Normaal Mari W 3 Resultaten Blauw Wit Rolstoelen voo Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten EO Start actie voor 50.000 nieuwe leden Holten handhaaft zich in promotieklasse HOLTENS NIEUWSBLAD KASSIERS/KASSIÈRES PUPILLEN Programma .Holten' DONDERDAG 7 APRIL 1983 De heer H. P. A. Waalkëjis len (links), voorzitter van de Stich- tens, ting Flevohof neemt de rolstoe- van van de heer C. G. A. Mer- derland en van het Bestuur van voorzitter van de Raad de Stichting Steun door Rabo- Beheer van Rabobank Ne- banken, in ontvangst. Blauw Wit 2-Voorwaarts 5 In een niet op hoog peil staande wedstrijd begon Blauw Wit met een serie aanvallen waaruit helaas niet gescoord werd. Sporadisch kwam Voor waarts op de Blauw Wit helft. Bij één van die uitvallen was de Blauw Wit verdediging in ge dachten blijkbaar nog bij de paaseieren en dat resulteerde in een mooie treffer van Voor waarts (1-0). Het spel van de thuisclub werd er hierna niet beter op en de gasten schoten uit een keurig genomen vrije trap voor de tweede keer raak (2-0). Vlak voor rust werd Evert Vruggink in het strafschopge bied gevloerd en Jan Verveda kende geen pardon (2*1). Na rust een fel en behoorlijk goed spe lend Blauw Wit met kansen op de gelijkmaker die op naam kwam van Gerrit Stam. Vlak voor het eindsignaal schoot Ger-, rit nog es raak (3-2) en dat bete kende de beide puntjes voor de betere ploeg. SWN 5-Blauw Wit 2 Blauw Wit startte goed met vlot lopende aanvallen. De jon gens hadden er echt zin in, maar zo als zo vaak gebeurt scoort dan juist de tegenpartij. De rust brak aan met 1-0. Na de thee een Blauw Wit dat heer en meester in het veld was. Ie dereen voetbalde goed en er kwamen kansen o.a. voor Albert Kolkman die 1-1 liet aanteke nen. Vlak daarna omspeelde Harry Kolkman (A-junior) enkele verdedigers, gaf op tijd af naar de meegekomen Gerrit Stam die de doelman kansloos liet bij een schitterende kopbal (1-2). De Nij- verdallers zetten in de slotfase nog alles op alles om een puntje thuis te houden maar Blauw Wit gaf geen krimp en won ver diend. De heer H. P. H. Waalkens, voorzitter van de Stichting Fle vohof, heeft de vorige week 5 rolstoelen in ontvangst geno men van de heer C. G. A. Mer- tens, voorzitter van de Raad van Beheer van Rabobank Ne derland en voorzitter van het bestuur van de Stichting Steun door Rabobanken. De rolstoelen zijn bestemd voor de vele duizenden min- der-valide bezoekers die jaarlijks dit 150 ha grote rekreatiepark bezoeken; ze maken deel uit van een serie van in totaal 25 rol stoelen die door de Rabobank aan diverse instellingen zijn ge schonken. Flevohof is een van de attraktieparken in Nederland, die vrijwel geheel toegankelijk ajn voor minder-valide bezoe kers. Dit geldt zowel voor de ex posities over de land- en tuin bouw als voor het 40 ha grote landen toe op projekten in de park. Vorig jaar werden deze rolstoe len door de Stichting Steun door Rabobanken beschikbaar gesteld aan de Floriade. Na af loop van deze tuinbouwmanifes- tatie zijn inmiddels een of meer dere rolstoelen geschonken aan diverse instellingen zoals aan de „Paraplu", een centrum voor li chamelijk en zintuiglijk gehandi capten in Utrecht en aan het bejaardencentrum „It Sküplak" in Sneek. De Stichting Steun door Ra bobanken heeft tot doel het be vorderen van de maatschappe lijke ontplooiing, voornamelijk door het verlenen van financiële