Hoe goed slapen peuters en kleuters? „Twenhaarsveld" bleek goed getrainde poloploeg Bent u een gastouder? Ledental bleef gelijk Hoolter Daansers op kraambezoek S.V. „Holten FILMAVOND REISBURO DE GLOBE IN SAMENWERKING MET O AD-REIZEN Stichting Europa kinderhulp zoekt gastgezinnen Klaverjassen DONDERDAG 27 JANUARI 1983HOLTENS NIEUWSBLAD -PAG. 5 In het clubhuis „Meermans kamp" organiseerde de op in itiatief van de drie G's (Gerrit Soer, Gerrit Wansink en Gerrit Kwintenberg) onlangs opge richte klaverjasclub S.V. „Hol ten" donderdagavond (20/1) de eerste wedstrijd waarvoor een goede deelname bestond. De uitslagen: (3 rondjes van 12 x geven) 1. H. Bogers 5212 p. 2. J. Klunder jr. 5160 p. 3. J. Jonkman 5114 p. In een extra ronde (niet meetel lend voor het kampioenschap) scoorde het duo Wibbe- link/Wiggers 1982 punten en die waren ruim voldoende voor de prijs die bestond uit 2 braad- haantjes. De „voedzame" Driizen werden uitgereikt door Gerrit Soer die voor de volgende wed strijd op donderdag 24 februari meer Jassers" verwacht. Het in- 'leggeld bedraagt slechts een rijksdaalder inclusief een kopje koffie,en hartige hapjes. .Vrijdag 21 januari hielden muzi kant Johan Aaltink en zijn vrouw Marjon, danslid van de Hoolter Daansers bij café de Biester „Kraom schudn". Aanlei ding was de geboorte van hun tweede dochter Bianca. Voorzit ter Jan Mossink bood namens de club een goed gevulde mand len met met levensmiddelen aan. 33 90 40). Veel hoger scoorden „regelmaat" (64%) en „goede sfeer" (62%). Nog wat opvallende cijfers uit dit onderzoek: bijna driekwart (74%) van de ouders meent dat hun kind niet bang is in het donker en bij 48% mag het kind nooit in het ouderlijk bed, ook niet bij ziekte. De meeste ou ders nemen een tamelijk strenge houding aan tegenover hun hui lende of roepende kind, want al gaat 51% dan onverwijld naar de kinderkamer, 34% rept zich meestal en 15% zegt „nee, lang niet altijd". Nog meer resultaten vindt u in het maartnummer van „Kinderen"; u kunt ook bel de redactie (023- Burgemeester en wethouders voornoemd De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard De secretaris, G. J. Langenbarg Zaterdag 22 januari speelde het poloteam een thuiswedstrijd in het overdekte zwembad „De IJssel" in Deventer, tegen de „Oost dobbers" uit Raalte. De Holternaren speelden een sterk spel en waren nog lang niet vermoeid na een zwemwedstrijd te hebben gespeeld in de namid dag. Zowel de eerste als de tweede periode werden afgesloten met een gelijk spel. De derde periode was even spannend met als verschil dat er wel wat meer overtredingen .werden gemaakt door beide teams. Ook deze periode werd afgesloten met een gelijk spel 0- 0. In de vierde periode was het een spel van de waarheid, erg sportief en goed samenwerkend waarbij keeper Erik Bekkemens goed werk verrichtte en een pluim verdiende. Desondanks wist Raalte met een overwinning naar huis te gaan. De Holterclub was erg tevre den met het goede spel en was ook erg blij met het schouder klopje van de Raalter coach die vertelde dat ze gedacht hadden te winnen met een hoog aantal doelpunten. Holten bleek echter een goed getrainde ploeg te heb ben! Ook dit jaar hield de Globe weer haar jaarlijkse film/ diaavond. De avond, die nu na 3 jaar al traditioneel genoemd mag worden werd als vanouds weer gehouden in Zaal Vosman. De belangstelling was groot. On geveer 180 personen genoten van de films en dia's en de va kantiebestemming was al echt aanwezig. Voor de pauze werd de Oad-zomerfilm gedraaid, die de aanwezigen naar verschil lende bestemmingen in Zwitser land en Italië voerde. Het eiland Elba werd uitge breid onder de loep genomen. Tijdens de pauze kon men tij dens het kopje koffie met gebak meedoen aan de quiz, waarvoor als prijzen weer reischeques be schikbaar gesteld waren door de Globe en de Oad. Na de pauze waande menigeen zich in het Verre Oosten, tijdens de film van Singapore Airlines. Ook de dia-serie over Duits land werd door de aanwezigen erg gewaardeerd, te oordelen aan de geluiden zo links en rechts in de zaal. Het is natuur lijk leuk de plaatsen op hat wit te doek te zien waar je vorige jaar