Tonny Beldman wint beker Hockeyclub voorlopig nog in Sportdal Resultaten sv Holten Programma Sporthal tMossink •Uitslagen Badminton Holten-Mariënheem, een wedstrijd om snel te vergeten Handbal: Alleen jeugd kwam in aktie HOLTENS NIEUWSBLAD Programma s.v. „Holten" JUNIOREN Programma ..lilauu Wit Het bruidspaar van de dag DISCO SPECIAL J.S. DE SCHURE badmintonclub-holt» DONDERDAG 27 JANUARI 1983 7 In een zeer matige wedstrijd hebben Holten en Mariënheem de iunten gedeeld. Mariënheem compenseerde zijn technische tekort- .omingcn door het toepassen van fysieke kracht, hetgeen leidde Dt vele overtredingen. Het zwakke punt bij de Holtenaren is de rganisatie binnen het team. Het eerste kwartier lukte het nog nigszins lijn in het spel te brengen, daarna verdween iedere orm van organisatie. Jammer omdat hierdoor de individuele kwaliteiten onvoldoende uit de verf komen. De scheidsrechter roeide uit tot de beste man van het veld, hetgeen resulteerde in Irie gele en één rode kaart. Eén gele kaart was voor Albert Joek, de debutant bij Holten, wegens spelbederf. Het eerste half uur was voor lolten, men drong Mariënheem Brug op eigen helft. Doch aan- jallend zat er te weinig lijn in let spel van de roodzwarten om ;evaar op te leveren. Toen aan de andere kant ileek dat laatste man Nico La- lobar fouten ging maken, ont- tonden er plotseling mogelijk- leden voor de gastheren. Voor ust leverde dit echter niets op. Ia de pauze werd het spel er ëker niet beter op. Na een ;wartier spelen meende voor topper Albert Hoek van grote Ifstand te moeten terugspelen Schaakrubriek Jitslagen tweede bekerronde: J. ?h. v. Lindenberg-W. K. v. Rijs- en 1-0, H. Middelink-D. van Jeek 1-0; M. Hage-T. van Oyen -0, van Beek-F. Eijzinga re- nise; E. Gervedink-J. v. Calcar j—0, J. Scheperman-D. v.d. Lnaap remise. !)e remisewedstrijden zullen bin- ienkort overgespeeld moeten irorden. Voor de interne 13e ron- le werd nog gespeeld J. ten Vel- le-J. Roele 1-0. op doelman Ter Harmsel. Voor dat deze de bal echter kon be roeren was een Mariënhemer er bij om de bal in het doel te tik ken. Amper vijf minuten later lag de gelijkmaker in het net door een schot van Johan Hu- zen. Hoewel Mariënheem luid protesteerde voor buitenspel bleef de scheidsrechter gedeci deerd naar de middenstip wij zen. Daarna hadden de rood zwarten de wedstrijd alsnog in hun voordeel moeten beslissen, maar de daarvoor nodige over tuiging ontbrak en het was bij na 2-1 voor de gastheren gewor den toen rechterspits Daniel Saamangun een terugspeelbal op Ter Harmsel gaf die door een Mariëmheemspeler werd onder schept. Door goed uitkomen van de Holtengoalie ging de bal over. Hoe belangrijk het passen van de bal in de voetballerij is en hoe slecht dit onderdeel wordt beheerst werd ook tijdens deze wedstrijd weer gedemonstreerd. Ondanks dit gelijke spel is Hol ten één punt op de koploper in gelopen, met dit verschil dat de kop nu bestaat uit drie clubs. Het competitieverloop in 4H VI.V.V. '29 C 1 - Holten C 1 Holten Cl probeerde zaterdag ^ansluiting te krijgen met de ■middenmoot door van MW te Xvinnen. Dit is helaas niet gelukt door een hard werkend C 1. In ENde eerste helft dicteerde Holten ttle wedstrijd en kreeg twee ^prachtige kansen die onze ge vaarlijke spits, door een hobbel- je op het veld, niet in doelpun- en kon omzetten. De tweede ïelft kwam MW als herboren >p het