steun aan achtergestelde groepe ringen in Nederland en daarbui ten. In het buitenland spitst de ze steun zich in ontwikkelings- D00R BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 29 MAART 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer W. DRENT voor de verbouw van de woning-winkel Oranjestraat 20; - aan de heer H. J. HULSMAN voor het vergroten van een rundvee stal bij het pand Boerendanssteeg 29; - aan de heer J. J. M. KEMPERS voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Ab Jansenstraat 10; - aan de heer J. OOLBEKKINK voor de bouw van een varkensstal bij het pand Geskesdijk 34; - aan de heer G. J. POTMAN en H. HUYGEN voor het plaatsen van een tuinmuur bij de woningen Waardenborchstraat 44 en 46; - aan de heer H. Ulfman voor de verbouw van een overkapping voor landbouwwerktuigen bij het pand Espelodijk 4. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over de mo gelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken te gemeen tesecretarie. GEMEENSCHAPPELIJKE VUILNISBEGRAAFPLAATS TE MARKEL0 Ingaande 18 april a.s. zal de huidige vuilnisbegraafplaats te Markelo tot andere publikatie gesloten zijn. Per dezelfde datum wordt aan de an derezijde van de autosnelweg A1 (E8) een voormalige zandafgraving in gebruik genomen als vuilnisbegraafplaats. Deze is te bereiken via de Singelweg welke onmiddellijk grenzende aan de noordzijde van voor noemde autosnelweg aansluit aan de Provinciale weg Rijssen-Markelo (nabij steenfabriek Smeijers en Voortman). De nieuwe situering zal ter plaatse middeis borden zo duidelijk mogelijk worden aangegeven. De openingstijden blijven onveranderd. SP0RTC0MMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 12 april 1983, aanvang 19.30 uur, in het gemeen tehuis. Op de agenda staan voorstellen betreffende subsidiëring re- creatiesportaktiviteiten, de prioriteitenlijst voor de periode 1983 t.m. 1986 en zelfwerkzaamheid bij het onderhoud van de sportakkommoda- ties. Bij het openluchtzwembad „Twenhaarsveld" te Holten is voor de duur van het zwemseizoen 1983 (7 mei t.m. 15 september) plaats voor enkele in deeltijdbetrekking op in nader overleg vast te stellen werktijden. Ook zij die alleen dc weekeinden beschikbaar zijn (mits het gehele sei zoen) kunnen solliciteren. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd en bedraagt f8.19 (18 jr.) tot f 11.79 (24 jr. en ouder) bruto per uur, excl. compensatie premie AOW en vakantietoelage. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen een week na het verschijnen van dit blad worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13,7450 AA Holten. 14HN1-31 sfeer van het landbouw- en co öperatiewezen. De afdeling bin nenland richt zich vooral op projekten en aktiviteiten voor minder-validen en sociaal min der bedeelden. Jaarlijks wordt op deze wijze zo'n 1,5 miljoen gulden beschikbaar gesteld. De ze bedragen worden vrijwillig bijeengebracht door de Rabo banken in Nederland. Resultaten Blauw Wit Dl-Vesos Dl De pupillen Dl die in de wed strijd tegen DES. reeds duidelijk Na het behalen van het kampioenschap van het recreatieteam, deze keer weer een verheugende mededeling van het. schaakfront. Het eerste team verloor weliswaar de uitwedstrijd tegen Almelo 2 met 6-4 maar kon zich toch erg goed handhaven in de S.B.O.