Medische diensten geleden Voorlichtingsmiddag rundveehouderij Jaarvergadering plattelandsvrouwen Holten Watersnood liet Holten niet ongemoeid „Zweedse dansgroep naar Holten" Kerkdiensten Unicef-artikelen het hele jaar door verkrijgbaar Snijmais contractteelt bouwmalerialen ^tjkbouwn Onze bossen deugen met? Uitnodiging 7 voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft AGENDA séfs** gSMsk,. imfn mTM HOLTENS NIEUWSBLAD Klaveijassen bij „Blauw Wit" G. TEN HARKEL B.V. Accord tenharkëb-. O DONDERDAG 3JEBRUARI1983 Radio Ifef^ M-- 'De 9asten met hun dames, van wfcm het zwaar getroffen Zuid-Ho- m T0$}}andse eiland Goeree-Overflak- 'A-, WJ0fM,kee. met de heren van het uit- WÈÊÊSSÊÊéêiVoerend comité. Dertig jaar geleden op 1 februari 1953, werd het zuidwestelijk deel van Nederland, de provincie Zeeland en de Zuidhollandse ei landen getroffen door een zeer ernstige storm- en watersnoodramp, die velen nog in het geheugen zal liggen. Deze natuurramp ging ook aan Holten niet ongemerkt voorbij. Niet vanwege het water, maar door het menselijk leed, dat zij veroorzaakte en de grote materiële schade die in dat landsdeel werd aangericht. uit Holten 80.000 kg hooi naar post gebleven ellende Toen die zondagmorgen de eerste radioberichten binnen kwamen over wat zich in de af gelopen nacht had afgespeeld, waren het de beide predikanten, die zich met de burgemeester in verbinding stelden en het kerk volk er reeds op voorbereidden, dat hier spoedig iets aan zou- moeten worden gedaan. Later op de dag werd het dui delijk, dat de regering zich een hulpactie had gedacht, waarbij Rode Kruis en de gemeentebe sturen als organisatoren van de hulpverlening zouden optreden. 7 De besturen van het Rode Kruis Quen de E.H.B.O. kwamen nog de- c zelfde dag met de burgemeester bijeen. Er werden circulaires ge- 5 jmaakt, die de volgende morgen 9 jdoor de PTT huis aan huis wer- ■den bezorgd. "Grote opkomst De opkomst was maandag avond zo groot, dat lang niet ie dereen, die wilde - helpen een plaats kon krijgen in Amicitia. Er werd een comité gevormd uit alle d,elen van de bevolking, dat een collecte voorbereidde, die de andere dag gehouden werd. Woensdagmorgen toen de lijsten binnen waren bleek dat het hart van de Holtense bevolking ge sproken had, en dat een bedrag van f23.655,82 was opgehaald. Met de bijdrage van de vereni gingen kon donderdagmiddag reeds een bedrag van f28.287,88 aan het Nationaal Rampenfonds worden overgemaakt. Door de kerkcollectes werd dit bedrag later nog aangevuld, zo dat in totaal ruim 32.000 gulden in onze gemeente werd ingeza meld. Er ontplooiden zich hartver warmende activiteiten in de vorm van inzameling van kle ding en beddegoed, lectuur en speelgoed, terwijl een hooi-inven- tarisatie plaats vond, waardoor het rampgebied kon worden ge zonden. In Holtens Nieuwsblad van 7 februari werden voor de daarop volgende zondag speciale kerk diensten aangekondigd en werd een beroep gedaan op vrijwilli gers om twijg te slaan in de twijgwaard op de grens van Dij- kerhoek en Espelo. Een belang rijk materiaal voor het herstel van de dijken 'in het getroffen gebied. Deze gebeurtenis zou voor Holten nog een klein staartje hebben. Bezoek Op 22 mei kondigde het ram pencomité aan, dat zijn taak nog niet beëindigd was. Op in itiatief van de gemeente-archi tect, Jac Louwerse, die uit het getroffen gebied afkomstig was, werd be'sloten een aantal wer kers uit het rampgebied, die een zware taak hadden vervuld en nog vervulden, in onze gemeente uit te nodigen, voor een paar dagen vakantie. Zij waren sedert 1 februari voortdurend op hun voor de bevolking zo goed mo gelijk te lenigen en op te heffen. Onder hen waren een paar bur gemeesters en een wethouder. Op 2 juni arriveerden, opge haald door de O AD, 41 personen uit Ooltgensplaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet van het eiland Göeree-Overflakkee. Zij werden op het gemeentehuis officieel ontvangen en hebben een paar prettige dagen in Hol ten doorgebracht waarbij zij kennis konden maken met onze mooie omgeving en een