Opnieuw winst voor Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Programma Sporthal 't Mossink' Eagles scoorden Puzzelrit HOLTEN 1 FINISHT STERK HOLTEN 2 GAAT DOOR Damesvoetbal BLAUW WIT PAKT TWEE BELANGRIJKE PUNTEN HOLTENS NIEUWSBLAD Programma „Blauw Wit' JUNIOREN Vliegseizoen de Bergvliegers start weer Schaakdiploma's BER GR UITER TJES NIEUWS T.T.V. HOLTEN DONDERDAG 7 APRIL 1983 Stam, na een solo, alleen voor de Daarle-goalie, maar hij schoot op de voeten van de uit lopende doelman. Langzame rhand bleek dat de wedstrijd van zaterdag toch zijn tol ging eisen. Daarle kwam, mede door het windvoordeel, steeds meer in zijn spel en trainer Scholten wisselde Stam voor Henk Aan stoot. Met bewonderingswaardige vechtlust bleef de Blauw Wit-achterhoede, met Jan Paal man als lichtend voorbeeld, Senioren: S.C. Denekamp 1- Blauw Wit 1 2.30 u. V. 1.00 u.; Blauw Wit 2-DES 4 2-30 u.; DES 7-Blauw Wit 3 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit-Huls. Boys 5 12.45 u.; Oldenzaal 3-Blauw Wit 5 11.00 u.; Blauw Wit 6-Deto 9 2.30 u.; Excelsior 15-Blauw Wit 7 12.45 u. V. 11.45 u. Junioren: Blauw Wit Al vrij; Blauw Wit Bl-Sp. Daarle BI 2.30 u.; Excelsior B3-Blauw Wit B2 9.30 u. V. 8.45 u.; Blauw Wit B3-Excelsior B4 11.00 u.; DES Cl-Blauw Wit Cl 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit C2-DES C2 1.00 u. Pupillen: Blauw Wit Dl-Haarle Dl 10.00 u.; Huls. Boys Dl- Blauw Wit D2 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit El-SWN E4 10.00 u.; SWN F2-Blauw Wit 1 11.00 u. 10.15 u. overeind en ontworstelde zich aan de druk. Een kwartier voor het einde bracht Blauw Wit voor Ros A-junior Hans Stam in het veld, die nog volledig fit was. Hier door herkregen de Holtenaren het initiatief op het middenveld en dit resulteerde in de 88e mi nuut in een aanval over rechts via Fred Hulleman, die naar de zijkant was uitgeweken. Zijn la ge voorzet bereikte Richard Beldman bij de 2e paal, die met zijn rechtervoet de bal, tot onge kende vreugde van de Blauw I Wit-aanhang, langs de Daar- le-doelman tegen de touwen plaatste (1-0). In de resterende drie minuten wist de Blauw Wit-achterhoede de zaak be kwaam te beheersen, waardoor Blauw Wit '66 volop in de race blijft voor het kampioenschap. Naar Denekamp Zaterdag a.s. speelt Blauw Wit '66 zijn laatste uitwedstrijd in en tegen Sc. Denekamp, dat af gelopen zaterdag in Holten zeer moeizaam met 2-1 werd geklopt. Het is de bedoeling voor de sup porters een autobus te charte ren, indien hiervoor voldoende belangstelling bestaat. Kosten f3.- per persoon. Donderdag avond zal hierover een defini tieve beslissing worden geno men. Belangstellenden kunnen donderdag bellen met het club huis (1319) of vrijdag-zaterdag kijken in het kastje bij Beltman. Stand 1e klasse BZSV 15-23, Blauw Wit 15-22, Daarle 16-22, Marle 16-21, Gla- nerbrug 15-17. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organiseert zon dagmiddag 10 april de tweede puzzelrit seizoen 1983. De deel nemers kunnen starten in de A- klasse (sport) en B-klasse (tour) voor de rit van plm. 40 kilome ter die door de clubleden H. Paalman, J. Paalman, D. Pekke- riet en H. Bekkemens is uitge zet binnen de gemeente Holten. De finish is bij café-cafetaria „De Preuter" aan de Markelose- weg. De eerste deelnemer gaat om 2.00 uur van start bij club huis „De Biester" in de Stati onsstraat waar inschrijven moge lijk is vanaf half 2. Er zijn zo als gewoonlijk weer een aantal mooie prijzen te winnen. SVZW Bl-BIauw-Wit BI Blauw-Wit moest uit spelen te gen het sterke SVZW (Wierden) en begon met een grote handi cap, want ze hadden maar tien man. SVZW begon zeer makke lijk te voetballen want ze onder schatten Blauw-Wit erg. Ze schoven de bal van de ene spe ler naar de andere. Van het