nilLIEIlJ BilEUfVjDLHV Espelose Jongeren wonnen met 250punten Holten in ander telefoonboek Boeldas, HMV EHBO-wedstrijd Hoolter Daansers op kraambezoek i m éSÈk IHSAIA IBIPI I-I IM 1 m, Oproep aangaande Evenementenkalender HOLTENS NIEUWSBIJfis DORIS DAY KOMT NAAR SPORTHAL 'T MO SS INK Jaarfeest CJV vriendenkring Discussie Energiebeleid nféuwe at®®8 mk&i HOLTENSE POPPENMAAKSTER OP HOBBYTENTOONSTELLING BURGERLIJKE STAND H0LTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden Zangeres-cabaretière Coby Schreyer UI "*"v' 1 f*r*a E&>H -'V'*^- Hoofdredactrice Nan Heidema UrilTEIIv mIEIIwCRI An Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hollens Nieuwsblad Donderdag 10 maart 1983 - 37e jaargang - nr. 10 Eenentwintig teams namen in Vosman deel aan de jaarlijkse verkeersquiz georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland afde ling Holten. Er waren 25 aanvragen, maar 4 teams moesten het af laten weten. Voorzitter de heer Van Engbrink heette de groep welkom en vanaf acht uur werd er geblokt op tal van verkeer sproblemen. De eerste ronde duurde tot rond negen uur en werd gewonnen door de Espelose Jongeren met 166 punten. Verkeersquiz Holten Tweede werd CJV Immanuel Zaagmolen d-fc plaats hierbij met 94 punten de groep van Dries Willems, tweede de was voor Centra Dikkers. Na de pauze de tweede ronde van de verkeersquiz die uitein delijk leidde tot een eindover winning voor opnieuw de Espe lose Jongeren, met 250 punten, tweede bleef CJV Immanuel en de derde plaats bleef bezet door Centra Dikkers, die met deze stand de kans op bekerbehoud verspeelde. De Espelose Jongeren zullen deelnemen aan de Intergemeen telijke quiz in Markelo straks in april. Dijkerhoek en derde Centra Dik kers. Maar het ging allemaal nog maar om de eerste ronde en er kon dus nog van alles gebeu ren. In de pauze verzorgde de heer Oberink een dia-serie en naar aanleiding van de beelden wer- Holtense poppenmaakster Corry Schmets-Bloem, bekend door den vragen gesteld. Eerste werd geven van cursussen in Holten en omgeving en niet te verge- ten haar expositie in Galery La Cigale is één van de 47 deelne- mers/sters aan de hobbytentoonstelling in Deventer. Jaarvergadering Vereniging Openbaar Onderwijs Maandag 14 maart houdt de Vereniging voor Openbaar On derwijs haar jaarlijkse bijeen komst in zaal Vosman, aanvang 20.00 uur. Na het zakelijk ge- Organisator van dit gebeuren is de heer H. A. Bruin. „Dit jaar wordt deze hobbytentoonstelling voor de derde maal georgani seerd en deelnemers komen uit alle windstreken, denk aan Den deelte zal Vnenrf tEin®T ven enzovoorts. De tentoonstel gehouden, met als thema „Her kent u Holten". Iedereen is van harte welkom. Geboren: Hermannus Fredri- kus, z.v. G. J. Koetsier en J. Koster (geb. te Deventer); Coen, z.v. B. Paalman en H. J. Paal man (geb. te Deventer); Anne Henrike, d.v. G. H. Markvoort en H. H. Baltus; Stefan Henri, z.v. S. J. Huisman en L. J. B. Bezema. Gehuwd: B. J. Haverslag, oud 23 jaar en W. H. Haverslag, oud 22 jaar. Overleden: G. Struik-Berends, oud 80 jaar; G. J. Stege- man-Paalman, oud 79 jaar (overl. te Deventer). ling is opgesplitst in een creatief en een verzamelingsgedeelte en men zal op de tentoonstelling verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot dinsdag 12.00 uur dan ook in deze twee catego rieën worden beoordeeld", aldus de heer Bruin. Vrijdag 18 maart zal de ten toonstelling, die gehouden wordt in „het Open Hof' in Deventer worden geopend door de burge meester van de koekstad. Hij zal tevens een erepenning uitrei ken aan zij/hij die de meest ver zorgde stand heeft. De tentoon stelling is vrijdag geopend tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Druk doende was men tijdens de verkeersquiz met het oplos sen van talloze verkeerssituaties. Bij wijze van demonstratie komen zaterdag 19 maart