester en wethouders op 5 april 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Vuilnisbegraafplaats te Markelo Verkeersmaatregelen kom Holten DONDERDAG 14 APRIL 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD Voor de in café-rest. „Het Bonte Paard" gehouden jaar lijkse ledenvergadering van de Buurtvereniging „Dijkerhoek" bestond een goede belangstel ling. Voorzitter J. Veneklaas sprak een woord van welkom en gaf hierna het woord aan secretaris J. W. Baltus voor het lezen van de notulen en het uitbrengen van het jaarverslag 1982 waaruit o.m. bleek dat de vereniging 138 leden heeft. Penningmeester H. Luggenhorst kon de boeken over 1982 afsluiten met een leuk ba- V.l.n.r. H. Brinks, adj. Dir., Joh. Jansen, adj. dir., mevr. G. H. kele woorden voor de aangebo- i„ j den attenties en wenste het be- IimVFRSA?" w» h Machinefabriek/Construct.ebedrijf „NI- dnJf waarvan hij de enorme r l'f Hendrik Jan Zweers uit de Bens- groei heeft meegemaakt en al- hH ?5 Ti, 5Th afsche'd genomen van het bedrijf waaraan ti]d met ple2ier heeft gewerkt jnj 25 jaar <n beste krachten heeft gegeven. een goede toekomst Adj. Directeur, Joh. Jansen al Vele jaren bij „N.U." (v.h. Klein (Velderman) werkzaam, prees de ijver en werklust van de jubila ris die zo van de boerderij, dus 'ongeschoold in dienst trad maar 'wel met de vaste wil om te sla gen en dat is hem glansrijk ge lukt. Hij heeft getoond dat ie mand die wil heel wat kan be reiken. Jansen die zijn woorden van dank en waardering verge zeld deed gaan van een ge schenk in couvert bood aan mevr. Zweers bloemen aan. Ook adj.-directeur J. Nikkels, die het woord voerde namens alle col lega's, sprak woorden van lof tot Zweers die als snijmeester voor treffelijk werk verrichtte. De 'scheidende jubilaris dankte me de namens zijn vrouw met en- Overmorgen treedt het le elf tal van Blauw Wit, nog volop in de strijd om het kampioen schap in de le klasse A van de TVB, op eigen terrein aan tegen het Hellendoornse VESOS. Trainer Scholten heeft niet de beschikking over Jan Paalman, die met een neus-blessure uit Denekamp terugkeerde, maar heeft André Schuppert, na een korte Italiaanse vakantie, weer in zijn selectie. In een gezellige in de Blauw fwit kantine gehouden vergade ring werd de loting verricht voor het 6e straatvoetbaltoer nooi. In totaal werden 24 teams ingeschreven die in 4 poules zullen uitmaken wie zich dit jaar Straatvoetbalkampioen 1982/83 mag noemen en de fel begeerde prachtige „Beltman •Cup" in ontvangst mag nemen. Het toernooi zal op zaterdag 11 juni worden gespeeld op sportpark „Meermanskamp". De teams die zich in hun pou le als le en 2e plaatsen komen in de finale. De loting voor de finale poule geschiedt door de leiders van de hiervoor in aan merking komende poules. De poule indeling luidt als volgt: Poule I: Noordenbargstraat; Beuseberg 2; Ab Jansenstraat; Curchillstraat; Schoutenstraat; Dorpsstraat. Poule 2: Oranjestraat; Kozak- kenstraat; Beuseberg L; Gaar den; Goldsteinstraat; Larense- weg. Poule 3: Canadastraat; Hoffes- straat; Look; Köllingserf; Dijker- hoek I; Mossinkserf. Poule 4: Lageweg; Borkeld; Kenemansstraat; Dijkerhoek 2; Espelo; Holterbroek. Door de blessure van Paalman zal ook A-junior Hans Stam weer tot het kader van het le team behoren. Gezien de achterstand van 2 punten op koploper BZSV moet de thuisclub met winst van het veld, om niet voortijdig uit de kampioensrace gewipt te wor den. De strijd begint om 14.30 uur en we verwachten weer veel be zoek, dus is vroegtijdig aanwezig t zijn voor een goed plaatsje wel vereist. BZSV 16-25; Daarle 17-24; Blauw Wit 16-23; Marle 17-21; Glanerbrug 17-18; Markvogels 16-17; VESOS 16-15. Maandagavond 11 april werd thuis gespeeld tegen de dames uit Hulzen. In de eerste helft werd er door Holten gestart maar dat werd goed ge red door de achterhoede. Er werd van beide kanten veel in zet getoond. Bij de rust was het dan ook 0-0. In de tweede helft was er een nieuwe keepster in het doel van Holten, die zich in de tweede helft goed geweerd heeft. In de 10de minuut van de tweede helft scoorde Hulzen 6-1 door een goed opgezette aanval. Maar Holten gaf zich niet ge wonnen. Door goed werk van An ja Voortman werd het toch de verdiende gelijkmaker. 