Medische diensten m ABVA/KABO Ouders maken KoHmis knus IKM '83 biedt konsument totaaloverzicht op keukengebied godsdiensten Avtamaterialeii Middelmatig O.K.I.A. Belgisch blaaskwintet komt naar Holten voor ledereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Hondensport AGENDA fSB ,_j. Bloemen voor Lentebabies tenharkel\ G. TEN HAKKEL B.V. OUmTET Op de 5e Internationale Keu- kenmanifestatie IKM'83 die van 19 t/m 27 maart in de Irenehal van het Jaarbeurscomplex zal worden gehouden zullen niet al leen de nieuwste ontwikkelin gen, met name op het gebied van apparatuur worden gepre senteerd, ook de keuken van gisteren is op de beurs aanwe zig. De Stichting Keukenpromotie die onlangs is opgericht verzorgt een expositie met als thema „50 jaar keuken". Hier wordt op hoogst interessante wijze aange geven welke belangrijke veran deringen de keuken heeft onder gaan en wat de nieuwste en toe komstige ontwikkelingen te zien geven. Dat toekomstvisies niet altijd uitkomen wordt op deze expositie aangetoond met „de keuken van de toekomst" die in de jaren zeventig werd ontwik keld. Het betreft een keuken in bolvorm waar de huisvrouw in een centraal geplaatste draai stoel alle apparatuur kan bedie nen. Het koken bestaat voorna melijk uit het eetklaar maken in een magnetron-oven van indus trieel gefabriceerde diepvries maaltijden die via een doorgeef luik in de eetkamer komen. De ze visie, die in 1970 een reëel toekomstbeeld leek te zijn is achterhaald door de realiteit, waarin aan gezelligheid en knus se eetkeukens de voorkeur wordt gegeven. Moed en Visie De organisatoren van IKM'83 hebben de moed en de visie ge had te trachten de consument een herkenbare keuken te pre senteren en de deelnemers komt de eer toe dat ze in een tijd dat menig bedrijf alleen maar naar de kosten kijkt (en soms moet kijken) de moed hebben om de toekomst met vertrouwen en on dernemingsgeest tegemoet te treden. Een toekomst die wat de keuken betreft zeker niet som ber is, maar wel kritischer, be wuster consumenten te zien ge ven. Voor de echte keukenvak man een positieve uitdaging te meer, die zijn werk waardevol en interessant maakt en wat kun je meer van je dagelijks werk wensen. Totaal woongebeuren Door de kombinatie met de door de Kon. Ned. Jaarbeurs ge organiseerde beurzen „Thuis en Design" wordt de konsument de unieke mogelijkheid geboden om zich op het totale woongebeuren te oriënteren, waarbij het aan bod op het gebied van keukens, apparatuur e.d. groter is dan ooit op een woonmanifestatie in Nederland te zien is geweest. De presentaties op het gebied van spijzen en dranken, serviezen, bestekken, pannen, keukenhulp jes, kookdemonstraties, e.d. kompleteren de beurs tot een totaal keukengebeuren, waar aan alle facetten die met keu kens te maken hebben aandacht wordt besteed. IKM'83 is voor de konsument in de weekends van 10.00 tot 17.00 uur geopend en van maan dag tot en met vrijdag van 14.00 tot 22.00 uur. De toegangsprijs voor IKM, Thuis en Design ge zamenlijk bedraagt f7,50 p.p. Voordelige treintoegangsbiljetten zijn op vele N.S.-stations ver krijgbaar. Donderdag 17 maart 19.30 uur: derde en tevens laat ste klaveijasavond seizoen '82/'83 S.V. „Holten" in clubhuis „Meer manskamp" 19.45 uur: „vrede op recept" in café-rest. „Vosman" (zie berichte Vrijdag 18 maart 19.30 uur: Opvoering toneelstuk „Het Eindpunt" door C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". Zaterdag 19 maart 19.30 uur: Opvoering toneelstuk „Het Eindpunt" door C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". Zondag 20 maart 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 21 maart 19.45 uur: Bijeenkomst afd Es- pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Lezing door de heer Siemens, medewer ker OLM over „Paardekracht en landbouw in beweging". 