veld, waarschijnlijk door iterkere thee te hebben gedron gen dan Holten. Holten kwam tr niet meer aan te pas. Eerst nazzelde Holten doordat een tan MW toegekende strafschop werd gemist. Twee minuten la- er was het wel raak voor MW. lolten Cl probeerde in het laat- ite kwartier nog alles op alles e zetten om een doelpunt te naken maar het mocht niet ba- en. Een paar minuten voor het tinde scoorde MW zijn tweede reffer en zo ging Holten met le- ;e handen naar huis. Jongens, als er elke week zo hard ge werkt wordt zullen er heus wel wedstrijden worden gewonnen. Blauw Wit B2-Holten B2 In een zeer opwindende wed strijd hebben Blauw Wit en Hol ten' de punten broederlijk ge deeld. Hoewel er aan weerszij den volop kansen zijn geweest voor de overwinning werd er in de gehele wedstrijd niet ges coord. Gezien er vier spelers ontbraken en de twee voor gaande wedstrijden verloren gin gen een goed resultaat. Een compliment verdienen Jan en Gert van B3, de twee gastspe- lers. Groot pluspunt was de enorme werklust waarmee B2 haar opponent bestreed. Laat dat nu ook eens in de volgende wedstrijden zien. Holten B3-De Zweef B3 Holten B3 heeft een gemakke lijke overwinning behaald op De Zweef. In een wat gewijzigde op stelling trad Holten aan. Enkele spelers hadden misschien niet verwacht dat de - wedstrijden doorgang zouden vinden. Wij ho pen dat zij zelf informeren of hun wedstrijd doorgaat. On danks de omzetting in het elftal draaide het elftal goed. De Zweef werd direct terug gedron gen en dat leverde diverse kan sen op. Voor rust scoorde Hol ten tweemaal en na rust werd nog eens viermaal het net ge vonden. wordt iedere week spannender. Zeker nog 6 clubs hebben een reële kans op het kampioen schap. Met twee thuiswedstrij den voor de boeg moet Holten laten zien hoe lang zij nog bij de kanshebbers willen behoren. De technische vaardigheid is vergelijken met de andere clubs voldoende aanwezig, spelers en trainer zullen wat meer aan dacht moeten schenken aan de organisatie binnen het team. Zondag a.s. speelt Holten thuis tegen Broekland. De uitwed strijd werd volkomen onnodig verloren. Hopelijk weet Holten de positieve score in de thuis wedstrijden zondag tegen Broek land te continueren. Het is noodzakelijk wil men in de race blijven. Senioren: Blauw Wit-Teuge 1 2.30 uur; Blauw Wit 2-DOS'37 4 2.30 uur; Blauw Wit 4-DES 5 12.45 uur. Bij afgelasting zaal voetbal: van 12.00-1.00 uur: BI. Wit 5-Blauw Wit 7; van 1.00- 2.00 uur: Blauw Wit 4-Blauw Wit 6. Junioren: Nijverdal al-Blauw Wit al 2.30 u v. 13.45 u; Blauw Wit bl-Voorwaarts bl; DES bl- Blauw Wit B 2 12.45 u v. 12.00 uur; Blauw Wit b3-DES b3 11.00 uur. BLAUW WIT PUPILLEN OPGE LET! Jongens zaterdagmiddag 29 ja- 1 nuari gaan we met vele honder den pupillen uit Holten, Nijver dal en Rijssen in de sporthal Reggehal te Rijssen feestvieren ter gelegenheid van het 30 jarig bestaan van de O.P.C. (Onder linge Pupillen Commissie Nijver dal en Omstreken). Het feestpro gramma (verrassing) dat zal wor den uitgevoerd begint om half twee en zal duren tot pl.m. half vier zodat we als alles volgens plan verloopt om pl.m. vier uur weer terug zijn op „Meermans kamp". We vertrekken bij het clubhuis en verwachten dat alle pupillen daar om 1.00 uur aan wezig zijn. Hardenbcrg 3 - BCH 1 Voor het eerst in de competitie een compleet eerste team RSbstaande uit Sytze Meinsma, na oojeen lange afwezigheid