Jan Stam nam initiatief: BW Doris D als „opwarmertje" Eerste lustrum „De Hóólter Daansers" Succes SV met aerobic-dancing Graveren postcodes van rijwielen Open-Deur PRIJZEN VOOR GROOTSTE PAASVUREN HOLTENS NIEUWSBL4& MipfSSe opSeeft- -.111. tmmm ffMft Hoofdredactrice Nan Heidema uitiTEyt yiEiiuifDl in &r HOLTEN) IIeUWjdLAD Abonnementsprijs f 31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 24 maart 1983 - 37e jaargang - nr. 12 De Folkloristische boerendansgroep „De Hóóldaansers" heeft woensdagavond (16 maart) in het clubhuis „De Biester" even pas op de plaats gemaakt vijfhet vijf jarig bestaan. Velen - waaronder afgevaardigden van tal van verenigingen uit Holten en elders - kwamen tijdens de receptie hiermee gelukwensen en boden atten ties aan. Na het officiële gedeelte ble ven de gasten en de daansers onder het genot van een drankje en een hartige hap een paar uurtjes gezellig bijeen en werd het glas geheven op het eerste lustrum. In het jubileumboekje werd „spólleman" Jans Mossink (Kuper Jenske) in het volgende gedicht in het zonnetje gezet: Onze bejaarde accordeonist O als die eens vertelde wat hij allemaal wist Opgedaan bij zijn meer dan 50-jarige accordeon loopbaan Werkelijk de haren zouden je ten berge gaan Het heeft menig zweetdruppeltje gekost, maar nu is het dan zover. Ook in Holten wordt binnenkort „zuurstofrijk gedanst". Vanaf 31 maart a.s. heeft de SV BATO de primeur van aerobic dancing in huis. En gezien het succes dat Doris D en haar onver moeibare Pins afgelopen zaterdag in de Holtense sporthal oogst ten, hoeft er niet aan getwijfeld te worden dat deze nieuwe loot aan de BATO-boom binnen de kortste keren zal uitbloeien. Ruim 400 belangstellenden hadden zich om 20.00 uur verza meld rond een fleurig versierd toneel waarop het Amsterdamse damesgroepje haar kunsten zou vertonen. Veel jeugd uiteraard want deze nieuwe vorm van li chaamsbeweging geschiedt op de muziek van eigentijdse dis co-deunen. Maar ook de groep die al niet meer zo piep is liet niet verstek gaan. Misschien wel opgewarmd door de laatste afle vering van Fame die zojuist over het tv-scherm was gegaan, liet het talrijke publiek zich maar al te graag informeren over de nieuwe rage, die uit de ze Amerikaanse tv-serie schijnt te zijn geboren. Dat informeren was bij Doris D in goede handen. Zelf lerares aerobic-dancing en voor een flin ke duit best bereid naar Holten te komen, gaf zij ter zake des kundige uitleg. En hoewel de dames 's middags nog in Am sterdam hadden opgetreden was er van vermoeidheid nauwelijks sprake. Vooraleer de aero bic-dancers in Holten de been tjes even hoog krijgen valt er voor de nieuw aangetrokken ler aar Toine Pauwe uit Rijssen nog heel wat werk te verzetten. Pauwe, die in Amerika een volledige opleiding genoot, kon na de pauze meteen aan de slag toen hij zo'n 250 kandidaten voor een proefles op de vloer kreeg. Vooral voor deze beginne lingen maakte hij duidelijk dat aerobic-dancing verantwoord moet worden opgebouwd om on gelukken te voorkomen. Eerst een warming-up dus, dan het vermoeiende gedeelte en daarna de cool-down, het langzaam weer op peil brengen van de hartslag. Terwijl de aspi rant-dancers daar nog mee bezig waren, namen Doris D en The Pins alweer afscheid van het Holtens publiek. Bloemen en een afscheidszoen van BA- TO-voorzitter Van 't Holt verge zelden hen via hotel 't Losse Hoes, waar ze op uitnodiging van de bedrijfsleiding nog een borrel-tussenstop maakten, naar Amsterdam. Een tevreden BATO-bestuur Doris D en haar Pins zoals zij zaterdag de toeschouwers in de ban bracht van haar aerobic dancing. achterlatend. Secretaresse M. Eggink-Ten Velde: „We zijn erg tevreden met deze avond. Het blijft toch een uitdaging zoiets. Vooral omdat het allemaal op zo korte termijn moest. Binnen een paar dagen moesten we hierover beslissen. Anders had den Doris D en The Pins pas in mei of juni kunnen komen. Het grote aantal aanmeldingen dat we nu al binnen hebben bewijst dat we een goede keus hebben gedaan. Vanaf 31 maart wordt er nu wekelijks op donderdag les gegeven in het lokaal aan de Tuinstraat. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen zal dat in één, twee of drie groepen gebeu ren. Bij meerdere groepen gaan we op leeftijd selecteren". En dan die afstanden fietsen, het bracht hem niet van zijn stuk Hele avonden tot laat in de nacht, heeft hij op bruiloften, jong en oud op de been ge bracht Ook bij onze beoerendansclub kunnen we haast niet zonder onze vitale accordeonist Heel zelden maar heeft hij een optreden of oefenavond gemist Ook bij optreden in bejaardente huizen, we hebben tussentijds wel pauze hoor Maar Jans speelt alleen verder, onvermoeid gaat hij door Dan genieten ook wij, het perso neel en het bejaardenpubliek Van Jans zijn Acordeon en zijn Muziek Velen kwamen het bestuur ge lukwensen. V.l.n.r. Karin Bekkernens-Ver- berne, Herman Kliemes, Jan Mossink (voorzitter) en Els Hof man-Oosterhof. Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de grootste paasvuren die rond Holten „gebouwd" worden geldprijzen beschikbaar worden gesteld. De bouwers die met het aanvoeren van brandbaar materiaal, hout en takken al een paar weken volop bezig zijn, moeten bedenken dat onder het „grootste" word verstaan het aantal kubieke meters. Wel is er ook nu weer een extra prijs beschikbaar voor de mooiste „boaken". De afspraak die twee jaar geleden met de „bouwers" is gemaakt dat bij het opbouwen geen gebruik mag worden gemaakt van mechanische middelen (hijskra nen) geldt ook nu weer. Wanneer men wil meedingen naar een van de prijzen moet men dat laten weten aan de heer J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 13 56. De keuring zal plaats hebben op zaterdag 2 april tussen plm. 16.30 en 18.00 uur. De grootste boaken zal zondagavond (eerste paasdag) om plm. 9.00 uur worden aangestoken door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rap- pard. Voorlopig ziet het er naar uit dat men in Holten alleen bij Rijwielhandel Jan Stam zijn/haar fiets kan laten voorzien van postcode en huisnummer. Voor rond 100 gulden schafte Jan Stam zich een graveerapparaat aan en voor een bedrag van vijf gulden kan men fiets, bromfiets, stepje, driewieler kortom alles wat zich op wieltjes voortbeweegt laten voorzien van postcode, huisnum mer, naam enzovoorts. Een onderhoud met wethouder Rustebiel leidde niet tot eventu ele samenwerking met gemeente en politie in Holten. „Er kunnen nu eenmaal geen twee kapiteins op één schip staan. Jan Stam was de initiatiefnemer. Verschil tussen hem en gemeente is na tuurlijk dat hij geld vraagt voor het graveren en wij als ge meente niet. Voorlopig laten we de zaken echter zoals ze liggen en kijken hoe dit werkt", aldus Rustebiel. Tot op heden werden door Jan Stam een kleine 100 Jan Stam bezig met het grave ren van rijwielen. Het lijkt erop dat hij hiermee voorlopig een monopolie positie inneemt in Holten. fietsen gegraveerd, terwijl er vol gens Stam zo'n 7500 fietsen in Holten en direkte omgeving rondtoeren. Bij aankoop van een nieuwe fiets wordt door Stam gratis een gravering aange bracht. Graveren op zich lijkt een prima zaak alleen al het ge geven dat 80 procent van de be zitters van een rijwiel zijn/haar framenummer niet kent. De gra vering wordt onder de fiets aan gebracht met goudkleurige verf, met daaroverheen blanke lak. „Leentjebuur" spelen met fietsen wordt op deze wijze voor de oor spronkelijke eigenaar heel wat aantrekkelijker gemaakt. Kans op terugbezorging is vele malen groter. De Open Deurgroep wil u graag wijzen op de radiokerk dienst van a.s. zondag, waarin het Open Deurwerk-thema van deze maand centraal staat. Dit voorjaar worden 6 van deze diensten uitgezonden op elke vierde zondag van de maand. Leidend motief van deze vierin gen is het thema van de Zesde Assemblee van de Wereldraad van Kerken dit jaar in juli en augustus in Vancouver, Canada: „Jezus Christus, het Leven van de wereld" Deze kerkdiensten worden voorbereid door de me dewerkers van het IKON en de redaktie van het blad „Open Deur/Goede Tijding" Het onder werp dat a.s. zondag 27 maart 's middags om 5.00 uur bij de IKON-radio aan de orde komt is „Het opgewekte leven: vrede en gerechtigheid" wilt u wat lezen over dit onderwerp in het Open-Deurblad, dan kunt u dit blad meenemen aan de uitgang van de kerkdiensten met Pasen in de 3 Holtense kerken. Ook die tijd dat hij als postbe- steller met brieven ging „leuren" Bij hoeveel mensen keek hij niet achter de deuren Droeve en blijde brieven, ook van liefde en geluk Als lezer van het Holtens Nieuwsblad pKClUSIfiVP Als abonnee bent u gBOnil»»5 daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! i i i i Gebruik deze bon voor J het opgeven van een i nieuwe abonnee. I I Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31,26 Een uniek plaatje van Holten, gezien vanaf de Holterberg bij huize Vincent, ten noorden van het Sportdal. Rechts op de foto (naast de grote boom) het pand van de familie Müller, later de zaak van Frits Russ, nu van de familie Zanting, met daarnaast het pand destijds ook van Mül ler, waar nu drogisterij Wedda in gehuisvest is. Onder de Dorp storen, ongeveer middenop de foto, de Weefschool, later de „Jutefabriek" De weefschool werd opgericht in 1835 en in 1905 afgebroken. Naast de school stond de boerderij van Jan Room, Hendrik Jan, beter bekend als de „Kalverslachter". Verder naar de hoek stond de boerderij van Achterkamp-Jan Diks. Op de voorgrond de enkel- sporige spoorbaan, die op 1 ok tober 1910 als dubbele baan ge opend werd. Foto uit het archief van J. Smale i&JÊÉ&tèsÈh

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1