P©HAauto bed if BV BAAN Wereldprimeur op circuit Zandvoort Honda neemt deel aan FI-races D u>. Vijftien jaar Alfa Romeo Nederland B.V. LNA „Canneile" F.I.M.- Berichten rij Fa. Gervedink Nijhuis ROBA biedt u het voorjaar aan... Aktie-auto's tegen verlaagde prijzen Gratis trip naar VW-fabriek UW V.A.G DEALER VOOR VOLKSWAGEN EN AUDL AUTOBEDRIJF Autolakken Huur de Citin tapijtreiniger iSifni V-AG OCCASIONS DONDERDAG 24 MAART 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD Alfa Romeo Nederland B.V. bestaat 15 jaar ais fabrieksvesti- gingen in Nederland. In 1968 werd op bescheiden schaal be gonnen met de import van Alfa Romeo automobielen, die vóór die tijd door diverse firma's wer den geïmporteerd. Van een klei ne tweemans-ondememing in 1968 groeide «Alfa Romeo Neder land uit tot een bedrijf met 65 werknemers. Aan de Kabel- weg 100 in Amsterdam staat nu een modern bedrijfscomplex met werkplaatsen, magazijnen en een distributiecomplex. Om het 15-jarig bestaan te vieren heeft Alfa Romeo Neder land B.V. besloten om tijdelijk een jubileumprijs voor de onder staande modellen te introduce- WmÊMÉm, Sprint W ren. Een jubileumprijs die de klant f2.000,- voordeel t.o.v. de katalogusprijs biedt. Prijs vóór 15.3.83 Jubileum-prijs Alfasud sc 1.3. 3-drs. 20.490,- 18.490,- Alfasud sc 1.3. 5-drs. 21.290,- 19.290,- Alfasud 1.5.* 5-drs. 23.590,- 21.590,- Alfasud Ti 1.5* 24.490,- 22.490,- Giulietta 1.6 25.690,- 23.690,- Giulietta 2.0 29.990,- 27.990,- Alfetta 1.8 29.990,- 27.990,- Alfetta 2.0 33.290,- 31.290,- Alfetta 2.0* 36.790,- 34.790,- Alfetta 2.0 Turbo Diesel 37.790,- 35.790,-. overzicht op deze stunt. De tele visie zal van dit spektakel opna men maken, waarvoor nu al veel belangstelling in het buitenland is. Dit zal de apotheose zijn van een dag vol pure autosport, waarop onder meer twee nieuwe klassen debuteren. In de Austin Metro Cup 1983 komen rijders aan de start die slechts een be perkte race-ervaring hebben. In Een werkelijk unieke stunt zal op maandag 4 april a.s. de Paasraces op het Circuit Zand voort besluiten. Na vijf uur, als de racewagens afgebeuld in het rennerskwartier staan, komt één laatste auto in aktie, om een nieuw wereldrekord te vestigen. Aan het stuur de Belgische stuntman Alain Vincx, die ieder een verbijsterd zal doen staan. Voor het eerst in zijn loopbaan zal Alain Vincx dan met 130 km/uur in de lengterichting door twee autobussen rijden. Een pre mière voor Zandvoort en voor Alain Vincx, die met uitgebreide veiligheidsmaatregelen wordt omringd. Maar liefst twaalf as sistenten van Vincx zullen klaar staan om in te grijpen, en ook de reddings-BMW's van het cir cuit zullen paraat zijn. Vanaf de tribunes, maar ook vanaf de omliggende duinen, heeft het publiek een uniek Citroen Frankrijk heeft onlangs een speciale serie van 2000 LNA's, de LNA „Canneile" op de markt gebracht, waarvan ook 200 exemplaren voor Nederland zijn bestemd. Het gaat hier om een LNA 11E in de kleur (metallic) sable doré, voorzien van een vernis laag en met bijzondere jersey bekleding in de vorm van een beige-kastanjebruine Schotse ruit. De auto is voorts standaard uitgerust met tal van „extra's", zoals lichtmetalen wielen, ra dio-uitrusting (antenne plus 2 luidsprekers) en gescheiden, af zonderlijk neerklapbare achter- stoelen. Niettegenstaande dit alles is de prijs slechts f650 - hoger dan die van de normale LNA 11E en bedraagt daarmee f 13.995.