beetje werden verwend door de spon tane bijdragen uit de bevolking. Op 5 juni vertrokken de gasten weer naar hun haardsteden, die door de stormramp ernstig gele den hadden. De stormramp van 1953 was aanleiding tot de op stelling van het z.g. Deltaplan, dat nog steeds niet volledig is uitgevoerd, omdat door het hui dige geldgebrek niet alle dijken op voldoende hoogte zijn ge bracht. Men hoeft niet te vragen wat dat voor veel mensen in dit gebied betekent. W.B. NED. HERV. KERK 10.00 uur (Heilige Doop) ds. H. J. Ekker; 19.15 uur ds. W. Vons; Uitgangscoll. voor Werelddiaco- naat. Oppasdienst: mevr. Wol- ters-Teeselink en Fenny Lam- mers; 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". GEREF. KERK 9.30 u. en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor Werelddiaconaat en de 2e voor rehte en aflossing. Kinder- nevendienst klas 1 en 2 o.l.v. Ypie Sysling. Oppasdienst: An- ioi drea Schipper, mevr. Huls- man-Zwiers, mevr. Tromop-Nij- kamp (res.). Els van Wingerden, Johanna Faber, mevr. Aan stoot-Stam (res.). R.K. KERK 9.30 uur (geb. „Irene") Heilige Mis. DIJKERHOEK: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. voor Werelddiaconasat. OKKENBROEK 10.00 uur ds. Ph. F. Faber uit r Bathmen. Uitgangscoll. Plaatse lijke diaconie. NIEUW HEETEN I Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 uur. Op uitnodiging van „De Hol tense Boerendanser" komt van 8 mei tot 15 mei de bevriende dansgroep „Vastbergaringen" uit Stockholm naar Holten. Deze dansgroep die o.l.v. Bosse Lilje- quist staat komt voor de eerste keer met ca. 25 dansers naar Nederland. Deze dansgroep be staat reeds sinds 1946 en heeft o.a. reizen gemaakt naar Ame rika. Finland. Oostenrijk en Duitsland. De Holtenaren heb ben deze dansers leren kennen tijdens hun reis naar Stockholm in juni 1982. Op Hemelvaartsdag zal er 's morgens traditioneel In het clubhuis „Meermans kamp" wordt vrijdagavond 11 fe bruari 9.00 uur de 3de wedstrijd gespeeld van de Klaverjascom- petitie '82/'83 van de ZW „Blauw Wit '66" waarvoor door de activiteitencommissie weer een tiental mooie prijzen be schikbaar zijn gesteld. Zoals ge bruikelijk zorgen de dames van de kantinecommissie weer voor gratis koffie en hartige hapjes. Ook zullen onder de .jassers" gratis enkele prijzen worden ver loot. De deelname staat open voor leden en niet-leden. In to taal worden vier rondes gespeeld waarvan de drie hoogste scores gelden voor de hoofdprijs en het kampioenschap. Opgave voor deelname (beslist nodig) tel. 33 48 of op het publicatiebord in het clubhuis. een kleine folkloreshow gegeven worden op de Smidsbeld, zodat de Holtenaren zullen kunnen ge nieten na 't dauwtrappen van een stuk Noord-oost Zweedse folklore. Sinds enkele jaren staat de Nederlandse manier van bosbouw ter discussie. Natuurbeschermers, kritische wetenschappers voorop zijn van mening dat er van de Nederlandse bossen weinig deugt. Het zijn vaak slaapverwekkende dennenakkers, eenzijdig samenge steld voor houtproductie. Verrijken doen zij het landschap niet, terwijl exploitatie zelden rendabel is en er meestal geld bij moet. Welke kant zou het bosbeheer nu op moeten? De een ziet als een zo natuurlijk mogelijk bos (waarin enig onderhoud wel is toegestaan dat helemaal gericht is op natuurbehoud) en waarin o.a. paarden, wilde runderen en edelherten worden ingezet om de natuurlijke staat te bevorde ren. De ander wil juist houtplan tages die met snel groeiende bo men en moderne bosbouwteke- ningen ons hout-tekort moeten verminderen. Zeker is wel dat binnenkort het bos zal verande ren. Een reden te meer om de dia-lezing van Dr. Harm van der Veen over alternatief bosbeheer bij te wonen, waarin het bovens taande (en nog meer) aan de or de zal komen. Deze lezing wordt georganiseerd door de Werk groep Natuur en Milieu op dins dag 8 februari in restaurant Vos man, aanvang 20.00 uur. Dr. van der Veen is gepromoveerd op een onderzoek over het Edelhert en is nu werkzaam bij het insti tuut voor Mileuvraagstukken van de V.U. Amsterdam. Verder is hij bestuurslid en medeoprich