gemeente holten gemeente holten Tweede (culinaire) prijs voor kok van 't Lösse Hoes Belastingambtenaren helpen bij invullen aangiftebiljet V The Jam Rita Lee Lucy Steymel Mannenkoor Gusla uit Bulgarije bezoekt Holten Plattelandsvrouwen leerden over wandbekleding en isolatie T.T.V. HOLTEN BURGERLIJKE STAND CBS 25104 Janko Rabbinge (20) haalde op de jaarlijkse Culinaire Show Twente waar zo'n 45 koks in de leeftijd van 17 tot 21 jaar aan. meededen een eervolle tweede prijs. Janko komt uit Nw. Leusden en werkt sinds oktober '82 bij 't Lösse Hoes. Hij zit vier jaar in het vak en werkte eerder in de hotels Paping en Stegeman in Ommen. Inmiddels is hij alweer bezig met de voorbereidingen van een internationale show die in maart in Maastricht wordt gehou den. De ploeg uit Overijssel die aan deze show gaat deelnemen bestaat inclusief Janko uit vier mensen plus 1 reserve. De Culinaire Show Twente werd dit voorjaar voor de vijfde maal georganiseerd. Programma komende week: do. 17-2 Swift-Holten 2 ma. 21-2 Holten 2-Wijk 16 ma. 21-2 Swift-Holten 3 ma. 21-2 Holten 4-Colmschate; De Maten-Holten. De Inspectie van de belastingen in Deventer biedt ook dit jaar weer hulp bij het invullen van een aangifte biljet inkomstenbelas ting dat vóór één april „de deur uit" moet zijn. Vorig jaar maak ten 2400 inwoners, afkomstig uit de gemeenten Deventer, Bath- men, Diepenveen, Olst en Holten gebruik van deze service. De belasting Inspectie van Deventer hoopt dat dit jaar meer mensen de weg naar de Pikeursbaan weten te vinden voor hulp bij invul ling van het inkomstenbiljet. VERKORTEN AANGIFTE Belastingplichtigen ontvangen dit jaar een aangiftebiljet in komstenbelasting dat uit 2 de len bestaat: een groen en een geel deel. Het gele deel is een verkorte aangifte, waarin de meest voorkomende vragen over inkomsten en aftrekposten voor komen. Het merendeel van de belas tingplichtigen zal kunnen vol staan met het invullen en terug sturen van dit gele deel. Hun inkomen over 1982 ken merkte zich dan door bestand delen als: -loon of andere inkomsten uit arbeid -inkomsten uit de eigen wo ning -rente van spaargeld -premies voor de volksverze keringen - hypotheekrente voor de ei gen woning -andere betaalde rente - buitengewone lasten en gif ten Zijn er nog andere inkomsten of aftrekposten dan moet ook het groene deel worden ingevuld en teruggestuurd. De belastingdienst hoopt dat de verkorte aangifte het huis werk zal vergemakkelijken. HULP BIJ INVULLEN Een eenvoudiger aangiftebiljet maakt de belastingwetten echter niet minder ingewikkeld. Daarom staan belastingambte naren in de periode van 14 fe bruari tot en met 31 maart klaar om behulpzaam te zijn bij het invullen van de aangiftebil jetten. Overdag van 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Op de koopavonden van don derdag 3, 10, 17, 24 en 31 maart van 18.30-21.00 uur. De inspectie der directe belas tingen bevindt zich aan de Pi keursbaan 11, telefoon 05700- 1 07 44. Ook kunt u terecht bij een flink aantal wijk- en bejaarden centra waar ambtenaren van de belastingdienst beschikbaar zijn. Als u gebruik wilt maken van deze service denk er dan aan al le gegevens mee te nemen die voor het invullen nodig zijn, zo als: -jaaropgave van uw loon of uitkering - rente-afschriften van giro- en bankrekeningen - jaaropgave van huursubsi dies, studiebeurzen en andere overheidsuitkeringen - bewijzen van ontvangen of betaalde alimentatie - bewijzen van betaling van hypotheekrente, rente op lenin gen, van ziektekosten, studie kosten, giften en andere aftrek bare kosten. Schilder H. Maats uit Holten sprak tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de plattelands vrouwen in Espelo over muur- en wandbekleding, een onder werp dat met het oog op het naderende voorjaar gretig af trek vond. Tevens werd uitleg en advies gegeven over vocht en condensbestrijding en isola tiemogelijkheden. Vragen, na afloop, over onder andere loslatende verf- en kal- klagen waren niet van de lucht. De dames kregen allemaal een potje verf met verrassing. Tij dens deze bijeenkomst werd te vens het nieuwe bestuur (en be stuursfuncties) voorgesteld; D. Blankena-Nekkers pres. M. Lug- genhorst-ten Hove 2e