20.00 uur: Maandelijkse bijeen komst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman" Spr. mevr. Leuvens- tein-Breukink te Steenderen. Onderwerp „Bronkhorst, het kleinste stadje van Nederland" met vertoning van dia's. Dinsdag 22 maart 14.30 uur: Bejaardensociëteit Holten in gebouw „Irene". 20.00 uur: paaswijding Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dij kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard" Mevr. G. J. L. Huisinga - Rijssen uit „Het Dorp" vertelt over ervaringen als moeder van een gehandicapt kind. Donderdag 24 maart 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „De Kandelaar". Lezing met dia's door mevr. Brok ke-Mulder uit Velp over haar verblijf in Lapland. Vrijdag 25 maart 16.00-20.00 uur: Heropening club gebouw van „Tennisclub Hol ten". 20.00 uur: Vergadering i.v.m. „Stratenvoetbal" in catine ARTS J. F. Sijtsma, Keizerweg32, tel. 05483-35 53. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING J. de Bont, Frederikstraat 55, Deventer, tel. 05700-3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terug bezorgen van magazijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke' le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS T. I.Lafeber, Henri Dunant- straat 1, Rijssen, tel. 05480- 1 83 83. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oosten- brug,Diessenplasstraat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHEAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29. 279ST. VOOR MAATSCH. DIENSTVERLENING MIDDEN-OVERIJSSEL 278Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat31. ZIEKENVERVOER 278Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN-CONSULTA TIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gas- voorziening, tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht). KERKDIENSTEN NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. H. J. Ekker, 19.15 uur ds. W. Vons. Uit- gangscoll. Noodlijdende ker ken en personen. Oppas dienst: mevr. Schoolen-Aan- stoot en Irma Jansen, 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". GEREF. KERK 8.30 u. en 10.30 u. ds. M. Berg, Viering Heilig Avond maal. 15.00 u. ds. M. Berg Nabetrachting. In alle dien sten is de le collecte voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Avondmaalscoll. voor de diakonie. Oppas dienst: Annemie Tromop, Pe tra Koning en Petra Stam. Jolanda Stam en Tiny Stroe ve. R. K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in ge bouw „Irene" DIJKERHOEK 10.00 uur ds. W. Vons. Uit gangscollecte: Noodlijdende kerken en personen. OKKENBROEK 10.00 uur ds. J. van Willigen van de Veen uit Deventer. Uitgangscoll. Noodlijdende kerken en personen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Op de 10 km. werden 4 andere troeven ingezet,_nl. Egbert Vene klaas, Bertus Stevens, Jan Wol- terink en Horst Louws. De eer ste twee konden hier goed voor in meekomen en zullen waar schijnlijk beide bij de eerste drie eindigen. Egbert Veneklaas wist na eerder in Bathmen al te heb ben gewonnen, wederom als eer ste binnen te komen in dc snel le tijd van 32.10. Bertus Stevens die al twee keer tweede was ge worden, moest nu genoegen ne men met een derde plaats in de toch ook nog snelle tijd van 32.50. Jan Wolterink kon ook nog goed voorin meekomen en werd 16e in 36.10. Horst Louws de enige veteraan bij de Holter at leten eindigde ergens in het gro te peloton in 41.15. Op de 20 km. kwam voor Hol ten alleen kilometervreter Ap Koetsier in actie. Gewoonlijk loopt Gerard Beltman ook deze afstand maar hij moest vanwege een blessure deze wedstrijd la ten schieten. Ap Koetsier fi nishte in de niet onverdienste lijke tijd van 1 uur en 24 minu ten. De opknapbeurt van 't Kolnus