-. ®P deze door fotograaf Pieter E. De auto is te zien bij de Ci- KamP gemaakte serie liet Vincx ver- troën-voorjaarsexposities die t/m Jaar een bijzondere stunt 26 maart a.s. zullen worden ge- z,en- &P Paas^°g iaat de Belg houden. maar liefst door twee autobussen. In het kader van een moto ren-testprogramma, dat enige tijd geleden door de fabriek be gonnen is zal Honda deelnemen aan de Formule I race op 10 april 1983 in het Engelse Brandshatch. Er is ingeschreven voor het Spirit-Racing-Team met een Honda V6-1.5 liter mo tor met twee turboladers in een aangepaste versie van een geslo ten FII-chassis. Rijder is de 26-jarige Zweedse testpiloot Stefan Johanson, in 1982 8e in het Europese FII kampioenschap. Naast de deel neming aan de race in Brands hatch heeft Honda eveneens in geschreven in de Zwitserse GP die op 10 juli 1983, als 9e in de race om het wereldkampioen schap wordt verreden. de Toyota Corolla Trophy zal worden gestreden door coureurs die hun sporen op het circuit al verdiend hebben. In één groot startveld rijden de diverse toerwagenklasses, waarbij de toon wordt aangege ven door de Capri's, Camaro's en BMW's. Het staat nu al vast dat het startveld (40 plaatsen) bij deze race tot aan de laatste plaats bezet zal zijn. In de For mule Ford 2000-klasse zal wor den uitgemaakt wie het grootste race-talent van Nederland ge noemd kan worden, en dus wel licht een stap kan wagen naar het internationale werk. Een zelfde rol vervult de Formule Ford 1600-klasse, waarin debu tanten strijden tegen gerouti- neerden en waarbij de uitslag tot het vallen van de finishvlag onbekend blijft. Bij de Sports 2000 tenslotte strijden ervaren coureurs in fraai gelijnde sportscar, en daarbij zal de kwaliteit van de wagens ze ker in evenwicht zijn met die van de coureurs. Alle reden dus om op Tweede Paasdag een bezoek aan Zand voort te brengen, waar ook de toegangsprijzen drastisch ver laagd zijn. De races beginnen om twaalf uur. Op de aanstaande autoten toonstelling in Genève van 10-20 maart zal de nieuwe FI-motor op de stand van de Honda-inv porteur te zien zijn. Gegevens: Motor type: Watergekoeld, V6, 80 graden twee bovenliggende nokkenassen 4 kleppen per cilin der Cilinderinhoud: 1,5 liter Ontsteking: CDI Smering: Dry-sump systeem Koppeling: Meervoudige droge plaatkoppeling Brandstofsysteem: Honda elek- tronisch-ipj ektiesysteem Turbo systeem: Twee turbola ders Max. vermogen: Meer dan 600 pk. Het F.I.M.-congres heeft elk jaar wel weer de nodige verrassingen in petto. En het blijft de moeite waard dit soort zaken te volgen en daarom hebben we met betrekking tot de zijspancross de volgende veranderingen verzameld. In tegenstelling tot het afgelopen jaar. zyn in 1983 alleen de eerste 6 van het WK '82 rechtstreeks ge plaatst. Dus alleen: Bolhalder. Brockhausen, Van Heugten, Fox, Grogg en Muller. Wordt er echter een Grand Prix verreden in een land dat geen ver tegenwoordigers bij die eerste 6 heeft, dan zijn de plaatsen 7 en 8 voor coureurs uit het organiserende land beschikbaar. Wordt er der halve gereden in b v. Zwitserland, dan zullen zich 24 deelnemers moe ten kwalificeren. Maar wordt er ge reden