Old Holten Verbouwing Irene zus of zo?" Medische diensten Dag in het teken van Holtense Paard afejouwmi Wereldgebedsdag 1983 fMdiensfen Gedrag en gehoorzaamheidscursus) HOLTENS NIEUWSBLAD h AGENDA Bejaardensociëteit G. TEN HARKEL B.V. Jenharkel\ Volkstuintjes niet langer zonder water Postzegelruilbeurs voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft DONDERDAG 3 MAART 1983 .v.: Ieder jaar wordt er op de eerste vrijdag van maart in de hele wereld een speciale gebedsdag gehouden. In alle talen, maar met dezelfde woorden bidden mensen gedurende 24 uur op deze dag. Ieder jaar wordt aan vrouwen ergens ter wereld gevraagd om hiervoor een thema en de uitwerking in woorden en liederen samen te stellen; deze liturgie wordt dan overal ter wereld ge bruikt bij de gebedsdiensten. Vorig jaar werd de liturgie gemaakt door Ierse vrouwen; dit jaar waren de vrouwen uit het Caribisch gebied aan de beurt. Zij kozen als thema: „Vernieuwde mensen in Christus". Om de gezamenlijkheid van „mensen in Christus" beter te kun nen invoelen zouden wij het leven van de samenstellers iets meer moeten weten. Het Caribisch gebied bestaat uit een groot aantal verspreid liggende eilanden en kustlanden ter hoogte van Midden-Amerika en Zuid-Amerika; de Neder landse Antillen behoren er ook toe. De bewoners van dit uitge strekte gebied laten een grote verscheidenheid zien aan rassen en talen, maar - zoals zij zelf zeggen - met een gemeenschap pelijke erfenis. „Vanuit slavernij, kolonialisme en uitbuiting zijn we nu in de meeste gebieden tot onafhankelijkheid gekomen. Ons verlangen en ons streven zijn erop gericht deze onafhan kelijkheid ten behoeve van de verheffing van onze hele bevol king te leren gebruiken", aldus de Caribische vrouwen. De Caribische vrouwen leven Zo rond 1920 werd deze foto gemaakt van de veemarkt op Kalfstermansweide. Holten werd destijds bekend om deze veemarkt die in die dagen vrij regelmatig werd gehouden. Twee jaar later in 1922 besloot de gemeente deze veemarkten te beperken tot tweemaal per jaar en wel de laatste donder dag in april en de laatste woensdag van augustus. Op de ze foto zien we de heren Aaf- tink (Spier) en van Zanten (Achterkamp) druk aan het han delen. Toeschouwers zijn onder ander: Jan van Zon, Veneklaas, A. J. Goldstijn, D. J. Wansink, Faber, G. Aaftink, Cents Aaf- tink, Hendrik en Willem ten Velde, Stam, de Fluiter, Schup- pert, Lodeweges, Herman Aaf tink, Johan Koops, Koopman en Schoppers. Verbouwing van Irene „Zus of Zo", dit plan werd 21 februari tijdens een voorlichtingsavond betreffende de verbouwing van gebouw Irene aan besturen van alle gebruikers van dit gebouw voorgelegd. Heet hangijzer tij dens deze avond was de discus sie wel of niet de zaak groots aan te pakken, in die zin, niet direct te kiezen voor een interne opknapbeurt en verbouwing, maar ook de mogelijkheid te be kijken van uitbouw aan de kant van de Tuinstraat. Het laatste plan betekent echter wel een ex tra uitgave van 2 ton en waar zou deze vandaan moeten ko men? Tijdens de vergadering werd even geopperd aktief op pad te gaan en de kerkelijke be volking op te roepen achter dit gebeuren te staan. Punt is ech ter wel dat de streefdatum van start van de verbouwing rond de eerste april ligt. Vanaf die datum zal gebouw Irene een maand of drie gesloten gaan worden en van die datum zal nauwelijks afgeweken kunnen worden. Het eerste plan houdt in dat het aantal zitplaatsen in de grote zaal met 30 verminderd gaat worden en in de vergade ring bleek dat dit door velen als Dinsdag 8 maart is er weer bejaardensociëteit