slecht „tikken" van SVZW kon Gerrit gebruik maken, hij onder schepte een terugspeelbal en schoot beheerst de bal langs de keeper. Het tiental stond met 1- 0 voor, wat SVZW niet zinde. Men probeerde wel om de gelijk maker te scoren maar in de aanvallen zat geen lijn. SVZW bleef wel aanvallen wat de Blauw-Witters zeer vermoeide. Blauw-wit toonde veel karakter maar door een mazzel doelpunt trok SVZW de stand gelijk. In de tweede helft had SVZW een verdediger ingeruild voor een aanvaller om de druk te vergro ten op het Blauw-Witte doel. Ze begonnen de Blauw-wit verdedi ging te bestormen, maar Blauw- Wit wist van geen wijken. Tien minuten voor het eind, veel Blauwwitters liepen intussen op him tandvlees, scoorde SVZW Blauw-wit probeerde neg terug te komen, maar de kracht ont brak en nu bleek ook het gemis van de elfde man. SVZW kon nog een keer profiteren van de verslapping en het gebrek aan concentratie bij Blauw-wit, zodat het nog 3-1 werd. Zeer spijtig was dit voor Blauw-Wit omdat het er lange tijd naar uitzag dat ze nog mét een puntje naar huis zouden gaan. Week van 9 april 1983 tot en met 15 april 1983 Zaterdag: 10.00-14.00 fa Klijnveld Kraaijen- hof Co. 19.00-20.00 19.00-20.00 hr Gütlich 20.00-22.00 hr Veldhuis. Zondag: 19.00-20.00 hr. de Jong. Maandag: 18.00-23.00 Badmintonclub Hol ten, X9.30-22.00 Instruktielokaal: ABO-cursus. Dinsdag: 16.15-22.30 Volleybalvereniging Mintonette 22.30-23.30 zw Blauw-Wit '66 19.00-20.30 Instruktielokaal: schaken. Woensdag: 17.00-18.00 sv Holten afd. hand bal 18.30-22.30 Badmintonclub Hol ten. Blauw Wit B2-Hector B2 Het heeft de thuisclub in deze wedstrijd weinig moeite gekost om zich op de derde plaats te handhaven. Van de aftrap af zochten de Blauw Witters direkt het Hector-doel en reeds in de eerste minuut liet JP 1-0 aante kenen en in de vijfde minuut kwam ook de tweede treffer op zijn conto. Hierna stokte het even in de Blauw Wit gelederen maar voor rust zorgde Hans D toch voor een 3-0 voorsprong. Ook na de thee duurde het ge ruime tijd voor de Hectordoel- man naar het net moest maar na plm. 25 minuten was hij kansloos toen Frans S. uit een directe vrije trap van plm. 20 meter in de linkerbovenhoek knalde (4-0). Hans D. en J. P. schoten elk nog een keer raak en dat betekende een royale 6-0 zege op een zwakke tegenstan der. Het damesvoetbal in Holten heeft dringend leden nodig! Meisjes die belangstelling heb ben en 13 jaar of ouder zijn kunnen zich aanmelden bij Ger rit Schöppers Hoffestraat 3, tele foonnummer 33 07. Je kunt ook komen kijken op woensdagavon den bij de training van half acht tot negen uur, op Meer manskamp. Donderdag: 16.30-22.00 sv Holten, afd. hand bal 22.00-23.00 KNVB 23.00-24.00 All Stars. Vrijdag: 17.30-18.30 't Klavier 18.30-23.00 Volleybalvereniging Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovenbenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel. 16 66 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. N.B.: In verband met de paasva kantie gedurende deze week, wordt er op gewezen dat de sporthal 't Mossink deze week ook overdag (vanaf 09.00 uur) gehuurd kan worden! Na de enerverende winst op Paaszaterdag tegen Denekamp is Blauw Wit er ook Paasmaan dag in geslaagd de volle winst binnen te halen. Mede-kampi oenskandidaat Daarle werd, werd, niet zonder geluk, met een 1-0 nederlaag naar huis te rug gestuurd. De wedstrijd, waaraan de bei de ploegen met evenveel punten en beide met 1 punt achter stand op koploper BZSV begon nen, had een zenuwachtig begin. Meteen werd duidelijk dat geen van beide als verliezer het veld wilde verlaten en dat leidde tot een wedstrijd die zich veelal op het middenveld afspeelde. Welis waar had Blauw Wit iets meer van het spel maar tot veel ge vaarlijke acties