in de G.P. van Frankrijk dan mogen 2 Franse deelnemers in ieder geval aan de start verschij nen en moeten 22 combinaties zich kwalificeren. Triest voor de nummers 7 t/m 10 van '82, die zich te pletter hebben gereden om bij die eerste 10 te ko men maar eigenlijk al halverwege het seizoen kansloos waren door de grote puntenachterstand op de eer ste 6 geklasseerden. We kunnen alleen mcar gelukkig zijn met de nieuwe regel dat niet alleen in de tijdtraining de vereiste 5 rondjes worden geteld, maar d&t daarbij ook de ronden uit de vrije training worden betrokken. Door op safe de vrije training afdoende te benutten, kan er in de tijdtrai ning niet zoveel meer fout gaan. Pech in de tijdtraining behoeft daarom niet meer zo desastreus te zijn. Het G.P.-seizoen begint overigens niet bepaald misselijk. De start in Spanje, daarna Enge land, gevolgd door Zweden. Dat al les binnen 3 weken. Het moet een bijzonder zware periode worden. Niet alleen uit sportief oogpunt. Fi nancieel zal dat van de meesten het uiterste vergen. (Dat zal in de vraagprijzen voor contracten best naar voren komen). Bi I,Jo-p? Haart ROBA Autobedrijf BV bestaat 35 jaar. Al sinds eind 1947 staan I VrWag wij als VW dealer - .nu V.A.G.-dealer - voor u klaar om autorij- J0.2 25 maart den plezieriger te maken en betaalbaar te houden. ROBA is een aferdag in begrip geworden in Rijssen, Holten, Nijverdal, Hellendoorn en Haart verre omgeving. 35 jaar is niet niks. Dit jubileum kan alleen dank- zij het vertrouwen dat in ons stelt. Daar willen wij graag iets voor terug doen! Voor alle Audi/VW-rijders organiseren wij een grote jubileumshow. Autorijders van andere merken zijn natuurlijk ook welkom. TIJDENS DE SHOW GELDEN VERHOOGDE INRUILPRIJZEN. Het voorjaar is een geschikt moment om eens te kijken wat Audi/VW aan nieuws heeft te bie den. Een nieuwe lente een nieuw geluid! En voor alle bezoekers is er naast het traditionele kopje koffie een leuke bos lentebloemen. Wie kent niet de aktie-auto's van VW: standaardmodellen tegen sterk gereduceerde prijs; spe ciale auto's met veel extra luxe en/of accessoires tegen de prijs van het gewone model. Golfshopper f 16.995,— De komplete Golf reuzegoedkoop Golf LX f 17.795,— Luxe tegen standaardprijs Polo Smash f 15.998,— Sportief voor hetzelfde geld Polo Comfort f 16.399,— Luxueus en toch sportief Jetta Holliday f 17.995,— Achthonderd gulden in prijs verlaagd Kom ze bekijken bij ROBA. Natuurlijk ontbreekt de Auto van het Jaar niet op deze voorjaarsshow; de Audi 100. Wie tijdens de jubileumshow een nieuwe Audi of VW koopt, of zich een occasion aanschaft, mag op kosten van ROBA gratis naar de VW-fabriek in Wolfsburg Duitsland. Bi l» X- - -- Holterstraatweg 85, Rijssen. Tel. 05480-14225. Haarstraat 163 - RIJSSEN 05480-1 23 43 4Renaults18TL-TS1979 Renault R9GTL1982 Mitsubishi Colt1980-1981 Renault R20GTL1978 Renault R9 dieselnieuw Austin Allegro1977 op onze speciale mengmachines maken wij alle autokleuren, ook metalliclakken. Klaar terwijl u wacht. Ook voor Polyester - staalplamuur - autowas enz. Heeft uw tapijt een schoonmaakbeurt nodig. (Geen shampoo) Schildersbedrijf Dorpsstr. 243. Tel. 14 80. FLEXA DEALER Al meer dan 70 jaar een vertrouwd adres voor al uw schilderwerk.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13