nog dikker dan andere ja- jaren met vakantie naar toe ren en iedereen zal er ongetwij- bent geweest. feld de reis van zijn keuze en Het OAD-programma is dit portemonnee in kunnen vinden! Door burgemeester en wethouders op 18 januari 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan gebr. Bosschers voor het veranderen van de varkensstal bij het perceel Oude Stationsweg 10; - aan de heer G. van Eijk voor het plaatsen van een volière bij de woning Reilinksweg 6; - aan de heer J. W. Podt voor het maken van een douche en toilet in het pand Velddijk 5; - aan de heer H. J. Wibbelink voor het veranderen van het woonge deelte van het pand Beusebergerweg 46; 2. aan de heer A. Wansink vergunning verlenen voor het kappen van dode bomen bij het perceel Rijssenseweg 34. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 1 februari a.s. en wel des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. Herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen Burgemeester en wethouders van Holten gelezen het besluit van de gedeputeerde staten der provincie Overijssel van 2 november 1982, nr. 153413 (provinciaal blad nr. 1982-142) en de brief van de directeur van de ijkkring Zwolle van 23 november 1982 nr. 1335; brengen ter algemene kennis, dat de herkeuring der maten, gewichten en meet werktuigen in 1983 voor deze gemeente zal plaatshebben op plaats, dag en uur, in onderstaande staat vermeld. Zitting te Rijssen in het Kerkelijk Centrum Sion, Wilhelminastraat 115, ingang Johannes Vermeerstraat voor de gemeente Holten. Dagen en uren voor de zitting vastgesteld 7 februari 1983 van 9.30-12 uur en van 13-16 uur. 8 februari 1983 van 9-12 uur en van 13-15 uur. In het bijzonder wordt nog de aandacht gevestigd op het volgende: 1. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen, zoveel als mogelijk is, oproepingen worden gezonden, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeu ring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. Dat voortaan alleen gewichten ter herkeuring behoeven te worden aangeboden en dat maten en meetwerktuigen mits voorzien van het jaartalmerk 81 of later, daarvan in het vervolg zijn vrijgesteld (maten en meetwerktuigen met een jaartalmerk 80 of voorafgaand dienen nog eenmaal ter herkeuring te worden aangeboden). Dat voortaan voor de gewichten een herijkperiode van 4 jaar zal gelden, zodat na de onderhavige zitting, eerst ongeveer 4 jaar later een volgende herijkzitting zal worden gehouden. 3. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken bestaat nog gelegenheid tot herkeuring aan het ijkkantoorte Zwolle, Govert Flinckstraat 31, uitsluitend op maandag, uitgezonderd feest dagen, van 8.30-12.00 en 13.00-16.00 uur. 4. Voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen is keurloon verschuldigd en voor het justeren van gewichten justeer- loon, te voldoen bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen. Wonique woont in een van de droefgeestigste straten die Frank- •ijk kent. Huizen van tegen de honderd jaar oud. Hier en daar ivat verzakt. Een kwast verf is er al meer dan twintig jaar niet tan te pas gekomen. Kapotte ruiten worden doorgaans met een stuk karton gerepareerd. De straat is smal en de zon krijgt daar »een kans. Monique is bleek. Niet omdat ze honger heeft, want sten staat bij haar elke dag op tafel. Maar dan heb je het ook (vel gehad. Haar vader heeft een erg groot keelgat en haar moe ier werkt buiten de deur om wat bij te verdienen. Monique moet iet maar uitzoeken. Konrad woont vlak bij de Berlijnse muur en daar is het slecht spelen. Veel te gevaarlijk, zegt zijn moeder. Het flatgebouw is jrijs, een brok fantasieloos beton. Maar verhuizen kunnen de ou- iers van Konrad niet, want zijn vader heeft geen werk, het gezin leeft van een uitkering en de huren zijn hoog, als er al een noning te vinden is. Ook Konrad heeft geen honger. Maar dan lieb je het ook wel gehad. En zo heb je nog Renate uit Oostenrijk en Marijke uitt Rotter- iam. Allemaal kinderen die wel elke dag eten, maar nooit met vacantie gaan, in slechte huizen wonen, geen speelruimte hebben en soms is een vader of moeder langdurig