gemeente holten Dijkerhoekse molen op 7 mei in bedrijf LENTECONCERT 12 MAART Bezoek aan bakkerij Ds. R. Visser: „Komende weken veel op pad" H.M.V Live-optreden in de Schure Wedstrijd AC Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Jaarvergadering VARA Verloren en gevonden DONDERDAG 3 MAART 1983 Het lijkt zo langzamerhand traditie dat H.M.V. bij het begin van het seizoen een spectaculaire uitvoering brengt in de vorm van een Lenteconcert. Vroeger heette dit optreden de „jaarlijkse uitvoering". Ook aankomende zaterdag lijkt het weer een prima luister- en kijkspel te gaan worden, compleet met majorettes, (voor het eerst) minirettes en het tamboerkorps. Het jeugdorkest ontbreekt nog even omdat men nog nét niet aan een optreden toe In de aula van de scholenge meenschap barst zaterdag 12 maart het muziekgeweld rond acht uur los, onder aanvoering van dirigent Henny Fransen. Al leen het programma vóór de pauze wil men bekend maken, wat er na de pauze gebeurt blijft nog een verrassing. Men opent de avond met Gladiotor's, een mars, gevolgd door de Itali aanse ouverture LTmpressario in Aygusto, daarna Tannhauser, een mars van Wagner, dan het stuk Beatrice, opgevolgd door concourswerk van het afgelopen jaar de Epaminondas een dra matisch stuk, dan een Menuet van Handel met als slotstuk een mars National Embleem van de te spelen stukken wordt Epami nondas aangegeven als zijnde het moeilijkste stuk, een drama tische ouverture van de Belgi sche componist Gustave de Roeck. Het totale programma voor de pauze is van een zoda nig hoog niveau dat men zijn kunnen in hoge mate kan laten horen en zien. Door het geven van deze Lenteconcerten wil men aangeven dat wekelijks oe fenen „binnenskamers" pas dan opweegt wanneer men zijn kun nen ook groots kan presenteren in de vorm van dit concert. Wat het publiek na de pauze te wachten staat blijft een zalige verrassing! U moet gewoon ko men kijken en vooral luisteren. Nog even een paar namen van mensen die de laatste weken enorm in touw zijn geweest: Lei der van de Drumband, tevens instructeur Gerrit Schëperclaus. Bij de Majorettes Toine Paauwe en bij de Minirettes Geja Lode- weges. De afdeling Zuid-West Sal- land van de VARA, houdt haar jaarvergadering op don derdag, 3 maart a.s. om 19.30 uur in het gebouw van Hu- manitas, Singelstraat 333, te Deventer (tegenover het staion aan de overzijde van de gracht). Er is een viertal jaarverslagen beschikbaar bij het afdelingsbestuurslid, W. Beijers, Enkweg 5, tel. 12 34, met wie ook een afspraak kan worden gemaakt voor eventueel vervoer. Zie ook de VARA-gids van 5 februari nr. 6, indien nog aanwezig. v Het kwartet Chris Kramer, be staande uit Karei Houben (Rho- des-piano), Tom Bakkum (Bas), Jos Glaap (Drums) en Bert Fransen (Holten) op Trompet en Bugel, zal aanstaande zaterdag een live-optreden verzorgen in j.s. de Schure. Zij zijn alle vier leerlingen van het conservato rium. Naast eigen werk spelen zij nummers van Chick Corea, Charlie Parker, Duke Ellington en Stevie Wonder. Vanaf half negen kun je terecht en rond tien uur zal dit kwartet gaan spelen. Entree is vijf gulden. Koffie en een consumptie krijgt men gratis, omdat de Schure zijn tienjarig onderkomen in 't Paalhuus viert. Woensdag 23 februari gingen de kinderen van klas 2 en 3 van de Schakel in het kader van een serie lessen over voeding, op pad richting bakkerij in de Cen tra. De banketbakkerij bovenin het gebouw werd als eerste be zocht. Uitleg werd gegeven over het maken van gebakjes en taartjes, hoe de verschillende machines werken en hoe en waar alles bewaard wordt. Na afloop mochten de kinderen zelf gebakjes maken en na afloop opeten. Daarna kwam de brood- bakkerij aan de beurt, waar men uitleg kreeg over het bak kersvak. Na een traktatie moch ten de kinderen zelf drie brood jes bakken. Tevreden over deze leuke en leerzame morgen toog de groep met een zak vol war me zelfgebakken broodjes weer naar school. Komende weken zal ook in AC Restaurant Holten de moge lijkheid bestaan om deel te ne men aan een landelijke wed strijd die in alle 17 Nederlandse AC Restaurants wordt gespeeld. Deze wedstrijd maakt deel uit van lopende acties bij AC Res taurants rondom de striphelden Asterix en Obelix. Op een fol