10 mi nuten voor het eindsignaal werd het nog 2-1 voor Holten na een doelpunt van Erna Vincent. De eerste 2 punten zijn binnen na een goed gespeelde wedstrijd. Programma: 27 april Hol- ten-Juliana. Op de twintigste interne com petitieavond waren weinig ver rassende uitslagen te melden. Alleen J. Scheperman werd door Th. v. Lindenberg een half punt verdiend ontfutseld. H. v. Beek liet zich in de opening een paard ontnemen en toen was D. v.d. Knaap al snel winnaar. Ver dere uitslagen: T. v. Oyen-D. v. Beek V2-V2; L. Griffioen-H. te Brinke 1-0; J. Middelink-M. Ha- ge 1-0; J. de Vries-J. v. Calcar 1-0; W. v. Oyen-J. ten Velde 0-1; B. v. Beek-H. v. Oyen afgebr.; E. Gervedink-G. Stevens 1-0. Open beker-kampioenschap Voor de halve finale plaatsten zich L. Griffioen, M. Hage, J. Middelink en de winnaar van de ontmoeting B. Beyer en Erik Gervedink Nijhuis. Resultaten Blauw Wit Senioren Blauw Wit 2 - D.E.S. 4 Voor Blauw Wit stonden er in deze wedstrijd grote belangen op het spel want verlies of zelfs maar een gelijkspel zou beteke nen weg kans op het kampioen schap. Blauw Wit pakte dan ook meteen de zaken energiek en ge motiveerd aan en D.E.S. kwam ondec druk. Uit een van de goed lopende aanvallen depo neerde Evert Vruggink de bal precies op het hoofd van Gerrit Stam en dat betekende 1-0. Na de rust een wedstrijd met wei nig krachtverschil en schaarse kansen voor beide teams. Met nog plm tien minuten te gaan kopte Pim Boog de bal keurig door naar Gerrit' die z'n tweede treffer liet aantekenen. De Nij- verdallers deden er hierna nog van alles aan om de eer te red den maar invaller doelman Jan Aanstoot stond op sublieme wij ze succes in de weg. 't Was voor het tweede een verdiende zege. tig saldo. Bij de gehouden be stuursverkiezing werd in plaats van A. Wechstapel gekozen J. Ulfman, Oude Dev. weg 51). Voorzitter Veneklaas dankte Wechstapel het werk dat voor de vereniging werd gedaan. Bij het bespreken van het ac tiviteitenprogramma werd beslo ten tot het maken van een uit stapje, fietstochWen) en een fo rumavond. Ook zal medewerking worden verleend aan de feeste lijkheden t.g.v. de officiële inge bruikneming van de gerestau reerde windmolen in Diekerhoek. Na de pauze werd er bingo ge speeld om een aantal mooie prijzen, 't Was tegen elven toen voorzitter Veneklaas de gezellige vergadering sloot en allen wel thuis wenste. Senioren: Wit I-Vesos I 2.30 u; Excelsior 6-Blauw Wit 2 11.00 u. V. 10.00 u.; Enter V. 6-Blauw Wit 3 12.30 u. V. 11.30 u.; Excel sior 11-Blauw Wit 4 12.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 5-DES 6 12.45 u.; Blauw Wit 7-DES 9 12.45 u. Junioren: Blauw Wit Al-Lange- veen Al 2.30 uur, TVC Bl- Blauw Wit BI 2.30 uur; Blauw Wit B2-GFC B2 11.00; PH B5- Blauw Wit B3 12.30 uur. v. 11.30 uur; Blauw Wit Cl-RV Cl 1.00 uur; Excelsior C4-Blauw Wit C2 9.45 uur. v. 9.00 uur. Pupillen: Blauw Wit Dl-RKSV Dl 10.00 u; Blauw Wit D2- MW'69 Dl 10.00 u; Hulzense Boys El-Blauw Wit El 10.00 u. V. 9.15 u; Blauw Wit Fl-Haarle F1 11.00 u. Tijdens het zaterdag gehouden kringconcours te Almelo, georga niseerd door de Looleeruiters be haalde diverse Bergruiters suc cessen. In de klasse M-Z dressuur won Lilian Kamerhuis met Educ de le prijs en Ineke Kerkhoff met Nicky Nick de 4e