pres.; B. Nijland-Brinkman secr.) G. ten Dam-Vasters 2e secr.; H. Bal- tus-Klein Teeselink pen.m.; J. Schippers-Pasop 2e penm.) M. Reilink-Slijkhuis adj.dir. Overleden: A M Nijland-van Es sen, oud 86 jaar; E Dikkers, oud 86 jaar. Ondertrouwd: G J Groteboer. oud 25 jaar en H J Pakkert, oud 22 jaar, Diepenveen; B J Haver slag, oud 23 jaar en W H Haver slag, oud 22 jaar; R J J Muihof. oud 28 jaar, Hellendoom en A Dollekamp, oud 22 jaar. DONDERDAG 17 FEBRUARI 1983 H0LTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders op 8 februari 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1.aan Enkco B.V. vergunning verleend voor de bouw van een vrieshuis aan de Waagweg; 2. aan de heer J. Haverslag vergunning verleend voor de verkoop van ijs uit een kiosk bij de woning, Burg. Van der Borcnstraat 16; 3. aan de heer G. Bolink vergunning verleend voor het kappen van een houtwal langs de Brilsteeg; 4. aan de heer G. W. A. Groteboer vergunning verleend voor het kappen van een dode eik aan de Markeloseweg; 5. aan de heer G. J. Lieftink vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij het zomerhuis Postweg 35; 6. aan de heer M. Meijerink vergunning verleend voor het kappen van een houtwal langs de Raalterweg; 7. aan de heer H. J. Stoevenbelt vergunning verleend voor het kappen van een boom bij het pand Beusebergerweg 35; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een beroep- of bezwaarschrift in verbin ding stellen met de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie. AANVRAGEN VAN JACHTAKTEN Hierbij wordtter kennis van belanghebbenden gebracht, dat formulieren voor het aanvragen van een jachtakte - geldig voor het jachtseizoen 1983/1984 - verkrijgbaar zijn ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Het verdient aanbeveling de aanvrage in te dienen vóór 1 maart 1983. De aanvraagformulieren moeten in tweevoud worden ingevuld en moeten vergezeld gaan van twee goedgelijkende pasfoto's van degene voor wie de akte wordt gevraagd. Jachtakten voor minderjarigen van 18 jaar en ouder behoren door de ouders of voogden te worden aangevraagd. Van 7 mei 1977 tot heden is the Jam ongetwijfeld de meest dominante groep van de Engelse hitparades geweest, gedurende haar hele carrière bestond de groep uit Paul Wel- ler, Bruce Foxton en Rick Buckler. Op genoemde datum verscheen hun eerste single „In the city" in de Engelse hit parade en bereikte een 40e plaats terwijl de gelijknamige debuutelpee de top 10 haalde. Dit bleek het begin van een bijna unieke loopbaan waarin vijf singles van het drietal op de eerste plaats de hitlijsten binnenkwamen. Vreemd genoeg bleef hun succes bijna uitsluitend beperkt tot Engeland, alleen „A town called Malice" bezorgde hen buiten hun vaderland een grote hit. Om de een of andere reden kon geen van de 18 Jam-singles kopers in Europa en Amerika tot het in grote hoeveelheden inslaan van deze vi- nylprodukten verleiden. Eind vorig jaar besloot het trio de samenwerking te beëindigen en ten afscheid een uitgebreide Engelse toernee te maken. Vervolgens kwam er weer zo'n grote vraag naar Jam-singles dat hun maatschappij ze alle maal opnieuw uitbracht met als gevolg 18 Jam-hits in de top 100 van Engeland van dit moment, een heel stel daarvan ook nog met fikse stip. Naast al deze singles is er ook een elpee van hen uitgebracht met daarop live-opnames die van '77 tot '83 werden gemaakt tijdens diverse optredens. Op „Dig the new breed" staan 14 nummers, waaronder fraaie uitvoeringen van „In the city", „Start", „Set the house abla ze", „Ghost", „Standards", „Going underground" en „That's entertainment". Deze uitstekende live-elpee (technisch welis waar niet perfekt maar de sfeer vergoedt alles) maakt nog eens extra duidelijk dat the Jam een van de toppers uit de Engelse popmuziek van de laatste jaren was/is. Een groep die met Paul Weller een uitzonderlijk componist (luister eens naar de lp „Setting sons") in haar midden had, iemand die ongezouten maatschappijkritiek tot tophits wist te vormen. De titel van hun voorlaatste hit is waarschijnlijk de beste beschrijving van de gevoelens van hun fans: „The bitterest pill I ever had to swallow". the Jam/Dig the new breed