der, die in de loop van volgende week wordt verspreid, staat een afbeelding van Asterix en Obe lix. Deelnemers aan de wedstrijd moeten voor die afbeelding een passende tekst vinden. Samen met de - ook in de folder afge drukte - menubon moet de ge vonden tekst worden ingeleverd in een AC Restaurant in Neder land. In totaal zijn 67 geldprijzen beschikbaar die uiteenlopen van f50,- tot f2.500,-. Wedstrijdbon en menubon kunnen tot en met 20 april 1983 worden ingeleverd bij één van de 17 Nederlandse AC Restaurants. Gevonden: Reserve-band, Good Year 155-SR-13; Bruine kinder portemonnee met fietssleuteltje; rolschaatsen en portemonnee in plastic tas; zwarte krielkip; rech ter, bruine, stoffen, vingerhand schoen; een zuignap t.b.v. rui ten; jongensfiets, groen, zonder spatborden, nieuwe voorband, merk Jokaal. Verloren: Gouden armband, naam .Cecilia' 27-7-1972; donker zilveren schakelarmband; zwart radio-snoer; donkerblauwe kin derschoen; bruine kunstlederen damesportemonnee inh. plm. f 20,- en boodsehappenbriefje; twee zwarte wanten, kunststof; zilveren schakelarmband op schrift 'Henk'; kinderhand schoen, zwarfgrijs, vinger, nap pa; huissleutel; zwarte Nava in tegraalhelm, zwart/donkerbruin zonnescherm; ring met twee huissleutels; bruine middelgrote hond, reu, „Bruno"; zwarte por temonnee met rits, inh. f40,- en twee rabo-bankpasjes; zilveren dameshorloge. Door burgemeester en wethouders op 22 februari 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer G. H. Rensen voor het plaatsen van een volière bij de woning Dorpsstraat 58; aan de heer A. G. Vincent voor het vergroten van de garage bij de woning Burg. v.d. Borchstraat 39; 2. aan de heer H. Heusinkveld vergunning verleend voor het kappen van een boom bij het pand Dorpsstraat 62-64. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling alge mene zaken ter gemeentesecretarie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 7 maart a.s. spreekuur te houden. VERGADERING COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie sociaal- cultureel werk zal worden gehouden op maandag 7 maart a.s. in het gemeentehuis alhier. De aanvang van deze vergadering is om 19.45 uur. Aan de orde zal o.a. komen een inventarisatie t.b.v. een sociaal-culturele accommodatie. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen vanaf 7 maart 1983 tot en met 7 april 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1.de heer G. Wansink, Rijssenseweg 3 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rund veebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter - op het perceel Rijssenseweg 3; 2. de Maatschap Sluiter, Kwintenweg 8 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het varkens- en rundveebedrijf met een rundveestal met drijfmestkelders en de daaraan verbon den opslag van mest op het perceel Kwintenweg 8 Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter in zage. De ontwerpbeschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 7 april 1983 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 31 maart 1983 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de om geving te voorkomen op 15 februari en 22 februari 1983 vergun ning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1.de heer J. Stam, Valkenweg 8 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rund veebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest op het perceel Valkenweg 1. 2. de heer G. J. Boode, Jeurlinksweg 16 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rund vee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - in houd 1200 liter. 3. de heer B. J. J. Markvoort, Flisweg 4 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rund vee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1300 liter. 