- promotieklasse. Esgoo 2 en Hardenberg 2 zul len volgend seizoen een klasse lager moeten acteren. Hengelo kan zich opmaken voor promo tiewedstrijden naar de KNSB. Teamleider J. Middelink mag zelf straks de beker in ont vangst nemen. Voor het beste resultaat in de externe competi tiewedstrijden. Samen met M. van Beek en L. Griffioen bleef hij op één nederlaag na, onge slagen. Dinant van Beek zag zijn schaakseizoen toch nog goed eindigen door een ver diende remise in de laatste wed strijd. In de interne competitie is de eerste positie van Lex Griffioen bijna onaantastbaar. Voor de halve finale van het open bekerkampioenschap van Holten plaatsten zich L. Griffi oen, M. Hage, E. Gervedink-Nij- huis en B. Beijer. Holten CI-Stevo Cl 4-0. In een pittige wedstrijd is het Holten gelukt met groot verschil te winnen van Stevo. In de eer ste helft zag het daar beslist nog niet naar uit. Er deden zich kansen voor aan beide zijden, maar er werd niet gescoord. In de tweede helft en met de wind in de zeilen „kwam Holten sterk aandringen. Doelpunten konden gewoon niet uitblijven. Eerst was het Arno die raak kopte uit een voorzet van Mar tin. Hierna was de beurt aan Erik die met een geweldige knal voor 2-0 zorgde. De volgende treffer ontstond uit een voorzet van Martin die tot ieders verba zing in het doel wapperde. Het werd wederom 4-0 door Erik hadden getoond aan inzet en technische vaardigheid te heb ben gewonnen speelden tegen rode lantaarndrager Vesos een prima potje voetbal. Ze trokken meteen al fel van leer en in de eerste minuut schoot Johan al raak. 't Werd echt een kat en muis spelletje. Eindstand: 10-0 had voor dezelfde moeite ook 15-0 kunnen zijn. De Blauw Wit doelman had totaal niks te doen en daarom ging hij eerst als laatste man meespelen en later als midvoor en wist hij zowaar ook nog te scoren. Blauw Wit E I-Omhoog E 2 Blauw Wit E 1 heeft in „eigen stadion" een royale 4-1 zege be haald op Omhoog E 2. De Wier- dense jongelui die er bijna niet aan te pas kwamen openden toch de score toen keeper Pim een fout maakte. Dat was teveel voor Blauw Wit en Remon maakte dan ook direct daarna gelijk (1-1). Remon schoot in de 2e helft nog 2x raak en Han be paalde de eindstand op 4-1. Hans schoot ook nog een keer raak maar de scheidsrechter kende deze treffer wegens bui tenspel niet toe. Het was een goede wedstrijd waarbij duide lijk de invloed van Caroline te merken was. Na de wedstrijd kwamen weer veel meisjes vra gen om handtekeningen en pas foto's. Blauw Wit F 1-DES F 1 In een leuk gespeelde wed strijd hebben Blauw Wit en DES de puntjes broederlijk ge deeld. Het was duidelijk te mer ken dat er een aantal weken niet was gespeeld vanwege de vele afgelastingen. „Door signalen uit Den Haag en uit artikelen in de pers valt op te maken dat als de EO niet snel de B-status aanvraagt, het menselijkerwijs gesproken te laat is", aldus EO-directeur drs. L. P. Dorenbos. Daarom is de Evangelische Omroep zojuist een actie begonnen met als doel, in vier weken tijd 50.00 nieuwe „tientjesleden" bin nen te halen. Uiterlijk 29 april wil de EO 300.000 of meer geregi streerde leden hebben en dan de B-status aanvragen. Een derge lijke aanvraag is jaarlijks alleen mogelijk in de maand april. Als C-omroep beschikt de EO momenteel over 2 Vz uur tv- en ruim 12 uur radiozendtijd per week. Voordat Veronica met in gang van 1 oktober j.l. B-om roep werd, had de EO bijna een uur radiozendtijd méér. Als de VPRO straks ook B-omroep