Jaarvergadering O.L.M. Afdeling Holten gemeente holten V A gemeente holten Voor laatste concert Bouw-en Houtbond Nieuw O.L.M. kantoor milj oenenpr qj ekt HOLTENS NIEUWSBLAD VOORLICHTINGSAVOND OPVANG KINDEREN JONGE REEBOK IN DORPSKOM Commissie voor woonruimtezaken 1. Verleende bouwvergunningen: 2. Verleende kapvergunningen: Ophalen huisvuil en openstelling container Waagweg Verkeersmaatregelen Kerkstraat Spreekuur burgemeester Verpachten standplaatsen ijsverkoop INFORMATIE-AVOND op maandag 28 maart 1983 in zaal Vosman RABOBANK OP BEZOEK BIJ JAARVERGADERING C.B.T.B. DONDERDAG 24 MAART 1983 In de woensdag 16 maart in rest.Vosman gehouden jaarver gadering van de plaatselijke afd, van de Overijsselse Land bouw Maatschappij heeft voor zitter A. v.d. Brink in zijn ope ningswoord 1982 een jaar ge noemd waarin het de landbouw in het algemeen prima is ge gaan, Het was vooral de rund veehouderij die loon naar wer ken kreeg mede door de da lende rente en de export. Ook met de varkenshouderij liep het goed maar helaas kan dat niet gezegd worden van de pluim veehouderij waarmee het erg beroerd ging. Voor het eerst werd een productiewaarde van 30 miljard overschreden en hiervan nam de veehouderij 2/3 voor haar rekening. Het Land bouw Economisch Instituut (L.E.I.) schreef in het rapport De afdeling Holten van de Bouw- en Houtbond F.N.V. hield op maandagavond 14 maart haar jaarvergadering in café „Brands". Na de gebruikelijke opening en mededelingen was het de beurt aan de secretaris die in z'n jaarverslag inging op de gebeurtenis sen en beslissingen binnen de Bouw- en Houtbond. De penning meester merkte in z'n verslag op het forse bedrag aan ww-uitke- ringen in 1982 welke het sombere beeld weergeeft van de situatie in de bouw binnen de gem. Holten waar naar schatting ruim 30% der bouwvakkers zonder werk is inbegrepen schilders en wegen- bouwers, buiten dit zijn al velen reeds verwezen naar de wwv en mogelijk al naar de bijstand, kortom een uitzichtloze toestand voor de bouw. Bij de bestuursverkiezing werd J van Putten, die al geruime tijd zitting had genomen, tot voorzitter gekozen, welke hij dan ook aanvaardde, waarvoor de districtsbestuurder Rien Ple vier, die op uitnodiging ook aan wezig, hem zeer erkentelijk was vooral in deze moeilijke tijden voor de vakbeweging tegenover het wanbeleid van diverse in stanties. Het bestuur ziet er nu als volgt uit met J. v. Putten, M. Kappert en W. Harmelink, resp. als voorzitter, secretaris en pen ningmeester en H. Vincent en H. Jansen als leden. Gelukkig wa ren er ook nog prettige aangele genheden en wel de huldiging van vier leden van de afd. Hol ten. Na een korte terugblik op hun lidmaatschap was T. Koop man als eerste die een gouden insigne opgespeld kreeg door de districtsbestuurder met de ge lukwensen voor zijn 40-jarig lid zijn van de bond. Vervolgens ontvingen H. Roelvink, L. Klein Teeslink en H. Pinkert een zilve ren insigne voor hun 25-jarig lid maatschap. De dames werden bloemen en gelukwensen aange boden door de voorzitter. Na sluiting van de vergadering, bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen. over '82 dat de ondernemers niet alleen voor hun arbeid werden beloond maar ook de mogelijkheid kregen om te re serveren en te investeren om het bedrijf gezond te houden met het oog op bedrijfsontwik kelingen en overdracht aan de volgende generatie, 't Is echter allemaal geen rozegeur en ma neschijn want intussen drijven in onze richting wolken die zwaar weer kunnen veroorza ken. Voor de Amerikanen is het moeilijk om de subsidie te ver teren die aan de Europese land bouw gegeven wordt en het le veren van een miljoen ton zwaar gesubsidieerd tarwemeel aan Egypte kan gezien worden als een kleine wraakoefening. Ook de bezuinigingen die overal wor den doorgevoerd zullen hun in vloed hebben op de landbouw en taken die in het verleden door de overheid werden gedra gen zullen door de landbouw ge financierd moeten worden. We zullen er voor moeten waken dat de landbouw in verhouding niet zwaarder wordt getroffen dan andere sectoren. Bezuinigd zal er