prijs. Lilian Kamerhuis met Raldi behaalde de 5e prijs in de klasse L. In de klasse B won Rikus Bronsvoort met Tavernes de le, Erik Vin cent met Chef de 5e en Wim Mulder met Punette de 6e prijs. Zaterdagavond werd in ma nege de Hoffmeijer te Delden de finale verreden van de ruiters- pringcompetitie van de Senioren Club Twente. In het klassiek parcours was Theo v. Dijk met Ukkie le. Onze kookclub gaat wegens te weinig belangstelling voor kinde ren van 6 t/m 8 jaar op donderdag 14 april niet door. Op maandag 11 april is er al een kookclub voor kinderen van 9 t/m 12 jaar gestart. Voor beide clubs kun je je nog opgeven. De clubs worden gehouden op maandag 16.00-17.15; donderdag 16.00- 17.15 en kosten f15.- voor 6 lessen. Heb je belangstelling en/of heb je vragen bel naar het Paalhuus, tel. 27 55. Het voorbije weekeinde werd ge kenmerkt door een groot aantal afzeggingen in verband met de Paasvakantie. Gelukkig was her en der een elftal vrij, zodat met kunst- en vliegwerk over het al gemeen nog met een vrij com pleet lijkend elftal gespeeld kon worden. Meisjes C2 had het ech ter zeer zwaar te verduren. On danks invalsters speelden zij slechts met 9 leuke meiden een geweldige wedstrijd tegen een compleet DKS-team. Er werd prima samengespeeld en ze pres teerden het te winnen met 6-2. Meisjes B had het ook lang niet makkelijk, zij verloren met 2-0. Jongens A speelde tegen de koploper die hoopte in deze wedstrijd definitief het kampi- oenschap te veroveren. Daar zul len ze toch nog even op moeten wachten daar Holtens Jongens A de strijd liet eindigen in een 2-1 overwinning. Jongens B maakte het helemaal bont door met 6-0 van tegenstander Bully te winnen. Last but not least het Jongens C elftal. Zij ont moetten onze Lochemse buren en moesten zeer op hun tellen passen. Gelukkig hielden ze al len hun tegenstander goed in de gaten, speelden ze voortreffelijk samen en verdienden ze de 3-2 overwinning dan ook eerlijk. Heren 1 kon hét niet redden een wedstrijdpunt mee naar huis te nemen vanuit Winterswijk. Hoe wel de heren vonden dat ze goed gespeeld hadden en de plensbuien de velden behoorlijk nat hielden verloren ze met 3-0. Een uitslag die wellicht een zeer groot overwicht van Avanti doet vermoeden, doch Holten had ze ker ook reële kansen. Jammer dat deze niet benut werden. Heren 2 deed de Hockey Club Holten wel zeer verbaasd opkij ken. Waren wij allen aardig ge wend aan een verlies of gelijk spel van dit team, zij schrokken een ieder op door tegen de kop loper gelijk te spelen. Het is jammer dat de competitie nog niet een half jaartje doorgaat, wie weet waar zij anders nog eens zouden eindigen. Heren veteranen maakte het zich zelf niet al te moeilijk te gen, de onderste plaats bezet tend Ares. Na een sportieve strijd, zelfs met een gemiste strafbal en onder af en toe een aardig opmerking van een der heren bleven de punten in Hol ten. Uitslag 2-0. Programma 17 april Meisjes A - PW A om 12.30 uur op Vletgoor; Meisjes B - Hen gelo B om 14.00 uur ook op Vletgoor; Meisjes Cl - Almelo C2 op het Sportdal om 14.00 uur; Bully C3 - Meisjes C2 in Oldenzaal om 10.30 uur vertrek om 9.15 uur; Goor B2 - Jongens B 13.45 uur, vertrek 13.00 uur; Almelo C2 - Jongens C 12.30 uur vertrek 11.30 uur; Bully Dl - Jongens D spelen om 11.45 uur. Vertrek vanaf het Sportdal 10.30 uur. Programma 18 april Heren 1 - Arnhem 1 op het Vlet goor om 14.45 uur onder leiding van de heren Berkemeyer en Sparenberg; Almelo 5 - heren 2 11.00 uur; Heren 3 - Zutphen 3 13.00 uur op Vletgoor; Heren Vet. Goor Vet. A op het Sport dal om 11.30 uur. De afdeling Holten van de F.N.V. is nogal ongerust geraakt over het ontstaan van de Vrijwilligersvacaturebank in Holten. Dat heeft zij geschreven aan het gemeentebestuur ter