wordt, moet de EO opnieuw zendtijd inleveren, zo is de ver wachting. De EO is ervan overtuigd dat er nog vele tienduizenden chris tenen in Nederland te vinden zijn die best achter de EO wil len staan en graag bereid zijn, zich te voegen bij de ruim 272.000 leden die de EO momen teel telt. Met name denkt hij aan de gezinnen waarin man of vrouw al lid van deze omroep is. „Iedereen van 18 jaar of ouder telt mee wanneer men slechts één tientje per jaar betaalt. On der de lezers van ons program mablad Visie zijn we zojuist een actie begonnen om als abonnee minstens één tientjeslid (bijvoor beeld een gezinslid, dat is al heel dicht bij huis) erbij te win nen", aldus de heer Dorenbos Holten 1-Cabor 1 14.30 u., Hol ten 2-P.H.3 10.00 u., Hector 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u., Heracles 2-Holten 4 10.00 u V. 9.00 u., Holten 5-Enter 5 10.00 u., R.V.2-Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u., Holten 7-WVV 4 10.00 u., Luctor 10-Holten 8 9.00 u. V. 8.00 u., Holten 9-Almelo 8 10.30 u.. Holten 10-Haarle 7 10.30 u., Enter 8-Holten 11 10.00 u. V. 9.00 u., Enter 10-Holten 12 10.00 u. V. 9.00 u. :Junioren: Z.V. al-Holten al 2.30 u. V. 1.00 u., ON a2-Holten a2 11.30 u. V. 10.45 u., Holten a3-Excelsior a4 2.30 u, Holten bl-Hector bl 2.30 u., Hector b3-Holten b2 2.30 u. V. 1.45 u.. Holten b3-Wierden b2 12.45 u., Holten cl is vrij, Hol ten C2-SWN c3 1.00 u., De Zweef c2-Holten c3 1.00 u. V. 12.15 u. Pupillen: Holten dl-SOS dl 10.00 u., SOS d2-Holten d2 10.00 u. V. 9.00 u., De Zweef el-Holten el 11.00 u. V. 10.15 u., Holten e2-Omhoog e2 10.0"0 u., Holten e3-Markvo- gels el 10.00 u., Nijverdal fl-Hol- ten fl 11.00 u. V. 10.15 u., Hol ten f2-SWN f4 11.00 u., Holten f3-SDOL f2 11.00 u., Holten d3 is vrij. Het Achterhoekse kwartet Buizen Beernd, Wimken van Diene, Brekken Jan Schampschot en Kempen Paultjen de Mealmoes heeft de laatste tijd over aandacht in de media niet te klagen. Twee grote hits middels „Nich noar huus to goan" en „De boer is troef' terwijl zelfs „Van gewest tot gewest" een uitgebreide reportage over Neerlands succesvol ste dialectpopgroep uitzond. Hun teksten over het boerenle ven waren de aanleiding voor deze uitzending en zijn mede de oorzaak van het grote succes dat Normaal in zuid-, oost en noord-Nederland bij concerten ten deel valt. Als vervolg op hun nieuwste langspeler „De boer is troef' doen de vier in de zomermaanden weer een imposant aantal optredens in zalen en tenten door het gehele land waarbij natuurlijk ook het oosten niet zal worden vergeten. Qua muziek is Normaal op de laatste lp weer duidelijk op de rock 'n roll toer, na een tijdlang bijna carnavalesk bezig te zijn geweest (Mama woar is mien pils e.d.) zijn nu weer een paar oude Chuck Berry composities op de plaat gezet. Naast de covers „Kisjeskearl" en „Kom op allemoal" hebben de heren ook zelf een paar stampers gecomponeerd: „Rocky", „Ik kreeg 't d'r warm van" (volgende single?!!), „les kan hen" en „Lever moar in". Voor het langzamere werk heeft de blues in het algemeen model gestaan: „Krenterige uutzuugerige truttenblues" is, zoals de titel al zegt, een echte blues die niet alle feministes zal bekoren; het fraaie „Leagere school in Hummelo" is enigszins verbasterd tot een pop-ballad. Verder heeft ook Normaal een lied over „De atoombom" geschreven, na een Doe Maar nu; een Normaal visie. „Gin pot zo