ook worden op het landbouwonderwijs en vooral plaatselijk zal dit van invloed zijn op de Scholengemeenschap „De Marke" een vorm van la- ger-beroepsonderwijs die in deze regio van zeer groot belang is en in een grote behoefte voor ziet. Het onderwijs aan „De Marke" wordt zeer bemoeilijkt door de gebrekkige behuizing en komt binnenkort in levensgrote problemen aangezien het huur contract voor de noodlokalen in „De Gaarden" dat per 1 septem ber a.s. afloopt niet verlengd kan worden omdat de Scholen gemeenschap „Holten" ze zelf nodig heeft. Het is te hopen dat het gemeentebestuur een ge schikte oplossing vindt, evenals enkele jaren geleden toen het lukte om de lag. Agrarische Scholen te Bathmen en Markelo „onderdak" te brengen in Hol ten. Lager beroepsonderwijs is geen 2e rangs onderwijs en hoeft dan ook niet als „vulsel" te fun geren voor leegstaande schooi en gymnastieklokalen verspreid over het hele dorp waardoor goed functioneren van het on derwijs onmogelijk wordt, zo zei voorzitter v.d. Brink. Jaarverslagen Uit het jaarverslag van J. Bek- kernens bleek o.m dat de afd Holten 257 leden telt. Er komen nog 49 bedrijven voor het lid- maadschap in aanmerking en binnenkort zal een ledenwer vingsactie starten. Penningmees ter H. Vorkink kon de boeken over 1982 afsluiten met een ba tig saldo. De inkomsten en uit gaven bedroegen resp. f 6260.35 en f 4297,49.-. De kascontrole commissie die bestond uit de h.h. A. Pekkeriet, Joh. Stoeven- belt en H. Schutte verklaarde bij monde van eerstgenoemde alles in orde te hebben bevon den. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de h.h. Stoe- venbelt, Schutte en E. Keuter man. Bestuursverkiezing: In plaats van de heer G. H. Blankena, die niet herkiesbaar was werd uit het dubbeltal G. W. Rensen (Espelodijk) en E. Struik (Koeweideweg) de heer Struik gekozen terwijl in de va cature F. M. Veltkamp uit het krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majes teit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, Postbus 73, 8000 AB Zwolle, worden ingediend. Holten, 24 maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd. Door burgemeester en wethouders op 15 maart 1983 verleende vergunningen, onthef fingen e.d. - aan de heerG. Brinks voor de bouw van een kapschuur-veestal bij het perceel Langestraat 8; - aan de heer E. J. Keuterman voor het vernieuwen van agrarische bedrijfsgebouwen bij het perceel Dorperdijk 6; - aan de heer H. Landeweerd voor de bouw van een garage bij de woning Kolweg 73; - aan de V.D.H. Bergspeurders voor de bouw van hondenverblijfhok- ken op een perceel aan de Lambooysweg; - aan de heer G. J. Brinkman voor de bouw van een kapschuur bij het perceel Broekweg 14; - aan de heer H. Oollekamp voor de bouw van een woning-op een perceel aan de Ericaweg; - aan de heer E. Stam voor de bouw van een werktuigenberging bij het perceel Schreursweg 3; - aan de heer J. H. Lodeweges voor het kappen van een aantal bomen bij het zomerhuis Vianenweg 54; - aan de heer R. Petter voor het kappen van 2 bomen bij de woning Mr. G. Vixseboxsestraat 20; - aan de heer H. C. B. Wijerman voor het kappen van een aantal bomen bij de woning Fazantenweg 2; 3. aan Ponyclub „de Bergruitertjes" vergunning verleend voor het houden van een verloting; 4. aan het Ronde-Comité Overijssel een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor het houden van de 32e ronde van Overijssel op 7 mei 1983; 5. aan gebr. Mulder ontheffing verleend voor de verkoop van ijs en ijsprodukten vanaf een standplaats bij het pand Kolweg 35; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarschrift of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Op vrijdag 1 april (Goede Vrijdag) zal geen grofvuil worden opgehaald, maar op vrijdag 8 april a.s. Het huisvuil (incl. grofvuil) van maandag 4 april (2e Paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 5 april. De container aan de Waagweg zal op 1 april en 4 april a.s. gesloten zijn. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 15 maart 1983, de Kerkstraat in de richting van en tot aan de Oranjestraat gesloten hebben verklaard voor alle verkeer (eenrich tingverkeer), uitgezonderd voetgangers, fietsers en bromfietsers. Het besluit met bijbehorende gewaarmerkte tekening ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Van dit besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 29 maart a.s. in plaats van 5 april a.s. en wel des avonds van 19.30 uur-20.30 uur in het gemeentehuis. De burgemeester is verhinderd maandag 28 maart a.s. spreekuur te houden. Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens voor het komende zomerseizoen te verpachten de volgende standplaatsen langs de openbare weg voor "ijskarretjes": 1. aan de Vossenweg (Holterberg) op de kruising van het toeristisch rijwielpad met de Vossenweg; 2. aan de Plaggenweg (Holterberg) bij steen 51, op de hoek Plaggen- weg-Oude Hellendoornseweg. Inschrijvers dienen er rekening mee te houden dat de te plaatsen karretjes geen ontsiering van het landschap mogen vormen. Inschrij vingen, met opgave van de pachtsom voor beide standplaatsen, moeten uiterlijk 1 april a.s. zijn ingeleverd ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Dorpsstraat 27, 7451 BR Holten. De besturen van de ter secretarie bekende, plaatselijke sociaal-culturele verenigingen/instellingen e.d. zijn door de Commissie sociaal-cultureel werk uitgenodigd om op maandag 28 maart 1983 in zaal Vosman een algemene informatie-avond bij te wonen. Deze informatie-avond be gint om 20.00 uur en per vereniging/instelling e.d. kunnen maximaal3 personen deze avond bijwonen. Aan de orde komt o.a. de nieuwe procedure rondom de subsidiëring ingaande het jaar 1984 van sociaal-culturele aktiviteiten en alles wat daarmee samenhangt, alsmede eventueel andere aangelegenheden het plaatselijk sociaal-cultureel werk betreffende, die door iedere aanwezige tijdens deze informatie-avond aan de orde gebracht kunnen worden. Voor diegenen die interesse hebben om deze informatie-avond bij te wonen, doch om weke reden dan ook geen uitnodiging hebben ontvangen, bestaat de mogelijkheid om zich alsnog voor deze avond op te geven en wel door zich te melden bij de heer D.S.E. van Merlevoort, afdeling Welzijnszaken ter secretarie. Dorpsstraat 27, alhier, tel. (05483)-16 66, toestel 29. Ook voor eventuele nadere informatie met betrekking tot het voor gaande kunt u zich wenden tot de heer Van Merlevoort. tweetal M. T. Veltkamp (Oude Stat.weg) en W. Reilink (Dorper- dijk) Veltkamp werd gekozen. Voorzitter v.d. Brink dankte de aftredenden voor het werk dat werd gedaan. Door de heer G. J. Beldman, lid van de districtsraad Holten van het Landbouwschap werden nog enkele mededelingen gedaan over het plan „Waterwinning en waterbeheersing Espelo" en door de heer H. Slijkhuis te Holten, lid van het Provinciaal Bestuur O.L.M. werd gesproken over de varkenspest die moeilijk te con stateren is om dat dieren die gezond lijken toch reeds ziek zijn, over de onderhandelingen in Brussel over de prijs van de landbouwproducten en over het drastisch verlagen van de post Soc. Econ. Voorlichting, die wanneer dit doorgaat voor de landbouw een enorme kostenstij ging tengevolge zal hebben. Op een desbetreffende vraag werd door de heer H. Stegeman, vi- ce-voorzitter Ruilverkavelings commissie „Holten-Markelo" meegedeeld dat de toedeling wat Holten betreft dit najaar zal plaats hebben waarna met het verkavelen zal worden begonnen. De toedeling is wat Markelo be treft nog niet rond doch zal in 1984 zeker plaats hebben. Bij het agendapunt „Bespreking reisje" bleek onder de aanwezi gen meer interesse te bestaan voor een uitwisseling met een afdeling ergens in den lande bij voorkeur in de na-zomer. Het bestuur zal t.z.t. met een voor stel komen. Mollen Na de pauze vertelde de heer Henk Oplaat uit Bathmen over het vangen van mollen. Hij deed dit op boeiende wijze en demon streerde een groot aantal vallen en klemmen die in de handel zijn om deze „ondergrondse wer kers" te pakken te krijgen. On- Composities van Hayden, Jaques Ibert en Sjostakowitz zijn ko mende zondag te beluisteren tijdens het voorlaatste koffieconcert