heeft het geheel een heel wat fleuriger aanzien gegeven. GOOR lel 05470-2284 Slatlsnslaan 24 R91T1N lel 05483-1847 Waagweg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak Het was een paar dagen hard aanpoten, maar het resultaat was er dan ook naar. Op initia tief van de oudercommissie van de peuterspeelzaal in het Kolnus stak een groep van ongeveer 15 ouders de handen uit de mou wen om gezamenlijk ervoor te zorgen dat er wat meer fleur en kleur in het gebouwtje van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel V/erk zou komen. Geen wonder dat de staf van deze Stichting de ouders dankbaar was. Al lange tijd werd er tegen de grauwe muren aangekeken maar de financiën ontbraken om er iets aan te doen. Door alles zelf te doen en overal wat materiaal vandaan te halen zijn de kosten zo laag mogelijk ge houden. Er werd niet alleen ge verfd de afgelopen week. Nieuwe gordijnen en luxaflex en een an dere indeling met behulp van schotten maken het Kolnus weer tot een sfeervol geheel. Flevohof zal dit jaar een he rinneringsgeschenk en vooij aars- bloeiers bezorgen bij alle fami lies in heel Nederland met een baby, die op dé eerste lentedag, 21 maart 1983, geboren wordt. Bovendien zal een aantal Fle- vohof-delegaties die op 21 maart door het hele land op weg zijn, verschillende families dezelfde dag al verrassen met een grote mand met Flevohof-produkten en beschuit met muisjes van de „Nederlandse Beschuitbakkers". Het enige wat de familie van de jonge boorling moet doen om in aanmerking te komen voor deze verrassing, is een telefoontje ple gen met Flevohof, tel.nr. 03211- 15 14. Deze verrassing geldt voor alle families, waarvan de baby geboren is vanaf 12.00 in de nacht van zondag 20 op maan dag 21 maart. Telefonische aan melding kan op maandagmorgen (21 maart) geschieden van 8.00 tot 12.00 uur. Herinneringsgeschenk Het herinneringsgeschenk zal bestaan uit een brooddeegfiguur in de vorm van voorjaarsbloeiers met de geboortedatum van het kind. Deze brooddeegfiguren worden gebakken door de war me bakkers van de eigen Flevo- hof-bakkerii. KQISJDA MARKELO DONDERDAG 17 MAART 1983 H0LTENS NIEUWSBLAD AUTOBEDRIJVEN Goor: Deldensestraat 7 - Tel. 05470-28 01 Markelo: Noordachtereschweg 10 - Tel. 05476-16 19 Op zondag 27 maart a.s. vindt al weer het voorlaatste concert plaats in de reeks van zes die de Werkgroep koffieconcerten in Holten organiseert. In het kader van het Cultureel Verdrag dat Nederland en België met elkaar hebben is het mogelijk het Bel gisch blaaskwintet naar Holten te laten komen. Dit kwintet be staat in 1983 10 jaar en heeft over de hele wereld concerten verzorgd. Ook in ons land tra den zij al eens op in het pro gramma „Fur Elise". De bezetting van het blaas kwintet bestaat uit fluit, hobo, fagot, klarinet en hoorn. Zij spe len werken van Hayden en tijd genoten, Jacq Ibert, zodat alle bezoekers aan hun trekken ko men. Aanvang concert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde: 13.00 uur. Toegangsprijs incl. een kopje koffie f7,50. Kinderen t.m. 14 jaar, C.J.P. en 65-plus kaarthouders f2,50. Gratis kin dercrèche. Voorverkoop bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Ra- bo-bank Holten. De afdeling Holten van de ambtenarenbond ABVAM/KABO hul digde tijdens haar feestelijke jaarvergadering in café-restaurant Vosman drie van haar leden (G. W. Bekkernens, J. W. W. Blu- emink en E. K. Pronk), in verband met hun 25-jarig lidmaatschap van de bond. Districtsbestuurder, H. M. ten Brink spelde de jubi larissen, na een kort woord van gelukwensen, de zilveren FNV- speld op en bood de dames een boeket bloemen aan. De vierde jubilaris, P. Zoetbrood, kon bij deze plechtigheid niet aanwezig zijn. De afdeling telde, blijkens het jaarverslag van secretaris