er weer e bij, Hans Zuethoff, Jenny Schol- er! man en Dinie Wegstapel. Men xif'ging al dadelijk zeer goed van en-start: Alle enkelspelen werden or gewonnen. Ook in de mixen liep het prima, evenals in de dames- [dubbel. De herendubbel moest aan de gastheren gelaten wor den, zodat de eindstand 1-7 in het voordeel van Holten werd. BCH 3 - Lcttele 1 Uit het verloop van deze wed strijd werd duidelijk dat de ploegen aan elkaar gewaagd wa ne! ren. De dames hadden het erg moeilijk en verloren hun partij. De heren wisten hun enkelspe len te winnen zodat na 4 par tijen de stand weer gelijk was. Ook in de mixen en de dubbels werden de punten gedeeld. Eind stand 4-4. pl BCH 5 - Trefzeker 6 Jammer genoeg geen winst voor het vijfde team, ondanks grote inzet van Theo Nieuwveld, Reij- er en Jetty Dorresteyn en Dinie v.d. Vreede. Zij zorgden ervoor dat de puntjes beslist niet mak kelijk door Trefzeker werden binnengehaald. Dinie v.d. Vreede wist het enige winstpunt voor Holten te behalen. Alle andere wedstrijden gingen na grote te genstand van de Holtenaren ver loren. Eindstand 1-7 Competitieprogramma: Zaterdag 29/1 ABS 3 - BCH 5 te Bathmen; Wijhe - BCH Jeugd te Wijke; maandag 31/1 BCH 1 - En Blok 3 Ommen te Holten, sporthal aanvang 20.00 uur; BCH 3-SAS 5 Deventer te Hol ten, sporthal aanvang 20.00 uur; woensdag 2/2 BCH 4 - ZBC 7 Zwolle te Holten, sporthal aan vang 19.30 uur; donderdag 3/2 ZBC 5 - BCH 2 te Zwolle. Ten gemeentehuize stapten op vrijdag 21 januari Jan Vos, Vis- scherssteeg 3 en Ria Nijland, Espelodijk 10 in het bekende bootje. Het jonge paar werd door de vrienden van Jan in een schaftwagen met trekker naar het gemeentehuis gereden waar door de meisjes club „De Lenteklokjes" (waarvan de bruid leidster is) en de sterke mannen van de T.T.V. „O.K.I.A." (waarvan de bruidegom lid is) een erehaag werd gevormd. Na de plechtigheid reed het jonge paar in een glanzende antieke T-Ford geëscorteerd door elf „coureurs" van de M.A.C. „De Holterberg" waarvan Jan Vos al een aantal jaren een trouw lid is, naar ,,'t Bonte Peerd" in Diekerhoek waar het glas werd geheven op een gelukkige toekomst. Op de foto naast het jonge paar Carla en Elly Stegink, nichtjes van de bruid, uit Bathmen. Senioren; Holten-Broekland 14.30 u.; Holten 2-Vasse 2 10.00 u.; SOS 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u.; Almelo 3-Holten 4 11.00 u. V. 9.00 u. Holten 5 t.e.m. Hol ten 12 zijn vrij. Junioren: Enter Al-Holten Al 2.30 u. V. 1.30 u.; Bome A,2-Hol- ten A2 2.30 u. V. 1.30 u.; Holten A3-RKSV Al 2.30 u.; Holten Bl- BWO Bl 2.30 u.; Holten B2 is vrij; Haarle B2-Holten B3 1.00 u. V. 12.15 u.; Holten Cl-Hector Cl 1.00 u. Pupillen van SV Holten opge let!!! Alle pupillen (D, E en F pups) worden zaterdagmiddag 29 jan. verwacht in de Sporthal „De Reggehal" te Rijssen, dit in ver band met het 30-jarig bestaan van de OPC. Die middag heb ben jullie feest, met alle pupil len uit de regio Nijverdal. Ook jullie leiders gaan mee. We vertrekken, met auto's, om 12.30 uur vanaf „Meermans kamp". Jongens en leiders komt allen op tijd! Aankomende zaterdag (29 ja nuari) wordt door j.s. de Schure weer een disco special georgani seerd. Het begint rond acht uur. „De muziek die gedraaid wordt is je eigen levensverhaal", is de vrije vertaling van deze disco special. Muisstil werd het toen nog 2 combinaties over bleven om te strij den om de door „oma" Beldman beschikbaar gestelde wisselbeker in de klasse M/Z. Na 3 barrages kwam er een eind aan toen Teun Beldman in het Puissance een hindernis méér sprong dan was geoorloofd, en zo de hoofdprijs naar Tonnie Beldman zag gaan. Er was veel belangstelling (alleen de W.W.R. uit Westerhaar bracht al een supportersschare mee van zo'n 40 personen) en de foyer was dan ook zo nu en dan overvol. Het publiek leefde lekker mee met de diverse, ritten mede dankzij de goede geluidsvoorzieningen (M.A.C.) en het goede verslag van de omroepster Paulien Wansink. Na afloop werd dank gebracht aan alle helpers in het bijzonder de jury, de heren Mulder en Kuilder, de E.H.B.O. (die gelukkig niet in aktie behoefde te komen) en aan Manege Beldman waar deze wed strijd traditie is geworden. De totaal winnaar in de klasse B. werd Jolanda Beuving uit Sibculo, en in de klasse L. Jan Beuving en Richard Voortman. Wim Hargeerds uit Markelo, die de Wisselbeker de beide voorgaande jaren in de wacht had gesleept kreeg van de organisatoren een vervangende prijs welke hem door de heer Fran ken werd overhandigd. De uitslagen zijn: B-Aangepast. 1. Gerard in 't Veld met High Noon - Holten 0-118 punten; 2. Anja van de Leur met Amiga - Deventer 12-110; 3. Dick Fran ken met Cherry - Deventer 12V2- 116 pnt.; 4. Peter Aanstoot met Mary - Holten 1 manche - 56 pnt. Week van 29-l-'83 tot en met 4-2-'83 Zaterdag: 09.00-12.00 volleybalver. Mintonette 12.00-14.00 zvv Blauw-Wit 14.00-19.00 KNHB 19.00-20.00 Gütlich 20.00-21.00 Hiethaar 21.00-23.00 Arends Zondag 09.00-10.00 s.v. Holten afd. voetbal 10.00-19.00 N.H.V. Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.00 s.v. Holten afd. voetbal 18.00-23.30 badmintonclub Holten 19.30-22.00 instruktielokaal - A.B.O.-cursus Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 volleybalver. Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit 19.00-20,30 instruktielokaal - schaakcursus Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 hockeyclub Holten 18.30-23.00 badmintonclub Holten Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten afd. handbal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 All Stars 19.15-21.30 instruktielokaal - s.v. B.A.T.O. Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 hockeyclub Holten 18.30-23.00 volleybalver. Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toe stel 25), en indien mogelijk tussen 09.00 en 12.00 uur. Klasse-B. 1. Jolanda Beuving met Pa- trichta - Sibculo 0-126 pnt.; 2. Tineke Roberg met Dinamite - Westerhaar 0-119 pnt.; 3. Jo landa Beuving met Ratilde 0-118 pnt.; 4. Lammert Kooymans met Pepsi - Markelo 4-118 pnt.; 5. Jan Franken met Anuschka - Deventer 8-120 pnt. Klasse L. (na barrage) 1. Jan Beuving - Patrichta - Sib culo 0-56.11 sec.; 2. Richard Voortman - Oswald - Holten 0- 56.31 sec.; 3. René Bakker - Si mon - Westerhaar 4-65.54 sec.; 4. Hetty Beldman - Freiherr - Hol ten 4-65.97 sec.; 5. Melany Huis kamp - Cherry - Holten 3-(geen barrage) Klasse M.Z. (Heen en Weer) 1. Herman Berger - Pas - Wes terhaar 0-57.29 sec.; 2. Tonnie Beldman - Allard - Holten 0- 61.91 sec.; 3. Teun Beldman - Freiherr - Holten 0-62.81 sec.; 4. GertJan Meyer - Pascal - Holten 0-69.04 sec. Gelukspringen Klasse B en Aangepast B 1. Jolanda Beuving Patrichta; 2. Michel Huiskamp - Anuschka; 3. Melanie Huiskamp - Cherry; 4. Gerard in 't Veld - High Noon; 5. Lammert