Polydor 2383 658 Afkomstig uit Texas begon Lucy Steymel haar muzikale loopbaan in klassieke orkesten in haar geboortestaat. Al snel verwisselde ze echter de cello voor een gitaar en speel de ze in diverse folk-groepen, iets wat haar in het voorpro gramma van b.v. dr. Hook bracht. Vervolgens trok ze naar Europa en vanaf '74 vestigde ze zich in Nederland, aanvan kelijk optredend met de Lucy Steymel Band. Via Harry Sacksioni kreeg ze de kans een elpee op te nemen en „Gift from a stranger" werd zo haar eerste Nederlandse langspe- ler. Na optredens met Randy Newman kwam lp nr. 2 „Good bye to grey" waarna ze Ronald de Leeuw leerde kennen. Het bleek dat ze een uitstekend componisten-duo vormden en op Lucy's laatste album „Three is a charm", staan dan ook 11 nummers die het tweetal samen schreef. Geproduceerd door Pim Koopman en. bijgestaan door o.a. Bas Krumperman, Ed die Conard, José, Toots Thielemans en Julie Forsyth heeft Lucy een prima plaat gemaakt. „You're breaking my heart, woman" (volgende single?), „Love is a full-time job", „The child in me", „Nights without you", „Midnight" en „Red-han ded" zijn uitstekende stukken muziek. Enige kritiek is echter wel op z'n plaats want hier en daar wordt teveel gepikt van oudere composities: „Red-handed" en de Pointer Sisters ver sie van Springsteen's „Fire" bijvoorbeeld. De goede arrange menten en Lucy's uitstekende stem zorgen desondanks voor een langspeler die zeker de moeite waard is en waarop en kele hits-in-spé staan. Lucy Steymel/Three's a charm De best verkopende elpee van dit moment in Brazilië is „Rita Lee Roberto de Carvalho" van het gelijknamige duo. Helaas is mijn Portugees niet meer wat het geweest is zodat ik geen informatie over het duo kan geven. Kant 1 van deze langspeler is de „vlotte" kant; een swin gende soort popmuziek met fikse Amerikaanse invloeden. Vooral „Flagra", „Barata tonta", „Frou-frou" (hoezo samba) en het rockende „Vote en rnim" kunnen ook Europese oren bekoren. Dit zijn songs met een vleugje Brazilië en veel pop, arrangementen en uitvoering zijn duidelijk Amerikaans; het Portugees maakt het geheel weer wat Zuid-Amerikaans. Met de nummers op de andere plaatkant is het wat moeilijker gestemd, hierop staan nachtclubwerkjes a la Brazil en dat klinkt wel even anders. Veel strijkers, schuifelmelodiën en zoetgevooisde zang in "Só de cocè",,,Brazil con S" en „Pirata cigano": bij het beluisteren van deze songs lijk je in een nachtclub in Copacabana beland. Enige afwisseling brengen „Cor-de-rosa choque" en „O Ciro", die beide goed aansluiten bij het meer swingende werk op kant 1. Een aan onze kant van de grote watermassa volkomen onbekend duo dat een best interessante plaat heeft uitgebracht die Europese luiste raars zeker kan verrassen. Rita Lee Roberto de Carvalho SomLivre 403.6266 Henk Oldenhoi Vanaf vrijdag 25 februari ver toeft het mannenkoor Gusla uit Sofia (Bulgarije) in ons land. Met allereerst optredens in Ei bergen, Oldenzaal en Aalten komt de groep dinsdagavond 1- maart 's avonds rond elf uur naar Holten om gedurende één dag en twee nachten hier te gast te zijn. Zo'n 95 man zullen dan, ondergebracht in gastgezin nen waarvan merendeel leden van het Holtens Mannenkoor, kennis maken met de gemeente Holten. Woensdagochtend 2 maart staat een „vrije' ochtend op het pro gramma, 's middags gaat men in Markelo de kaasfabriek be zichtigen en om 16.00 uur wordt de groep op het gemeentehuis officieel ontvangen door B W. 's Avonds Avonds om 20.00 urn- volgt dan een optreden in „de Kandelaar" en donderdagoch tend rond half elf vertrekt men om in het buitenland weer een aantal optredens te verzorgen. De optredens in het Oosten van het land worden georganiseerd door het Mannenkoor in Eiber gen dit dit jaar hun 50-jarig be staan vieren. Achtergonden Het Bulgaars mannenkoor be staat bijna zestig jaar, en wist zowel nationaal als internatio naal een groot aantal prijzen in de wacht te slepen. Zij beschou wen het kampioensschap, be haald in de jaren zeventig in Den Haag, op het internationale korenfestival, als hun meest waardevolle prestatie. Dirigent van de groep is Metody Mata- kiev.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5