ter van de Stichting „Kritisch Bosbeheer". Dr. van der Veen heeft al een lezing voor de werk groep verzorgd en is ervan over tuigd dat het een interressante avond zal worden. Alle belang stellenden zijn van harte wel kom! Blauw-Wit-pupillen opgelet! Zaterdagmorgen 5 februari a.s. zal er voor jullie, samen met de pupillen van de SV Holten, een spelmorgen worden gehouden op „Meermanskamp". (Onder deel van het alternatieve Win- terprogramma). Jullie worden allemaal om uiter lijk 10.00 uur in het clubhuis verwacht. (Het zal duren tot ca. 12.30 uur). De consulentschappen voor de rundveehouderij te Hengelo (O) en Zwolle organiseren in samenwerking met de Verenigingen voor bedrijfsvoorlichting te Bathmen, Diepenveen en Holten op donder dag 10 februari in café-rest. „Het Bonte Paard" een „voorlich tingsmiddag" voor rundveehouders, de om 13.15 uur zal worden geopend door de voorzitter van de afd. Holten de heer M. Riet berg. Sprekers zijn deze middag ing. Tj. Boxem, medewerker Proef station voor de Rundveehouderij te Lelystad met als onderwerp „Actuele zaken rond opfok van vaarskalf tot kalfvaars" en ir. A. H. Koops, specialist voedervoor ziening over het onderwerp „De waarde en gebruik van bijpro ducten (bierbostel, bietenkoppen etc.) in de melkveehouderij. Na de inleiding is er gelegenheid voor vragenstellen en discussie. Ter afsluiting van haar aktiviteiten in 1982 was Unicef aanwezig op de fancy-fair ten behoeve van de Derde Wereld in de Scholenge meenschap. Dat kinderen iets voor kinderen over hebben bleek duidelijk uit de goede verkoop van Unicefkaarten. Met een totale opbrengst van 8.607,60 gulden voor het jaar '82 in Holten kan men terecht gelukkig zijn. Doordat het accent van de verkoop van Unicef-artikelen rond de feestda gen ligt denken veel mensen ten onrechte dat alleen in deze pe riode kaarten, puzzels, postpa pier enzovoorts te koop zijn. Dit bracht nader toelichten. Ook zullen de nieuwe snijmaisrassen besproken worden. Ook is er ge legenheid om contacten te leg gen tussen telers, snijmais en veehouders die snijmais willen aankopen. De commissie voor snijmaiscon- tractteelt Holten organiseert op maandag 7 februari ,'s avonds om 8 uur in café-rest. „Vosman" voor alle belangstellenden de jaarlijkse voorlichtingsbijeen komst. Gezien de grote belangstelling voor drijfmest zal de heer ing. J. J. Heuvelmans, specialist „Bo dem en bemesting" van het con sulentschap voor de Rundveeh ouderij, te Hengelo (O) een inlei ding houden over de kosten en baten van extra opslagruimte voor drijfmest, om deze mest op een zo gunstig mogelijk tijdstip te kunnen uitrijden. Uiteraard komt de commissie op deze avond met een nieuwe ad viesprijs voor de contractteelt in 1983. De bedrijfsvoorlichter de heer J. W. Lubbersen te Bathmen zal de adviesprijs die door het Con sulentschap te Hengelo is uitge- Nice is niet juist en zij die belang stelling hebben kunnen hiervoor kontakt opnemen met mevrouw Schaap, Bessinkstraat 8 in Hol ten. Vrijdag 4. februari: 19.00-22.00 uur „Open Huis" Scholengemeenschap „Holten" voor leerlingen 6e klasse lagere scholen met hun ouders en an dere belangstellenden. 20.00 uur Gala-avond t.g.v. 15-ja- rig bestaan Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" in de nieuwe zaal van „De Poppe". Zondag 6 februari 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 7 februari: 19.45 uur bijeenkomst afd. Es pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Demon stratie behangen door schilder Herman Maats. 20.00 uur Bijeenkomst i.v.m. snijmaiscontractteelt in rest. „Vosman" (zie ber.) Dinsdag 8 februari: 19.30 uur Openbare vergadering v.d. Sportcommissie ten gemeen tehuize. 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". Onderwerp „Om gaan met geneesmiddelen". 