scheef' sluit prima aan bij „Leagere school in Hummelo" en wordt opgesierd met fraai accordeonspel. Dan volgt „Ik val altied um", een schitterende rocker die volgens de hoes werd ge schreven door het duo Jolink/Migchelbrink. Hetzelfde num mer viel echter vorig jaar al te beluisteren op de schitterende debuutelpee van the Blasters als „No other girl". En enkele van de meest enthousiaste luisteraars tijdens het Blasters concert in Paradiso in april '82 waren de vier heren van Normaal! Ter afsluiting van beide plaatkanten geeft het kwartet in „Vrouw Haverkamp" en „Vrouw Hanselman" een fraai stukje koorzang ten beste, waarbij de teksten wel niet door de Maastrechter Star zullen worden overgenomen. Al met al een uitstekende langspeler van Normaal, op „De boer is troef' kiezen ze weer het rock-pad en dat bevalt toch het beste. Moar jongs, a'j nog 's 'n good nummer heurt, zet d'r dan wa bie wer 't maakt hef! Normaal/De boer is troef WEA 240099-1 Niet zo lang geleden trad er in het tv-programma van Sonja Barend een dame op die een prima uitvoering van „Cry me a river" ten gehore bracht. Wat echter ook opviel was haar niet te overziene suikerspin - oftewel „bee-hive" kapsel, een herinnering aan de vijftiger jaren. Deze Mari Wilson, zo heet ze dus, werd geboren in Schotland en ver huisde op driejarige leeftijd naar Londen waar ze door haar versie van „Puppet on a string" al snel bekend werd in familiekring. Na een tijdje in Amerika te hebben gewoond en gewerkt kwam ze terug naar Engeland met een, in de VS opgedane, voorliefde voor de Philly Sound. Terwijl ze bij een verhuisbedrijf werkte maakte ze haar eerste single „Love man", een itiet onaardig klinkende flop. Vervolgens nam ze „Dapce card" op en formeerde de groep the Wilsations, hiermee bouwde ze middels veel live-optre dens een fikse schare fans op. Haar volgende singels „Beat the beat" en „Baby it's true" werden dan ook hitjes in Enge land (de laatste een bijna-hit in ons land) terwijl het in sep tember '82 uitgebrachte „Just what I always wanted" het grootste succes tot nu toe opleverde. Dat nummer opent dan ook op swingende, zestiger-jaren-Tamla-Motown-achtige wijze haar depuutelpee „Showpeople". Hoewel heur haar uit een iets ouder tijdperk stamt is Mart's muziek duidelijk geënt op de jaren '60. De man die haar songs schrijft is Teddy Johns (op 3 na alle songs stammen van hem) en hij weet perfecte replica's van de Amerikaanse popmuziek uit het tijdvak '6-'69 te componeren. Natuurlijk ontbreken ook Bacharach-David niet, van hen zingt Mari „Are you there" en dat doet ze schitterend: haar versie is nauwelijks minder dan Dionne - Warwicke's origineel. Cover nummer drie is „Cry me a river", bekend geworden via Julie London en Joe Cocker en nu in de hitparadeherkansing via Mari Wilson. Van Teddy John's composities springen vooral „The end of the affair", „Dr. Lo ve", „Wonderful to be with", „Beware boyfriend" en „This is it?" in het gehoor. „Showpeople" is een prachtige, nostalgi sche trip naar een gouden poptijdperk met een uitstekende zangeres die is voorzien van fraaie songs en arrangementen. Of Mari Wilson en haar Wilsations echter een lange succespe riode tegemoet gaan betwijfel ik, daarvoor is het waarschijn lijk toch teveel een gimmick. •Mari Wilsoni/Showpeople London 810104-1 ——n—,m—Henk 01dcnhofMM

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9