Doris Day en haar Pins naar sporthal 't Mossink, om de nieuwe rage Aero bic Dancing in Holten te introduceren. Door bemiddeling van sv Bato, die deze vorm van lichaamsbeweging van de grond wil krijgen in Holten, wordt dit optreden in de vorm van een open bare les georganiseerd. Het geheel staat onder leiding van Toine Paauwe. Aerobic Dancing Toch is het van groot belang Aerobic Dancing is een vorm dat die vermoeidheidsgrens ver van lichaamsbeweging, te verge- legd kan worden. Gevonden: cassette-recorder merk Philips in zwart leer; Sleu tel van een hangslot; paar zwar te, linnen wanten; Etui met een klein blank sleuteltje en een lipssleutel; Dames quartz hor loge, zilverkleurig bandje, merk Tweeling. Verloren: Kleine kinderfiets, kleur'rood en Donald Duck stic kers erop; Bruine plastic map met „BMW-sticker" erop, inh: deel III MB-81-HK, deel II, oe fenvergunning en verzekerings papieren; Bruine leren porte monnee met 2 vakken, inh. f50,—. Het 36ste jaarfeest van CJV de Vriendenschaar zal worden gehouden op vrijdag 18 en zater dag 19 maart in gebouw Irene. Jongeren onder de 16 jaar zullen het programma voor de pauze ovor hun rekening nemen, de 'deren zullen na de pauze het llfmeelstuk „Het eindpunt", een uragi-komisch blijspel in drie be drijven opvoeren. Het stuk is ge schreven door J. Hennink-Kamp. De beide avonden beginnen om half acht. Zaterdag 19 maart zal het to neelstuk speciaal worden opge voerd voor de bejaarden. Ver voer kan worden geregeld, (tel. 16 12). Verenigingen wordt verzocht zo spoedig mogelijk hun ko mende zomeraktiviteiten door te spelen richting VW of Evenementencommissie, Postbus 5, zodat het mogelijk wordt nog vóór 1 april met een afgeronde Evenementenkalender te verschijnen. Deze week zullen zo mogelijk alle Holtense ver enigingen worden aangeschreven. Bij wijze van extra geheu gensteun en ook voor die verenigingen die misschien aan de aandacht ontglipt zijn, deze extra oproep! Met ingang van 1984-1985 zul len de telefoon-abonnees uit Holten niet langer in het tele foonboek van het district Hen lijken met de intensiteit van joggen en trimmen, maar waar bij de moeilijkheidsgrens door verlegd. Het punt van „ik wil stoppen" wordt, mede door de muziek De Rooie Vrouwenvereniging Holten heeft zangeres-cabaretière Coby Schreyer bereid gevonden woensdag 16 maart een twee maal vijftig minuten durend optreden te verzorgen in Vosman. Vanaf 1950 werkt zij als folksinger op de schnabbeltoer en ver zorgde zij regelmatig radio- en tv-programma's. Een eigen theater tje in Haarlem gaf haar internationale bekendheid. De Rooie Vrouwenvereniging, afsplitsing van de Partij van de Arbeid in Holten is sinds een paar maanden officieel aangeslo ten bij het landelijk orgaan. Men heeft in Holten plusminus 20 leden. Zo eenmaal per jaar „treden zij naar buiten" en doen dit ditmaal met Coby Schreyer op sublieme wijze. Ook zij die de Rooie Vrouwenbeweging niet aktief steunen zijn uiteraard van harte welkom in Vosman. gelo te vinden zijn, maar in dat van het district Zwolle (zuide lijk) gedeelte. Dat is een gevolg van de nieuwe gebieds-indeling die de PTT de komende jaren gaat hanteren. Deze is geïnspi reerd door de indeling in ge westen die de Minister van Bin nenlandse Zaken in het begin van de jaren zeventig bepleitte, maar nooit doorging. Holten be hoort volgens die indeling tot het gewest Midden-IJssel. Overigens heeft de nieuwe in deling geen verdere consequen ties. Zowel het netnummer als de abonneenummers blijven hetzelfde en ook in de tarieven binnen het basisgebied Hengelo komen geen veranderingen. Technisch gezien blijft Holten ingedeeld bij het district Hen gelo. Op aanvraag kunnen abon nees in Holten van beide dis tricten een telefoonboek in hun bezit krijgen. Over enkele weken begint in Holten „de Brede Maatschappe lijke Discussie over het Ener