in gebouw Irene. De sociëteit begint om 14.30 uur en mejuffrouw Reith zal dia's vertonen. Alle bejaar den zijn weer van harte welkom. een groot nadeel werd ervaren. Alternatief is dan uitbreiding richting Tuinstraat, iets dat technisch realiseerbaar is maar wel 2 ton extra gaat kosten. Toch was men in de vergadering van mening dat het behoud van het aantal zitplaatsen in Irene zo belangrijk is en zo leeft on der de kerkleden dat men het vertrouwen had leden en verdere gebruikers van Irene bereid te vinden bijvoorbeeld renteloze obligatie's te kopen of giften te verstrekken. Verloting/bazar In gebouw Irene zal 24, 25 en 26 maart een verloting/bazar worden gehouden ten gunste van de verbouwing. Een dag in het teken van het Holtense Paard in plaats van de gebruikelijke landdag, een eve nement dat voor Holten volko men nieuw zal zijn en georgani seerd zal worden door de Ber- gruiters, die dit jaar hun 50-jarig bestaan gaan vieren. Een onder werp dat dinsdagavond tijdens de jaarvergadering van de Stich ting Paardrijden gehandicapten aan de orde kwam. De heer Vix- seboxse, adviseur bij deze Stich ting gaf nadere toelichting over dit gebeuren, dat zo eind juni, begin juli op een zaterdag op de Börkeld gehouden gaat worden. „We hebben de volgende vereni gingen aangeschreven; Holba- theo (fokkers), de Bergruitertjes, de vereniging van het Aange spannen Paard en uiteraard de Stichting Paardrijden Gehandi capten. Het is de bedoeling dat deze verenigingen op de bewuste NED. HERV. KERK 10.00 uur; ds. R. Visser. 19.15 uur: ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll.: Restauratiefonds „Irene". Oppasdienst: Mevr. Pettin- ga-Bolks en Jeannet van Brug gen. 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw „Irene". Woensdag 9 maart: (Biddag voor gewas en arbeid) 10.00 en 19.30 uur: Ds. M. Berg. In beide diensten coll. voor In- terk. Recreatiewerk in Holten. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor VU/NBG/Toerustingscen- trum en de 2e voor rente en af lossing. Oppasdienst: Annie Getkate, mevr. Weli'nk-Stam, mevr. Lub- berdink-Assink (res.). Ans Aan stoot en Dianne Bosschers. Woensdag 9 maart (Biddag): 10.00 en 19.30 uur: ds. M. Berg. Interk. diensten in de Her vormde kerk. In beide diensten collecte voor het Interkerkelijk Recreatiewerk in Holten. R.K. KERK 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H. J. Ekker. Uit gangscollecte; Restauratiefonds „Irene". OKKENBROEK 10.00 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zat. 19.00 uur. Zond. 8.00 en 10.00 uur. „dag van het paard" in optocht door Holten richting de Borkeld gaan en in de loop van de mid dag hun kunnen tonen. Het zal een puur Holtense aangelegen heid worden, opgeluisterd met muziek van HMV. Doelstelling van deze dag is meer éénheid te krijgen tussen de Holtense paar- denverenigingen. Ook willen wij het begrip Bergruiters, dat de laatste 15 jaar wat is verwaterd weer wat meer bekendheid ge ven. We stonden aan de wieg van verschillende nieuwe vereni gingen, waardoor we zelf soms het contact wat verloren. Ver antwoordelijk voor de organisa tie van deze dag zijn onder an dere de heer Bronsvoort, de heer Aaltink en de heer Vixse- boxse zelf. Helpers/sters Even terug naar de jaarverga dering waar voorzitter de heer Kraay nog eens benadrukte dat vrijwillige helpers/sters van harte welkom zijn op de instructiemid dagen van de gehandicapte paardrijdertjes woensdag- en za terdagmiddag bij manege Beid- man. Verder merkte hij op graag gebruik te maken van de uitnodiging van de Bergruiters, deel te nemen aan