4. de heer D. J. A. Podt, Maneschijnsweg 16 te Holten tot het oprichterl, in werking brengen en houden van een rund veebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 7 maart 1983) op de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b.de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d.enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 8 april 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. SP0RTC0MMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 8 maart 1983, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. De volledige agenda was bij het opstellen van deze publikatie nog niet bekend, doch zal vermoedelijk voorstellen bevatten betreffende jeugdsportsubsidie 1983, recreatiesportsubsidie 1983, subsidie-aanvragen van zwemclub „Twenhaarsveld", V.D.H. „Bergspeurders" en s.v. Holten, procedure-regels voor subsidie-aan vragen, verhuur van een voetbalveld aan kynologenclub Deventer e.o., de ontwerp-sportakkommodatienota en het door de hockeyclub Holten ingediende plan ter realisering van hockeyvelden. Officiële publikatie UITLOTING OBLIGATIELENING 1957 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 1 maart 1983 zijn uitge loot de obligatienummers 26, 30, 64, 87, 88, 90 en 106 van de obli gatielening 1957 groot f 140.000.- Het bedrag van deze lening is vanaf 1 maart betaalbaar bij de Algemene Bank Nederland N.V., Dorpsstr. 24 te Holten tegen inwis seling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is vanaf 1 maart betaalbaar tegen inwis seling van rentecoupon nummer 26 Holten, 1 maart 1983 Burgemeester en wethouders van Holten, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Rechts op de foto ds. R. Visser, beëdigd als derde Hervormde dominee in Holten, links zijn broer ds. J. Visser uit Rotterdam die de bevestiging deed. mij 7 maal 24 uur per week do minee, mens en vriend in één en dezelfde man. Dat moet ook zo zijn. Je kunt als dominee niet alleen bepaalde tijden in de ge meenschap werkzaam zijn, nee, het is zaak dat je er altijd voor de mensen bent. Ik zou ook niet anders willen", aldus ds. Visser. De komende tijd geeft hij aan als de drukste periode voor een dominee. „Zo tussen Kerst en Pasen, vooral de periode ron dom Pasen, het belangrijkste ge beuren rondom Christus, vergt veel aandacht. Ds. Visser, een dominee dus die we de komende tijd veelvuldig hier en daar zul len zien verschijnen. „Het zal waarschijnlijk ge ruime tijd duren voor ik de ei genaardigheden van de mensen leer kennen, maar voorop staat denk ik de benadering vanuit het Christenzijn, het opbouwen van vriendschap. Daarbij is het van belang ook juist die mensen weten te vinden die niet in de kerk komen. In mijn vorige ge meente was het zelfs zo dat on geveer 75 procent van de men sen die ik bezocht nooit in de kerk kwam. Ik denk dat juist daar een taak ligt voor een do minee. Die mensen weten te vin den die niet direct om hulp ko men terwijl juist zij hulp vaak erg hard nodig blijken te heb ben". Menszijn „Het domineczijn is voor mij niet los te koppelen van mens mens zijn, in die zin dat de op stelling ten opzichte van mensen altijd dezelfde zal zijn, dus niet vanuit een domineesfunctie ge scheiden van mijn privépersoon- lijkheid. In tegendeel, ik voel De molen ligt aan een ANWB-fietsroute zodat er die dag volop belangstelling valt te verwachten. Als extra attractie wordt op 7 mei de nieuwe naam van de molen bekend gemaakt. Vooral vanuit de Dijkerhoekse buurtvereniging zijn hiervoor leuke suggesties binnengekomen. Momenteel is het gemeentebe stuur nog in onderhandeling met een molenaar die op vrijwil lige basis de molen enkele keren per jaar aan het draaien moet houden. Ds. R. Visser, sinds zondag 27 februari officieel bevestigd tij dens de bevestigings-intrededienst in de Hervormde kerk in Hol ten, vertelt de komende periode zoveel mogelijk op pad te zullen gaan in zijn gebied Holten West. „Voorlopig zal mijn dagtaak bestaan uit het dagelijks opzoeken van mensen en op deze wijze proberen contacten op te bouwen en een band te scheppen". We spraken met hem temidden van kerkelijke paperassen, boeken en informatiemateriaal betreffende zijn nieuwe taak in Holten. In volle glorie prijkt sinds kort weer de molen in Dijkerhoek die voor een bedrag van 70.000 gulden een grondige restauratie achter de rug heeft. Vanaf zaterdag 7 mei zal iedereen zich daar van kunnen overtuigen. Dan namelijk vindt in het kader van de Nationale Molen- en Fietsdag de feestelijke ingebruikneming plaats. B. en W. heeft daarvoor in samenwerking met de Holtcnse VW een programma samengesteld om de Dijkerhoekse molen als toeristische trekpleister te presenteren.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5