attentie van wethouder Rustebiel, die sociale zaken en werkgelegenheid in zijn portefeuille heeft. „Wij willen als werknemersorganisatie staan voor de belangen van de werknemers. Daar moeten we, in deze helaas moeilijke tijden, ook vele werklozen toe rekenen. Onze prioriteit ligt derhalve bij het in stand houden en scheppen van banen. Werklozen hebben evenzeer be langen en derhalve recht op zin volle bezigheden tijdens hun werkloosheid. In dit kader kan een vrijwilligersproject op onze sympathie en steun rekenen. Er zijn echter risico's aan verbon den. Om deze te voorkomen zal er een gedegen en goed contro leerbare moeten worden opgezet, waarbij de garantie is inge bouwd, dat bestaande arbeids plaatsen op geen enkele wijze worden bedreigd" aldus de brief. In de brief wordt verder uiteen gezet hoe dit kan geschieden en hoe het afdelingsbestuur zich de toetsing van de uit te voeren objecten heeft voorgesteld. De inhoud van de brief werd met grote instemming onderschreven in de maandagavond gehouden ledenvergadering in café-restau rant Vosman, waarin districtsbe stuurder Wim Pel nog een na dere uiteenzetting gaf van deze belangrijke materie. Ook van kerkelijke zijde maakt men zich ongerust op de huidige ontwik keling, zo bleek tijdens de dis cussie. Jaarverslagen Uit het jaarverslag van secre taris-penningmeester G, Hogen- dorn blijkt, dat de vakbondsaf delingen, die samen de FNV-af- deling vormen, in het afgelopen jaar 6 leden verloren hebben en dat hun aantal op 31 december 445 bedroeg. De onderwijsafde ling ABOP won 21 leden. Abva/ Kabo en Horeca wonnen elk 3 leden. De financiële toestand is gezond zo bleek uit het finan cieel jaaroverzicht. Bestuur Bij de bestuursverkiezing wer den in de vacatures J. Foks en G. Lunenborg tot resp. voorzit ter en secretaris gekozen W. J. Dalhuisen en G. Lunenborg, die reeds tijdelijk in functie waren en werden herkozen. W. Beijers en K. Reitsema, die periodiek aftraden. Er zijn nog vacatures van Dienstenbond (bedanken om gezondheidsredenen van E. F. Gütlich) en Druk en Papier, wel ke men nog gaarne opgevuld zou zien. D. J. Schakelaar en W. Beijers werden aangewezen als resp. 2e voorzitter en 2e secreta ris. Afscheid In deze vergadering werd af scheid genomen van oud-voorzit ter J. Foks en de bestuursleden Gütlich en Eektimmerman. Na dat voorzitter Dalhuisen de afge treden bestuursleden namens de afdeling voor hun inzet had be dankt, onderstreepte Wim Pel hun verdiensten met een korte toespraak en de aanbieding van kleine geschenken van het dis- trictsbestuur. Voor hun vrouwen waren er bloemen. Pel drukte de leden op het hart op 11 juli a.s. deel te nemen aan de grote ma nifestatie te Utrecht tegen het onredelijk beleid van de rege ring. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Bouwbedrijf Paalman-Tempelman B.V. voor de bouw van 5 woningen aan het Köllingserf; - aan de heer E. W. Vincent voor het plaatsen van een afrastering bij de woning Molenbelterweg 13; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer H. J. Hulsman voor het kappen van een eik aan de Boerendanssteeg; - aan de heer H. Nijenhuis voor het kappen van een boom aan de Vonderschottenweg - aan mevr. D. Huzen-Kruiskamp voor het kappen van een eik aan de Meutgeertsweg; - aan de heer M. F. Spijker voor het kappen van een boom aan de Schoutenstraat; - aan de heer E. Stam voor het kappen van een eik aan de Schreurs- weg; 3. aan de Holtense Muziekvereniging vergunning verleend voor het houden van een lompenactie op 15 april en 13 mei 1983; 4. aan de J.S.C. cie. avondfietsdriedaagse Broekland toestemming ver leend voor een recreatieve avondfietsdriedaagse van 14 t/m 27 mei 1983; 5. aan de Wielervereniging Holten toestemming verleend voor recre atieve fietstochten. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Ingaande 18 april a.s. zal de huidige vuilnisbegraafplaats te Markelo tot andere publikatie gesloten zijn. Per dezelfde datum wordt aan de andere zijde van de autosnelweg A1 (E8) een voormalige zandafgraving in gebruik genomen als vuilnisbegraafplaats. Deze is te bereiken via de Singelweg welke onmiddellijk grenzende aan de noordzijde van voornoemde autosnelweg aansluit aan de Provinciale weg Rijssen-Markelo (nabij steenfabriek Smeijers en Voortman). De nieuwe situering zal ter plaatse middels borden zo duidelijk mogelijk worden aangegeven. De openingstijden blijven onveranderd. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 29 maart 1983, nr. 9/I Jm, de navolgende verkeersmaatregelen voor de kom van het dorp Holten hebben ingetrokken: a. de parkeerzone (zgn. blauwe zone) voor de Smidsbelt, het Kerkplein, de Binnenstraat, de Kerkstraat, het parkeerterrein achter het Dura-com- plex aan de Smidsbelt, het parkeerterrein op de hoek Larense- weg-Dorpsstraat, het parkeerterrein voor het perceel Larenseweg 7 en de parkeerhavens aan de Stationsstraat (voor het pand Schuppert); b. de gesloten verklaring voor alle verkeer, behalve voor fietsers en bedienend verkeer, van de Smidsbelt (plein); c. het éénrichtingverkeer voor een gedeelte van de Smidsbelt (vanaf de Binnenstraat tot aan de Kerkstraat), de Binnenstraat en het Kerkplein; d. de aanwijzing tot laad- en loshavens van de parkeerhavens voor groenterwinkel Altena aan de Dorpsstraat. Gelijktijdig zijn voor de kom een aantal nieuwe verkeersmaatregelen vastgesteld danwel opnieuw vastgesteld, te weten: 1.het instellen van een „woonerf" voor het gebied, omvattende de Smidsbelt (m.u.v. de parkeerterreintjes aan de Dorpsstraat), het Kerkplein, de Kerkstraat, de Binnenstraat, een gedeelte van de Tuin straat (vanaf Larenseweg tot aan Boschkampsstraat) en een gedeelte van de Boschkampsstraat (vanaf Tuinstraat tot aan Kerkstraat). Voor het woonerf, waar over het algemeen rijbanen en trottoirs ontbreken, zullen een zestal verkeers- en gedragsregels gelden, te weten: - voetgangers mogen het woonerf helemaal gebruiken; - kinderen mogen overal spelen; - bestuurders mogen niet sneller dan stapvoetsrijden en zij moeten rekening houden met voetgangers, kinderen, obstakels en derge lijke; - ook aan fietsers en bromfietsers die van rechts komen dient voorrang te worden verleend; - bestuurders en voetgangers mogen elkaar niet hinderen; - in een woonerf mag alleen worden geparkeerd op plaatsen die zijn aangegeven door een „P" bord (bord 99 R.V.V.) of een „P" in de verharding van het parkeervak. Nadrukkelijk wordt de aandacht gevestigd op de snelheidsbeperking en de parkeermogelijkheden. 2. het gesloten verklaren voor alle verkeer, met uitzondering van voet gangers en fietsers, van de ontsluitingsweg voor het parkeerterrein achter het Duracomplex aan de Smidsbelt in de richting van en tot aan het perceel sectie F. nr. 3980 van Centra-supermarkt (éénrichtingver keer). Dit besluit betreft het handhaven van een reeds eerder ingesteld éénrichtingverkeer voor deze weg. 3. het instellen van een parkeerverbod voor beide zijden van een gedeelte van de Stationsstraat, vanaf de Dorpsstraat tot aan de Kerkhofsweg, door het aanbrengen van een gele streep als bedoeld in artikel 126 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens (m.u.v. de binnen dit gedeelte gelegen parkeerhavens). Ook dit besluit betreft het handha ven van een reeds eerder ingesteld parkeerverbod voor dit wegge deelte. Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, postbus 73, 8000 AB te Zwolle, worden ingediend. Holten, 14 april 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5