K. Reitsema, aan het begin van 1982 100 leden, 3 zijn overleden, 2 bedankten en er kwamen 4 nieuwe leden bij, zodat het le dental aan het eind van het jaar 99 bedroeg. Penningmeester J. Oosterkamp kon in zijn verslag mededelen, dat de toestand van de financiën geen zorgen baart. Zijn administratie werd in orde bevonden door de kascommissie Groot Obbink en Wittenberg. In de plaats van eerstgenoemde werd J. Kreijkes tot nieuw lid van de commissie benoemd. Bestuur Bij de bestuursverkiezing wer den de periodiek aftredende le den W. Beijers, H. W. Goorman, W. Leemans, T. Schuppert en G. Ulfman, bij enkele candidaatstel- ling herkozen. Voorzitter Goor man, die al tal van jaren de voorzittershamer hanteert, ver klaarde nog twee jaar de leiding van de afdeling op zich te willen nemen. Hij wordt straks, in ver band met de overgang van de vleeskeuringsdiensten naar het Rijk, rijksambtenaar en dan is het beter dat een gemeenteam- betenaar de leiding overneemt. De afdeling kan zich dus daar op voorbereiden. Stormloop Districtbestuurder Ten Brink schetste in een kort overzicht de huidige situatie met de ambte narensalarissen. Daartegen wordt dag aan dag stormgelo pen en steeds maar weer de suggestie gewekt, dat ambtena ren het zoveel beter hebben dan de werknemers in het vrije be drijf. Maar als dan om bewijzen gevraagd wordt, geeft men niet thuis. Spreker wilde daar deze avond niet op ingaan, omdat door de Erasmus Universiteit te Rotterdam daarnaar een onder zoek wordt ingesteld. De resulta ten kunnen dan later besproken worden. Er werden door de le- "den nog tal van punten aan de orde gesteld en door spreker be antwoord. Na het formele ge deelte van de bijeenkomst werd in een gezellige sfeer Bingo ge speeld met tal van gratis-prijzen. Foto-onderschriftf (v.l.n.r.) Voor zitter H. W. Goorman, E. K. Pronk,, mevr. Pronk, mevr. Bek kernens, G. W. Bekkernens, J. W. W. Bluemink en distr. be stuurder H. M. ten Brink. Foto B. Brinkman. B en W heeft toestemming verleend voor uitbreiding van een bestaande schuur op het oe fenterrein van VDH de Berg- speurders. De Vereniging van liefhebbers van Duitse Herders wil ongeveer tien verblijfhokken voor de honden bouwen. De hokken zijn alleen in gebruik tij dens de trainingen. Zaterdag 12 maart j.l. werd door één ploeg van de touwtrek vereniging O.K.I.A. deelgenomen aan een indoortouwtrektoernooi te Erichem (Betuwe). De deel name aan dit toernooi was erg slecht, er deden maar 9 ploegen mee. O.K.I.A. had niet de sterk ste ploeg afgevaardigd, dit was in de eindklassering ook wel duidelijk, maar toch wist men nog boven 2 ploegen van Bath men te eindigen. In de strijd om de eerste en tweede plaats was er een enorm spannende trek- beurt tussen Erichem en Eiber- gen Erichem Wilde VOOr eigen .-r-Publiek winnen en Eibergen, de "WH T kamPioen van Nederland, moest li B wT JP zVn naam hooghouden. Uiteinde- 1 JPgUr -i»- W lijk wist Eibergen, na een enorm JL taaie wedstrijd, toch te winnen. De PJGO crossloop-competitie, een jaarlijks terugkerend evene ment, is momenteel weer in vol le gang. De helft van de 6 lopen zit er inmiddels op. Afgelopen zaterdag vond in Almelo de der de loop plaats waarvoor zich ook weer verschillende Holtena ren hadden ingeschreven. Op de 5 km. waren dit Wim Klein Bal tink, Jeroen van de Ree en Gerwin Leppink. Jeroen werd 5e in 16.30. Gerwin die eer der in Bathmen derde werd, had nog wat last van griep en hij werd 12e in 17.19. Voor Wim Klein Baltink die een jaar lang geen wedstrijden had gelopen was dit een mooie test. Uitslag: 1. Eibergen, 2. Erichem 1, 3. Erichem 2, 4. De Vries, 5. O.K.I.A. Zaterdag 19 maart zul len 2 ploegen van O.K.I.A. deel nemen aan een indoortoernooi te Weerselo.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3