van de Werkgroep Koffieconcerten. In de aula van de Holtense Scholengemeenschap is van 11.30 uur tot 13.00 uur het Belgisch Blaaskwintet te gast. Dit kwintet dat in 1973 werd opgericht bestaat uit musici van het Belgisch Nationaal Orkest en het or kest van de BRT. In hun 10-jarig bestaan gaven de Belgen al concerten over de hele wereld. Zo waren ze on langs nog te beluisteren in het radio-programma Für Elise. Daarin werd o.a. de Variaties op „Für Elise" gespeeld, een com positie van Louis Bauwens, die ook in Holten op het pro gramma -staat. Zoals gebruikelijk is er in de Scholengemeenschap weer een gratis kindercrèche De toegang sprijs inclusief een kopje koffie bedraagt f7.50. Kinderen tot en met 14 jaar, CJP-houders en 55+ kaarthouders betalen f2.50. Voorverkoop bij de VW, 't Paalhuus en de RABO-bank. Op woensdag 13 april om 20.00 uur houdt de Werkgroep Jeugd Onder Dak Holten een voorlichtingsavond in restaurant Vosman over de opvang van kinderen en jongeren in weekends en in de vakantieperiode. Niet alle jongeren die in een tehuis wonen heb ben dermate goede familiecontacten dat ze regelmatig naar huis kunnen. Toch is het voor hen belangrijk de weekends en vakan ties in gezinsverband door te brengen. Over de mogelijkheden in die behoefte te voorzien wil de Werkgroep Jeugd onder Dak de Holtense bevolking op 13 april inlichten. Een jonge reebok heeft zijn tocht afgelopen zondag mid dels richting dorpskom van Holten met de dood moeten bekopen. Rond twee uur sprong het dier, opgejaagd vanaf de Holterbeek verbou wereerd de showroom bin nen van Keukencentrum Schuiterd BV, waar de poli tie hem, gealarmeerd door de buren gewond aantrof. Dierenarts Oostenbrug be keek ter plekke het dier wiens achterpoot bij het kniegewicht, door het glas, voor een groot deel was af gesneden, en besliste voor het afmaken van de reebok. Met een stijvé poot zouden zijn overlevingskansen in de natuur minimaal zijn. Zoals bekend zet deze werk groep, die in 1980 op initiatiei van de gezamenlijke kerken werd opgericht, zich in voor de belangen van kinderen die om laat zal op maandag 28 maart om 13.30 uur op het bedrijf van Allard Luggenhorst, Oostervelds- wëg (Neerdorp) een demonstratie mollenvangen geven. Of er mol len gevangen zullen worden moet worden afgewacht, in ieder geval is het nuttig voor de boe ren om de demonstratie, te be zoeken om te zien hoe of vallen en klemmen geplaatst moeten worden om de mollige wroeters te vangen. Voorzitter v.d. Brink sprak rond elf uur een woord van dank tot Oplaat en wenste allen wel thuis. J. W. de een of andere reden (tijdelijk) niet in het eigen gezin kunnen verblijven. Daarvoor zijn opvan- gadressen nodig. Niet alleen voor kinderen uit tehuizen die het gezinscontact missen, maar ook voor opvang voor onbe paalde tijd en voor opvang in crisis-situaties waarin naar een definitieve oplossing moet wor den gezocht. De werkgroep Jeugd Onder Dak bestaat uit mensen met praktische ervaring Wie op 13 april niet op de voorlichtingsavond kan komen of voor mensen die in het alge meen wat meer willen weten over de opvang van kinderen zijn er de volgende con tact-adressen; Everdien Spak- man, Beusebergweg 41 (tel,. 05731-230) of Annie Rensen, Bes- sinkplasstraat 31 (05483-34 00). Op woensdag 16 maart j.l. werd de jaarvergadering van de CBTB in „de Kandelaar" gehou den. Voorzitter E. Stam opende de vergadering met het lezen van psalm 125, gebed en een speciaal welkom voor de dames en de heren Van Wingerden en Dijkman van de Rabobank. In zijn openingswoord keek de De O.L.M. in Zwolle begint de nieuwe lente in een nieuw ge bouw. Op maandag 21 maart heeft de Overijsselsche Land- houw Maatschappij haar intrek genomen in een splinternieuw kantoor aan de Dokter Stolte- weg 2 in Zwolle (naast het P.E.C.