deze speci fieke Dag van het Holtense paard. De dames Oolbekkink en Hogenkamp werden door de heer Kraay voor hun bewezen diensten met bloemen beloond. Alle aanwezigen kregen een nieuw uitgegeven boekwerkje aangeboden met alle gegevens van de Stichting. KNIPTIP Direkt klaar foto's kun je al tijdens de vakantie in je logboek plakken. Dan is 't vakantie-album klaar als je thuiskomt! Voor zowel leden als niet-leden organiseert de kynologenclub Deventer en Omgeving weer een gedrags- en gehoorzaamheidscur sus in Holten. De cursus begint op woensdagavond 6 april van 19.00 tot 20.00 uur. Informatie en opgave kan bij D. Zanting Die renspeciaalzaak in Holten, telefoon 36 94. AUTOBEDRIJVEN Goor: Deldensestraat 7 - Tel. 05470-28 01 Markelo: Noordachtereschweg 10 - Tel. 05476-16 19 H\ MARKELO HOKDA 08ZDC1-17 Achtergronden Waarom zo'n cursus? Voorzit ter v.d. Harst gaf aan dat veel hondenbezitters ervaren dat de omgang met een hond een spe ciale aanpak vergt. „Kennis ont breekt dan vaak om tot het ge wenste resultaat te komen. Een gehoorzame hond! Het uit gangspunt bij gedrags- en ge hoorzaamheidsoefeningen is dat men leert dat een goed opge voede hond toch meer vrijheid en levensvreugde geeft dan een onopgevoede hond. Opvoeding en oefeningen die geleerd wor den hebben echter niets te ma ken met dressuur en slaafse on derwerping. Integendeel, het geeft de hond de kans zich „honds" te gedragen. De cursus bestaat uit 15 lessen en voor be ginners gaat het om onderdelen als: aangelijnd volgen, zitten, ge drag ten opzichte van andere honden, komen op bevel, om gang mens-hond enzovoorts. De praktijk heeft geleerd dat al de ze onderdelen tijdens de cursus aangeleerd kunnen worden". De huurders van een volk stuintje aan de Aaltinksweg in De Haar zullen het komende jaar waarschijnlijk nog meer re sultaat zien van hun noeste ar beid. Een stukje eigen initiatief heeft ervoor gezorgd dat er bin nenkort een handpomp wordt geslagen op het complex. Op die manier zorgen de tuin-lief- hebbers voor hun eigen water voorziening. Van de 87 bezitters van een tuintje nemen er tach tig deel aan dit project. Zij ont vangen ieder een sleutel van de pomp die centraal op het terrein wordt geslagen. Al eerder beslo ten de tuinierders gezamenlijk de hand aan de ploeg te slaan, zodat ook het ploegen nu aan zienlijk makkelijker gaat. onder zeer moeilijke omstandig heden. Zij dragen vaak de zwaarste lasten en zijn maat schappelijk niet of nauwelijks in tel. Zij ondervinden dagelijks de gevolgen van sociale discrimina tie, ondervoeding, analfabetisme, gebrekkig onderwijs, drugsmis bruik, jeugdprostitutie en wer kloosheid. De kerken, waarvan de leden voor meer dan de helft vrouwen zijn, hebben grote moeite met hun geestelijke en maatschappe lijke arbeid door de confrontatie met deze problemen. Binnen de kerken verrichten de vrouwen zeer veel arbeid, maar zij zijn nog steeds niet volledig verte genwoordigd in de kerkelijke lei ding. „Maar ook hier breekt de nieuwe dag aan, nu de rolpatro nen veranderen en vrouwen niet meer alleen als leidsters van vrouwengroepen optreden of be zig zijn met het inzamelen van geld, maar ook hun plaats inne men in beleidsorganen. In toene mende mate geven vrouwen ge hoor aan de roeping tot evange lieverkondiging". Dit alles dra gen de Caribische vrouwen aan om te overdenken. De Wereldgebedsdagdienst zal worden gehouden op 4 maart om half acht in de recreatiezaal van „De Diessenplas". Een korte meditatie zal worden verzorgd door pastoraal medewerker C. Pouw; en het kinderkoor „Moza ïek" zal voor de muzikale