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dij kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard" Lezing door mede werker van IJsselcentrale over „Energie en samenleving". Dinsdag 8 t.m. maandag 14 fe bruari: Kapsalon „Elegant" wegens mo dernisering gsloten (zie adv.) Donderdag 10 februari: 13.15 uur Voorlichtingsmiddag over rundveehouderij in ca fé-rest. „Het Bonte Paard" (zie bericht) Vrijdag 11 februari: 20.00 uur 3e Klaverjaswedstrijd comp. '82/'83 ZW „Blauw Wit" in clubhuis (zie ber.) Zondag 13 februari: 11.30 uur Koffieconcert in aula Scholengemeenschap (zie be richt) Maandag 14 februari: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Dinsdag 15 februari: 14.30 uur Bejaardensociëteit „Holten" in gebouw Irene. Musi cal uitgevoerd door de „Do-Re- Mi's" uit Bathmen. Zaterdag 19 februari: 20.00 uur Populair concert H.M.V. Trefpunt Espelo. Uit het jaarverslag van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Holten blijkt dat deze vereniging 255 leden telt, waarvan 70 agrarische. Het jaarverslag werd uitgebracht door mevrouw Veltkamp. De jaarvergadering werd geopend door me vrouw Legdeur, die tevens alle contact- en agrarische contactper sonen plus reis- en marktcommissie voor het vele werk dat zij het afgelopen jaar voor de vereniging deden. Bestuur Tijdens de bestuursverkiezing werd mevrouw Dekker herkozen terwijl aftredend en niet herko zen werden mevrouw Beldman en mevrouw v.d. Berg. Zij maak ten plaats voor mevrouw Schut te en mevrouw Wibbelink. EHBO Het tweede deel van de avond werd verzorgd door de EHBO afdeling in Holten. De heer Ger- vedink-Nijhuis demonstreerde hartmassage en mond-op-mond beademing, op een pop, die de MAC heeft geschonken aan de EHBO. De heren Schintz en Ten Wolthuis demonstreerden hoe te handelen bij verwondingen. komende periode. Dinsdag 8 fe bruari, kegelmiddag, 22 februari een lezing over de Zuivelproble- matiek door de heer Jonkhans en 21 maart een lezing over Bronkhorst. Dat de Holtense Boerendansers niet alleen in eigen land popu lair zijn, blijkt wel uit de uitno digingen die de afgelopen maand zijn binnen gekomen. Er waren uitnodigingen uit Finland, Duitsland, Oostenrijk en Frank rijk. Dit jaar werd er gekozen voor Frankrijk, van 8 tot en met 12 juli zal worden deelgeno men aan het Folklore festival van de Vogezen in St. Die in Frankrijk. Aan dit festival zal door vijf landen worden deelge nomen. Ontspanningsavond Om de normale danssfeer eens te doorbreken had het bestuur van de dansers enkele leden van de automobiel-motorclub „De Holterberg" gevraagd een puz- zelrit voor auto's uit te zetten. De autorit begon bij clubcafé „De Holterberg" en voerde kris kras door Holten. Onderweg moesten allerlei opdrachten wor den uitgevoerd en vragen beant woord. De mooiste opdracht bleek een stukje fietscross door de garage van Henny Vruwink. Als algehele winnaar kwam se cretaris Henk Marsman uit de bus, terwijl Johan Hietbrink be slag legde op de poedelprijs. De avond werd besloten met een echte Hollands warme hap nl. „zuurkool met worst en spek" in hotel De Holterberg. Voorzitter Dick Piekkenpol sprak een woord van dank tot de dames en heren van de M.A.C. en ver der tot allen die aan het welsla gen van de avond meewerkten. AUTOBEDRIJVEN Goor: Deldensestraat 7 - Tel. 05470-28 01 Markelo: Noordachtereschweg 10 - Tel. 05476-1619 A honda IHOMDA] Programma Tot slot nog het programma van de Plattelandsvrouwen de SODH Tel 05470-2284 Slallmslaai 21 HfllTEN Iel. 05483-1847 VTaagweg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53; spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING R.v.d. Weij, v. Hetenstraat 152, Deventer, tel. 05700-2 95 00 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS J. A. Groot Aaltinksweg 6, Hol ten, tèl. 05483-28 84. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS T. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE .Alle werkdagen wijkgebouw. Stichting Kruisweg, Gaarden- straat. ST. VOOR MAATSCH. DIENSTVERLENING MIDDEN OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af- ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30=10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. ZUIGELINGEN-CONSULTATIE BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gasvoor- ziening tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3