kwam men niet. Beide teams speelden zeer spor tief en de uitstekende scheids rechter Dogger had een plezie rige middag. Na een half uur spelen kregen de Holtenaren wat meer greep op de tegenstander en de Daar- le-defensie moest regelmatig in actie komen om met name de goed spelende Richard Beldman af te stoppen. In de achterhoede speelde Bolink voor de afwezige Schuppert en groeide libero Ten Wolthuis naar een zeer hoog ni veau. De ruststand was een dui delijke afspiegeling van het wed- strijdgebeuren en derhalve dub- belblank. Meteen na de hervatting kreeg het talrijke publiek, ongeveer 400 man hadden Meermanskamp weten te vinden, gelegenheid om hun favorieten aan te moedigen. In de 46e minuut kwam Joh. Roelf Jan Tiktak van AZ duikt keren. Hans Voskamp kijkt toe. werden gemaakt door Bosman op voor keeper Jan Jongbloed De Eagles wonnen in een goed en Schneider van GA. Eagles, van G. A. Eagles, maar dit ge- gevulde Adelaarshorst verdiend Rick Talan scoorde tegen, vaar zal de 42-jarige doelman met 2-1 van AZ '67. Doelpunten Na een rustperiode van niet minder dan 4 weken speelde Blauw Wit zaterdag 2 april thuis tegen de altijd erg lastige tegenstander Spc. Denekamp. Een wat gespannen en ner veus, maar zeer gemotiveerd Blauw Wit begon van meet af te drukken richting Denekamp doel maar de gasten wisten stand te houden ten koste van enkele hoekschoppen. In de le minuut probeerde Johan Stam het met een solo en even later testte Freddy Hulleman de doel man met een hard schot van plm. 25 meter maar de doelman stond op de goede plaats. Ook de Dcnekampaanvallers deden hun best om de openingstreffer te scoren maar de Blauw Wit defensie wist van geen wijken. Een doelschop van Eddy van Dijk bereikte in de'28ste minuut Richard Beldman. Hij ging er van tussen en z'n harde inzet van net buiten de 16 meterlijn leverde de doelman grote pro blemen op, doch via z'n vuisten wist hij schade te voorkomen. Uit de hoekschop plaatste Jan Harbers scherp voor en Harry ten Wolthuis was precies op tijd ter plekke en liet de doelman Voor het vliegseizoen weer be gint moesten alle duiven, in Holten ongeveer 850, worden in geënt tegen een besmettelijke duivenziekte. Dierenarts W. C. C. Wamelink gaf elke duif een injectie in het clublokaal van de Bergvliegers. Een injectie voor elke duif tegen de besmettelijke duivenziekte. kansloos bij een kopbal (1-0). Met nog drie minuten te gaan voor rust zette Denekamp een sterk offensief in en dit resul teerde in de gelijkmaker toen. de verdediging bij het nemen van een vrije trap de aanwijzingen van doelman Eddy van Dijk niet direct opvolgde en voor Bonke het gat groot genoeg was om de bal keihard en onhoud baar in de touwen te jagen (1-1). Een minuut later toen een De nekamper gemeen doorstormde op een uit het doel komende Eddy van Dijk en de zeer matig leidende scheidsrechter niet vol doende z'n fluit liet horen re ageerde Eddy zelf met een na trappende beweging en hij kon de kleedkamer opzoeken. Ger Blokvoort, die in het veld kwam voor Henk Bolink," nam de plaats van Eddy over. Hij deed dat op zeer bekwame wijze en dat bracht de nodige rust in het 10 man sterke Blauw Wit team. Vooral Henry Stam speel de als middenvelder een goede partij en ook Jan Harbers speel de technisch en tactisch sterk evenals Jan Paalman die een paar maal zeer grof onderuit werd gehaald en dat de scheids rechter hierin geen overtreding zag verbaasde iedereen binnen en buiten de lijnen. Het laatste kwartier bleef Blauw Wit sterk aandringen en het was Henk Aanstoot die na in een solo-tour enkele Denkampers te hebben omspeeld ook de doelman kans loos liet (2-1). De gasten hadden toen nog precies 2 minuten om langszij te komen maar de in middels versterkte Blauw Wit verdediging gaf