om lijsting zorgen. Werkgroep Wereldgebedsdag De Holtense Postzegelclub „H.P.C." organiseert op zaterdag 5 maart in de aula van de Scho lengemeenschap haar jaarlijkse grote ruilbeurs. De voorgaande elf beurzen mochten zich altijd in een telkenjare toenemende belangstelling verheugen en het actieve bestuur van de club heeft er alle vertrouwen in dat ook deze keer de belangstelling van de verzamelaars uit de regio en ver daarbuiten weer heel groot zal zijn. Ter beurze zullen koffie, frisdrank, soep en belegde broodjes voor een redelijke prijs te koop zijn. Zij die per auto komen worden verzocht gebruik te maken van de ruime parkeer gelegenheid bij sporthal ,,'t Mos- sink" aan de Keizersweg. Vrijdag 4 maart: 19.30 uur: Wereldgebedsdag in recreatiezaal „Diessenplas" (zie bericht) Zaterdag 5 maart 9.00 uur: Start MAC. Voorjaars- rit bij camping „De Holterberg". 10.00-17.00 uur: Grote Postzegel ruilbeurs „Holtense Postzegel club" in aula „Scholengemeen schap" (Zie adv. en bericht) Zondag 6 maart 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur; Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 7 maart 19.30 uur: Video/filmvoorstelling herdenking 75-jarig bestaan „School m.d. Bijbel" in „De Schakel". 19.30 uur: Ledenvergadering afd. Holten Rode Kruis in rest. „Vos man". 20.00 uur: Wedstrijden kring Sal- land EHBO in aula „Scholenge meenschap". 20.00 uur: Vergadering i.v.m. or ganisatie „Straatvoetvaltoemooi" in kantine „Blauw Wit". Alle af gevaardigden van straten, buurt schappen worden verwacht! Dinsdag 8 maart 14.30 uur: Bejaardensociëteit „Holten" in gebouw „Irene". 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". 19.30 uur: Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize. Onderwerp: „Beter bewegen". Woensdag 9 maart 9.30-11.30 uur: Koffieochtend afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". 19.00 uur: Grote verwerping in en ten bate van gebouw „Betha nië" (zie adv. en ber.). Donderdag 10 maart 19.30 uur: Video/filmvoorstelling herdenking 75-jarig bestaan „School m.d. Bijbel" in „De Schakel" Zaterdag 12 maart 20.00 uur: Lenteconcert „H.M.V." in aula Scholengemeenschap. Zondag 13 maart 14.00 uur: Start le deelnemer Puzzelrit M.A.C. „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" (zie adv.). Dinsdag 15 maart 20.00 uur: Jaarlijkse Ledenverga dering supportersclub S.V. „Hol ten" in clubhuis „Meermans kamp". Vrijdag 18 maart en zaterdag 19 maart 19.30 uur: Opvoering tragi-come- die „Het eindpunt" door C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Irene". Vrijdag 18 maart 20.00 uur: Opvoering blijspel „De Bokswedstrijd" door „C.O.C." in „De Kandelaar" (zie adv.). goor Tel 05470-2284 Slalluslaai 24 RillfN lel 05483-1847 Waagweg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 I 1001 bouwmaterialen onder één dak ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING C. Bleijenberg, Ab Jansen- straat 7, tel. 05483-16 62 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbezor gen van magazijn-artikelen. Dië tiste spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS F. B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel. 05480-1 45 69. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05480-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29. ST. VOOR MAATSCH. DIENST VERLENING MIDDEN-OVE RIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw. Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN-CONSULTA TIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor-' ziening, tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3