ziek. Voor zulke kinde ren zoekt de Stichting gastgezinnen. Vorig jaar haalde de Stichting Europa Kinderhulp ongeveer 3000 kinderen uit Engeland, Westduitsland, Frankrijk en Oostenrijk voor een drieweekse iracantie naar Nederland. Boven- dien waren er ook nog 250 Ne derlandse kinderen die nooit aan vacantie toekwamen en die in 1982 wel kregen. Dit jaar ko men de kinderen in de maanden; juli en augustus bij Nederlandse- gastouders, die speel- en slaap- ruimte hebben en een beetje be-; gip voor de speciale noden van de kleine logé. Stel nu dat U. zo'n kind in huis neemt, wat haalt U zich dan allemaal op de hals? Dat valt mee. Voor het Het ledental van de Geref. Kerk van Holten is in 1982 precies ge- ijk gebleven n.l. 1128 t.w. 660 Delijdende en 468 doopleden, tfiet alleen het totaal aantal le den bleef gelijk maar er kwam ook geen wijziging in het aantal belijdende- en doopleden. Aan 12 kinderen werd in 1982 de Heilige Doop bediend en door 13 doopleden werd Belijdenis des Geloofs afgelegd. Ingekomen zijn 10 belijdende- en 13 doople den terwijl 16 belijdende en 12 doopleden vertrokken. In het af gelopen jaar zijn 7 belijdende le den overleden en er werden 11 huwelijken bevestigd. STICHTING EUROPA KINDERHULP AMSTERDAM-HOLLAND vertrek naar het gastgezin wor den de kinderen medisch ge keurd. Bovendien zijn de kinde ren verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid. Wat moeten de Nederlandse gastouders dan; betalen? Het eten gedurende die drie weken en, als U een auto heeft, een zogeheten medeinzit tenden verzekering. Dat kan de kop niet kosten. Als u interesse heeft kunt U voor informatie en opgave bij volgende adressen: J. van Es sen, Hietbergseweg 1, Schalk haar. Tel. 05705-311; L. Andries- sen, Berkenstraat 24, Bentelo. Tel. 05472-412 voor 1 maart. Kinderen in afwachting van de dingen die komen gaan. Vorig 'jaar gingen ongeveer 3000 buitenlandse kinderen voor een vakantie naar Ne derland. Bovendien gingen nog eens 250 Nederlandse kinderen in eigen land op vakantie. Allemaal mogelijk gemaakt door de Stichting Europa Kinderhulp. Kunt of wilt U geen kind opne men dan is een financiële bij drage ook van harte welkom aangezien de Stichting een vrij willigersorganisatie is, die geen cent subsidie krijgt. U kunt Uw bijdrage dan storten op giro 2896884 t.n.v. Penn. Reg. Best. S.E.K. Mozartstraat 3 Haaksber gen. De verblijfsperioden van de kinderen zijn: Nederland: 1-8 t.m. 20-8; Duitsland: 4-7 t.m. 28- 7; Frankrijk 1: 4-7 t.m. 29-7; Frankrijk 2: 27-7 t.m. 19-8; Oos tenrijk: 3-8 t.m. 25-8. De meeste Nederlandse peuters en kleuters hebben géén slaapproblemen. Dit is de verrassende uitslag van het onderzoek dat het maandblad Kinderen in samenwerking met bureau Novum heeft gehouden. Het maandblad Kinde ren krijgt dagelijks vragen van ouders over in- of doorslaapproblemen bij hun kinderen. Angstige kinderen, nachtmerries, kinderen die 's nachts alleen nog bij de ouders willen slapen komen in brieven en telefoontjes aan de 'redactie herhaaldelijk voor. Wie hierop afgaat zou al gauw tot de conclusie neigen dat er in heel Nederland nog amper een ouder of een kind aan zijn nachtrust toekomt. Een enquête ona'er 3000 lezeressen leverde echter een geheel ander beeld op. Zo komt 73% van de kinderen zelden of nooit uit bed na het klokje van gehoorzaamheid, roept 60% 's nachts zelden of nooit om een van de ouders en wordt slechts 3% van de kinde ren iedere nacht huilend wak-, ker. Het slaapritueel - het lijstje van dingen die per sé voor het inslapen moeten worden afge werkt - is voor elk kind verschil lend. Zo wenst 21% alle poppen en beesten om zich heen te stal len en vraagt 8% altijd om een glaasje water. Jammer genoeg staat het „verhaaltje voor het slapen gaan" maar bij weinig kinderen op het avondpro gramma: maar liefst 53% van de ouders leest zelden of nooit voor, tegen 23% die dit altijd doet (soms: 17%; vaak: 8%). De televisie speelt niet zo'n belang rijke rol ffis weieens wordt aan genomen. „Eerst Sesamstraat zien en dan naar bed" geldt slechts voor 7% als heel belang rijk voor een goede nachtrust.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5