Kooymans - Pepsi; 6. Tineke Roberg - Dina mite; 7. Jans Olthof Vrenka (Mariënberg) Klasse L-Progressief 1. Richard Voortman - Oswald; 2. Jan Beuvink - Patrichta; 3. Jolanda Beuvink - Piet; 4. Hetty Beldman - Freiherr; 45. Herman Plasman - Pascal; 6. Rene Bak ker - Simon. Puissance (Na 3 Barrages) 1. Tonnie Beldman - Allard; 2. Teun Beldman - Freiherr; 3. Gert Jan Meyer - Pascal B; 4. Ben Harzevoort - Smoky (Wes terhaar); 5. Herman Berger - Pas; 6. Teun Jan Hargeerds - Sprinter (Markelo); 7. Wim Har geerds - Pokaal. Dit weekend was er een beperkt handbalprogramma, waarbij al leen de Holtense jeugd in aktie kwam. Adspiranten Al speelde thuis tegen Heeten. In een aardige wedstrijd waarin van de kant van de gasten soms iets te hard werd gespeeld, kreeg Holten weinig kansen. Voor de rust werden daarvan 2 benut terwijl Hee ten met goed doorgaan in de aanval 7 maal scoorde. Dat deden de gasten ook in de 2e helft, waarin Holten niet tot scoren kwam. Verlies met 14-2. A 2 walste thuis over Schalkhaar heen. In de eerste helft kwam Holten al tot 9-3. In de 2e helft werd vooral de break out goed benut en kreeg Schalkhaar ook aanvallend geen kans. Een ruime en verdiende 20-3 winst. Bl zag geen kans ondanks goed spel van het hele team om een puntje bij Wesepe te pakken. Na een stand van 7-4 bij rust zag Holten geen kans de achter stand goed te maken. B2 pakte voor de tweede maal de volle winst. Ook nu werd in een uit wedstrijd tegen Wesepe gewon nen. Bij rust leidde Holten met 4-2. Toch kwam Wesepe nog te rug tot 4-4. jjj de rommelige laatste minuten scoorde Holten de winnende treffer. Eindstand 5-4. De pupillen speelden thuis tegen Schalkhaar. Ondanks een goede inzet en de nodige kansen werd met 3-2 verloren. Programma: za.: 29-1: Bl uit tegen D.S.C. om 11.04. Vertrek Vertrek 10.00; zo.: 30-1: Dames S. uit tegen V. en K. om 16.26. Vertrek 15.15. Standen: Zowel in de 2e klasse A als de 4e klasse B werden geen wedstrijden gespeeld. Zolang de derde fase van sportpark 't Vletgoor niet gerealiseerd is, zal de hockeyclub Holten haar competitiewedstrijden in het Sportdal blijven spelen. B en w nemen het advies van de sport- commissie over om de grasmat in het Sportdal weer bespeelbaar te maken. Daarover zal de raad om een krediet van 6150 gulden worden gevraagd. Vierduizend gulden is nodig voor het „doorzaaien" van het speelveld, de rest voor het boren van een put waardoor in droge tijden gesproeid kan worden. Zo wel de Nederlandse Sport Fede ratie als de Koninklijke Neder landse Hockey Bond, die beiden voor een oplossing van de gra- sproblematiek waren gevraagd, bleken voorstander van de ge noemde methode. Gezien het voorgaande is het niet verwonderlijk dat de sport- commissie een onderzoek naar de mogelijkheden van verhuizing van de hockeyclub naar Meer manskamp met een negatief ad vies aan het college heeft afge sloten. Die mogelijkheid zou ontstaan wanneer Blauw Wit ter zijner tijd naar 't Vletgoor ver huist. B en w nam tevens twee ad viezen van de sportcommissie over aangaande subsidiëring van sportverenigingen. Volleybalver eniging Mintonette kan rekenen op dekking van het nadelig sal do van de jaarlijkse recreanten- toernooien (ongeveer 550 gulden) en tafeltennisvereniging Holten krjjgt een bijdrage in de kosten voor het opleiden van vereni gingskader.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7