-stadion). Die nieuwbouw was nodig, omdat de O.L.M. in het pand aan het Groot Wezen land 29 te Zwolle uit z'n jasje was gegroeid. De oorzaak daar van is de haast onstuimige groei, die de Onderlinge Verze keringsmaatschappij van de O.L.M. in de afgelopen jaren in Overijssel en de IJsselmeerpol- ders meemaakte. In korte tijd groeide het aantal polissen tot meer dan 100.000. Dat alles ging ook gepaard met een groei van het personeel, waardoor het in het „oude" kantoor te klein werd. Door de groei van de verzeke ringsmaatschappij kwamen de andere „aktiviteiten" van de O.L.M. (de landbouworganisatie; het Accountants- en Belastin gadviesbureau OLM) ook in het gedrang. Besloten werd om ge zamenlijk intrek te nemen in een nieuw pand aan de Dokter Stolteweg. Bijna twee jaar gele den werd begonnen met de bouw, naar een ontwerp van het architektenbureau B. en D. uit Oosterbeek. Achter de tekenta fels ontstond een vijf verdiepin gen tellend gebouw, met midde nin een knik. Dat laatste maakt het kantoorpand vrij speels. Veel aandacht is voorts besteed aan energie-besparing. Het ge bouw heeft extra dikke muren, die voorzien zijn van veel lagen isolatiemateriaal. Een uniek warmtewiel zorgt ervoor, dat bij de luchtverversing heel wat war me lucht nog eens extra ge bruikt wordt. Met de warme lucht wordt de binnenkomende „koude" lucht op temperatuur gebracht. En zo zijn er meer voorzieningen, die van het kan toor een energie-arm gebouw maken. Ongeveer de helft van de energiekosten wordt op die manier bespaard. Het miljoenen- projekt is er in de afgelopen 23 maanden neergezet door het aannemersbedrijf Ten Tije uit Hengelo. Die nieuwbouw zal op een later tijdstip nog officieel worden geopend. Dat gebeurt op woensdag 11 mei. In de periode daarna worden er enkele open-huis-dagen op touw gezet, waarbij een ieder kennis kan maken met het nieuwe pand. In het gebouw huizen de Ove rijsselsche Landbouw Maat schappij O.L.M.-Verzekeringen, de Stichting Accountants- en Belastingadviesbureau OLM, de Plattelands Jongeren Gemeen schap Overijssel, de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Overijssel en Wavin Overseas. Ondanks dit grote aantal orga nisaties is toch nog wat ruimte over, die nog verhuurd gaat worden. Het oude gebouw is de O.L.M. inmiddels kwijtgeraakt. De Provincie Overijssel is de nieuwe eigenaresse. heer Stam nog eens terug naar 1982, dat voor de Holtense boe ren, dankzij o.a. de goede melk en vleesprijzen, een goed jaar is geweest; voor het jaar 1983 was hij minder optimistisch. Niette min, zei hij, leven wij hier nog in overvloed, terwijl in andere delen van de wereld honger heerst. Hierna las de heer J. W. Huls man het jaarverslag voor en gaf de penningmeester, de heer D. J. Bronsvoort, een overzicht van de financiële gang van zaken binnen de afdeling. De verkiezin gen vergden meer tijd, maar na enkele vrije stemmingen was het resultaat: herverkiezing van de heer E. Stam en verkiezing van de heer E. Stam Mzn, (Borkeld). De heer Bronsvoort, die na 27 jaar afscheid nam als bestuur slid/penningmeester, werd door de voorzitter hartelijk bedankt en hem werd als dank een enve loppe met inhoud aangeboden. Hoewel het reisje naar de Keu kenhof het vorig jaar goed was bevallen, werd besloten dit jaar weer eens een gezellige avond te organiseren. Na de pauze ver telde de heer Van Wingerden iets over de band die bestaat tussen de boerenstand en de Rabobank, hetgeen o.a. blijkt uit het feit, dat aan de geza menlijke Holtense boeren een bedrag van ca. f25.000.000,- is uitgeleend. Door de renteverla ging met ruim 4% tot onder de 8% nu, betekent dit dat in één jaar alleen al voor deze cliënten- groep een lastenverlichting van ruim f 1.000.000,- op jaarbasis. Hierna liet de heer Dijkman aan de hand van een uitgewerkte berekening zien wat de gevolgen zijn voor een boer, die zijn vees tapel wil uitbreiden van 25 tot 50 melkkoeien en al 300 mest- varkens heeft. Allerlei onderwer pen kwamen daarbij ter sprake, zoals het verschil tussen een le ning en een krediet, rentesubsi die, W.I.R. vaste en variabele rente, risicoverzekering en infla tie. In aansluiting daarop volgde nog een geanimeerde discussie over allerlei onderwerpen die bank en boer beide raken, waar bij uiteraard de vraag naar wat de rente nu verder gaat doen niet achterwege bleef.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5