hun hiervoor geen enkele kans. Plezierig was het dat de spelers na alles wat er was gebeurd toch als vrien den de kleedkamers opzochten. In de kantine van de sv Hol ten op de Meermanskamp wer den vorige week weer een groot aantal pionnendiploma's uitge reikt aan leerlingen van diverse lagere scholen in Holten. Voor het wat moeilijker torendiploma slaagden William Hovenkamp en Michiel Nijenhuis. De cursussen werden gegeven door verschil lende leden van de schaakver. Holten. Zaterdag 2 april nam onze club deel aan het eerste buitencon- cours georganiseerd door de „Looleeruiters" uit Almelo. Zij behaalden hier de volgende prij zen: B dressuur cat. D: le prijs Sil via Holl met „Danny" 131 pnt. Andere ring B dressuur cat. D: le prijs Zwennie Vincent met „Mark" 125 pnt., 3e prijs Simone Bruggeman met „Mustang" 122 pnt. L dressuur cat. D: 2é prijs Ar nold ter Maat met „Simone Lie" 124 pnt.. B springen cat. D: 3e prijs He- leen de Jong met „Pinokkio". laatste competitiestrijd, trad aan op volle oorlogssterkte. Hoewel er voor Holten niets meer op het spel stond, werd toch ge tracht een zo goed mogelijk re sultaat te behalen en zo te vol doen aan de sportieve verplich tingen. Ondanks alle goede be doelingen slaagde men er echter niet in de sterke Deventer for matie te verslaan. Het werd uit eindelijk 6-4 voor de Deventer- naren. In tegenstelling tot vele tegenstanders in de tweede klas se hadden de spelers van Meta- bouw wel een antwoord op het verdedigende spel van Jan, zo dat hij dit maal geen enkele partij op zijn naam kon bren gen. Het dubbel ging, na een zeer spannende tweede game, eveneens naar de tegenpartij. Dank zij twee winstpartijen van zowel Fred als de zeer goed spe lende Nico werd de nederlaag zo klein mogelijk gehouden. De laatste wedstrijd van het eerste in de voorjaarscompetitie ging tegen De Maten 1 dat nog kampioensaspiraties had. Door Holten 1, dat in dezelfde samen stelling speelde as in de wed strijd tegen Metabouw, werd vo luit gespeeld, hetgeen leidde tot een regelrechte sensatie. Zowel nemende prestaties van Holten 1 in de tweede klasse kan de volgende competitie met ver trouwen tegemoet worden gezien en behoeft het tweede klasse schap zeker niet als het defini tieve eindstation te worden be schouwd. Op niet mis te ver stane wijze heeft het tweede team, spelend met Gerard Over- velde, Wijnand Falk en Arjan Hakkert Swift uit Deventer de les gelezen. De stand na twee uur spelen was 8-2 in het voor deel van de Holtenaren. Het dubbel werd verloren door het uittesten van nieuwe experimen ten in deze drie games vergende partij. Het andere punt gaf Wij nand door overconcentratie min of meer cadeau. De resterende uitwedstrijd tegen Wijk 16 in Deventer is beslissend voor het kampioenschap. Alleen winst is in deze wedstrijd voor Holten 2 voldoende, de heren beschikken over een gezonde portie zelfver trouwen, hoewel ook de zenuwen een rol beginnen te spelen. Met een zelfde strijdlust als aan de dag gelegd tegen Swift zijn ech ter zeker kansen aanwezig op het behalen van het felbegeerde kampioenschap. In de op 28 maart gespeelde uitwedstrijd tegen koploper Me tabouw 1 in Deventer trad Hol ten 1 aan in de bekende samen stelling met Jan van Heun, Nico Valk en Freddy Hulleman. Meta bouw, dat één punt voorsprong had op De Maten 1 uit Apel doorn, welk team de tegenstan der zou zijn voor Holten in de Jan, Nico als Freddy wonnen twee partijen, terwijl ook het dubbelspel in winst werd omge zet. De einduitslag werd zo 7-3 voor de Holtenaren, wat als een uitstekende afsluiting van de voorjaarscompetitie mag gelden. Door deze uitslag is Metabouw zeker van tafeltennis in de eer ste klasse. Gezien de steeds toe-

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 15