giebeleid". Woensdag 16 maart wordt in Gebouw „Irene" de in formatie-avond gehouden, twee weken later op donderdag 31 maart krijgt deze bijeenkomst een vervolg, middels een discus sie-avond, eveneens in Gebouw „Irene". Beide avonden begin nen om acht uur. Tijdens de informatie-avond wordt een diaserie gedraaid en er wordt algemene informatie verstrekt op basis van het zoge noemde 'tussenrapport' van de BMD. Aan het eind van die bij eenkomst krijgen alle aanwezi gen desgewenst een vragenfor mulier, waarop zij hun keuze kunnen bepalen ten aanzien van het toekomstig energiebeleid. De bedoeling is, dat vooral tij dens de tweede avond het pu bliek discussieert over „de ener gievoorziening in de toekomst". HMV supporters organiseren evenals voorgaande jaren wreer een Boeldag en wel op zaterdag 25 juni. Opslag van spullen tot die datum leek even in het ge drang te komen omdat men er niet de gemeente nog niet uit is waar de definitieve (eigen) op slag geplaatst mag worden. De heer H. Klein Velderman bracht de oplossing en stelde voorlopig de vrij gekomen loodsen (tege nover Nido Universal) beschik baar als onderkomen voor de op te halen „Boeldagzaken". HMV supporters hopen dat men tijdens de komende voorjaars schoonmaak weer veel spullen tegenkomt die niet meer ge bruikt worden, zodat daarmee weer de Holtense Muziek Ver eniging geholpen wordt. Als u de komende periode spullen af te halen hebt kan gebeld wor den naar: J. Bluemink 16 93, J. Schuppert 14 39 of J. Calkhoven 33 51. Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrou wen De dames van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) hielden donderdag avond in „De Kandelaar" hun maandelijkse bijeenkomst o.l.v. de presidente mevr. M. van Engbrink-Ramaker. Zij heette ieder hartelijk wel kom, in het bijzonder enkele gasten en de spreekster op deze avond mevr. Vons, die na een kort inleidend woord van de presidente sprak over het onder werp „Moeilijk lerende kinde ren" de muziek en het ritme, wordt verlegd. Zij die belangstelling hebben voor deze vorm van lichaamsbe- Wie bijv. gewend is tien minu- weging kunnen voor vijf gulden, ten achter elkaar hard te lopen vanaf 20.00 uur hiermee kennis en dan probeert dat vijftien mi- komen maken, nuten te doen, zal daar grote Voorverkoop van toegangsbe- moeite mee hebben. Na tien mi- wijzen vanaf maandag 14 maart nuten blijken de reserves op te op onderstaande adressen: Mo- zijn; men kan niet meer. Men decentrum Wonnink, sportcen- gaat hijgen omdat de ademha- trum Beltman, fa. Stokkers en ling niet meer goed is geregeld verder zolang de voorraad strekt en men krijgt in plaats van op zaterdag 19 maart aan de zuurstof (aero) stikstof binnen. zaal vanaf 19.30 uur. Tweede voorzitter van de Hool ter Daanders Herman Klie- mesch hield samen met zijn vrouw Tieny bij café de Biester „kroam schudn". Beiden zijn danslid bij de Hoolter Daansers en kregen voor hun dochter Maaike, uit handen van voorzit ter Jan Mossink namens de groep een goed gevulde mand met levensmiddelen aangebo den. Als lezer van het wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holtens Nieuwsblad Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats; Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31.26 Zo op het oog een bloederige toestand bij de EHBO wedstrij den in de aula van de Scholen gemeenschap, waar EHBO kringploegen speelden om de eer van de winnaar. Per ploeg had men flink wat supporters meegebracht ivaardoor de aula bemand ivas door zo'n dikke 300 mensen. Open wonden en slagaderlijke bloedingen waren ruimschoots voorhanden tijdens deze demonstra- tielwedstrijdlessen. Deventer be haalde de eerste prijs, tweede werd Bathmenderde Colm- scliate, vierde Olst en Holten en Diepenveen moesten genoegen nemen met een vijfde plaats

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1